0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #20 -: Март 26, 2009, 21:21:13 pm »
Jam незнам колко си убедена във верността на изказването си, но аз пак съм със цистит и ходих и при уролог той също ми каза че е възможно в много голяма степен проблема да бъде и гинекологичен, освен това го пише навсякъде да се посетят уролог и гинеколог....при мен специално съм сигурна, че се провокира след полов контакт...Освен това са ми го казвали няколко много добри гинеколози....Връзката с бебеправенето е че в дните около овулациятя правим секс всеки ден, освен това лежа и бактериите се увеличават....незнам аз по принцип ще търся и други причини но явно при доста момичета е така....
Изказването на гинеколожката ми не е глупаво, защото такова е мнението на още 2 и те са едни от най-добрите специалисти....Връзката е цистит - секс е голяма въпроса е да се открие проблема....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #21 -: Март 27, 2009, 00:37:26 am »
Jam незнам колко си убедена във верността на изказването си, но аз пак съм със цистит и ходих и при уролог той също ми каза че е възможно в много голяма степен проблема да бъде и гинекологичен, освен това го пише навсякъде да се посетят уролог и гинеколог....

ама не ти е казал, че проблема се дължи на това, че спермата на мъжа е престояла 2 часа във влагалището ти, вместо 2 минути - нали?
има разлика огромна между "проблемът може да е гинекологичен" и "проблемът е от това, че лежа след секс", егати!

а ти вземи и прочети, че "гинекология" не е равносилно на "секс". пак казвам, ако мъжът има бактериална инфекция на полово-отделителната система, може да ти вкара бактерии във влагалището. но дали ще се измиеш веднага след секс или ще лежиш 2 часа - все тая. ако има бактерии - пак ще има.

ползвайте ги тия глави за мислене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #22 -: Март 27, 2009, 00:58:45 am »
Мисля, че лекаря може да е имал предвид, не факта че лежиш след секс, а да не се "стискаш" (като ти се пишка), докато лежиш . В смисъл такъв, че ако изпитваш нужда да отидеш до тоалетна, а се сдържаш само и само да задържиш в себе си колкото може по-дълго сперматозоидите - тогава наистина лесно се получава цистит.
 Малко объркано се изразих, но се надявам да е станало разбираемо.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #23 -: Март 27, 2009, 09:58:34 am »
Незнам, но наистина уролозите съветват след секс при хора с подобен проблем веднага да се ходи до тоалетната да се пишка, дори и малко да е, дори и да не ти се ходи иначе се увеличавала вероятността от цистит....честно казано не знам на какво се дължи....спермата може и да няма нищо общо, но нали заедно с половия контакт влизат сумай ти бактерии....

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #24 -: Март 27, 2009, 10:14:23 am »
Палечка, според мен ако ще се забременява-ще се забременява независимо дали лежиш цял ден или веднага станеш! А вероятност от цистит след секс винаги има дори и с презерватив! Много ти стискам палци лелището да не идва и скоро да те споходи благата вест!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #25 -: Март 27, 2009, 10:53:33 am »
Да Аnizi и аз така мисля, но за мен беше по важно да разбера дали има все пак някакво значение лежането и явно очевидно има....Явно не спермата наистина е проблема а половия контакт....ще видя чакам малко да се оправя и ще отида да видим какви изследвания ще ми пуснат...

Иначе усещам някакво придърпване долу ниско към десния яйчник....но незнам дали е от цистита или има оплодена яйциклетка, същото придърпване го усетих и по време на овулацията пак от тази страна.... Може и да си въобразявам...но определено ме боли..Сега чакам и ме е страх да пия антибиотика, купила съм си и тест Presto и в неделя ще го направя ще бъде 7 дни след половия контакт ако е отрицателен ще започна антибиотика, между другото цистита започна да ми минава, така че ще видя какво ще правя...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #26 -: Март 27, 2009, 16:49:52 pm »
Сега чакам и ме е страх да пия антибиотика, купила съм си и тест Presto и в неделя ще го направя ще бъде 7 дни след половия контакт ако е отрицателен ще започна антибиотика, между другото цистита започна да ми минава, така че ще видя какво ще правя...
7 дена с;ед половия контакт мога да ти кааж,че ще е чудо,ако еп оложителен. Дори и на секундатад а стане оплождане, имплантацията става мжеду 6-12 ден , като средно е на 9ти или 10ти ден. Ако чакаш 7 дена и псоле го почнеш, ти ще го почнеш този антибиотик баш когато стане имплантацията ( ако има такава).

Б.


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #27 -: Март 27, 2009, 21:26:37 pm »
Наистина, Боби е права. Теста няма да покаже бременност толкова рано, макар да рекламират тези тестове, че са за 7 дена след акта. В повечето случаи тестовете показват чак след ден-два след закъснението, така че не се доверявай на резултата. Съветите на лекарите са, дори да не се правят ранни тестове, за да не се натоварва психиката с излишно напрежение. Или си изчакай закъснението, или ако искаш си пусни кръвен тест, за който знам, че показва на 7-ми ден след овулацията.
 Късмет !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #28 -: Март 27, 2009, 21:52:46 pm »
момичета мерси за информацията, явно толкова ранния тест няма да е сигурен въпреки, че така пише на опаковката...
Много е неприятно като трябва да пиеш хапчета при положение че не знаеш дали има бременност, лекарите казват пий-сигурно нямало да има....аз пък си мисля да но ако има после на мой гръб се пише...До сега беше много рано и кръвен тест нямаше да го отчете...
Ще изчакам колкото мога...
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #29 -: Март 30, 2009, 00:53:19 am »
Здравейте момичета,
как е възможно да се забременее по бързо ако се лежи известно време след  секс  (15-30 минути) или няма значение и вероятността е същата дори и ако се стане веднага?
Питам защото откакто правим бебе все лежа като си мисля сперматозоите да не изпаднат....а преди това си ставах и веднага ходех до тоалетната и банята...

