0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #920 -: Юли 06, 2010, 19:05:23 pm »
здравейте, одобрена съм от фонда и трабва да си взема заповедта на 14.07, но на 12.07 ми се очертава пътуване до софия /от бургас съм/. дали мога да си взема заповедта тогава, за да не пътувам след два дена пак? Мерси
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #921 -: Юли 07, 2010, 01:09:32 am »
Изтрих излишните постове. Моля, въздържайте се от излишен спам, и без това темата е доста голяма, затруднявате търсещите информация.

За желаещите да коментират изявленията на проф. Козовски, има тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42986.0
*

    uzunova78

  • *
  • 13
  • Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #922 -: Юли 07, 2010, 22:25:23 pm »
Здравейте Момичета.
 Може би тук в някоя друга тема сте писали за това, но аз не съм я прочела.
 Искам да ви попитам задължителна ли е цветна снимка при изготвяне на документи за фонда. Благодаря ви предварително за отговорите . :bighug:
вили
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #923 -: Юли 08, 2010, 01:16:50 am »
Здравей! Ако си с тубарен фактор е задължително да го докажеш с нужните изследвания - цветна снимка, хидротубация или лапароскопия. Прочети правилника на Фонда (на първа страница на темата), там са описани подробно необходимите документи за всеки фактор.
Успех!
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 08:42:46 am от Елфи »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #924 -: Юли 08, 2010, 10:25:01 am »
една не прочела, друга забравила. ми да, най-лесно е да се попита стефка щото тя няма 2 деца които да гледа, няма ангажимент във фонда, не е председател на зачатие с произтичащите от това ангажименти и задължения. неееее. глупости - тя по цял ден само се чуди как за пореден път да отговори на един и същи въпрос щото не го е направила вече хиляда пъти в тема от близо 50 страници. някой хора явно просто са оперирани от срам. в това число и аз та по този случай смятам отново да се разкрещя. ЧЕТЕТЕ БРЕ - НИКОЙ НЕ ВИ Е ДЛЪЖЕН
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 10:26:43 am от лили »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #925 -: Юли 08, 2010, 10:56:14 am »
Лили,да не би да си адвокат?Стефка и сама чудесно се оправя....Много пъти съм се питала какво точно търсиш във форума,освен да се заяждаш с някой...Да,в случая си права,че има хора които не четат и на тях никой не им е длъжен,но не мислиш ли че не е това начина ...особено да крещиш....
Обидно ми стана също и че модератор чете и не обърна внимание......Явно някои лица се ползват с привилегии тук....
Сега спокойно можете да ми изтриете поста
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #926 -: Юли 08, 2010, 11:05:03 am »
да, адвокат съм й. освен това съм й и приятелка и мисля за нея - нещо което доста хора тук не правят. модератор не може да ми изтрие поста защото не нарушава правилата а не защото съм с привилегии. твоя пост също. модератор чете мойте постове и не реагира по същата причина. модератор понякога дори е съгласен с постовете ми и затова също не реагира.
а иначе продължавай да се чудиш какво правя тук - хич не ми пречиш.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #927 -: Юли 08, 2010, 11:10:58 am »
да, адвокат съм й. освен това съм й и приятелка и мисля за нея - нещо което доста хора тук не правят. модератор не може да ми изтрие поста защото не нарушава правилата а не защото съм с привилегии. твоя пост също. модератор чете мойте постове и не реагира по същата причина. модератор понякога дори е съгласен с постовете ми и затова също не реагира.
а иначе продължавай да се чудиш какво правя тук - хич не ми пречиш.
:balk_602:ааа вече ми стана ясно,много ти благодаря за уточнението...Приятен ден.. :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #928 -: Юли 08, 2010, 11:23:01 am »
Моля да се прекрати полемиката.

Искам и да уточня, че хидротубацията не се приема като доказателство за тубарен фактор, само лапароскопия и цветна снимка.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #929 -: Юли 08, 2010, 23:26:26 pm »
Моля да се прекрати полемиката.

