0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #840 -: Април 29, 2010, 14:30:52 pm »
Момичета търся си квартира близо до клиниката на Владимиров,някоя от вас ако е ползвала нещо,моля да ми даде информация.Благодаря.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #841 -: Април 29, 2010, 15:11:17 pm »
norma, въпросът ти не е в подходящия форум. Моля, публикувай го или в кафето http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=14.0 , или с в справочника с клиниките и лекарите: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0
Разбира се, добре е да огледаш дали вече няма пусната подобна тема.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #842 -: Май 08, 2010, 21:49:15 pm »
Може ли някой да ми отговори дали при кандидатстване с "неизяснен стерилитет" е нужна спермограма? Имаме такава от преди година и половина. Знам, че трябва да е с давност до 1 година. На места пише, че е нужна. Като чета правилника ми се струва, че не е нужна. Благодаря предварително!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #843 -: Май 08, 2010, 22:08:00 pm »
Ние занесохме спермограма,с неизяснен стерилитет кандидатствахме.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #844 -: Май 08, 2010, 22:08:49 pm »
Трябва ви единствено ФСХ, другото го правят в клиниката.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #845 -: Май 08, 2010, 23:31:17 pm »
Да, трябва да имате спермограма, ФСХ и епикриза или протоколи доказващи извършени 4 опита инсеминации или ин витро процедури.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #846 -: Май 09, 2010, 01:21:32 am »
Ако мога да попитам нещо и аз.Предварително се извинявам ако не е на точното място или ако има вече такова питане но нямам време да търся :oops:
Днес трябваше да ми е ЕТ ,но не се състоя за съжаление..по ред причини.Първи опит по фонда съм.Иска ми се веднага да подам документи за втори.Кандидатстваме с мъжки фактор.Трябва ли да се изчака фонда да получи протокола от процедурата или  може  веднага да подадем?Също и дали трябва да приложим нещо друго освен епикриза от клиниката?Смятаме да сменим клиниката,какво трябва да направим?Трябва ли да се обадим предварително в новата клиника или след това се отива направо със заповедта?
Извинявам се за дългия пост,но съм на кръстопът и незнам кой път да хвана...
« Последна редакция: Май 09, 2010, 01:23:20 am от dgina »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #847 -: Май 09, 2010, 09:23:23 am »
Разбира се, че трябва да се обадите в новата клиника и епикризата трябва да е от там. Прилага се и копие от старата заповед след като нямате още готов протокол от процедурата, както и декларация, че няма промяна в състоянието на пациента.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #848 -: Май 09, 2010, 10:14:24 am »
Стефи извини ме но не ми стана ясно :oops:Защо етапната епикриза трябва да е от новата клиника,нали още не съм била там?Не трябва ли да имам и от старата,където съм правила процедурата?А тая декларация на място във фонда ли се попълва?Подписах вече протокол от процедурата ,но той остана в старата клиника и не знам кога ще го пратят във фонда..
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #849 -: Май 09, 2010, 10:24:41 am »
Трябва да имаш епикриза от новата клиника, както и такава доказваща процедурата от старата клиника.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #850 -: Май 09, 2010, 10:47:34 am »
Да, трябва да имате спермограма, ФСХ и епикриза или протоколи доказващи извършени 4 опита инсеминации или ин витро процедури.
Май ви подведох за СГ, аз правих само ново ФСХ, сигурно са ползвали СГ от последното ИКСИ, така и не съм разбрала.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #851 -: Май 18, 2010, 11:35:22 am »
Здравейте момичета ! Следя този форум от години , но за първи път пиша, ужасно съм притеснена и моля за помощта Ви . Подадохме документи за фонда декември 2009 г. , номера ни е 5135 а НЯМАМ ОБАЖДАНЕ ( в момента се обаждат на номера 5600..).Опитах се да разбера какво се е случило но никой не ми дава информация .Звънях до фонда , преди три седмици ми казаха да очаквам обаждане всеки момент, звънях и днес и отговора беше че ако е имало заповед на този номер са щели да ми се обадят до сега и да търся директора Д-р Лалев ( с който не успявам да се свържа часове... :()Моля някой да ме посъветва как да разбера какво е станало , не сме ли одобрени , документи ли липсат... От Варна сме иначе вече да съм клекнала пред стаята на директора и да чакам , ама :( :( :(
Благодаря Ви предварително ...и чакам :( :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #852 -: Май 18, 2010, 11:39:23 am »
А с какъв фактор сте кандидатствали? Да не би да не отговаряте на някое условие или да липсва документ?
