0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #200 -: Май 15, 2009, 10:50:28 am »
... много ми се губи една цветарка, която отдавна не пише, но се надявам това лято да почне пак, че се загуби тройката... дето подхванахме тази тема преди години....

  Осинко,не знам коя цветарка имаш точно предвид,защото се сещам за няколко сериозни,но на мен лично много ми липсват снимките на невероятните цветя на ketti . :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #201 -: Май 16, 2009, 18:13:46 pm »
отдавна не съм се включвала, и се радвам, че не съм изтървала много от цъфналите си цветя:)Това е благодарение на по студения климат тук на вилата:) :wink:







*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #202 -: Май 17, 2009, 14:57:45 pm »
Лисе, чудни са ти цветята и градинката!
Маковете от семена ли ги изгледа или продават готов разсад?

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #203 -: Май 17, 2009, 20:37:29 pm »
И от мен нови снимки на ирис, метличина и вейгела:











Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #204 -: Май 17, 2009, 20:55:05 pm »
Оси, тези храсти са...?(името):) :oops:
много са хубави:)

Майче, маковете са от семена и то нахвърляни миналата година. Но тогава като започнаха да никнат не разбрах, че са макове и ги оскубах преди още да им дам шанс:))))))И тази година изкараха наново и майка ми ме просветли:))))))))
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #206 -: Май 17, 2009, 21:13:21 pm »
      :D Браво,Лисе и Оси!Много-хубаво!
  :D Специални поздравления за Фантичка!Браво,Фанта!Задобряваш,много-добро качество!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #207 -: Май 17, 2009, 21:15:47 pm »
Лиско, писала съм по-горе. Вейгела е това.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #208 -: Май 17, 2009, 23:28:19 pm »
Страхотни сте. Много красиви цветя. И аз ще кача, но нямам време сега.  :(
Само от време на време поглеждам малко да изплакна окото  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #209 -: Май 18, 2009, 17:52:47 pm »
Много са ви красиви цветята момичета, браво.
Имам нужда от помощ. Тази година за пръв път си купих Петунии ,не са каскадни. Двете съм ги засадила в 1 голяма саксия, до преди 1 седмица бяха вътре, вече ги изнесох навън , но днес сутринта забелязах, че по едната има едни малки бели летящи мухички. Какво съм объркала  и как да се отърва от тях? Има ли опасност за теменужките ми които са в съседната саксия?
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #210 -: Май 18, 2009, 18:42:33 pm »
Ейй, най-после успях да взема на заем един цифров апарат и да снимам и моята градинка. За съжаление хубавите лалета прецъфтяха,но се радвам,че по-активно ще споделя с вас моето любимо занимение - цветята дано ви харесат. http://home-and-garden.webshots.com/album/572087490HbBqRx
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #211 -: Май 19, 2009, 12:05:40 pm »
    :D :D :D  altea,направо не можах да откъсна очи от твоята цветна идилия!Всичко е толкова естествено,натуралистично...как само си сляла бит и природа.Пуснах ти снимките на слайдшоу и направо се отнесох и размечтах.Прекрасен вкус,оригинални идеи!Браво!Възхитена съм!Композициите ти с камъчетата,наредени едно върху друго са много-яки...абе поздравления!Чакаме още снимки!Аз лично искам още! :wink:
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #212 -: Май 19, 2009, 12:30:54 pm »
Бари благодаря за оценката аз постоянно се радвам на вашите цветя ама като не мога да споделя пусто нали сега все по пороцедури даваме парите и не мога да отделя за апарат. На алпинумчето слагам разни цветя от природата като ходим по  излети и събирам. Има различни видове папрат, волски език ,силивряк ,мъхове и див ирис ама още не е цъфнал. Страстта ми са камъните и където ходим приятелите ми се смеят,че все камъни мъкна. Тези са от Арда-ходихме на екскурзия две семейства сега по празниците. Имам една къщичка в едно китно селце и ще опитам да снимам и  там разни кътчета.Много обичам рози и сега практикувам да вкоренявам от сортове,които са ми харесали цъфнали защото купените все ме разочароват. За сега имам 6-7 успешно вкоренени. Цветята ме спасяват от стреса и внасят радост в ежедневието пък и на съседите им харесва.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #213 -: Май 19, 2009, 12:38:02 pm »
altea,направо онемях като ги гледах!Поздравления,такова нещо не бях виждала досега.Направо съм изумена,представям си колко труд и колко грижи се иска за да се постигне този резултат.Каквото и да кажа ще бъде недостатъчно.Още веднъж-ПОЗДРАВЛЕНИЯ и моля те изпрати още снимки.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #214 -: Май 19, 2009, 12:41:30 pm »
Алтеа, чудесна е градината ти. Отдавна не си писала, но сега направо се възхитих. Браво! :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #215 -: Май 19, 2009, 12:50:06 pm »
Благодаря момичета, радвам се че съм ви доставила удоволствие както вие на мен. Вие сте по-напред с материала  :lol: Не е кой знае какво тя градинката ми е малка и няма много място пък моята цветарска душа е алчна все за нови китки. Не съм много добра фотографка пък и бързах да върна апаратчето и нямам много добра композициа на кадъра така да се каже ама пак нали ги направих.А Ози твоите рози са ненадминати постоянно ти преразглеждам албумчето. Всички сте добри.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #216 -: Май 19, 2009, 14:22:30 pm »
Един токущо разцъфнал клематис:



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #217 -: Май 19, 2009, 15:31:27 pm »
Момичета градинарки, чудесни градини сте сътворили!Поздравления!Много ви се радвам на красивите цветя и храсти. Аз тази година за летните цветя ще разчитам на каквото поникне от миналата година, няма да мога много да се занимавам с градинката си.Да сме живи и здрави другата година ще наваксам.Чакам един храст да цъфне и ще сложа снимка.Весел и слънчев ден!  :balk_177:

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #218 -: Май 19, 2009, 16:42:38 pm »
Ааа, тук съм момичета /ако става въпрос за мен де/, ама нещо хич нямам желание да снимам напоследък.Иначе редовно си ви чета и разглеждам красотите ви.Изчезна ми котарака, повече от десет дни го няма и ми е много мъчно.Цветята така и си прецъфтяха без да ги снимам.Не знам даже дали е жив или се скита някъде изгубен.
Днеска ще щракна една-две снимки на каквото е останало.За сметка на това пък почват да цъфтят розите.Който се е сдобил тази година с нови да ги показва скоро.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #219 -: Май 19, 2009, 16:55:31 pm »
Много са ви красиви цветята момичета, браво.
Имам нужда от помощ. Тази година за пръв път си купих Петунии ,не са каскадни. Двете съм ги засадила в 1 голяма саксия, до преди 1 седмица бяха вътре, вече ги изнесох навън , но днес сутринта забелязах, че по едната има едни малки бели летящи мухички. Какво съм объркала  и как да се отърва от тях? Има ли опасност за теменужките ми които са в съседната саксия?



http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26022.0 Тук има всичко от което се интересуваш, Ара:)



Кети, съжалявам за котака, може да се върне, ако е тръгнал по любов. Нормално е да го няма няколко дни. Дано се върне съвсем скоро жив и здрав.
Ще чакаме снимки на цветята ти.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."