0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #180 -: Декември 28, 2009, 10:08:33 am »
как се изпича горната кора на хляба при вашите машинки?
от вчера имам Мулинекс 5000, изпекохме първия хляб с настройка за средно изпечена кора, но горната кора остана почти бяла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #181 -: Декември 28, 2009, 10:19:43 am »
Няма как да се изпече горната кора, уви. В мамата, в една от темите за хлебопекарните бяха писали някаква хитрост за обръщане ва хляба (специално за мулинекса), за да се изпече и отгоре. Не помня, обаче, как точно ставаше номера, ако някой се сети, да казва.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #182 -: Декември 28, 2009, 10:22:51 am »
Елфи, искаш да кажеш, че при всички машинки горната кора остава бяла?
гледах темата с рецепти в мамата, там един ентусиаст беше дал снимки на хлябове с бая кафява и разпукана кора - ама това без горен нагревател не знам как става...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #183 -: Декември 28, 2009, 10:27:51 am »
За другите машинки не мога да кажа, но при мулинекса не става. Слагай хляба на последната степен на препичане, т`ва е положението.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #184 -: Декември 28, 2009, 10:58:24 am »
Джаме, явно зависи от брашното и типа хляб. Защото аз имам разпукан от препичане хляб на моя мулинекс  (ама не се сетих да фотя, тюх :? )

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #185 -: Декември 28, 2009, 11:06:32 am »
и аз пека само на 3 степен хляба, за да имам хубава кора навсякъде
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #186 -: Декември 28, 2009, 11:08:04 am »
сега четох в мамата, че при машините с 2 бъркалки (каквато е Мулинекс 5000), реотанът бил отдолу и кората оставала по-бяла, а при машините с 1 бъркалка (Мулинекс 3000, например), реотанът бил около контейнера, по-високо разположен, и кората ставала по-тъмна.
птю, трябваше да си взема другия модел значи, ама кой да чете...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #187 -: Декември 28, 2009, 12:12:05 pm »
Честита придобивка, Джамче! Със здраве да си я ползваш!
 Аз имам модел 3000, и да ти кажа не е чак толкова видима разликата м/у коричките!/ а и на хрупкане, деее/.
И аз се замислих м/у двата модела, но си помислих, че по-старият е по-изпитан, а и по-евтин! :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #188 -: Декември 28, 2009, 14:42:42 pm »
и аз пека само на 3 степен хляба, за да имам хубава кора навсякъде

Аз също:)

Джам, честита придобивка:) Много е вкусно:))))))И да не се скръндзиш, да сложиш някоя хлебна снимка:) :P
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #189 -: Декември 28, 2009, 14:50:29 pm »
трлала-тралала, аз ще взема от дургия модел мулинекс, по-малкия :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #190 -: Декември 28, 2009, 15:22:30 pm »
я значи аз без да искам, съм уцелила
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #191 -: Декември 28, 2009, 16:01:27 pm »
Е, най-после малко раздвижване в тази тема!  :lol: :lol: :lol:
Delphin, благодаря ти!  :lol: Наистина това беше нещо, което силно и дълго желаех!  :wink: :lol: Случи се така, че си го купих, когато най-малко очаквах. Имам машинката едва от 6-ти декември, но от тогава до сега хляб от магазина не съм купувала.  :lol: За сега правя всички рецепти от книжката и се получават добре. Пека или на 2-ра или на 3-та степен на изпичане на коричката. Общо взето - не горната коричка е по-бяла, а острани и особено от долу хлябът е много препечен. До сега имаме само един фал - мъжът ми правил преди дни бърз хляб и не се получи, но беше много студено.  :(
Сега в момента се пече пълнозърнестия хляб от рецептата, която ви писах вчера.
jam, честита ти придобивка!  :wink: :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #192 -: Декември 28, 2009, 16:13:55 pm »
трлала-тралала, аз ще взема от дургия модел мулинекс, по-малкия :lol: :lol: :lol:

айде зимай, после ще сравняваме да видим как се пече кората.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #193 -: Декември 28, 2009, 18:39:32 pm »
Моята машина е CLATROINIC от онези, които преди време рекламираше Иван Звездев.
Купихме я от Билла Плевен през 2005 или 2006г.
Основно я ползвам само за тестото да замеси, но съм правила и кекс и сладко съм варила в нея, тъй като имам такава програма.
Сладкото като че ли не се сгъстява достатъчно и пусках два пъти програмата.
Сладкото беше от едно от ягоди и едно от вишни, а и като количество най-много до 1 кг.,но на котлона си става най-добре.
Кекса става супер и се надига и се разпуква и не е вглетен-печен вътре в машината, като използвам програмата за кекс с моя си рецепта, не от книжката.
За хляб използвах преди други рецепти , но не ми се получаваше, все стоеше недоизпечен.
Онзи ден правих хляб по рецептата от книжката и се получи много добре, като и при мен горната кора не е много опечена - с леко загатнат тен, но страничната кора стана супер.
Реотана на машината се пада посредата на казанчето, има една перка.
Тестото за пици от книжката ставо много добре.
Правила съм и тесто за козунак, но съм го пекла след това във фурната.
При козунака важното е да се омеси хубаво няколко пъти и да втаса на топло.
Затова използвам програмата за тесто, като я пускам два пъти , но я изчаквам до край-това ще рече около 3 часа общо ,след това вадя тестото оформям го, слагам стафиди и локум, отново го оставям да втаса в тово състояние и чак тогава го пека във фурната на печката за около 40 минути.
Много е важно през първите 20 минути от печенето да не се отваря фурната(това важи и ако правите кекс), а след това с едно дървено шишче го боцкам тук там и проверямам дали ли се с опекъл. Много е важно да не го пресушите, защото тогава става ронлив, а за да е на конци трябва да е леко "сочен"-незнам как да го обясня.
Нямам снимка да ви го изпратя, но от 1 кг. замесено брашно, след като се опече става висок 15 см.- печен в кръгла форма за торта- около 26см. в диаметър.
 :P
 
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #194 -: Декември 29, 2009, 09:27:53 am »
Нашата нова придобивка изпече първия си хляб, стана страхотен :D
запечен е от всякъде, горната коричка е препечена също, много вкусен и пухкав стана.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #195 -: Декември 29, 2009, 10:09:47 am »
Стефи, на коя степен на препичане го нагласихте?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #196 -: Декември 29, 2009, 10:29:17 am »
Само при белия хляб има визуална разлика в горната кора, но иначе на вкус е прекрасен. А при ръжените, типови и прочие диетични хлябове няма никакъв проблем, те така или иначе са тъмни. На трета степен става много дебела кората и после трудно се реже.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #197 -: Декември 29, 2009, 10:42:25 am »
Само при белия хляб има визуална разлика в горната кора, но иначе на вкус е прекрасен. А при ръжените, типови и прочие диетични хлябове няма никакъв проблем, те така или иначе са тъмни. На трета степен става много дебела кората и после трудно се реже.
Абсолютно е права Мели!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #198 -: Декември 29, 2009, 10:56:37 am »
Стефи, на коя степен на препичане го нагласихте?
Нека аз да кажа, защото аз го нагласях  8)
На макс беше препичането - 3-та степен.
Препече се супер, и горната кора и страничните, но аз пък съм малко скептичен по отношение на маята.
Първия хляб го правихме с Йоткер, но смятам довечера да пробваме с жива мая, като си я разтворим във водата.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #199 -: Декември 29, 2009, 11:04:11 am »
Добри, сухата мая на Йоткер е отлична, не е нужно да я сменяш с друга.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу