0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
след неуспешно ин-витро
« -: Април 03, 2009, 15:08:05 pm »
Момичета незнам дали има такива който искат да не чакат много за 2ри опит.Аз лично имах много проблеми веднага след трансфера и си мисля,че така стана по-добре.Но всъщтност искам да пробвам колкото се може по-скоро отново.Възможно ли е да стане в рамките на 2-3месеца след първия опит.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #1 -: Април 03, 2009, 15:19:00 pm »
След неуспешно инвитро според мен е редно да се срещнеш с лекаря си, и тези въпроси да ги зададеш на него. Според състоянието ти ще прецени кога може да започнеш втори опит. И аз исках веднага, но категорично ми отказаха, втория опит направих след почти 4 месеца.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #2 -: Април 03, 2009, 15:22:32 pm »
Твоят лекар ще прецени най-добре кога можеш да пристъпиш към следващия опит.
На всички ни се иска да не губим време, но организма има нужда от възстановяване след процедурата.
Говори с лекаря си  :)
         Equally Destructive
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #3 -: Април 04, 2009, 01:42:23 am »
Аз също бързах да започна следващ опит след първия неуспех. Но имах и замразени ембриони. Така или иначе покрай опитите със замразени, които три месеца не станаха поради различни причини, вече четири месеца минаха. Вчера решихме с мъжа ми да започнеме на този цикъл второ икси. Надявам се и док. да е съгласен :-) Все пак всичко зависи от неговата преценка - той е единственият професионалист от нас :-)
Докторът ти знае най - добре.
Успех ти желая!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #4 -: Април 04, 2009, 13:25:29 pm »
Всичко е много индивидуално - аз бях с много лека стимулация и след като ми излезе кръвния тест (-) веднага се обадих на Док. /е първо ревах 2 часа но../ та на въпроса ми кога мога да започна пак Персенска ми отговори, че още следващия месец ако искам - и аз си запазих час, само че имах задържан фоликул.. та.. междувременно пуснахме и едни имунологични - следобяд ще ходя да видя какво ще кажат за тях... и ако ми е писано следващия месец продължавам с опитите...
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #5 -: Април 04, 2009, 17:48:20 pm »
Благодаря за вашите мнения и съвети.Мисля да се посъветвам с доктора и да преценим защо не се получи.Дали ще ми трябват допълнителни изследвания?                      ИСКАМ само да споделя,че от 6 момичета които бяхме заедно на стимулации 3 вече са с + резултати.Успех на всички!!!!!!!
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #6 -: Април 05, 2009, 10:02:59 am »
И на мен вчера док каза,че можело още на следващият цикъл .Не очаквах толова скоро,но реших.Сега чакам цикъла.Между другото не питах след колко време ще дойде сега.Втори ден съм без лекарствата.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #7 -: Април 05, 2009, 13:09:37 pm »
Здравей, Лина!
Нормално 4-5 дни, след като спреш лекарствата, цикълът идва. Максимум седмица.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #8 -: Април 07, 2009, 02:01:17 am »
благодаря!Дано имам късмет сега,че при мен всичко се получава от вторият път. :D
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #9 -: Април 07, 2009, 23:26:38 pm »
Дано и при мен стане от втория път! :-)
Успех, момичета!
 :crossfingers:
*

    dorito1973_1073

Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #10 -: Април 07, 2009, 23:45:35 pm »
Здравейте момичета,аз съм нова в вашия форум.Много ми харесват вашите теми ,супер сте.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #11 -: Април 08, 2009, 13:20:17 pm »
 Вчера ми дойде МЦ след неуспешно ин витро. Притеснява ме , че изобщо не е обилно течението. Ето днес е по - скоро като зацапване. :? Нормално ли е това?
Аз се бях подготвила за по - обилен и дори болезнен цикъл, но нищо подобно няма.
 Лигавицата ми беше 12мм на последното УЗИ преди пункцията.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #12 -: Април 08, 2009, 13:28:58 pm »
Съвсем нормално е.На мен също и при двата ми опита първо 1-2 дена имах леко зацапване и след това тръгна нормален цикъл-малко по-обилен,но не по-болезнен от нормалното.Моята лигавица беше 11 мм.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #13 -: Април 08, 2009, 13:42:11 pm »
И при мене беше така,втория ден си тръгна както си трябва,ще му се не види и месечния цикъл  :lol:
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #14 -: Април 08, 2009, 13:45:47 pm »
След първия ми опит цикълът ми беше обилен,но сега след втория-оскъден.Лигавицата беше горе-долу еднаква и при двата опита,лекарствата,които приемах след трансфера също.Не мисля,че е повод за притеснение,но ако ще си по- спокойна можеш да се чуеш с лекаря си.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #15 -: Април 08, 2009, 19:14:05 pm »
Моят м-с след пъвия опит беше обилен и с много лигавица (каза доктора), но на третия ден намаля много до зацапване (а иначе е по пет дни). След това цикъла ми стана на 43дни, а преди това бях с дълъг 35дни. Вече съвсем не зная колко е дълъг...
:-)
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #16 -: Април 08, 2009, 20:19:40 pm »
Надявах се ,че ще дойде след девет месеца :D
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #17 -: Април 11, 2009, 18:36:17 pm »
 Все пак ви се е появило някакво течение. При мен е 5 ден по - скоро зацапване.
Тая лигавица по какви причини е възможно да не се изчиства? В понеделник ще говоря с док.
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #18 -: Април 11, 2009, 22:38:41 pm »
fatalwoman, ти прави ли кръвен тест?
Аз след първия неуспешен опит не направих, защото ми дойде на 9-тия, а ме викаха на тест чак на десетия ден. Можело е да се провери поне дали е имало имплантация, си мисля сега...но не знам дали би било показателно при положение че имах обилно кръвотечение от веднага  :ask: А и аз си слагах фраксипарин след трансфера.
*
Re: след неуспешно ин-витро
« Отговор #19 -: Април 12, 2009, 12:20:15 pm »
То и ние всички сме били на Фраксипарин или Аспирин протект,ама....А за 9 ден след трнсфера незнам дали кръвния тест е щял да отчете нещо.Нека по-компетентните се включат.
 harmony ,стискам палци вторият ти опит да е успешен!