0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #240 -: Декември 30, 2009, 18:36:53 pm »
Абе Дони, разочаровани в смисъл, че толкова прехвалена таз машинка, пък обикновеният хляб не е кой знае колко запомнящ се на вкус, тоест искам да кажа че и заводският хляб пак ще си го купувам. Иначе евала, слагаш продукти и само чакаш, мързелашка му работа, точно като за мен.
За фигурата е ясно, обаче искам точно на детето малко да я разваля. :wink: 8) :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #241 -: Декември 30, 2009, 18:57:08 pm »
Мойто разочарование е друго от тези машинки - разказват играта на фигурата отвсякъде ;)
Точно!  osi_9
Псилютно!  :( :( :(
Пак да се повторя, но пълнозърнестия хляб става супер. А и ми направи впечатление, че един такъв хляб ядем поне 2 дни и като остане - нито се троши, нито мухлясва.  :lol: Не съм правила хляб с маслини или с нещо друго. по коя рецепта може да се направи с подправки? Или може по всяка? Бадемовият кекс наистина се получава добре.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #242 -: Декември 30, 2009, 19:02:28 pm »
Ние повече от две години ядем само хляб от машината и сме толкова свикнали и го предпочитаме.

Досега не съм се включвала с рецепти и мнения,защото го прави само мъжът ми  и е хванал цаката на машината.Тя  е при него на работа / ама то и работата му е в  мелница/ - та  той прави невероятни експерименти -от типово брашно,с много трици ,от пълнозърнерсто брашно ,рядко прави само бял хляб ,защото предпочитаме останалите видове.Така поне знаем ,че ядем наистина типов или пълнозърнест хляб,а не с оцветител.
Ползва само жива мая.

Аз слагам слънчогледови семки и подправки, става супер. Мисля да пробвам и с тиквени.

Слага всякакви поръски от всякакви видове семки ,овесени ядки  - с такива добавки ми е  много вкусен хляба.

Нашата машина  ТСМ /немска,ако се сещате за тези стоки / -купихме я на шега за смешни пари -да не й е уроки ,дано работи още  дълго,че ако нещо й стане  ,не можем без нея  :lol:


А и ми направи впечатление, че един такъв хляб ядем поне 2 дни и като остане - нито се троши, нито мухлясва.  :lol:
osi_9
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 19:07:34 pm от nimika »


Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #243 -: Декември 30, 2009, 19:10:26 pm »
Моля, кажете, мога ли да пускам тук линкове към рецепти в други форуми или да публикувам такива, но на които за съжаление не съм им записла източниците...?
Защото се засилих да споделя някоя любима рецепта, но да не взема нещо да сгафя...
Опитах се да прегледам правилата, но нямам толкова време :(

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #244 -: Декември 30, 2009, 19:26:17 pm »
Моля, кажете, мога ли да пускам тук линкове към рецепти в други форуми или да публикувам такива
Пущай пущай  :hungry: :eat:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #245 -: Декември 30, 2009, 19:30:46 pm »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #246 -: Декември 30, 2009, 21:31:51 pm »
www.gotvetesmen.com

Да, те и моите рецепти са повечето от там. :D  Големи майстори са в този форум и щедри на споделяне. osi_9

Обаче исках да покажа на du6ka една рецепта за хляб с кашкавал и подправки, която ми хареса:
http://www.receptite.com/recepta.php?r=8690
То е по-скоро питка. Дозата е доста голяма, аз я правя на 1/2 (у нас само един яде хляб :wink: ) и си я пека в машинката.

А от gotvetesmen харесвам много Питки за обяд на marabu (могат да се пекат и като хляб, пробвала съм :wink:) и едни картофени кифлички, но сега не намирам на кого бяха...
Абе въобще, защо ли се морим да пишем ние тука  :D Те хората всичко са си казали:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,288.0.html

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #247 -: Декември 30, 2009, 21:38:49 pm »
plumeria, много ти благодаря!  :balk_21: Този хляб с балончета беше едно от първите неща, които направих, извън хлябовете.  :wink: :lol: Преди да започна изчетох всичките над 20 теми в мамата за машина за хляб и рецепти. Може би се повтарям, но там също има добри майстори и хубави рецепти с картички.  :lol: Ще разгледам и другите рецепти, а пък после ще мислим пак диети!  :wink: :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #248 -: Декември 31, 2009, 01:02:24 am »
ужас, цял ден не съм яла и сега влезнах в таз тема
еми не е истина просто как преглъщам посред нощите,  примряла за парченце хляб
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #249 -: Декември 31, 2009, 08:39:15 am »
ужас, цял ден не съм яла и сега влезнах в таз тема
еми не е истина просто как преглъщам посред нощите,  примряла за парченце хляб
Що не си яла бе, Мери, да не си на диета?  :wink: :lol:
Айде, последни приготовления. Баклавата стана фантастична, но много малка, според мъжо! :( :wink: :lol: Отивам да правя баницата с късмети. Снощи написах поне 30 и сега ще умувам кои да сложа... :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #250 -: Януари 04, 2010, 15:09:29 pm »
Здравейте. Виждам, че другата тема за хлебопекарната е заключена, така че ще си задам въпросa тук. Купих си вече мая на прах (Dr.Oetker)и сега се чудя как да я употребя - според инструкциите на пакетчето с мая, или както е показано в книжката с рецептите към уреда? На пакетчето с мая пише, да смеся маята с брашното и след това да добавям всичко останало. Според рецептите в книжката - трябва да я добавя накрая. Вероятно питането ми е смешно, за което се извинявам,  :oops: но след 6 провала с правенето на хляб...вече всеки детайл ми е важен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #251 -: Януари 04, 2010, 15:15:54 pm »
JBrul, слагай маята според указанията на книжката към машината - и като количество, и като време на слагане.

