0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #660 -: Февруари 02, 2011, 19:15:12 pm »
имам въпрос....вечер като лягам и като цяло през ноща бебоците са много активни, където и да се обърна и почва подритването :D, по гръб като легна е добре......но нали не било хубаво, уж гледам да съм максимално на ребрата подпряна....да не опирам корема......ама  :?
ох, то май сега още нищо работа......най-интересното предстои... :lol:

Лиско ти с твоите тримца красавци как се справяше, имаше ли яки ритници :wink: :lol:
Аз знам,че не трябва да се спи на дясно,а по гръб и на ляво е препоръчително.В началото спях на ляво,но сега и на мен ми е най удобно по гръб.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #661 -: Февруари 02, 2011, 20:52:30 pm »
Ася мерси :wink:
аз за гръб не знаех, поне вече спокойно ще си спинкам по гръб на по висока възглавница, преди спах почти без....много ги мразех, най ми беше добре по корем без възглавница, а сега ако знаете на каква голяма спя 8O :lol:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #662 -: Февруари 02, 2011, 21:16:09 pm »
Аз знам,че не трябва да се спи на дясно,а по гръб и на ляво е препоръчително.В началото спях на ляво,но сега и на мен ми е най удобно по гръб.

Напротив, не трябва да се спи по гръб, тъй като  матката се увеличава и когато спите по гръб, тя може да затисне някой от големите кръвоносни съдове, които минават през задната част на коремната кухина.
Препоръчителната поза за сън е на дясната и особено на лявата страна.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #663 -: Февруари 02, 2011, 21:49:34 pm »
Аз знам,че не трябва да се спи на дясно,а по гръб и на ляво е препоръчително.В началото спях на ляво,но сега и на мен ми е най удобно по гръб.

Напротив, не трябва да се спи по гръб, тъй като  матката се увеличава и когато спите по гръб, тя може да затисне някой от големите кръвоносни съдове, които минават през задната част на коремната кухина.
Препоръчителната поза за сън е на дясната и особено на лявата страна.

 И аз поддържам това мнение. На много места съм го чела...

 Да кажа , че аз съм си харесала електрическа помпа на Медела ,май беше Суинг. За нея съм чела само хубави неща. Ще я взема втора употреба, че е много скъпа иначе . Ще я взема да си я имам преди да родя. За стерилизатор съм решила в началото да си взимам от таблетките. Не знам дали сте чували за тях . От една таблетка се прави разтвор , който може да се ползва многократно в рамките на 24 часа. Ако ще се очертае редовно кърмене , май ще е удобен вариант
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #664 -: Февруари 02, 2011, 22:45:23 pm »
имам въпрос....вечер като лягам и като цяло през ноща бебоците са много активни, където и да се обърна и почва подритването :D, по гръб като легна е добре......но нали не било хубаво, уж гледам да съм максимално на ребрата подпряна....да не опирам корема......ама  :?
ох, то май сега още нищо работа......най-интересното предстои... :lol:

Лиско ти с твоите тримца красавци как се справяше, имаше ли яки ритници :wink: :lol:

:)Marigri, така е:) Като се движиш през деня бебетата спят. Вечер като легнеш те стават активни:) Аз се бях заканила да питам кого ще извадят от дясно, че да знам на кого повечко да дърпам ушите като поотрасне:)))))А последния месец, понеже им беше вече много тясно (така казваше доктора) обръщането и ритането бяха по редки но пък ми местеха целия корем:)
Аз по гръб неможех да легна изобщо след 6-ия месец, дори и да исках:) Задушавах се.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #665 -: Февруари 02, 2011, 22:49:20 pm »
Дидон, когато родих Калина бях в една стая с оперативна мед.сестра от кардиология.
И понеже нямаше как да стерилизирам помпата там, исках близките ми да намерят
от тези таблетки, тя ме спря, като каза, че не са подходящи за бебета.
Те самите ги ползвали много рядко за инстроментариума в операционната,
само ако не работи централния стерилизатор.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #666 -: Февруари 02, 2011, 23:23:17 pm »
Значи по гръб не е препоръчително :?а аз си спя спокойна,защото на едно място четох изказване на една мама (уж медицинско лице),че ако се чувстваш добре можеш да спиш по гръб.Сега в последно време само така ми е удобно :(ще трябва да променям позата.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #668 -: Февруари 02, 2011, 23:47:50 pm »
Здравейте, момичета. Винаги се радвам, когато видя, че има раздвижване в една от любимите ми теми. Да продължаваме в същия дух.
Моето мнение е, че всеки ел. уред или нещо, което би спестило време е крайно полезно. Аз лично стерилизатор не ползвах. Причината бе, че отложих закупуването му във времето, изварявах първите два-три месеца в тенджера и твърдя, че не бе сложно.  :) Това бе и периода, в който определено имах някакво по-свободно време и успявах да си свърша задължителните неща без да се напрягам чак толкова и да препускам. Като изключа вечерните колики, основното при децата беше памперси, хранене, сън.../пералня, ютия, хигиена/ :) Справях се сама до около 16 ч., вечер ползвах жокер - баба, дядо. :)
Голямо удобство за мен бе и продължава да е електрическата кана за изваряване на вода. Помислете върху това.

Какво е това спане по гръб в напреднала бременност?! Не помня тази екстра.  :) Единствено ме устройваше наляво и надясно. Един месец преди секциото май нищо не ме устройваше обаче - сдобих се със страшни киселини и заспиването беше кошмарно за известно време. Но и това си отминава... Това да е проблема.

Поздрави на всички и целувки от мен и трите зъбати вече муцунки. Камен или т.нар. с индианско име "Четири зъба" води в класацията, следва Мина с индианско име "Дъвчещата памук" /разбирай лигавници/ с тройка и Стоя - "Танцуващата луна" - с две зъбчета.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #669 -: Февруари 03, 2011, 08:51:46 am »
Tsvetiii...и ти си тризнашка мама :D :D
много ви се възхищавам, да знаете...да сте живи и здрави и вие и децата ви :D

вчера за първи път моя мъж успя да осети с ръката си по корема силните ритници :D :D,толкова беснеяха младежите :lol:
а аз можете да си предствите какво изпитвах в този момент,щастие.....наближаващо щастие... :D :D

 
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #670 -: Февруари 03, 2011, 10:11:13 am »
Подкрепям, че не е хубаво да се лежи по гръб. Аз от личен опит споделям! При последния преглед ми причерня от лежането на твърдата кушетка и натискането с ехографа, доста се изплаших!
marigri, браво, че и таткото ги е усетил  :wink:.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #671 -: Февруари 03, 2011, 10:43:26 am »
Петя...как си, пола знаете ли вече? :wink:
я се похвали.... :D
ритници има ли при вас? :D
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #672 -: Февруари 03, 2011, 12:19:08 pm »
Марина, за сега съм добре :wink:, мерси! Ами пола...не е потвърдено, ама май ще са ни шарени гащите  :lol: :lol:, прекъснахме последния преглед. Ама за мен няма значение, не съм се настроила за нищо, само искам да остискаме до месец май и всичко да е нормално  :wink:! Ритат все по-активно и ми изграждат от сега режим, събуждат ме почти всяка нощ около 3-и часа :lol:!
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #673 -: Февруари 04, 2011, 12:02:05 pm »
Здравейте момичета! След вчерашната фетална морфология се установи, че нашите моми са в чудесно здраве! Много са ми красиви , да са ни живи и здрави ;) Чудя се какви дрешки да започна да купувам, по-точно дали ще са добре тези на които пише 50 см? Благодаря ви ... :bori_015: :bori_007:
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #674 -: Февруари 04, 2011, 12:19:08 pm »
Здравейте момичета! След вчерашната фетална морфология се установи, че нашите моми са в чудесно здраве! Много са ми красиви , да са ни живи и здрави ;) Чудя се какви дрешки да започна да купувам, по-точно дали ще са добре тези на които пише 50 см? Благодаря ви ... :bori_015: :bori_007:

Добре ще са, то и без това по-малки няма. ;) Може да са им малко големички в началото, но бързо ще ги напълнят.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #675 -: Февруари 04, 2011, 13:07:22 pm »
По принцип близнаците се раждат по-малки, аз в началото ползвах само 0 или 1 като размер или под 50 със сигурност, всичко др. ни беше голямо.

Сега виждам колко бързо растем и вече всичко ни е малко. Марти за 2 седм е дръпнал 6 см и вече сме 59 и след малко отивам да купувам ританки.

Аз спях по гръп и ми беше мн добре, не съм имала проблеми никакви. На една страна от високото кръвно всичко ми бумтеше..за гръб ми беше по-спокойно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #676 -: Февруари 04, 2011, 14:32:05 pm »
По добре взимай 56см най-малко.
Моите се родиха по 50см, така че не е гаранция, че като са 2 ще са по-малки  :wink:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #677 -: Февруари 04, 2011, 16:23:25 pm »
Аз взех три бодита с дълъг ръкав за "подранили бебета" /така го водят по англ. номерация/, няколко за "новородени" и останалите ги взех от 0-3 месеца, само че си нямам представа тези размери в сантиметри какви са. Каквото ми хареса купувам и 3-6 месеца, ама гледам много да не прекалявам ужким :lol:.
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 16:25:24 pm от Eille »


*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #678 -: Февруари 04, 2011, 19:05:52 pm »
По принцип близнаците се раждат по-малки, аз в началото ползвах само 0 или 1 като размер или под 50 със сигурност, всичко др. ни беше голямо.

Сега виждам колко бързо растем и вече всичко ни е малко. Марти за 2 седм е дръпнал 6 см и вече сме 59 и след малко отивам да купувам ританки.

Аз спях по гръп и ми беше мн добре, не съм имала проблеми никакви. На една страна от високото кръвно всичко ми бумтеше..за гръб ми беше по-спокойно.

Интересно,уж вредно,но и на мен по гръб ми е най-комфортно!!!
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #679 -: Февруари 04, 2011, 19:48:54 pm »
 Аз спя настрани  , но от това сутрин ме боли гърба. За това започнах да си навивам едно допълнително одеалце и го слага до мен , за да мога да се облягам на него нощно време...