Искам и да уточня, че хидротубацията не се приема като доказателство за тубарен фактор, само лапароскопия и цветна снимка.
Извинявам се за неточността :oops: Стефи, благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #930 -: Юли 13, 2010, 11:14:09 am »
Обадиха ми се от фонда с информацията, че молбата ни е разгледана, но освен двете спермограми, с мъжки фактор сме, сега искат и биопсия на тестиси. Мъжът ми е по рождение с този проблем, достатъчно е ходил по лекари и сега отказа да прави и това. Разбирам го. Виждала съм го десетки пъти да плаче от мъка, че не може да има деца, а сега трябва да му причиня и това. Ето един случай, който отпада от фонда. Нямаме друга възможност да имаме второ дете освен фонда, но явно така и ще си останем.Много съм огорчена.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #931 -: Юли 13, 2010, 22:11:08 pm »
Мноооого старо. Хормоните важат 3 месеца, доколкото помня. Пусни си нови.
ФСХ е един от показателите за одобрение и едва ли ще приемат стойност отпреди 6 мсеца, може да се е променила оттогава.
Здравейте, доскоро само ви четях, но вече имам въпрос и то много важен.
Подготвиха ми документите за фонда, като изледването ми на ФСХ е с дата 10.04.2010 г. Трябва да подам утре, т.е. на 14.07.2010 или 3 месеца и 4 дни след изследването на ФСХ.
Може ли да ми посочите в кой нормативен документ е залегнало изискване хормоните да важат само 3 месеца? От клиниката не ми казаха такова нещо, а те са подбирали документи от досието ми за комплекта за фонда. Опитах се сама да прегледам Правилника на фонда и Наредба 28, но не открих времево изискване за хормоните.
Моля помогнете ми с информация, ако трябва да пускам ново ФСХ ще се забавя чак до август(нали трябва да е между 3 и 5 ти ден), когато дори не знам дали ще приемат документи.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #932 -: Юли 13, 2010, 22:26:18 pm »
Мноооого старо. Хормоните важат 3 месеца, доколкото помня. Пусни си нови.
ФСХ е един от показателите за одобрение и едва ли ще приемат стойност отпреди 6 мсеца, може да се е променила оттогава.
Здравейте, доскоро само ви четях, но вече имам въпрос и то много важен.
Подготвиха ми документите за фонда, като изледването ми на ФСХ е с дата 10.04.2010 г. Трябва да подам утре, т.е. на 14.07.2010 или 3 месеца и 4 дни след изследването на ФСХ.
Може ли да ми посочите в кой нормативен документ е залегнало изискване хормоните да важат само 3 месеца? От клиниката не ми казаха такова нещо, а те са подбирали документи от досието ми за комплекта за фонда. Опитах се сама да прегледам Правилника на фонда и Наредба 28, но не открих времево изискване за хормоните.
Моля помогнете ми с информация, ако трябва да пускам ново ФСХ ще се забавя чак до август(нали трябва да е между 3 и 5 ти ден), когато дори не знам дали ще приемат документи.
Аз мисля, че хормоните /в конкретния случай резултатът за ФСХ/ важат 6 месеца. 3 месеца важи Вирусологията.
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 22:29:03 pm от Roxy »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #933 -: Юли 14, 2010, 12:44:34 pm »
Fullmoon, подай си ги така документите,ако има нещо за доизясняване,относно изследванията,най-вероятно ще ти се обадят от Фонда.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #934 -: Юли 15, 2010, 12:14:32 pm »
Благодаря.  :)
Преди да подам питах в клиниката за валидността на хормоните - казаха ми, че е една година.
Вчера подадох успешно документите във Фонда и вече започва голямото чакане.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #935 -: Юли 20, 2010, 14:47:56 pm »
Обадиха ми се от фонда с информацията, че молбата ни е разгледана, но освен двете спермограми, с мъжки фактор сме, сега искат и биопсия на тестиси. Мъжът ми е по рождение с този проблем, достатъчно е ходил по лекари и сега отказа да прави и това. Разбирам го. Виждала съм го десетки пъти да плаче от мъка, че не може да има деца, а сега трябва да му причиня и това. Ето един случай, който отпада от фонда. Нямаме друга възможност да имаме второ дете освен фонда, но явно така и ще си останем.Много съм огорчена.

Бубе, защо биопсия? Ако спермограмите са с азооспермия разбирам, но иначе?
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #936 -: Юли 20, 2010, 17:05:36 pm »
Обадиха ми се от фонда с информацията, че молбата ни е разгледана, но освен двете спермограми, с мъжки фактор сме, сега искат и биопсия на тестиси. Мъжът ми е по рождение с този проблем, достатъчно е ходил по лекари и сега отказа да прави и това. Разбирам го. Виждала съм го десетки пъти да плаче от мъка, че не може да има деца, а сега трябва да му причиня и това. Ето един случай, който отпада от фонда. Нямаме друга възможност да имаме второ дете освен фонда, но явно така и ще си останем.Много съм огорчена.

Бубе, защо биопсия? Ако спермограмите са с азооспермия разбирам, но иначе?

Никакви сперматозоиди ли не са открити при всички спермограми?
Бубе, може мъжът ти да се съгласи на PESA - пункция на тестисите, аспирират се сперматоизоиди от главата на епидидима, не знам какъв е вашият случай и защо изискват операция от Фонда, но ние сме с Azoospermia и експертизата от PESA бе приета от комисията и сега даже чакаме одобрение за втори опит. А на кратко PESA представлява боцкане на тестисите- до аспирация на добри сперматозоиди- абсолютно безболезнена- трае няколко минутки, използва се спинална анестезия, от която се възстановява пациентът за около 2 часа. Моят мъж е голямо мрънкало - нищо не усети и двата пъти :) Ако за вашия случай е подходяща подобна манипулация ми се струва, че с подходящите обяснения би се съгласил, имайки предвид крайната цел!
Успех!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #937 -: Юли 27, 2010, 13:22:25 pm »
Момичета, здравейте. Искам да се обърна към вас за второ мнение. С мъжа ми сме с доказан мъжки фактор - 2% морфология. Всички останали показатели са в норма. Когато отидох в клиника по стерилитет да ми изготвят документите за кандиданстване по Фонда, ми казаха че само с един показател нямало начин да стане и ме отпратиха. Наистина ли е така?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #938 -: Юли 27, 2010, 13:26:14 pm »
Момичета, здравейте. Искам да се обърна към вас за второ мнение. С мъжа ми сме с доказан мъжки фактор - 2% морфология. Всички останали показатели са в норма. Когато отидох в клиника по стерилитет да ми изготвят документите за кандиданстване по Фонда, ми казаха че само с един показател нямало начин да стане и ме отпратиха. Наистина ли е така?
Да, в правилника пише че трябва поне два показателя да са ви извън нормите.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #939 -: Юли 28, 2010, 09:09:34 am »
StefiZ имам едно въпросче :)Може ли да ми кажеш длъжни ли са от клиниката да ми дадат протокол от извършената стимулация?Питам, за да знам дали имам това право и да искам да ми го дадат, защото по принцип не дават.
Предварително ти Благодаря!