0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #200 -: Декември 29, 2009, 11:09:23 am »
да, с прясна мая и аз имам не толкова сполучливи опити
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #201 -: Декември 29, 2009, 11:18:43 am »
Добра си е маята на Йоткер, няма нужда да я сменяте. Аз ползвам жива понякога, но по една друга и малко смешна причина - у наше село трудно се намира суха  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #202 -: Декември 29, 2009, 11:24:29 am »
Аз пък до сега винаги като меся на ръка ползвам жива мая и ми се получава супер тестото, а живата мая има много готин аромат който придава на хляба.
Абе ще има един опит - колкото да си начеша крастата :-)

Почваме да изнасяма мая за Елфово :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #203 -: Декември 29, 2009, 11:27:25 am »
става и с жива мая, бе - мамите правят.
също четох, че от сухата мая предпочитат една Софинстант, френска, а не докторската.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #204 -: Декември 29, 2009, 11:28:29 am »
Аз пък до сега винаги като меся на ръка ...

Добри, в моето сърце винаги ще има място за тебе. В кухнята ми също. :balk_21:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #205 -: Декември 29, 2009, 11:29:14 am »
Мели, и аз меся на ръка...  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #206 -: Декември 29, 2009, 11:31:31 am »
Спамче:

Влезе мъж в темата и стана навалица  :lol: :lol: :lol:

П.П. Мъжът ми е решил, че трябва да държим живата мая във фризера и става доста весело, докато си отрежа необходимото количество.
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 11:33:15 am от Елфи »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #207 -: Декември 29, 2009, 11:34:32 am »
Мели, и аз меся на ръка...  :wink:

Мислех да приютя Добри, Стефи като го зареже, обаче сега имам избор ... и дилема.  :hungry:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #208 -: Декември 29, 2009, 11:37:12 am »
...сега имам избор ... и дилема.  :hungry:
Не е така - нямаш нито избор нито дилема - взимаш ни и двамата. Ирина е добра компания за бира  :wine:
Сега оства да убедиш Васил и Стефуто да ни изхвърлят  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #209 -: Декември 29, 2009, 11:43:12 am »
и като почне едно месене, едно пиене...

айде, оспамихме и тая тема. кой ще ни банне?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #210 -: Декември 29, 2009, 11:46:11 am »
 :witch: :witch: :witch:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #211 -: Декември 29, 2009, 12:19:07 pm »
здравейте на всички,

току що се регистрирах, защото изчетох цялата тема и исках да ви покажа
и ние отскоро сме горди собственици на този уред. След два неуспешни опита стигнах до извода,че трябва да спра да чета книжката, която и без друго е на чужд за мен език и да започна да действам интуитивно и станаха чудеса.
ето туй е снощния козунак

Не знам колко мога да помогна, ама да ви кажа, пробвах суха мая - не се получи и от тогава слагам само прясна (около 15гр на 550гр брашно), разтворена в малко топло мляко и слагам отгоре върху брашното, слагам по една лъжица захар в хляба,което първоначално ми се стори странно, но се получава супер.
Много ви благодаря за всички препоръки, които сте дали тук, страхотни сте, аз вече съм майстор пекар и ще се радвам ако мога да помогна на някой.
П.П. машината е с две бъркалки и реотана е посредата.

Не сме правили кекс все още, някой може ли да сподели нещо за кекса, рецепта, обяснения - нещо?
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 12:27:48 pm от bbqn »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #212 -: Декември 29, 2009, 15:13:17 pm »
Спамче:

Влезе мъж в темата и стана навалица  :lol: :lol: :lol:

П.П. Мъжът ми е решил, че трябва да държим живата мая във фризера и става доста весело, докато си отрежа необходимото количество.

Же, аз като я слагам във фризера, предварително си я нарязвам на определени парчета, обикновено на две де. И после си вадя нарязано парче и избягвам тез ситуации със рязането на замръзнала мая.
Хората са си рекли: накарай мързелив човек на работа, та да те научи на акъл. :lol: :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #213 -: Декември 29, 2009, 16:47:25 pm »
Мери, господ здраве да ти дава, изобщо не ми е хрумнало  :oops:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #214 -: Декември 29, 2009, 16:52:27 pm »
Мери, господ здраве да ти дава, изобщо не ми е хрумнало  :oops:
:jump12:  пък уш не си руса
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #215 -: Декември 29, 2009, 17:27:36 pm »
здравейте на всички,


здравей, а този козунак по коя рецепта е
много добре изглежда
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #216 -: Декември 29, 2009, 18:08:20 pm »
И аз искам рецепта и обяснение как се прави кекс:) Твърде много обичам и ми се прияде:)

Жежева да не се смее:)))Виждам.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #217 -: Декември 29, 2009, 19:34:27 pm »
Утре ще ви напиша моята рецептата за кекс, който правя в машината.
 :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #218 -: Декември 29, 2009, 19:39:07 pm »
Аз досега не съм писала в темата, но от 1/2 година и аз съм горд собственик на хлебопекарна. Имам опити с които се гордея и други, с които... не чак толкова... :wink: Ама много си я тача машинката. И коледните сладки пак тя ми ги омеси. :D

За маята - ползвам по-често жива и като че ли ми се получават по-добре нещата с нея и имат по-добър вкус (но може и да си внушавам...).
Аз така или иначе не спазвам нито грамажите, нито времената. Използвам машинката само да ми спести изразходваните калории от месенето, а иначе си го карам като на ръка - проверявам тестото, добавям брашно... постоянно й "помагам"... или по-точно, й се бъркам в работата :D

Открих нещо, което поне при мен подобри резултата - преди да пусна машинката да меси, я включвам за 1-2 минути на програмата за печене. Така леко се загрява и втасването става много по-добро, без да се налага да загрявам отделно течните продукти (както пише в някои инструкции).

За кекса - в един кулинарен сайт прочетох, че кекс не може да се направи в машинката. Ставал сбит и т.н. Вероятно е така, защото кексът се пече в предварително загрята фурна, а тук процесът е съвсем различен. Имам пълно доверие на хората, които пишат във въпросния сайт и не съм еспериментирала :) Обаче лютеница и сладко направих :D

Аааа... не догледах, че kartiche е писала, когато публикувах поста. Чакам рецептата!! :D
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 19:41:47 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #219 -: Декември 29, 2009, 22:01:39 pm »
Аз основно работя с маята на д-р Йоткер, защото тя се намира най-много при нас. Мъжът ми, обаче предпочита живата мая. Той си я разтваря с водичка или млекце. Веднъж и на мен ми се наложи да ползвам жива мая, защото другата беше свършила. Сложих я на края върху брашното, разчупена на малки парченца.
Четох в мамата за тази другата българска суха мая,мисля, че беше на "Радиком", но не съм я намерила още. Днес обаче намерих друга - два пъти по-евтина - на фирма "Лидер" - Стара Загора - 11 грама. Ще видим резултата утре. А дали не знаете от къде можем да се снабдим и с мая в по-големи количества?