0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #700 -: Декември 30, 2009, 11:42:45 am »
Благодаря ви за бързия отговор момичета. В Правилника на Фонда
Чл. 31. 
(3) Документите по ал. 1 се прилагат, когато жената, която желае да се подложи на ин витро процедура, подава заявление за първи път.
(4) В останалите случаи се прилага само заявление, етапна епикриза и декларация, че няма промяна в обстоятелствата, удостоверени с документите, подадени с първото заявление.

В моя случай тази декларация как трябва да бъде: непроменени обстоятелства по документите от първото заявление и добавено ново обстоятелство, така ли?
Тази декларация има ли я публикувана някъде или е свободен текст?

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #701 -: Декември 31, 2009, 10:27:25 am »
Тези декларации ги дават от клиниката,но дали има публикувани някяде такива незнам.Но тя е абсолютно същата като декларацията,която си попълвала първия път.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #702 -: Декември 31, 2009, 13:19:31 pm »
Здравейте, момичета!
Заявлението и декларацията мисля, че ги има публикувани в "Правилиник и организация на фонда...".
Аз също съм подала документи до фонда и чакам търпеливо.
През този месец претърпях гинекологична операция и не знам,дали да подам повторно документи с новата епикриза.Възможно ли е това без клиника или център за ин витро?

Желая на всички Вас една нова, щастлива 2010г.- година с детски смях, година на по-многобройно семейство ! :bori_002:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #703 -: Декември 31, 2009, 14:00:20 pm »
можеш да приложиш копие от епикризата към вече подадените документи, пишеш само "към входящ номер .....".
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #704 -: Януари 20, 2010, 11:43:07 am »
Стефи, би ли могла да ни дадеш информация до кой номер са разгледаните молби след вчерашното заседание. Предварително благодаря
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #705 -: Януари 20, 2010, 16:07:53 pm »
Здравейте,
Искам да потитам дали се е случвало някой да не може да отиде да си вземе заповедта на определенаа дата и има ли проблем да отиде друг ден?

Налага ми де да питам тук, защото като се обадих във фонда  за да предупредя, нищо не ми отговориха  на въпроса и ми затвориха телефона.  :(
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #706 -: Януари 20, 2010, 17:18:39 pm »
Не, няма проблем. НА мен ми се обадиха и ми казаха да отида на еди коя си дата. Аз отидох седмица след това.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #707 -: Януари 21, 2010, 15:54:23 pm »
Здравейте, дочух, че фондът не превеждал пари на клиниките и някои от тях отказват да подават докумети за 2-ри опит? Някой знае ли нещо по въпроса?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #708 -: Януари 23, 2010, 22:20:29 pm »
Здравейте, дочух, че фондът не превеждал пари на клиниките и някои от тях отказват да подават докумети за 2-ри опит? Някой знае ли нещо по въпроса?

