0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #600 -: Ноември 03, 2009, 15:39:22 pm »
не, нямаше заседание.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #601 -: Ноември 03, 2009, 21:13:45 pm »
искам да ви попитам нещо можели като си подал документи за инвитро да си правиш лапаро и да се пробваш след това за инсе докато чакаш от фонда да те одобрят?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #602 -: Ноември 03, 2009, 21:54:42 pm »
Искам да попитам нещо - търсих отговора, но не намерих такъв. Ако има, моля да бъда извинена - ще продължавам да търся. Та въпроса ми е във връзка с неизяснен стерилитет - Фонда ще приеме ли инсеминация, която не е направена в клиника по стерилитет, а в Медицински център, естествено от акушер-гинеколог. Разбрах, че трябва да има протокол или епикриза от лечебното заведение - това ми е ясно.
            и аз имам такъв проблем.имам 3 неуспешни инсеминации но не са правени в клиника по стерилитет и сега ми е необходим документ за тиах,за да ме приемат във фонда.може ли някой от вас да ми изпрати файл,как изглежда този документ,за да мога да го изискам от доктора.благодаря ви!/meri1234@abv.bg/
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #603 -: Ноември 04, 2009, 10:23:55 am »
По принцип никъде не е записано, че има изискване относно клиниките, където да се правят инсеминации, така че ако имате документ доказващ манипулацията, то тя ще бъде призната.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #604 -: Ноември 05, 2009, 16:16:17 pm »
Стефи, извинявам се предварително, но бих желала ако имаш информация по въпроса до кой номер са готови заповедите да споделиш с нас. Ще ти бъда много многоо благодарна :balk_81:, защото наближават нашия номер и вече не ме свърта на едно място, а тази седмица никой не се похвали с обаждане :(
Предварително ти Благодаря, може би за неудобния въпрос :oops:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #605 -: Ноември 05, 2009, 18:57:10 pm »
за съжаление нямам, във вторник нямаше заседание и не съм ходила във Фонда.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #606 -: Ноември 05, 2009, 20:59:08 pm »
здравейте ,моля някой да ми помогне сама си попълвам заявлението за фонда,за6тото имах един липсващ документ та въпросат ми е какво трябва да напи6а в графата индикация съгласно чл 26  :oops: аз съм с ендометриоза 
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #607 -: Ноември 05, 2009, 21:37:07 pm »
и още нещо копе на лична карта на двамата партньори ли трябва :oops:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #608 -: Ноември 05, 2009, 21:47:15 pm »
и още нещо копе на лична карта на двамата партньори ли трябва :oops:
Да, копие на личните карти на двамата партньори, написано "Вярно с оригинала" и подпис. По първия въпрос не мога да ти помогна, за съжаление! Надявам се, че някой ще ти отговори.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #609 -: Ноември 06, 2009, 09:20:01 am »
за съжаление нямам, във вторник нямаше заседание и не съм ходила във Фонда.

Стефи, Благодаря ти за бързия отговор :bighug:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #610 -: Ноември 06, 2009, 13:27:35 pm »
Момичета как става отпускането на 2-ри опит от фонда, пак ли се кандидатства, трябва ли да се изчакат всички подадени молби, на тези които им е за 1-ви път и тогава ние втори или, Оф сърцето ще ми се пръсне, а да и колко време се изчаква да мине между два опита, за да се възтанови матката...и да се почне отново...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #611 -: Ноември 06, 2009, 13:40:32 pm »
Момичета как става отпускането на 2-ри опит от фонда, пак ли се кандидатства, трябва ли да се изчакат всички подадени молби, на тези които им е за 1-ви път и тогава ние втори или, Оф сърцето ще ми се пръсне, а да и колко време се изчаква да мине между два опита, за да се възтанови матката...и да се почне отново...
На този въпрос вече неколкократно е отговаряно тук. Прегледай темата малко назад. Ще намериш отговор!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #612 -: Ноември 06, 2009, 14:39:45 pm »
Здравеите моми4ета извинявам се за глупавия въпрос,но този фонд цялата сума ли от процедурата поема или само лекарствата?За6тото на мен ми предстои инвитро което 6те бъде със наи слабата стимулация ,а то излиза 2100 лв вси4ко,но в момента сме финансово затруднени. :oops:Имам три неуспешни инсеминации,фонда дали 6те ми покрие цялата сума по инвитрото?Благодаря ви :)
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 14:41:43 pm от emanuelaaa »

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #613 -: Ноември 06, 2009, 14:47:10 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0
прочети тук, описано е подробно какво се поема от фонда.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #614 -: Ноември 06, 2009, 15:24:32 pm »
Стефи,бих искала да те попитам нещо,надявам се да успееш да ми помогнеш :oops:
Бях одобрена от фонда за първи опит ин витро и началото на месец Август си взех заповедта.За съжаление успях да я занеса в клиниката чак Септември,тъй като тя не работеше през август.За съжаление,докато ми дойде часа за преглед стана октомври и тогава се оказа,че трябва да ми се направи лапароскопия преди да пристъпим към ин витро.Да но има часове чак за декември.Опасявам се,че може да не успея до февруари да си оползотворя опита,но от клиниката ме успокоиха,че те ще имата грижата да звъннат във фонда,ако се наложи да се отложи във времето опита ми и да изтече действието на заповедта.Страхувам се да не си загубя правото на безплатен опит....
Благодаря ти :youwoman:

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #615 -: Ноември 06, 2009, 15:31:20 pm »
Няма да го загубиш, прие се решение когато има медицински показания за незапочване на опита се изготвя една епикриза от лекуващия лекар, представя се във фонда и се удължава срока на заповедта с 3м.
успех :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #616 -: Ноември 06, 2009, 15:34:47 pm »
Стефи,многооо ти благодаря за бързия отговор!
Ти ми вдъхна надежда :),много се бях притеснила да не си изгубя опита,а и без това чакам от толкова време....
Благодаря! :balk_46: :bighug:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #617 -: Ноември 06, 2009, 16:35:37 pm »
Супер новина, Стефи :balk_47: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #618 -: Ноември 06, 2009, 16:48:21 pm »
Да речем до края на месеца ако успея да подам наново документите за фонда, горе долу кога ще получа отговор, запазили ли са срока от около месец и малко...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #619 -: Ноември 06, 2009, 17:56:40 pm »
Рени аз преживях горе-долу същото като теб съвсем скоро /септември/. Подадох документи за втори опит. Получаваш нов номер и си чакаш реда както за първи опит. А времето ще е доста повече от месец! Но за пълно възстановяване след аборт са необходими от 3 до 6 месеца. Така че сега се успокой и си почини малко! Успех!