Според вас ако след секс веднага не отидеш до тоалетната и банята, а след 1 час, или чак на сутринта, възможно ли е това да бъде предпоставка за появата на цистит?



хубаво е да не ставаш поне 30 - 40 минути и да си вдигнеш краката на високо




*
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #30 -: Март 31, 2009, 21:17:50 pm »
Аз незнам дали се престарах,но си вдигах краката на стената 5 поредни дни 4ак от таза се подпирах с раце за да съм сигурна 4е 6е отидат сперматозоидите,и накрая се оказа извънмата4но,но поне успях,ни6о 4е обарках съвсем гравитацията им навярно
   
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #31 -: Март 31, 2009, 22:31:17 pm »
Според мен вдигането на краката може и да помогне ама не е задължително! Да-било хубаво, но по принцип нищо не се знае, ама не пречи да опитваме! Така че давайте може пък това да е Позата, която ще донесе  мечтаните :bfp:
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #32 -: Март 31, 2009, 23:26:31 pm »
Абе стоя слагам възглавници вдигам краката но резултат няма....надявам се само да няма някакъв проблем....засега са само гъбички и бактерии.....Е съпругът ми се чувства малко пренебрегнат след секс като си вдигна краката....но с възглавница е по добре:)
Мислехме си че е лесна работа да забременеещ но май не е...
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #33 -: Април 01, 2009, 10:39:40 am »
според мен, това с лежането и вдигането на краката са глупости. ако няма някакъв проблем, сперматозоидите са достатъчно бързи о "пъргави", за да стигнат до целта. така, че ако вече достатъчно време сте чакали бебо да стане, бягайте при специалист.
успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #34 -: Април 01, 2009, 21:33:54 pm »
незнам ще изчакаме още няколко месеца и тогава ще мисля за изследвания....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #35 -: Април 02, 2009, 04:34:49 am »
anizi права си, така е. Те са си бързи и пъргави, но аз примерно не лежа, за да им помагам на тях, а за да може да има повечко от тях, защото си нямаме прекалено много. Мъжът ми има към 45 милиона на мл. Така като седи там семенната течност се надявам, че повечко ще завият в посока към матката ми вместо да отидат зян. Дали е така не знам, ама нали знаеш - за всеки случай.

zyza , не можеш да им объркаш гравитацията :-). Оплождането и без това става в тръбите и после ембриончето слиза надолу и се захваща за матката. Не съм запозната дали знаят причините, по които понякога не слиза, а оствава в тръбата и се имплантира там. Предполагам, че е свързано с контракциите на тръбите, които му помагат да слезне.

Боби
« Последна редакция: Април 02, 2009, 04:38:19 am от Bobbie »


  
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #36 -: Април 02, 2009, 10:30:58 am »
anizi права си, така е. Те са си бързи и пъргави, но аз примерно не лежа, за да им помагам на тях, а за да може да има повечко от тях, защото си нямаме прекалено много. Мъжът ми има към 45 милиона на мл. Така като седи там семенната течност се надявам, че повечко ще завият в посока към матката ми вместо да отидат зян. Дали е така не знам, ама нали знаеш - за всеки случай.

нали знаеш че само 1 сперматозоид опложда яйцеклетката, а не цяла армия ;)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #37 -: Април 03, 2009, 02:05:32 am »
anizi права си, така е. Те са си бързи и пъргави, но аз примерно не лежа, за да им помагам на тях, а за да може да има повечко от тях, защото си нямаме прекалено много. Мъжът ми има към 45 милиона на мл. Така като седи там семенната течност се надявам, че повечко ще завият в посока към матката ми вместо да отидат зян. Дали е така не знам, ама нали знаеш - за всеки случай.

нали знаеш че само 1 сперматозоид опложда яйцеклетката, а не цяла армия ;)

О, да! И точно за това са нужни милиони. :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #38 -: Април 03, 2009, 02:39:42 am »
нали знаеш че само 1 сперматозоид опложда яйцеклетката, а не цяла армия ;)
Знам, ама и също така  знам, че цялата армия е нужна. "Само" с няколколо милиона  не става по естествен начин. Аз като стана и изсипя 3/4 от армията и вече сме под минималната норма, която е необходима за оплождане.

Боби
« Последна редакция: Април 03, 2009, 02:52:59 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: лежи ли се след секс при бебеправене
« Отговор #39 -: Април 03, 2009, 02:58:19 am »
а за да може да има повечко от тях, защото си нямаме прекалено много. Мъжът ми има към 45 милиона на мл.

това изобщо не е малко, а е напълно в нормата. изпаднали сте в заблуждение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!