Ще потвърдиш ли това с факти или само всяваш паника в народа с това ДОЧУХ?
  :balk_154:
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #709 -: Януари 24, 2010, 08:50:22 am »
Здравейте, дочух, че фондът не превеждал пари на клиниките и някои от тях отказват да подават докумети за 2-ри опит? Някой знае ли нещо по въпроса?
Напротив,ако се поровиш малко повече във темите,ще разбериш,че всичко е наред.Аз вече си направих първия опит,който беше неуспешен.Още декември си подадох документите за втори опит и всичко беше наред.Не са ме бавили,а ми  подготвиха документите веднага.Вече има момичета,които чакат всеки мамент да им се обадят от фонда,и да започнат вторите си опити.
Моля те не  пиши неща,за които не си сигурна на 100%.
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 08:52:10 am от isho75 »
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #710 -: Януари 27, 2010, 11:16:21 am »
Ами аз затова пиша, за да чуя мнения. Също така на две места го пишеше - за две различни клиники бяха споменали, но тъй като не знам дали става дума за някакъв инцидентен случай попитах. В никакъв случай не съм искала да всявам паника, тук не е ли място за въпроси относно фонда? Каза ми го и едно момиче, което така е чуло в клиника. Извинявам се, ако съм притеснила някой излишно, аз също съм притеснена.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #711 -: Януари 27, 2010, 11:19:43 am »
Искам да уточня, че не става дума за отказване след одобрение. Аз също чакам заповедта си. Това, което прочетох беше - че не искат да подават нови, пак се извинявам, ако не е било уместно. Ще се поровя да видя къде точно го пишеше.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #712 -: Януари 27, 2010, 12:14:53 pm »
Напомням, че с бутона "редактирай", намиращ се в горната дясна част на поста, същият може да се поправя или допълва в рамките на два часа.
Моля ви, избягвайте да публикувате няколко поста последователно.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #713 -: Януари 28, 2010, 22:07:10 pm »
Здравейте момичета  :D
Вчера си взех заповедта.
Искам да споделя впечатления които могат да бъдат полезни:
1. Чака се на опашка от около 10 получаващи заповеди.
2. Опашката върви бързо ако не се случат непредвидени проблеми.
3. Най-чести проблеми с които се сблъсква Д-р Лалев(сигурно има и други, но тези се случиха за времето в което чаках)
   - Чакащи да си вземат заповедта не си знаят входящия номер;
   - Двойки, които искат да не са в същата клиника с която са внесли документите - това не е проблем, но се превръща в такъв когато не са решили в коя клиника искат да направят процедурата и очакват Д-р Лалев да ги консултира!?!
   -Звъненето по телефона не е проблем, макар да забавя процеса, но се превръща в такъв когато се задават безумни въпроси - докато си получавах заповедта присъствах на обаждане по телефона в което на Д-р Лалев  бяха зададени въпроси от рода: Къде се намира фонда? Какъв е адреса на сградата? С кой автобус мога да стигна ако сляза на централна гара? Ако пътувам с автобус и сляза на... на какво трябва да се кача?
Хората от фонда са много внимателни и любезни, но си мисля, че ДИРЕКТОРА на фонда не е справочна служба.
Пожелавам на всички успех!
Звънете на фонда, но ги жалете за да могат да си вършат работата и опашката да върви по-бързо... и по-скоро всички да държите заповедите в ръцете си и с тях да дадете огромен шанс на мечтите ви да се сбъднат.
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 22:40:17 pm от Mishelle9999 »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #714 -: Януари 29, 2010, 18:42:24 pm »
Здравейте момичета  :D
Вчера си взех заповедта.
Искам да споделя впечатления които могат да бъдат полезни:
1. Чака се на опашка от около 10 получаващи заповеди.
2. Опашката върви бързо ако не се случат непредвидени проблеми.
3. Най-чести проблеми с които се сблъсква Д-р Лалев(сигурно има и други, но тези се случиха за времето в което чаках)
   - Чакащи да си вземат заповедта не си знаят входящия номер;
   - Двойки, които искат да не са в същата клиника с която са внесли документите - това не е проблем, но се превръща в такъв когато не са решили в коя клиника искат да направят процедурата и очакват Д-р Лалев да ги консултира!?!
   -Звъненето по телефона не е проблем, макар да забавя процеса, но се превръща в такъв когато се задават безумни въпроси - докато си получавах заповедта присъствах на обаждане по телефона в което на Д-р Лалев  бяха зададени въпроси от рода: Къде се намира фонда? Какъв е адреса на сградата? С кой автобус мога да стигна ако сляза на централна гара? Ако пътувам с автобус и сляза на... на какво трябва да се кача?
Хората от фонда са много внимателни и любезни, но си мисля, че ДИРЕКТОРА на фонда не е справочна служба.
Пожелавам на всички успех!
Звънете на фонда, но ги жалете за да могат да си вършат работата и опашката да върви по-бързо... и по-скоро всички да държите заповедите в ръцете си и с тях да дадете огромен шанс на мечтите ви да се сбъднат.
Здравейте,

не мога да се въздържа да направя коментар....
Въпросите, които се задават са съвсем нормални и уместни........въпросът е защо въобще ДИРЕКТОРЪТ вдига телефон и се прави на Call Center.
Как да няма въпроси и обаждания при положение, че дамите, които приемат документите не могат да отговорят и на най-елементарния въпрос "Горе долу кога да очаквам одобрение?"
Също много неуместно ми се струва ДИРЕКТОРЪТ лично да връчва заповеди...........едва ли за някоя от нас това е важно. Важното е да получим заповедта възможно най-бързо. Спокойно могат да ги връчват други служители /по ниско квалифицирани/, а ако те са няколко на брой няма да има опашка от около 10 души.

За мен истината е, че Фондът е изключително зле организиран. И типично по български ни се вменява, че трябва да сме благодарни че го има и съответно трябва да търпим опашките, мъглявите отговори и т.н.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #715 -: Януари 29, 2010, 18:49:56 pm »
Здравейте,

не мога да се въздържа да направя коментар....
Въпросите, които се задават са съвсем нормални и уместни........въпросът е защо въобще ДИРЕКТОРЪТ вдига телефон и се прави на Call Center.
Как да няма въпроси и обаждания при положение, че дамите, които приемат документите не могат да отговорят и на най-елементарния въпрос "Горе долу кога да очаквам одобрение?"
Също много неуместно ми се струва ДИРЕКТОРЪТ лично да връчва заповеди...........едва ли за някоя от нас това е важно. Важното е да получим заповедта възможно най-бързо. Спокойно могат да ги връчват други служители /по ниско квалифицирани/, а ако те са няколко на брой няма да има опашка от около 10 души.

