0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсе- със или без стимулация
« Отговор #80 -: Април 20, 2006, 16:07:12 pm »
Здравейте момичета,

виждам че доста въпроси сте обсъдили покрай инсето, но никой все още не е отговорил на въпроса : колко време след инсето, сперматозоидите са живи т.е. ако не се е спукал все още фоликула. Има ли шанс при 28 мм фоликул, който е спукан преди инсето, да се произведат качествени яйцеклетки?
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #81 -: Април 20, 2006, 16:39:16 pm »
Здравей Дарилка,

В специализираните центрове правят изследване за преживяемостта на сперматозоидите. Това е индивидуален показател, въпреки че средностатистически погледнато могат да живеят и 48 часа. Попитай лекаря, при който правиш (или смяташ да правиш) инсе колко е преживяемостта на твоя партьор.
Също така мога да кажа, че големината на фоликула (когато е над 17мм) не гарантира качествена яйцеклетка. За целта в деня преди инсето можеш да поискаш да ти направят изследване на естрадиола.
Намерихме нашето синче.
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #82 -: Април 20, 2006, 16:56:04 pm »
Цитат на: darilka
Здравейте момичета,

 колко време след инсето, сперматозоидите са живи т.е. ако не се е спукал все още фоликула.


В клиниката, където ходя аз, след всяка инсеминация оставят от обработения материал малко и проследяват преживяемостта за 24 часа, така че всеки път се знае какъв процент оживяват за 24ч
Благодаря ти, Бени!







Инсе- със или без стимулация
« Отговор #83 -: Април 20, 2006, 17:13:56 pm »
Зададох тези въпроси, тъй като вчера правих инсе при Стаменов. Единият десен фоликул беше 17 мм, но не беше се спукал дори и след Прегнил (предходния ден). левия беше 28 мм и той го спука преди инсето.
Каза че десния сам ще се спука, като се има предвид Прегнила.
забравих да го питам за преживаемостта, но каза че шансовете ми са големи като се има предвид отличната спермограма от мъжа. Изписа ми и дуфастон 2х1 за 15 дни.
Но според мен всичко е въпрос на късмет.

peti_pati - да, направено ми бе изследване на естрадиола 2 дни преди инсето. Назначиха Прегнил.
До сега не съм образували кисти, цикъла винаги е съвсем редовен.
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #84 -: Април 20, 2006, 17:17:41 pm »
Дарилка, имам един съвет - смени Дуфастона с Утрогестан с вагинален прием. Едно, че е много по-ефикасен, второ, че няма странични ефекти, трето - че Дуфастонът бил противопоказен при бременност, така пише тук-там.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #85 -: Април 21, 2006, 01:23:49 am »
Цитат на: darilka
Зададох тези въпроси, тъй като вчера правих инсе при Стаменов. Единият десен фоликул беше 17 мм, но не беше се спукал дори и след Прегнил (предходния ден). левия беше 28 мм и той го спука преди инсето.


нещо не те е таймирал добре Стаменов.
фоликул 17 мм надали ще извади читава яйцеклетка, а фоликул 28 мм и не спукал се сам пък със сигурност няма да извади читава.

твойто на ЛУФ синдром ми мяза, защо не коментираш с доктора си?
а и какъв е тоя Прегнил, дето го поставят предния ден преди 28 милиметров фоликул??? той отдавна е презрял и в някои краища на света такъв фоликул го водят киста вече...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #86 -: Април 21, 2006, 07:41:31 am »
Ние се отказахме от инсеминация заради подобно положение.
Не е въпросът само да се отчете дейност.
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #87 -: Април 21, 2006, 10:02:50 am »
НЕзнам момичета,

просто се доверявам на доктора. Все пак колкото и да четеш, не можеш да станеш лекар.

На следващия ден се е спукал този в дясно. Надеждата ми е сперматозоидите да са оживели до тогава и да са свършили работата.