Дано скоро ви се обадят!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #853 -: Май 18, 2010, 12:11:29 pm »
Здравейте момичета ! Следя този форум от години , но за първи път пиша, ужасно съм притеснена и моля за помощта Ви . Подадохме документи за фонда декември 2009 г. , номера ни е 5135 а НЯМАМ ОБАЖДАНЕ ( в момента се обаждат на номера 5600..).Опитах се да разбера какво се е случило но никой не ми дава информация .Звънях до фонда , преди три седмици ми казаха да очаквам обаждане всеки момент, звънях и днес и отговора беше че ако е имало заповед на този номер са щели да ми се обадят до сега и да търся директора Д-р Лалев ( с който не успявам да се свържа часове... :()Моля някой да ме посъветва как да разбера какво е станало , не сме ли одобрени , документи ли липсат... От Варна сме иначе вече да съм клекнала пред стаята на директора и да чакам , ама :( :( :(
Благодаря Ви предварително ...и чакам :( :(
Здравей, имах подобен проблеми миналата година и се оказа, че документите са ми спряни, тъй като трябва да донеса нови изследвания.На всяка цена трябва да се свършеш по телефона с д-р Лалев. При мен именно той ми каза, че имам някакъв проблем с документите, за който разбрах след като аз се обадих, а не след обаждане от фонда. Днес доколкото си спомням-вторник имат заседание и сигурно за това не можеш да се свържеш с д-р Лалев, но бъди настоятелна.Възможно е причината да не ти се обадят е, че документите ти са спряни и може да си седят отстрани на бюрото. Със сигурност хората от фонда имат доста работа и може да не са успели да ти се обадят.Късмет.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #854 -: Май 18, 2010, 12:17:35 pm »
Кандидатствахме с мъжки фактор , приложихме две спермограми от различни клиники ( от списака на фонда) , декларациите и епикриза. Документите ги проверих аз по списъците в сайта на фонда и ги изпратих с обратна разписка, спермограмите са оригинали и имат печати. Почти на сто процента съм сигурна че всичко е наред с документите .По нагоре в темата четах за подобен случай , но с разлика от сто номера а при мен са 500 :( :( :(Някой има ли мобилен на Д- р Лалев ? Има ли момичета които не са одобрени? Боже много се обърках , незнам какво да правя osi_1 Някъде прочетах , че от клиниките с които са кандидатствали им званят и заповедта е в клиниката , а не във фонда ( ние кандидатствахме с КРИМ Плевен и до там звънях , нищо не направиха). Ако мога да помоля Стефи като ходи на заседание (ако не е нахално от моя страна ) да провери какво е станало osi_1 . Така поне ще съм опитала всичко :(
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #855 -: Май 18, 2010, 12:23:42 pm »
Благодаря ти deni4e. Нама да се откажа , ще звъня и утре :(. а при теб колко още те забави тази нередност по документите. Чакаме вече 3.5 години, а и преди седмица ми направиха поредната операция , нямам още много сили  :balk_145: незнам докато го дочакам дали няма да се почви нов проблем
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #856 -: Май 18, 2010, 12:26:28 pm »
Stefiz, във връзка с въпроса на djina от преди няколко дни за смяна на клиниката за провеждане на втория опит, ти споменаваш че трябва да се предстанви и епикриза и от новата клиника.  Аз също съм подала документи за втори опит и също имам желание да си сменя клиниката за този втори си опит. Но не съм представяла епикриза от новата избрана от мен клиника защото не съм знаела за това. Очаквам скоро да ми се обадят от Фонда за заповед. Какво да направя? Да изчакам ли да ми се обадят първо и тогава да подам такава епикриза или да избързам и преди да са се обадили да занеса такава епикриза?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #857 -: Май 18, 2010, 13:24:16 pm »
Няма проблем, може да я занесеш и като ти се обадят, но е хубаво да кажеш че искаш в друга клиника, за да не се налага да ти пишат два пъти заповедта, отнема време, а и ти ще почакаш :)

Мари, ще проверя какъв е случая с твоя номер на 25.05 като отида на заседание, днес фонда няма заседание, ако не ти се обадят то тогава.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #858 -: Май 18, 2010, 13:31:29 pm »
Стефи, много ти благодаря за информацията и съпричастността.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #859 -: Май 18, 2010, 13:45:37 pm »
Стефи благодаря ти!  :thankyousign: