0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

Отварям нова тема, защото не можах да намеря информация за прикрепителната способност на сперматозоидите.
Направо съм ужасена, след 1,5 година чакане и ходене по доктори, се записахме при д-р Владимиров.
Първо да кажа, че съм много доволна от него. Направихме си всички изследвания и слава Богу при мен няма никакъв проблем, при мъжо също. Тъкмо се бях успокоила и док каза че след като няма ясна причина да не става и за да не чакаме повече след отпуската му, с ще правим инсе.
Беше ни останало само изследването за прикрепителната способност на сперматозоидите. Е за съжаление май това ще се окаже причината.
Вчера мъжо си направи изследванията и днес идваме от клиниката, док още е в отпуска, но аз се изплаших от резултата 67% нормални при референтна стойност > или = на 80 %.
Моля ви някой да ми помогне, какво означава това, че само 67% имат прикрепителна способност, много ли е ниско това и еветуално какво трябва да се прави оттук нататък.
Док си идва другата седмица, но дотогава ще си изплача очите

Благодаря ви за помоща предварително  :bouquet:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Прикрепителна способност на сперматозоидите - Помощ!!!
« Отговор #1 -: Септември 09, 2009, 16:20:06 pm »
А цветна снимка имаш ли?
И чак толкова да се измъчваш - не дей цифрите не са плачевни, но за мен този тест е новост?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Прикрепителна способност на сперматозоидите - Помощ!!!
« Отговор #2 -: Септември 09, 2009, 16:30:07 pm »
Здравей,

Всички изследвания ги правихме в клиниката на Владимиров.
Цветна снимка не, правиха ми хидротубация, която е ОК. Минахме всякакви тестове : антитела, генетични, имунулогични,, Владимиров каза, че това е тест за който се дава сперма и се гледа прикрепителната им способност, аз си го обяснявам като дали сперматозоидите могат да пробият яйцеклетката. Мисля че би трябвало да е това. :(
*
Re: Прикрепителна способност на сперматозоидите - Помощ!!!
« Отговор #3 -: Септември 09, 2009, 18:04:49 pm »
Здравей,
Нашия тест беше 71%,имам 4 инсеминации , за съжаление неуспешни.Доколкото съм запозната сперматозоидите прикрепени към яйцеклетката размекват обвивката и, и така става проникването на един от тях.Поговори с Владимиров , нека ти обясни какви са шансовете за оплождане при тези резултати.И не се безпокой много,тези стойности не константа , шанс винаги има, по-скоро тези изследвания са за да насочат лекаря какво лечение да приложи-инсеминация,инвитро или икси.
Желая ти успех и стискам палци!!! 
Re: Прикрепителна способност на сперматозоидите - Помощ!!!
« Отговор #4 -: Септември 09, 2009, 19:16:38 pm »
Благодаря ти за подкрепата, пожелавам ви успех в най-скоро време и на вас :) osi_9
*
Re: Прикрепителна способност на сперматозоидите - Помощ!!!
« Отговор #5 -: Септември 09, 2009, 20:19:24 pm »
Хубаво де нали 35% беше референтната стойност?
Re: Прикрепителна способност на сперматозоидите - Помощ!!!
« Отговор #6 -: Септември 09, 2009, 22:01:58 pm »
При Владимиров реф. стойност е 80% за това изследване, 35 е за по различен тест пак за същото нещо.
Май 35% е когато такъв тест се прави при истинска яйцеклетка, а този който ние правихме е в среда близка до истинската яйцеклетка. Нещо такова четох в интернет :ask: osi_10