0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #760 -: Март 13, 2010, 15:38:31 pm »
Какво трябва да съдържа изследването за ФСХ?

Задължително е прилагането на изследване на ФСХ, което освен печата от лабораторията трябва да има печат и подпис от лекар.

Интересува ме, кой лекар трябва да се подпише на изследването, лекарят от лабораторията, лекарят, който те изпраща за изследването или от клиниката, която ти подготвя документите. Аз имам изследване с печат и подпис, но подписът ми го сложи служителката, която ми даде листа с изследването. Трябва ли да има и печат и подпис на лекаря?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #761 -: Март 13, 2010, 16:10:18 pm »
Лекаря,който ти подготвя документите за фонда,пише "вярно с оригинала" ,подписва се и слага печат.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #762 -: Март 14, 2010, 14:00:47 pm »
Благодаря!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #763 -: Март 15, 2010, 20:00:00 pm »
Пиша с молба запознатите да ми разтълкуват следния текст от Правилника за работа на фонда за асистирана репродукция.
"Чл. 39. (1) Въз основа на решението на обществения съвет директорът на фонда в тридневен срок от заседанието, на което е взето решението, издава заповед за организационно и финансово подпомагане на заявителя, в която посочва размера на отпусната парична сума, избраното от лицето лечебно заведение, срока, до който да бъде извършена процедурата, или прави мотивиран отказ.
(2) Заповедите по ал. 1 се издават в срок един месец от подаване на заявлението."
Предварително благодаря!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #764 -: Март 16, 2010, 22:53:46 pm »
Да ви следя. Утре смятам да се организирам и да изпратя с куриер нашите документи (разбирам, че може и така да се подадат документите), но като гледам колко време минава докато се стигне до процедура (ако се стигне), мога само да се надявам да остарявам по-бавно :D, че наближавам 42.

Благодаря на StefiZ и всички, които пишат тук, защото ми спестихте много лутане из нета и допускане на пропуски в подготовката на документите.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #765 -: Март 18, 2010, 19:05:49 pm »
Една изключително любезна и отзивчива жена ми се оабди днес и ми каза, че сме 6485 номер. Предполагам, че това са номерата от началото на календарната година, но все пак да попитам. Така ли вървят номерата? От началото на януари досега над 6000?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #766 -: Март 18, 2010, 19:18:45 pm »
Бубе, номерата са започнали от началото на работа на фонда, а не от календарната година!
Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #767 -: Март 18, 2010, 19:20:49 pm »
Бубе, не мисля, че това са номера от началото на годината,защото аз подадох моите документи около 10 януари и съм номер 5674.
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #768 -: Март 18, 2010, 19:40:28 pm »
Момичета здравейте !

Изчетох всичко но направо се обърках Изкам да попитам :
На 12.03 2010 претърпях поредния 3 мисед с един яйчник-отстранен заради киста с едно родено дете с увреждане на 38години съм
Мога ли да кандидатвам по фонда ???????????????
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #769 -: Март 18, 2010, 20:32:45 pm »
Сърдечно благодаря за отговорите!  :bighug: Дадохте ми надежда, че все пак няма да чакаме докато стана на 43. Казаха ми, че е малко вероятно да уважат молбата ми за приоритетно разглеждане. Но щом това са номерата от началото досега, съвсем добре си е.

e36 , аз също имам дете, което е прекрасния резултат след 6 инсеминации. На първа страница пише, че имаме право да кандидатстваме. Все пак, за съжаление, нямаме друг начин да имаме второ.
« Последна редакция: Март 18, 2010, 20:41:27 pm от Бубе »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #770 -: Март 18, 2010, 21:10:05 pm »
Няма ограничение за вторичен стерилитет, така че и семейства с дете могат да кандидатстват, стига да отговарят на някоя от посочените в наредбата индикации.
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #771 -: Март 19, 2010, 07:53:55 am »
Момичета това че имам дете знам че имам право да кандидатствам Друго исках да попитам Това че съм с един яйчник и 3 миседа неможях да разбера да се включва в условията за кандидатсване ??????
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #772 -: Март 19, 2010, 09:35:24 am »
Момичета това че имам дете знам че имам право да кандидатствам Друго исках да попитам Това че съм с един яйчник и 3 миседа неможях да разбера да се включва в условията за кандидатсване ??????
Не, не се включва.
От публикациите ти виждам, че имате проблеми със спермограмата, погледни критериите за мъжки фактор.
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #773 -: Март 20, 2010, 10:05:49 am »
Просто не вярвам на спермограмата и силно се надявам да съм права че не направена достоверно Търся за какво да се хвана при кандидатсването
Благадаря много за отговора
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #774 -: Март 20, 2010, 15:29:37 pm »
e36,на първата страница на темата пише  на какви критерии ,трябва да се отговаря  за финансиране от Фонда.Съжалявам ,ако не покривате критериите .За кандидатстване  при  неизяснен стерилитет се изискват 4 инсеминации или АРТ опита.
пп.Лекар ли ви насочва към инвитро ?Ако забременяваш естествено  и последват миседи ,не трябва ли да търсите проблема в имунологични  и други изследвания?
успех.


Какво трябва да съдържа изследването за ФСХ?
Задължително е прилагането на изследване на ФСХ, което освен печата от лабораторията трябва да има печат и подпис от лекар.
Когато аз подавах д-ти ,изследвах ФСХ в произволно избрана лаборатория.Казаха ми ,че задължително на бланката  трябва да има печат и подпис  от лабораторията.
За Фонда приложихме оригинала ,така че лекаря от Клиниката ,от която кандидатствам, не се  е разписвал  и подпечатвал.Може във всяка клиника да процедират различно.
« Последна редакция: Март 20, 2010, 15:39:37 pm от nimika »


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #775 -: Март 21, 2010, 13:37:51 pm »
Здравейте, момичета. Нова съм тука имам два неуспешни опита ин витро и съвсем наскоро си подадох документите във фонда за безплатна процедура. Не съм здравно осигурена и от клиниката, в която ми подготвиха документите ми казаха, че не е задължително. Аз обаче се притеснявам да не ми откажат заради този факт. Моля ако някоя от вас е запозната или е минала по този път да ме посъветва как да реагирам...ако трябва да ходя и да си възтановя здравно осигурителните права???
Благодаря ви!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #776 -: Март 21, 2010, 14:16:56 pm »
Viva09, няма проблеми, че не си здравно осигурена. Такова изискване не е заложено. Виж първата страница на темата.
Успех!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #777 -: Март 21, 2010, 18:36:09 pm »
Здравейте момичета.Пожелавам успешни процедури на всички.Скоро ми приключи първия неуспешен опит по фонда.Сега ща подам документи за втори път.Искам да попитам съпругът ми трябва ли да идва с мен до клиниката за новите документи или е достатъчно само аз да отида?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #778 -: Март 21, 2010, 22:25:25 pm »
няма нужда да идва, ако се налага подпис, може и като ги вземеш да се разпише.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #779 -: Март 22, 2010, 19:18:45 pm »
Благодаря Стефи. :thankyousign: