0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременна съм в 11г.с . Днес бях на преглед и всичко е наред ,но в същото време получих и резултати от нк клетки .Преди месец бяха 20% , а сега са 38% .Това е страхотно . Има ли и други момичета с такива резултати . ? Вече три пъти вливам интралипид.Нямам други отклонения от генетичните и имунологични изследвания
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Бременна съм в 11г.с . Днес бях на преглед и всичко е наред ,но в същото време получих и резултати от нк клетки .Преди месец бяха 20% , а сега са 38% .Това е страхотно . Има ли и други момичета с такива резултати . ? Вече три пъти вливам интралипид.Нямам други отклонения от генетичните и имунологични изследвания

д-рката на мен ми обясни че е нормално при бременност да се покачват. Разбира се има и друг момент че не на всеки интралипида влияе добре. Не сте ли пробвали с имуновенин? Обади се на лекуващия те лекар.
Да току що доц.Конова препоръча имуновенин . Пловдивските гинеколози не признават тези нк клетки и аз незнам кой да слушам .Имуновенина е кръвна плазма и може да стане алергична реакция
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Да току що доц.Конова препоръча имуновенин . Пловдивските гинеколози не признават тези нк клетки и аз незнам кой да слушам .Имуновенина е кръвна плазма и може да стане алергична реакция

Повечето гинеколози не го признават! Спокойно и не се паникьосвай! Всичко ще е наред!
За доц.Конова се говори много и е едно от светилата в тази област, така че направи това което ти препоръчва и всичко ще е наред!
Не се притеснявай от алергичната реакция толкова. Лекарите първо ще ти сложат 1 ампула и ще изчакат да мине време. Ако има такава , то това се разбира на момента. 
 Иначе страничните ефекти при мен бяха  главоболие , прилошаване след това , ама се изтърпява.
 Според мен си струва да опиташ тази терапия. Нямаш много алтернативи.
*
Meli22 спокойно няма много като нас с такива проценти, но щом вливаш и си бременна всичко ще е наред. Аз от самото начало преди процедурата бях с 27-28% НК клетки и сега през цялата бременност не ми падат и това си е, въртят се около 25-27% а по едно време и на мен ми бяха 37-38%.Вливам всеки месец имуновенин и така ще е до края като гледам, аз не се влияех изобщо от интралипида.
Четох сайтове от чужбина и там мненията са противоречиви ,даже някои смятат  ,че имуновенина вреди на бебето . Чудя се как да реагирам . Имам конкретен въпрос : досега съм изсл. само нк клетки в Плевен , а виждам ,че има нк клетъчна активност . Не е ли добре да се изследва и тя и да се прецени дали само имам нк кленки или и активността им е голяма . Някъде пишат ,че матката е защитена и нк клетките от циркулиращата кръв не влияят на ембриона . Някой от вас с подобни проблеми изследвал ли е нк клетъчна активност в Плевен и въобще доц.Конова препоръчвала ли Вие ?
*
И аз съм го чела това,че е по-важна активността на нк клетките,а не техния процент.Също така нк клетки има в циркулиращата кръв и в матката.В Плевен има изследване на нк клетъчна активност но на мен също не ми е правено такова.Аз без да съм бременна преди два месеца нк клетките ми бяха 33,вливах интралипид но не съм правила контрола.Преди да влея втори път мисля да пусна контрола за клетъчна активност.Защо не го направиш и ти?
Здравейте,
В понеделник ми вляха 40 амп. имуновенин . Явно май не са много момичетата с такива космични стойности като мойте . Сега след 4 сед. ще правя контрола и после пак вливка ,ако каже доцент Конова . Ще се побъркам от притеснение всеки ден искам да ходя да ме гледат на ехограф. Ами ,ако въобще не паднат пустите му клетки ? Според Вас до коя г.с. са най - опасни тези клетки . Сега трябва да съм в 11г.с и 3 дни . Четох, че като се образува плацентата е по -добре . Знаете ли кога окончателно се образува плацентата и замества жълтото тяло.
*
40 ампули си е нормално има момичета с доста повече,така че споко.И на мен ми вляха 40 ампули по време на стимулацията,бях леко замаяна по време на вливанията,но всичко отшумя
Аз в понеделник бях в Плевен и ми вляхя 40 амп.имуновенин,защота разбрах че съм бременна от кръвен тест,тъй като на видеозона нищо не се видя!Имам високи НК-клетки,ТАТ,МАТ и ТСХ също са ми мн.високи и се разбрахме с доц.Конова след  1 м.без значение дали показателите са в норма да влеем пак имуновенин,но аз се чудя,ако стойностите са влезли в норма защо да вливам?А и сумата парички-600 лв.за нас е огромна!
Здравейте,
аз също минах една терапия с имуновенин в 8г.свсичко мина нормално тогава ,сега съм в 12-та г.с,покачиха ми се NK-cells 13%трябваше да ми влеят пак,но уви за мое съжаление днес ми съобщина,че няма сърдечна дейност.