0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #740 -: Март 29, 2011, 22:33:54 pm »
Ох, вие със свекърви, пък аз с майка ми не мога да се разбера. :x
А относно слизането - моите понеже още не могат да ходят, пък вече си пораснаха и тежат, та въпроса с излизането го измислих по следния начин - количката стои в колата,купихме една триколка -  Михаела я слагам в нея, Симона в старото столче кошница за кола и нея я нося, Михаела я бутам, така се събираме трите в асансьора, после вадя количката от колата, прибирам в нея триколката и кошницата и това е. Обикновено по два пъти на ден излизаме, напоследък като се затопли де.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #741 -: Април 02, 2011, 16:02:11 pm »
Здравейте,момичета!Аз сьм нова тук и бих искала да випопитам за шийката на матката.Бременна сьм с близнаци в 22 седмица,следи ме Д-р Сигридов.Онзи ден ме гледа Михова и ми каза,че шийката ми е 2,6 и трябва серклаж,но тьй-като имам херпес трябва да изчакаме до понеделник.Миналия пьт Сигридов каза,че е добре и няма нуйда от зашиване,но явно нещата бьрзо са се променили.По-форумите чета,че е много кьсно за серклаж.Много ме е страх и сьм раздвоена.Моля ви напишете,ако някой е минал по този пьт,искам най-доброто за мьничетата.Благодаря ви предварително
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #742 -: Април 02, 2011, 20:04:07 pm »
Здравей,в темата за бременни на didon и правиха серклажа и не само на нея(дано не бъркам),но по нейните думи не е толкова страшно и от момичетата знам,че шийката може да се мени с часове.Последния преглед др.Сигридов каза,че в Малинов единствено от цяла България правят серклажи и в 25 седмица така,че щом той го казва няма опасност.Успех в най добрите ръце си така,че не се тревожи Успех
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #743 -: Април 02, 2011, 22:50:00 pm »
Жив пример. :lol:
В понеделник д-р Сигридов ми правиха серклаж.
Мина добре.Сега се надявам да достигна поне до 9месец :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #744 -: Април 03, 2011, 16:53:35 pm »
Здравей,в темата за бременни на didon и правиха серклажа и не само на нея(дано не бъркам),но по нейните думи не е толкова страшно и от момичетата знам,че шийката може да се мени с часове.Последния преглед др.Сигридов каза,че в Малинов единствено от цяла България правят серклажи и в 25 седмица така,че щом той го казва няма опасност.Успех в най добрите ръце си така,че не се тревожи Успех

Точно така :) . По-добре в 22ра, но навреме , отколкото на "горещо " , без да имат възможната дължина да си свършат работата,както трябва...Писах и в другата тема , но следствие на серклажа сега и шийката ми е по-дълга и съм спокойна ,че бебчо си дебелее :)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #745 -: Април 04, 2011, 22:40:19 pm »
Много ви благодаря,момичета!Днес се разбрахме да отида в петьк за серклаж дай БОЖЕ всичко да мине и да бьде наред.Благодаря ви за подкрепата и успех на всички и  много здрави и сладки бебчета!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #746 -: Април 06, 2011, 13:30:14 pm »
Здравейте мами. :D
Записвам се и аз при вас. В 8 г.с. съм, бременна с близнаци.За момента бебетата си отговарят на седмицата, но вчера на прегледа се видя хематом и сега 2 седмици трябва да лежа. Притеснена съм, но се надявам всичко да е наред.
Темата е страхотна, беше ми много полезна. :D

marigri поръчах го преносимия доплер, мерси за помоща. :flower: Като пристигне, ще се похваля. Нямам търпение, но идва от Китай, сигурно ще се позабави. :)


« Последна редакция: Април 06, 2011, 13:48:20 pm от tranka »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #747 -: Април 06, 2011, 20:58:46 pm »
tranka, много ти се зарадвах на двете бебчета :P
Почивай си и дано скоро се резорбира хематома.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #748 -: Април 06, 2011, 21:02:40 pm »
tranka, много ти се зарадвах на двете бебчета :P
Почивай си и дано скоро се резорбира хематома.
И ти скоро да се похвалиш. :bighug:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #749 -: Април 06, 2011, 22:40:51 pm »
tranka пази се, лежи и почивай щом каза д-ра  :wink:
аз лежах постояно до края на 3 месец...при мен имаше други премеждия, ама всичко се изтърпява...повярвай  :wink:
стискам палци да изкараш една прекрасна и лека бременност с две пухкави бебченца накрая :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #750 -: Април 07, 2011, 09:14:35 am »
Маригри, ще слагате ли инжекции за дробчетата на бебетата? Знам мнението на доктора ни но ти на какво мнение си. И това на ЖК?
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #751 -: Април 07, 2011, 09:20:54 am »
Транка, честито и тук! Скорошно резорбиране на хематома и прекрасна бременност  :grouphug:

Момичета, моля ви да ми разясните за тези инжекции за дробчетата :D Кой, кога и къде ги назначава? Ходя при д-р Тимева в Щеревата клиника и успоредно с това на ЖК в болница Доверие. Мисля другият месец, вече окончателно да се спра на болница /МД или Токуда/, в случай на спешна нужда и да ходя и там да ме преглеждат. Дали пък не пренавивам малко болта  :?
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #752 -: Април 07, 2011, 11:00:54 am »
Здравейте, извинявам се, че нахлувам така във вашата тема. Имам въпрос: за близнаци един или два бебефона трябва да купя или има специални такива?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #753 -: Април 07, 2011, 11:34:15 am »
Здравейте, извинявам се, че нахлувам така във вашата тема. Имам въпрос: за близнаци един или два бебефона трябва да купя или има специални такива?
Ако ще ги гледаш в отделни стаи-два. :wink:
Един разбира се ще ти стигне.Слагаш го  на някоя мебел близо до бебетата и си ги подслушваш на воля :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #754 -: Април 07, 2011, 23:07:40 pm »
Маригри, ще слагате ли инжекции за дробчетата на бебетата? Знам мнението на доктора ни но ти на какво мнение си. И това на ЖК?

Лисе, тъкмо вчера бях при Георгиев и го питах за тези инжекции,той пак веднага ми изписа рецепта и каза щом ще се чуствам по добре и по спокойна, не лошо да се застраховаме  :wink:
изписа ми схема 2 дни по една инжекция и след 2 седмици пак същото, аз още не съм ги купила....но тези дни трябва да я свърша тая работа.
Ако можеш кажи ми при теб на каква схема били тези инжекции, май всеки индивидуално и по различна схема ги изписва.... :?
Иначе ми каза, че плацента ми била вече 1 степен на стареене.....аз малко се ошашках, ама като прочетох тук там малко се успокоих, иначе в средата на май ще изберем дата за секцио,само да устискам до тогава..... :crossfingers:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #755 -: Април 08, 2011, 09:44:01 am »
Marigri,разбира се, че ще устискаш до май:)

При мен инжекциите бяха 4. 2 дни по 2 през 12 часа мускулно. Изписаха ми ги в 30 г.с.
Ифи, ако можеш не се пренавивай, колкото и да е сложно това. Ако нямаш проблемна бременност не търси проблемите.
Инжекциите се изписват от наблюдаващия те лекар и обикновено се поставят между 29 и 32 седмица. Разбира се лекаря ти може да прецени, че нямаш нужда от такива.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #756 -: Април 08, 2011, 10:15:28 am »
Lisko , благодаря ти, за информацията! Да... проблеми няма /дай Боже, да е така и занапред/, но пусто преждевременно раждане ме тормози много. Та от тази гледна точка ми се иска да се презастраховам, дето се вика... Абе луд, умора нема  :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #757 -: Април 08, 2011, 17:53:01 pm »
За бебефоните пълна безсмислица освен ако не сте в къща де тогава става,но за апартамент няма смисъл,нашите деца от трети месец ги отделихме в тяхна стая и пак не ми се е налагало да ползвам този уред въпреки,че ни подариха.За инжекциите за дрочетата доктора си преценява този който ви следи често се изписват в кроайните седмици аз успях да сложа само едната и до втората не стигнахме понеже бебетата решиха да излизат и се наложи спешно секцио.
Сага видях предния пост значи на мен ми изписаха инжекциите в 35 г.с,а бебетата се родиха в началото на 36 г.с.
« Последна редакция: Април 08, 2011, 17:56:23 pm от asi73 »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #758 -: Април 08, 2011, 18:10:02 pm »
:)А на мен бебефона ми е една от най-ценните и полезни вещи. Не сме в къща но откакто го имам оставям спокойна децата в тяхната стая. И като бебета и сега успявам да върша спокойно нещо в другата стая докато те играят или спят.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #759 -: Април 08, 2011, 19:30:52 pm »
:)А на мен бебефона ми е една от най-ценните и полезни вещи. Не сме в къща но откакто го имам оставям спокойна децата в тяхната стая. И като бебета и сега успявам да върша спокойно нещо в другата стая докато те играят или спят.
На мен също :)