аз да си кажа, пробвах още 2 рецепти и станаха по-вкусни от предишните. засега нема да я фърлям машината. това са рецепти с мляко - явно това придава по-добър вкус на печения в машина хляб. предполагам, че вкусен хляб без мляко и мазнина ще стане, ако омесеното в машината тесто се изпече в нормална фурна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #252 -: Януари 04, 2010, 15:33:08 pm »
Купих си вече мая на прах (Dr.Oetker)и сега се чудя как да я употребя - според инструкциите на пакетчето с мая, или както е показано в книжката с рецептите към уреда? На пакетчето с мая пише, да смеся маята с брашното и след това да добавям всичко останало. Според рецептите в книжката - трябва да я добавя накрая. Вероятно питането ми е смешно, за което се извинявам,  :oops: но след 6 провала с правенето на хляб...вече всеки детайл ми е важен.
Сухата мая се слага последна, не трябва да има допир с течността. Пише го в инструкциите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #253 -: Януари 04, 2010, 15:38:50 pm »
аз слагам половината количество брашно, после изсипвам равномерно маята, после останалото количество брашно
това е съвет от темите в Бгмама
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #254 -: Януари 04, 2010, 16:34:14 pm »
jam, мерси за бързия отговор :) Сложих съставките, както е показано в книжката и след около три часа ще е ясно дали ще ходя до магазина за хляб, или не  :lol:

Елфи, именно за това попитах. Инструкциите в книжката се различават от тези на пакетчето с мая...не исках пак да объркам нещо и се надявам, че този път наистина не съм. За по-сигурно като започна да разбърква, изчаках около минута да смеси брашното с другите течни съставки и тогава сипах маята, за да няма допир с течности.

Маята, която остана в пакетчето да я хвърлям ли, или може да се ползва пак, въпреки че вече е отворена?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #255 -: Януари 04, 2010, 18:09:44 pm »
ние следваме последователността от рецептата в книжката, до сега нямаме не станал хляб, но е факт че този с прясното мляко става по-вкусен :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #256 -: Януари 04, 2010, 18:23:50 pm »
ние следваме последователността от рецептата в книжката, до сега нямаме не станал хляб, но е факт че този с прясното мляко става по-вкусен :)
Да, ама и по-сладък!  :wink: :lol: Момичета, на мен единствения му проблем за сега ми е, че хлябът става прекалено сладък. Дали не може да намаля малко захарта в рецептите?

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #257 -: Януари 04, 2010, 19:44:34 pm »
JBrul и аз съм фен на живата мая :D , но не мога да съм ти много полезна, защото правя по-малки хлебчета от "стандартните" и карам продуктите малко "на око" :-)  За около 400 грамово хлебче слагам 1/3 кубче мая, но... пак зависи.... Иначе jam е права, сухата мая не прави хляба по-"изкуствен" :) Виж, сухото мляко е друга работа...

От четене по форумите и личен опит разбрах, че има 4 фактора, които едновременно влияят на втасването - количество мая (и колко е прясна, ако е от живата); тип на тестото (има "тежки" и "леки" теста); температура на продуктите и на помещението; време (продължителност).

Т.е., в студена стая ти трябва повече мая :wink: Ако стаята и продуктите са ти топли или програмата е по-дълга, трябва да намалиш количеството на маята.
Както ти беше писала du6ka в другата тема - много по-добър е резултът в топла стая. Има голяма разлика.

Какво успях да объркам аз :D :
1- Мислех си, че ако тестото бухне адски много, значи всичко е наред. Колкото повече, толкова повече... :D  Да, ама не... Разбрах грешката си, след два "спихнали" хляба от превтасване - единият от много мая, другият от неподходяща програма (прекалено дълга). М/у другото, ефектът беше точно "кратер" (и в книжката има подобни указания).
2- Не обърнах внимание на предупреждението, че продуктите трябва да са затоплени. Резултатът - сбит и ронлив, на трохи.
Нямам отговор за точно твоите проблеми, но дано моите грешки ти помогнат osi_9

А за млякото - има много рецепти с прясно мляко. И с кисело също :wink: И аз не съм фен на сухото. Виж в "мамата" и в "гответе с мен", там е море от рецепти...

За реда на продуктите - спецовете в "гответе с мен" коментираха, че е най-важно да няма контакт м/у маята и солта. Ако е на отложен старт и със захарта не трябва да контактува. Захарта я "събужда", но солта я "убива"....

Их, че съм бъбрива... :phone:  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #258 -: Януари 04, 2010, 20:39:07 pm »
Момичета, много благодаря на всички за помощта!!! Най-накрая успях и аз да направя хляб, явно проблемът ми е бил с маята osi_17. Направих рецепта с мляко и олио и освен, че хлябът изглежда добре този път, взе че се оказа и вкусен  :lol:
Ето тук е сниман във всички фази на приготвяне - обещах, че ако се получи този път ще се похваля. Е, хваля се  :wink:

« Последна редакция: Септември 27, 2015, 11:32:44 am от mishanta »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #259 -: Януари 04, 2010, 21:30:49 pm »
поздравления, JBrul! давай сега нататък по рецептите...

аз, понеже съм нова в тая наука, смятам първо да направя една по една всички рецепти от книжката съвсем точно и после да опитам с жива мая и да експериментирам с разни рецепти от форумите. днес ми казаха още една пропорция - 1 доза суха мая = 4 дози жива мая. но не мога да гарантирам достоверност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!