0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #40 -: Март 26, 2009, 17:03:18 pm »
Импреза, аз също съм пациентка на д-р Владимиров, но написледък бременните мами май все ги пренасочва към д-р Димитрова. По принцип аз ходех и на ЖК по здравна каса в Св. София, но дотолкова доколкото да ми пускат необходимите изследвания. Иначе, от време на време също си ходех и в Клиника София, за мое лично успокоение. Е, благодаря на Господ, че бременността ми досега протича изключително леко и не съм имала кой знае какви проблеми, каквото и да решиш успех!!! :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #41 -: Март 26, 2009, 17:49:31 pm »
И аз ходя при д-р Димитрова, но се записах и на ЖК в 14- п-ка, за да ми пускат от време на време направления, да ми мерят кръвното и килцата  8). Като добавиш и седмиците, в които се правят ФМ, общо взето прегледите се разпределят през две седмици - напълно достатъчно :lol:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #42 -: Март 26, 2009, 18:13:35 pm »
Честито  :flower:Импреса!
Пожелавам ти леки и безпроблемни  :cloud9:
а после  :babyflips:, като  :sunshine:!

 :flower: Kylie, честити прекрасни тръпки и на теб!

Благодаря от  :heartbeat: за милите думи и пожелания!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #43 -: Март 26, 2009, 18:43:48 pm »
Кратък запис и от мен.  :D

Мише, добре си ни дошла! Много се радвам на хубавите новини.   :bighug:

импреза, нищо особено не трябва да правиш сега. Почивай си и чакай търпеливо прегледа за сърдечния ритъм (мисля, че след около 2 седмици най-рано може да се чуе)! Желая ти лека бременност! (аз си мисля, че бебчето е едничко, но това не прави радостта по-малка, нали?!)

кайли
, леки 9 месеца и на теб!

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #44 -: Март 26, 2009, 20:38:35 pm »
 :?   Момичета,от няколко дена имам странни усещания на матката,от време на време.Като контракции,не че знам какво са контракции де(ама сякаш нещо я удря от вътре на вънка,една като изтръпнала е(колко тъпо го обясних))...ама не знам какво да мисля...Нормално ли е или да звъня на доктора.Иначе бебчо си ме подритва отвреме на време и като цяло се чувствам добре.Само това усещане с матката ме притеснява...
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #45 -: Март 26, 2009, 20:56:21 pm »
Баракуда, а дали не е, когато се обръща, не като рита само. Не знам - и аз усещах по едно време едни странни "движения" /не знам как да ги нарека/! Та ги оприличих на обръщане. Но не бих го оприличила на изтръпване. Някоя мацка преди време беше писала за изтръпване на матката или подобно - може да потърсиш в предната тема.

Честито на новите бременни мацки - нека ставаме все повече и повече  :lol:
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #46 -: Март 26, 2009, 20:58:46 pm »
Момичета и аз имам нужда от вашата помощ.

От днес на обяд имам остри пробождания в областта на гениталиите. Случвало ли се е на някой и това контракции ли са? Пих но шпа и чакам да ми мине. Ако не утре отивам при доктора. Усещането е рязко, но не е в корема, а отдолу.

Моля, който има информация, да ми помогне!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #47 -: Март 26, 2009, 21:05:05 pm »
Баракуда, а дали не е, когато се обръща, не като рита само. Не знам - и аз усещах по едно време едни странни "движения" /не знам как да ги нарека/!

  Барбаронче и аз съм си го мислила това...наистина странни движения,сигурно са от бандита.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #48 -: Март 26, 2009, 21:13:57 pm »
baracuda, и на мен ми "изглежда" сякаш бебето се обръща. Ако е контракция - коремът ще се втвърди.

nelkata , може да са нервни окончания. Или пък песъчинки, които минават през уретрата. Ако няма болка едва ли ще ти мине от но шпа, но се обади  на лекаря , ако си много притеснена.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #49 -: Март 26, 2009, 21:55:16 pm »
baracuda, и на мен ми "изглежда" сякаш бебето се обръща. Ако е контракция - коремът ще се втвърди.

  Благодаря,патладжанче!Твоите съвети съвети винаги са били много ценнни.
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #50 -: Март 26, 2009, 22:18:20 pm »
nelkata , може да са нервни окончания. Или пък песъчинки, които минават през уретрата. Ако няма болка едва ли ще ти мине от но шпа, но се обади  на лекаря , ако си много притеснена.

Имам болка, точно когато ме пробожда, но е за кратко. Мисля, че успокоих нещата с но шпа, а и прочетох, че доста мами от бгмама имат подобни оплаквания.

Бери, благодаря за бързия отговор.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #51 -: Март 27, 2009, 11:54:05 am »
И аз да се включа с нещо по-скоро изнервящо. От няколко дни ме сърби целия корем, а онази вечер забелязах, че имам нещо като адски ситни червени пъпчици по него. На моменти е направо влудяващо. Спрях крема, с който се мажа вече сигурно от 2 месеца и сега се мажа временно с мас, но положението не се подобрява. :( Проблемът е, че нямам идея къде да отида на свестен кожен лекар..
Освен това от няколко дни започват да ми оттичат краката около глезените. Другата седмица ще пускам изследвания, но се чудех кой показател отчита този проблем защото не винаги като кажа да ми изследват урина, в резултата са едни и същи показатели. Та мисълта ми е да съм сигурна, че ще ми изследват необходимите показатели за случая. (ама и аз го обясних..) :D

*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #52 -: Март 27, 2009, 12:00:27 pm »
Злати,моя дружка докато беше бременна се обрина по същия начин по корема и по ръцете.Тъй като се мажеше с Чико отиде на кожен лекар и той каза да го спре и изписа някакви мазила на Мустела.В интерес на истината след около седмица отшумя,но моят съвет е дори и да намериш свестен кожен,никой не може да ти каже точно от какво е без тест-в това съм се убедила от лични патила.Дано бързо да отмине и айде че се поувлякох :D

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #53 -: Март 27, 2009, 12:03:08 pm »
Ама аз точно с Мустела се мажа, слънце.. :( Не знам. То ясно, че няма да ми кажат от какво точно е причинено, но поне да ми изпишат нещо за успокоение на състоянието.

Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #54 -: Март 27, 2009, 12:26:28 pm »
За урината, се гледа албунмина. Но тове е обще взето нормално след 5 месец стига разбира се да не е прекалено. Следи си кръвното.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #55 -: Март 27, 2009, 12:29:57 pm »
Злати, зарежи маста и с нищо не се мажи, докато не посетиш лекар. Да бяха пъпчиците - да отдадеш сърбежа на разтягането на кожата .. Сещам се, че до кабинета на Сигридов има кожен лекар - д-р Малчевски, но май само него не съм посещавала в клиниката и не знам до колко е добър.

На мен днес ми взеха секрет, занесох и урокултура и другата седмица се надявам вече да се установи откъде идва проблема.
Вероятно ще си се наложи и инжекции вит. В12 да си сложа няколко 8)
*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #56 -: Март 27, 2009, 12:32:21 pm »
И аз да се включа с нещо по-скоро изнервящо. От няколко дни ме сърби целия корем, а онази вечер забелязах, че имам нещо като адски ситни червени пъпчици по него. На моменти е направо влудяващо. Спрях крема, с който се мажа вече сигурно от 2 месеца и сега се мажа временно с мас, но положението не се подобрява. :( Проблемът е, че нямам идея къде да отида на свестен кожен лекар..
Освен това от няколко дни започват да ми оттичат краката около глезените. Другата седмица ще пускам изследвания, но се чудех кой показател отчита този проблем защото не винаги като кажа да ми изследват урина, в резултата са едни и същи показатели. Та мисълта ми е да съм сигурна, че ще ми изследват необходимите показатели за случая. (ама и аз го обясних..) :D

