0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #20 -: Септември 10, 2007, 16:52:02 pm »
Аз съм от Пловдив и мога да препоръчам доц.Орбецова,а за София чета много хубави неща за д-р Катя Тодорова.
*
Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #21 -: Септември 10, 2007, 17:07:23 pm »
cafti,благодаря за информацията!
*
Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #22 -: Септември 11, 2007, 17:53:28 pm »
Здравейте,
Имам 2 познати ( за съжаление нямам никакъв контакт в момента с тях ) , които преди 2 години се оперираха от микроаденом на хипофизата. Със сигурност знам от тях, че операцията не е нищо особено, прави се съвсем малък прорез през носа и оттам се маха аденома и всичко приключва за около 1 час и нещо. На еднната преди въпросната операция и протече точно секрет от гърдите. За съжаление не знам при кой доктор се оперираха. Другото, което знам, че този микроаденом може отново да се появи след операцията - това е като информация, дано да съм била полезна
Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #23 -: Септември 12, 2007, 09:53:58 am »
Аз,доколкото знам,микроаденомите не се премахват оперативно.Но дано някой по-компетентен се включи.
*

    Iskra Georgieva

Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #24 -: Юли 18, 2009, 21:39:59 pm »
Благодаря ви за отговорите.
Вчера бях на консултация с неврохирург и ендокринолог,категорични са че
трябва да се оперира.Нямам други оплаквания освен, че подтиска хипофизата, която от своя страна не произвежда достатъчно хормони в следствие на което имам аменорея.Мога да предизвикам менструация само с медикаменти.Четох някъде,че ако не се направи операцията от добър специалист може да се наруши някоя от функциите на хипофизата.
Ще съм благодарна,ако някой има информация по този въпрос и  ме насочи към някой добър неврохирург.
доцент Бусарски  медицинска академия - София
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #25 -: Юли 19, 2009, 21:51:34 pm »
Аз,доколкото знам,микроаденомите не се премахват оперативно.Но дано някой по-компетентен се включи.
Аз също имам микроаденом и пия Достинекс,док.каза че ще го стопим с хапчетата,не е необходима операция,просто правя контрола на пролактина на 2 мес.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Аденом на хипофизата - бел.мод.
« Отговор #26 -: Юни 16, 2010, 18:44:03 pm »
Здравейте,момичета!Моля помогнете!Имам микроаденом на хипофизата 6/6 и пия бромокриптин по 3 на ден,пролактина ми е много нисък а лекаря ми каза да си намеря друг лекар????Аз не съм от София и незнам какво да правя.Ще съм ви много благодарна ако ме посъветвате за някои ендокринолог.