0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #720 -: Януари 30, 2010, 14:56:22 pm »
Saiuri , естествено че чакаме БЛАГОДАРНО и сме БЛАГОДАРНИ на фонда , защото след три самофинансирания всеки ще  е благодарен.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #721 -: Януари 31, 2010, 12:19:56 pm »
Аз съм доволна от това,че фонда го има.Чакала съм на толкова опашки и то с часове,че това чакане от 10мин. да си подам документите и да си получа заповедтта за мен е нищо.Благодаря на фонда,че го има и се кланям пред хората,които го извоюваха.От сърце благодаря. :youwoman: :balk_104: :balk_63: :bighug:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #722 -: Януари 31, 2010, 13:50:28 pm »
  Благодаря, че ФОНД-а го има, което се дължи на момичетата, които мръзнаха на протеста, благодаря на Стефи, Радина и другите. Това, че той съществува е ограмно улеснение за всички нас, и възможност за много, които преди да го има, не са могли да си позволят да правят процедура.
   Момичета, преди да пишете подобни заключения, помислете, колко време отнема да се съберат парите за инвитро, или изплащането на взетия заем от банка.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #723 -: Февруари 01, 2010, 09:40:21 am »
Аз също вече си взех заповедта от фонда на 14.01.
Благодарна съм за това, че фонда го има, благодарна съм и на тези които са се борили за него. Аз проблем с фонда не съм имала. Това, че съм чакала 15-20мин. просто е капчица в морето от чакане(5г.)Няма смисъл да се издребнява.Нетърпението е недостатък на всички ни и съм сигурна, че всяка от нас се бори с него.
Имам самофинансирани 3 опита, заемите от които ще изплащаме още 2 години.Сега и да искам да се финансирам сама просто немога. Нямам какво да продам. Живеем на квартира.
Всеки има право на избор, като не му се чака не се записва във фонда, като има пари плаща и готово.
Късмет на всички. :D
 


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #724 -: Февруари 02, 2010, 23:08:26 pm »
здравейте искам да ви попитам в графата индикаци съгласно чл.26 какво трябва да пиша аз имам диагноза двустранно оперативно отстранени маточни тръби. благодаря ви


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #725 -: Февруари 02, 2010, 23:14:25 pm »
здравейте искам да ви попитам в графата индикаци съгласно чл.26 какво трябва да пиша аз имам диагноза двустранно оперативно отстранени маточни тръби. благодаря ви



"тубарен стерилитет при жената" най-вероятно
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #726 -: Февруари 02, 2010, 23:16:52 pm »
здравейте искам да ви попитам в графата индикаци съгласно чл.26 какво трябва да пиша аз имам диагноза двустранно оперативно отстранени маточни тръби. благодаря ви
Тубарен стерилитет (чл.26, ал 1)

П.П. С pop4o сме писали заедно  :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #727 -: Февруари 03, 2010, 20:00:12 pm »
Здравейте момичета. Ще подавам документи за пръв път и искам да попитам следнито. Тъй като ще си подам документите по куриер как ще разбера под кой номер ще ги заведат? Благодаря Ви много
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #728 -: Февруари 03, 2010, 20:41:18 pm »
ще ти се обадят след като ги получат и заведат :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #729 -: Февруари 06, 2010, 14:33:17 pm »
Здравейте искам да ви попитам в графата индикаци съгласно чл.26 какво трябва да пиша , ние сме с диагноза олигоаастенотератозооспермия. Кое е правилно да изпиша - мъжки фактор или самата диагноза. Благодаря Ви предварително

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #730 -: Февруари 06, 2010, 15:29:08 pm »
Здравейте искам да ви попитам в графата индикаци съгласно чл.26 какво трябва да пиша , ние сме с диагноза олигоаастенотератозооспермия. Кое е правилно да изпиша - мъжки фактор или самата диагноза. Благодаря Ви предварително


"мъжки фактор"
В епикризата която дават от клиниката би трябвало да пише по кой фактор кандидатствате, може и оттам да го препишеш.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #731 -: Февруари 06, 2010, 15:35:16 pm »
Благодаря pop4o , пише, но не знаех дали само мъжки фактор да напиша или цялата диагноза с подробности
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #732 -: Февруари 06, 2010, 15:42:56 pm »
Здравейте момичета. За колок време клиниката подготвя необходимите документи? Последната ни спермограма е от април 2009 , както и ФСХ преди да започнем с инсетата. Ще трябват ли нови или може и с тези? Мерси предварително. Успешни процедури на всички
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #733 -: Февруари 06, 2010, 16:22:00 pm »
Спермограмата не трябва да е по стара от една година при подаването на документите, така че ако ги подадете март месец няма проблем да използвате тази от април 2009г.
За ФСХ може да направите едно ново.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #734 -: Февруари 06, 2010, 17:46:18 pm »
Спермограмата не трябва да е по стара от една година при подаването на документите, така че ако ги подадете март месец няма проблем да използвате тази от април 2009г.
За ФСХ може да направите едно ново.
Аз като си подавах документите ми казаха,че изследванията трябва да са не по стари от шест месеца.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #735 -: Февруари 08, 2010, 17:23:50 pm »
Здравейте момичета,

Някоя от вас борила ли се е с проблем със забравен входящ номер? Спомням си, че много внимателно подредих бележката на място, където няма да се изгуби... явно мястото е било достатъчно скришно, за да не мога и да го намеря  :(

Днес звънях на телефона за справки - 895 31 46. Много нелюбезно ми съобщиха, че след като съм го изгубила, значи вече нямало да ми дават нищо. След призива ми за малко повече солидарност, казаха да отида на място. Ако някой вече е имал подобен проблем, ще се радвам да сподели какво да очаквам като отида.

Също искам да попитам дали се обаждат на всички, или само на одобрените. Т.е. дори и да не мога да проверя по входящ номер, нали все някога някой ще се свърже с мен?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #736 -: Февруари 08, 2010, 17:27:15 pm »
Сама, спокойно ще ти се обадят. Обаждат се на всички.
Помниш ли все пак горе долу кой номер си 4000 и колко например?


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #737 -: Февруари 08, 2010, 17:33:24 pm »
Ще ти се обадят мила, а заповедта може и по ЕГН да се вземе.. носи си личната карта.. и ако напишеш на кой ден си подала молбата, може момичетата тук да ти пишат кои номера са и кога са подали - така ще се ореантиаш - аз подадох на 30.07.2009 и съм номер 3698
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #738 -: Февруари 08, 2010, 18:28:09 pm »
Здравейте! Знаете ли кога се обаждат от Фонда, когато си одобрена или когато ти издават заповедта? Аз съм номер 380. и нямам обаждане. :(
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #739 -: Февруари 08, 2010, 18:40:44 pm »
stela8109, от ФОНД-а с обаждат след като ти е подписана заповедта, и ти казват кога да отидеш да си я вземеш.