Zlatulka, това, което описваш много ми прилича на т.нар. копривна треска. Характерна за бременността (и не само) кожна промяна. Лечение - аз лично не знам за такова. Сменяш мазилото и чакаш да ти мине. Или само бадемово масло, или ексипиал с бадемово масло, или линола фет. Аз бях същата с първата бременност, а сега още не съм се "украсила". За отоците - варианта за изследване е АЛБУМИН - и в урината, и в кръвта. В урината искаш ОХИ + белтък и албумин, за кръвта - албумин. По принцип се смята, че ако няма албумин в урината няма страшно, но ако започне да намалява албуминът в кръвта, то той ще се изхвърли с урината в последствие. Не знам обясних ли правилно.  В тази връзка се търси евентуална прееклампсия и се следи за високо кръвно.Пак с миналата бременност започнах да отичам изключително много към 16-та седмица, а до края наистина бях станала балон с вода. Никога не се появи албумин обаче и с раждането всичко ми мина :wink:


*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #57 -: Март 27, 2009, 12:37:23 pm »
 Baracuda ,аз имах изтръпване на матката ,но това беше много във началото и бяха контракций. Аз също мисля,че младежа ти се обръща и затова ти е така. :D
Zlatulka , и аз съм съгласна със Aubergine не се мажи със нищо и отиди на кожен. :wink:
 
*
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #58 -: Март 27, 2009, 12:39:48 pm »
Злати, и аз се бях обринала така по едно време, само че по бедрата. И аз отначало си мислех, че може да е от някой от кремовете и по-скоро от маслото на Икаров, но после ми светна, че аз се мажа с него от около 3-4 месеца, така че едва ли... При мен освун сърбеж, кожата стана една груба  все едно шкурка, много неприятно. После се сетих, че може да е от едни джинси за бременни, които си купих от Мия - голям боклук се оказаха - след 2 пранета на 30 градуса 2/3 от цвета им падна, в момента на нищо не приличат, та нищо чудно да е от тях. За около седмица се оправих като спрях да ги нося. Иначе в момента продължавам да се мажа с маслото на Икаров + крема на Авент, обаче какви зверски стрии са ми излязли и то само на едната гърда, направо се плаша...Мораво червени!!! Но при мене положението с кожата е такова, че не ме учудва, а свинската мас ми е много гадна, не искам да се мажа с такова чудо!!! Освен после да пробвам нещо за заличаване, какво ще ме посъветвате? :ask:
Нелката, сещам се че и аз имах по едно време такива пробождания, но мисля, че не са нещо обезпокоително. Аз пък тази нощ не можах да спя особено, нещо ме наболваше от време на време ниско долу, подготвителни контракции ли са, кво ли...Ама като ме хвана шубето, реших че ще раждам и няма заспиване:oops: Е, тази сутрин си спах като пич до 10 часа, така че нищо ми няма... Не ми се ще да притеснявам док. с тия щуротии, че може и да си въобразявам! А и тия дни влизам в 9-тия, така че каквото стане!!! Стана много дълго! Чао от мен - лек и прекрасен ден! :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 39
« Отговор #59 -: Март 27, 2009, 13:15:47 pm »
Освен това от няколко дни започват да ми оттичат краката около глезените. Другата седмица ще пускам изследвания, но се чудех кой показател отчита този проблем защото не винаги като кажа да ми изследват урина, в резултата са едни и същи показатели. Та мисълта ми е да съм сигурна, че ще ми изследват необходимите показатели за случая. (ама и аз го обясних..) :D

  Злати и аз съм така,само че и ръцете ми са оттекли сутрин след ставане.И аз ще пускам скоро изследване за албумин и белтък в урината.Но си следя кръвното всеки ден,не трябва да е 140-90.Та,много бременни ги имат тези оттоци,без да вдигат високо кръвно,което е нормално.