0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #300 -: Май 29, 2009, 16:31:26 pm »
Да, фонда заседава всеки вторник, разгледани и одобрени са до 400 входящ номер.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #301 -: Май 29, 2009, 16:33:30 pm »
Стефи, мерси! А верни ли са слуховете, че другият месец е последен за подаване на молби?  8O
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #302 -: Май 29, 2009, 16:36:48 pm »
ами не съм чула такова нещо, нито сме го обсъждале на ОС.
поради каква причина е последен?
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #303 -: Май 29, 2009, 16:38:39 pm »
Може би заради тази статия излезнаха тези слухове
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-05-28&article=279501

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #304 -: Май 29, 2009, 16:39:18 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=381825.360
ако искаш погледни, момичето казва че така е пишело във в. Стандарт
П.П Явно това е статията ...
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #305 -: Май 29, 2009, 16:46:02 pm »
Очевидно не е вярно. Станала е грешка при тълкуването на заглавието ... Оффф.. само развалени телефони! Извинявай за въпроса, Стефи! Не бях чела публикацията  :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #306 -: Май 29, 2009, 16:49:48 pm »
Според мен момичето неправилно е изтълкувало смисъла на заглавието "Дават пари за бебе до месец"-то произтича от следното съдържание от статията: "...Одобряването на желаещите отнема максимум месец от подаването на документите....", а не - че само в срок до един месец от вчерашна дата желаещите ще имат право да подават документи.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #307 -: Май 29, 2009, 16:51:36 pm »
мани бе, 3 пъти я прочетох и си викам, нещо съвсем съм се сдухала, ама не виждам да пише, че спираме работа :lol:
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #308 -: Май 29, 2009, 16:55:51 pm »
мани бе, 3 пъти я прочетох и си викам, нещо съвсем съм се сдухала, ама не виждам да пише, че спираме работа :lol:
Мани, мани срам ....  :oops: Ама и аз се подведох стабилно  :oops: Добре, че Нинката, показа статията! Още веднъж: Извинявайте момичета!  :oops:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #309 -: Май 30, 2009, 22:08:52 pm »
Стефи, моята заповед ми я връчиха веднага след като приключих второто си неуспешно инвитро - буквално в деня след отрицателния тест. Сега трябва да изчакам няколко месеца, преди да направя следващ опит, за да си починат яйчниците. Проблемът е, че току що се оказа, че по лични причини, които не искам да споменавам тук, няма да мога да направя следващ опит преди декември, а давността на заповедта ми изтича на 19 ноември. Д-р Стаменов днес ми каза да попитам във фонда дали мога да подам молба и да удължа срока. Възможен ли е такъв вариант? Дори бих се радвала да се разменя с момиче, което пък не може да чака толкова дълго например.
Също така - поставянето на блокиращата инжекция ли се счита за начало на процедурата, и именно тя ли трябва да се постави преди крайния срок на заповедта? Благодаря ти предварително!


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #310 -: Май 30, 2009, 23:07:43 pm »
До сега не сме имали такъв случай, най-добре е да се обадиш на д-р Лалев, директора и да го попиташ как да процедираш, може би да подадеш молба, която да се обсъди и гласува на ОС.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #311 -: Май 30, 2009, 23:40:17 pm »
До сега не сме имали такъв случай, най-добре е да се обадиш на д-р Лалев, директора и да го попиташ как да процедираш, може би да подадеш молба, която да се обсъди и гласува на ОС.

Благодаря ти, ще се обадя и ще попитам.


*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #312 -: Юни 01, 2009, 00:02:49 am »
ЗДРАВЕЙ,Krassita аз започвам процедурата на 07.06. и ще се радвам ако може да си разменим портоколите за процедурата ,защото аз ще бъда одобрена до 3 месеца (поне така ми казаха от фонда)
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 00:25:16 am от ita »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #313 -: Юни 01, 2009, 12:01:12 pm »
Момичета, сигурна съм, че въпросът се коментираше и имаше разни разсъждения по темата, но не можах да намеря ясен отговор, та реших - срам, не срам  :oops: - да попитам отново:
Двойка, която има доказан проблем, но вече има едно дете след успешна процедура ИКСИ, финансирана от тях, има ли право да кандидатства за финансиране от фонда? Става въпрос за наши много близки приятели (кумовете ни), при които мъжът е с азооспермия, но със съхранена сперматогенеза. Имат ли право да кандидатстват във фонда, предвид факта, че имат вече едно дете?
Благодаря предварително на тези, коитоще ми отговорят (Стефи, всъщност надявам се ти да ми дадеш информация като най-вътрешен наш човек  :oops:)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #314 -: Юни 01, 2009, 12:44:35 pm »
няма забрана за вторичен стерилитет, могат да кандидатстват :)
*

    mariq2600

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #315 -: Юни 01, 2009, 14:36:48 pm »
Стефи аз сам гост на тази тема,но имам един въпрос кам тебе и ако имаш възможност да ми отговориш бих била много по спокойна.Преди няколко дни ти беше казала че сте разгледали и одобрили молбите до 4оо-аз влизам в това число по номер,но тъй като никой до сега не ми се е обаждал а от номерата на фонда не дават информация има ли друг номер на който ако се обадя ще ми кажат нещо повече или да чакам да ми звъннат/питам това защото ми се събраха и други лични проблеми,които за да реша зависи от това какъв ше е точно отговора от фонда/.Извинявам се ако съм те обезпокоила нещо с този въпрос
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #316 -: Юни 01, 2009, 15:28:15 pm »
Мария, трябва да изчакаш обаждане от фонда! По телефона никой няма да ти даде информация! Стефи каза, че няма отхвърлени молби, но все пак...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #317 -: Юни 01, 2009, 17:37:12 pm »
нама таен телефон, на който да се дава конкретна информация :wink:
шегата настрана, но просто трябва да изчакаш обаждане от фонда, когато ти е готова заповедта ще ти звъннат.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #318 -: Юни 02, 2009, 18:28:23 pm »
Привет! Току що получих заветното обаждане от фонда. :D Аз съм 164 номер

Проверявайте и в тази тема :http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35499.0#quickreply
*

    in

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #319 -: Юни 03, 2009, 14:46:11 pm »
Стефи и азсъм нова във форума, но ще ни дадеш ли информация до къде стигнахте вчера. Благодаря