Мисля да се обадя на Стаменов и да коментирам с него това че ме боли корема. Според мен е от дуфастона.
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #88 -: Май 12, 2006, 13:23:37 pm »
Извинявам се, че вдигам по-стара темичка, но имам такъв въпрос:

Кога се започва със стимулация от 3 до 7 ден и кога от 5ти до 9ти? Има ли някаква разлика и как лекарите решават в кой случай как да започнат? За кломифен става въпрос.
Благодаря ти, Бени!







*
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #89 -: Май 12, 2006, 13:36:55 pm »
Фреш, в МЦРЗ май практикуват от 3 до 7 ден, аз все така съм се стимулирала, а и при други пациентки съм чувала, че е така.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Инсе- със или без стимулация
« Отговор #90 -: Май 12, 2006, 13:40:13 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Извинявам се, че вдигам по-стара темичка, но имам такъв въпрос:

Кога се започва със стимулация от 3 до 7 ден и кога от 5ти до 9ти? Има ли някаква разлика и как лекарите решават в кой случай как да започнат? За кломифен става въпрос.

Фреши, по-късното начало на стимулацията с Кломифен предполага хиперстимулация. А по-ранното начало - по-сигурна бременност (не ме питай къде съм го чела, но е така :lol: ). Мен са ме стимулирали само от 2 до 6 и от 3 до 7 ден - разлика няма.
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #91 -: Май 12, 2006, 14:11:01 pm »
Хммм проблемът ми е, че мен ме викат на 5-ти ден, явно смятат да е от 5 до 9 ден :roll:


Ето сега, още по-голяма нужда от информация по въпроса имам - помагайте, моля ви :ask:
Благодаря ти, Бени!







*
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #92 -: Май 12, 2006, 14:46:12 pm »
Фреш, може пък при теб док така да преценява и да има своите мотиви. Довери й се, не се тревожи.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Инсе- със или без стимулация
« Отговор #93 -: Май 12, 2006, 15:34:55 pm »
Мда, но пък ми е любопитно...

Четох един час из нета и нищо не намерих по този въпрос :roll:  само един чужбински форум, в който едно момиче казва, че е изчела сума неща от нета и не е намерила в крайна сметка ясни аргументи за/против двете схеми 8O
Благодаря ти, Бени!







Инсе- със или без стимулация
« Отговор #94 -: Май 12, 2006, 16:47:19 pm »
Фреш, а ти сигурна ли си, че ще има стимулация?

Да не би нещо да не сте се доразбрали с лекарката?
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #95 -: Май 12, 2006, 16:48:21 pm »
Цитат на: little_rabbit
Фреш, а ти сигурна ли си, че ще има стимулация?


Е няма да има, ако отида бременна :lol:  Иначе сме се уговорили ин-витро с кломифен цитрат.
Благодаря ти, Бени!







Инсе- със или без стимулация
« Отговор #96 -: Май 12, 2006, 16:50:47 pm »
Аааааааааааа, ин витро, ясно. Фреш, може би заради повече ица ще започне стимулацията на 5 ден.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #97 -: Май 12, 2006, 22:02:10 pm »
Мен са ме стимулирали от 4 ден, от 5 ден и от 3 ден. Един и същ лекар, но пробва различни схеми.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #98 -: Май 13, 2006, 23:26:41 pm »
Мен ме стимулираха от 3-7 ден,но със ГОНАЛ 75 IU.
след 2 седмици 6те разбера резултата,дано е положителен.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Инсе- със или без стимулация
« Отговор #99 -: Май 15, 2006, 08:41:44 am »
Момичета,искам и аз да питам нещо.Този месец приемах Клостил от 5-я ден на цикъла.Вчера бях във Варна и доктора каза,че имам ляв яйчник,който не реагира добре на стимулацията / множество малки фоликули/ и 3 чудесни фоликула на десния.Не ми би прегнил,и не ми назначи никакви таблетки за подпомагане на яйчниците.Каза да правим секс на 11,12 и 13 ден.И сега се чудя дали да отида при друг лекар в моя град все пак да видим дали се пукат фоликулите.Следващата стимулация ще е прекарам във Варна под наблюдение,но тази не.Тестовете за ову 100 % ли са сигурни и отчитат пукането на фоликула при ову?И ако ДА какъв тест да си купя?Никога не съм използвала тестове за ову.Посъветвайте ме.