за мен истината е, че Фондът е изключително зле организиран. И типично по български ни се вменява, че трябва да сме благодарни че го има и съответно трябва да търпим опашките, мъглявите отговори и т.н.

извинявам се предварително на модераторите, но не се сдържах..........
то бива , бива простотия, но ..........
като не ти се търпят опашки, си плати и нямаш да имаш проблеми, първо.......
и второ, ако беше участвала в протестите и борбата за да съществува този фонд, нямше да си на това мнение,но видно предпочиташ нещата на готово.
а твоята истина по отношение на фонда е най-голямата лъжа, тъй като ако прочетеш повчко матерали, ще разбереш, че нещата са в норма и всичко върви в нормални тепове. все пак не всичк зависи от фонда, а и от МЗ.
дано не се срещат повече неблагодарни хора, като теб
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #716 -: Януари 29, 2010, 18:54:00 pm »



За мен истината е, че Фондът е изключително зле организиран. И типично по български ни се вменява, че трябва да сме благодарни че го има и съответно трябва да търпим опашките, мъглявите отговори и т.н.

Ти помисли ли преди да напишеш това?
Когато започнеш опита по Фонда и вместо да бъркаш в портомонето само ще се подписваш в една книжка може би тогава ще разбереш за какво трябва да сме благодарни!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #717 -: Януари 29, 2010, 21:03:21 pm »
Момичета,
не искам да споря с вас затова това ще е последното нещо, което ще напиша.
Аз не съм против фонда, а съм за фонд с адекватен бюджет и добра организация. Ако има борба за това аз с удоволствие ще се включа, но такава няма да има, защото  повечето от вас са "благодарни" :) И нека не забравяме, че повечето от нас сме съвестни данъкоплатци и когато имаме нужда от помощ държавата би следвало да реагира също така съвестно и разбира се адекватно!

Но аз си давам сметка, че в България ако не можеш да си помогнеш сам и трябва да разчиташ на фондове, институции и прочие си направо загубен. Самофинансирам се - нямам излишна половин година, която да прахосам в чакане. И много други го правят, въпреки усилията, които им коства това.
Искрено съчувствам на момичетата, които не могат и да си го помислят и са принудени да чакат благодарно.

На всички вас пожелавам успех! Дано следващата ви процедура завърши с положителен резултат
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #718 -: Януари 30, 2010, 11:04:42 am »
Въпросите "С кой автобус мога да стигна ако сляза на централна гара?" и "Горе долу кога да очаквам одобрение?" са абсолютно различни!
Пъррвия касае отганизация на транспорта в София и отговора може да се намери по тел. от софсправка (090012900) или от интернет, а втория е от компетентността на служителите на фонда.
Между другото аз го зададох и ми отговориха, а последвалите събития доказаха че отговора който получих беше максимално точен :)
Радвам се че повечето момичета от форума са разбрали, че не всичко се купува с пари, по-ценното в борбата със стерилитета е любов, оптимизъм, търпение, спокийствие и добро отношение!
П.П. Изкушавам се да цитирам Езоп:„Благодарността е признак за душевно благородство.“
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #719 -: Януари 30, 2010, 13:37:52 pm »
Виж сега, ти предпочиташ "фонд с адекватен бюджет", чудесно, значи ти предпочиташ още една раздута държавна структура, като всички в България. Извинявай, но ние, тези които седяхме 4 часа на дъжда и протестирахме, за да го има този фонд и да се възползват от него всички нуждаещи се, включително и ТИ, не искаме това. Фонда има 4-ма служители включая директора, работи перфектно и няма нужда да бъде раздуван и да се пилеят пари за чиновници само защото на теб не ти се чака 10 мин.
Знаещ ли, преди 5 г. когато всички ние, благодарение на които фонда съществува правехме ин витро никой и стотинка не ни поемаше, но ние бяхме благодарни и щастливи, че се имаме една друга, че има с кой да споделим тревогите си, че правим нещо на всички след нас...
И заплахи от рода - "това ще е последното нещо, което ще напиша", повярвай ми, на никой не му пука от тях, чели сме хилядуи такива през годините, само и единствено ти губиш от цялата работа :wink:
айде със здраве!