0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Агапурин и омега 3 форте
« -: Април 02, 2009, 19:32:13 pm »
Здравейте днес си взех имунологичните изследвания и в заключението ми пише- Понижен релактивен брой на супресор цитотоксичните Т клетки и силно повишен процент на 16+56+  NK  -клетъчна субпопулация Терапията е агапурин ретард и омега 3 форте. Мисълта ми много ли са зле резултатите защото от неделя може би започвам стимулация за ин витро?
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #1 -: Април 02, 2009, 19:42:16 pm »
ruru , какви са стойностите на резултатите?
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #2 -: Април 03, 2009, 03:22:19 am »
Ми днес моята приятелка ги взе и чак в събота ще ми ги донесе Утре чакам резултатите от вл секрет и посявката на мъжа ми и ще пиша
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #3 -: Април 03, 2009, 12:12:31 pm »
и аз имам назначена подобна терапия поради повишена субпопулация на NK-клетки - около 17% (не помня точно). предишния ми резултат беше около 15% (преди 6м.) последва лечение по препоръка на доц. Конова с Аспирин Протект, фраксипарин и вливане на интралипид, които явно не ми помогнаха. Дано тази терапия да даде по-добър резултат! Моята стимулация ще е чак в началото на м. Юни
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #4 -: Април 03, 2009, 14:25:27 pm »
 ruru ,ти за да почнеш стимулация,не е ли по-добре първо да ги вкараш в норма тия НК-клетки?Какво те посъветва твоя лекар?Аз също бях с повишени НК-клетки и имах назначено лечение с агапурин ,триовит и омега3 за 1 месец.След лечението през 2 месеца правих контрол на НК-клетките и като дойде време за стимулация имах вливания с имуновенин.Успех!
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #5 -: Април 03, 2009, 18:55:08 pm »
ми сега няма да започвам със стимулацията а от 7 започвам да пия примолут до 26 и като ми дойде започваме.на на моят мъж му откриха някаква инфекция и сега ще пие аугментин-7 дни  и после 10 дни ципрофлоксацин ние с с жената на която ще стана донор се бяхме настроили за сега обаче ще трява да изчакаме до към 27-28април да му се не види.пък до тогава дано ги вкарам в норма тези NK клетки. ама и на мен ли ще правят такива вливания с имуновенин?
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #6 -: Април 03, 2009, 19:18:01 pm »
Добре де-на какво се дължи повишаванета на тези клетки. преди 2 години успешно изекувахме хламидии и от друго не сме боледували .Възможно ли е заради тези клетки 5 години да не се е стигнало до забременяване?
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #7 -: Април 03, 2009, 19:27:46 pm »
Руру,за вливанията е много индивидуално.Зависи от това колко завишени са ти били НК-клетките и съответно как са се повлияли от лечението.Освен имуновенин(доколкото знам) се използва и интралипид,но това го определя доктора ти.Знам единствено,че имуновенина е доста по-скъп от интралипида,но и двете са със сходни действия.Мисля,че има доста теми във форума,там ще намериш доста по-обстоен отговор от моя. :)
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #8 -: Април 04, 2009, 00:12:28 am »
извинете ме за тъпия въпрос ама капсулита на омега 3 форте целите ли се поглъщат или се пукат и се пие само течността? :oops:
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #9 -: Април 04, 2009, 14:46:25 pm »
извинете ме за тъпия въпрос ама капсулита на омега 3 форте целите ли се поглъщат или се пукат и се пие само течността? :oops:
Целите се пият :D не е толкова страшно.
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #10 -: Април 04, 2009, 17:22:07 pm »
 Моите NK са към 16 %. Преди трансфера имах вливане на 40 ампули Имуновенин и 4мл Интралипид по препоръка на доц. Конова. След трансфера Фраксипарин и Аспирин протект.
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #11 -: Април 04, 2009, 19:28:53 pm »
Ruru, искам да споделя моя опит с Омега-та - първоначално също я пиех цялата капсулка, но забелязах че получавам сърцебиене и ми се покачва кръвното, а по принцип съм слабичка и с ниско кръвно. Същото ми се получи и при вземане на вит. Е, който е в подобна опаковка, което ме наведе на мисълта, че може да е и от самата обвивка, не знам какъв материал е, но е нещо изкуствено и явно не ми понася. Сега си я пробивам и си изсипвам Омегата в сокче, при което нямам никакви проблеми. Всичко е индивидуално, разбира се, но за мен този вариант работи. :D

Фаталче, а вие със 16% нк ли започнахте опита? Не успяхте ли да ги намалите още?
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #12 -: Април 04, 2009, 19:37:08 pm »
Фаталче, а вие със 16% нк ли започнахте опита? Не успяхте ли да ги намалите още?
Да. Така го започнахме и днес той приключи. За една година редовни вливания на Интралипид и на 2 вливания на Имуновенин преди опит , Аспирин протект , Триовит и Омега 3 , Фраксипарин и т.н. ги смалих от 18 % на 16 %(и нещо). :?
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #13 -: Април 04, 2009, 21:03:00 pm »
най накрая ето и мойте резултати                           реф гр

SuppCD16+ressor/cytotoxicT cells[CD3+CD8+]     13           19-36%
CD16+56+  NK CELLS                             21           0-12%
NKT CELLS[CD3+CD16+56+                          2           2-10%



Много ли е зле??
 
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Re: Агапурин и омега 3 форте
« Отговор #14 -: Април 04, 2009, 21:49:36 pm »
Фаталче, много съжалявам  :( и те прегръщам силно  :bighug:, надявам се да събереш сили и да продължите много скоро. Питам, защото при мен при перфектни донорски ембриони, имплантация не настъпи въобще - след опита пуснах имунологични и излязоха само CD16+56+ НК cells 16%, всичко друго в норма. Предписаха ми Агапурин и био селен и цинк, омегата си е по моя инициатива.

Ruru, тепърва се сблъсквам с имунолог.проблем и не разбирам много, но преди да предприемеш опит, опитай се да ги намалиш.