0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #760 -: Април 08, 2011, 21:43:05 pm »
На мен инжекциите за дробчетата ми ги сложиха в 27 г.с., 2 на ден, сутрин и вечер и в 29 г.с., и то добре че беше по-рано, защото аз родих в 30 г.с.

Бебефона е супер ценен, ние сме в тристаен,но глеадме ТВ, слупаме музика и не винаги се чува какво става в др стая.

На мен ми правиха серклаж в 17 г.с., д-р Колева, Токуда

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #761 -: Април 08, 2011, 23:56:42 pm »
За мен бебефонът е също една от най-ценните вещи - използвам го 24ч. Живеем в сравнително голямо жилище, детската стая е най-отдалечена от дневната. Чувствам се по-спокойна, когато е с мен. Мисля, че бебефонът е добра инвестиция. Аз ползвам на Чиполино и съм доволна.
Относно профилактиката на дробчетата - в 29 и в 31г.с. направих. Но при мен беше крайно задължително поради триплодната бременност. Всеки преценява, но мисля, че е добра идея при двуплодна бременност, както и при бременност, протичаща с усложнения.

 
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #762 -: Април 15, 2011, 03:31:08 am »
Ифи ти ли беше писала, че са ти правили БХС по някаква формула за близнаци? Може ли да разкажеш малко повече?
В общи линии освен Фетална морфология има ли друго изследване, което да помага за изчисляване на риска за хромозомни аномалии и малформации? Ще ми се да не стигам до амниоцентеза... :?
 
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #763 -: Април 15, 2011, 13:04:14 pm »
tranka, до колкото знам не си в БГ, и едва ли в случая ще мога да ти бъда полезна. Изследването ми го направиха в Св. Петка, и от там ми казаха, че всички лицензирани лаборатории за БХС в Европа, правят това изследване при бременност с близнаци. Ако можеш потърси инфо и разпитай за страната в която си. Ако мога с друго да съм полезна, питай.  :kiss:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #764 -: Април 15, 2011, 17:35:27 pm »
tranka, защо не попиташ д-р Даскалова в ето тази тема

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.0


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #765 -: Април 15, 2011, 17:47:41 pm »
Ифи има вероятност да съм в София другия месец, дори си записах час във Фемина за ФМ, но от там ми казаха че не правят БХС при бременност с близнаци. Не е сигурно че ще си дойда обаче, ако не успея ще си направя тук ФМ, и се опитвам да се информирам максимално, какво да искам. :D
Иначе в понеделник имам час за БХС тук, но мисля че се обърка личния ми лекар...Както и да е, ще отида да ми вземат кръв, щом искат.

Eille мерси, ще оставя Д-р Даскалова за последна инстанция, тя и без това прави толкова много за нас, че чак ми е неудобно да я занимавам. :oops:
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #766 -: Април 15, 2011, 18:02:18 pm »
tranka пратих ти координати на лични, ако прецениш, че ще ти свършат работа  :)
 
Да попитам, нормално ли е толкова рано да почне да ми тежи, момичета? Чувствам се като фадрома. А съм едва по средата... дали нещо не обърках с храните, че се чувствам толкова ужасно и киселини ми се появиха..
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #767 -: Април 17, 2011, 18:44:02 pm »
Иффи и аз в твоите седмици имах страшни киселини, но беше само някакъв период, после спряха  :wink:
а за тежеста и аз тогава мислих, че ми тежат......но сега вече осъзнавам какво е тежест, разходки стават мисия невъзможна.....явно тежеста се набива в краката и петите почват адски да болят, днес излязох за 1 час......не ме питай колко бързах да се прибера, че да си вдигна краката и моя мъж малко да ми  ги разтрие.
походката вече заприлича на патешка....и се осещам, че вървя клатейки са от една страна на друга... :lol:
а пак какво ритане имам....моите хубавци седят седалищно и 4 крака така ма ритат от долу, че някой път имам чуство, че ще се покажат  8O... :lol:, едно такова гъделичкане....че ма кара още почесто да ходя да пишкам....
общо взето става все по весело... 8O :lol: :lol:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #768 -: Април 25, 2011, 16:08:16 pm »
А,веселото става после.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #769 -: Май 03, 2011, 10:30:58 am »
Аз май ще изляза голямо мрънкало, ама по-добре да попитам, от колкото непрестанно да се чудя дали е нормално или не  :oops: Става дума за болките в ставите и костите. Засилват се с всяка отминала седмица - китки, лакти, рамене /зверско е положението/, гръб, кръст, тазът /също много зловещо/, колена и глезени  :oops: Особено нощем се будя от болки и изтръпвания. Не остана много, но все пак ми е чудно, дали това е нормално, дали и другите мами на близнаци имат такъв проблем, и дали може нещо да се предприеме за облекчаване?
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #770 -: Май 03, 2011, 10:36:39 am »
И аз бях така... Това е така, защото като растат малчовците все повече притискат всичко в организма ти - артерии, неврони и т.н.
Като родиш ще ти мине  :wink:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #771 -: Май 04, 2011, 10:08:16 am »
И аз бях така... Това е така, защото като растат малчовците все повече притискат всичко в организма ти - артерии, неврони и т.н.
Като родиш ще ти мине  :wink:

Аз и след раждането се чувствах като баба. Болките в краката и таза отшумяха горе долу като навършиха децата 8 месеца.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #772 -: Май 04, 2011, 11:04:36 am »
Ифи, хайде и аз да те успокоя, всички кокали ме болят, а пък понякога мишоците ми пречат даже и да дишам. Да легна по гръб за мен е мисия невъзможна :D.


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #773 -: Май 04, 2011, 11:42:08 am »
Вера, аз доколкото си спомням, тогава спря да ме боли всичко, освен гърба. Но той си ме боли още де. Явно си ми остана слабо място...
Ейле, би трябвало да са ти забранили да лежиш по гръб...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #774 -: Май 04, 2011, 13:41:22 pm »
Ми то и не мога, проста аз си мечтая понякога да мога да се опъна по гръб дето се вика :D.
Я да питам нещо - когато купувате еднакви неща за децата, после маркирате ли ги по някакъв начин кое на кого е. Аз дрехи примерно купувам различни, обаче чаршафи, одеалца и разни пеленки взех еднакви, че голяма шарения ми се струва, че ще настъпи. Та сега се чудя има ли значение кое на кой е, или на кой каквото му се падне. Май, май ще е на който каквото му се падне.


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #775 -: Май 04, 2011, 13:54:02 pm »
Няма значение, така или иначе ще ги переш заедно  :wink:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #776 -: Май 04, 2011, 14:50:00 pm »
Аз също мисля, че ще е голямо усложнение да ги разделяш особено чаршафи и одеала.
Аз имах дори бодита, които бяха неутрални цветове и съм ги ползвала за който има нужда.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #777 -: Май 04, 2011, 14:53:43 pm »
Те на моите повечето дрехи са еднакви и няма как да помня кое на кого е, а и много често, ако са различни сами искат да си избират цветовете.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #778 -: Май 05, 2011, 12:06:18 pm »
Аз такива болки в ръце,крака не съм имала само гърба ме болеше.
За дрехите на всеки са различни,дори и в началото бодита и т.н.,но като гледам хората са различни и по различен начин се гледат децата,аз май съм изключение от повечето неща както това за бебефона голяма тъпотия ама на хората им вършил страшна работа.
Първо на първо когато бяха малки не съм имала време за почивка,да слушам музика или да гледам филм така,че не ми беше нужно.
« Последна редакция: Май 05, 2011, 12:09:29 pm от asi73 »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #779 -: Май 05, 2011, 12:31:48 pm »
Една майка на близнаци в парка ми сподели, че след бременността и раждането и е порастнал номера обувки. Предполагам, че тези болежки са заради разхлабването на ставните връзки.