0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #20 -: Януари 11, 2005, 13:39:16 pm »
Емили, личния лекар не би трябвало да ти отказва направление. Ако го прави системно просто го смени.
А иначе, че разбират от всичко, това е вярно. И моята се опитва ме лекува от стерилитет, баща ми от диабет... До колкото можеш не им обръщай внимание.
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #21 -: Януари 19, 2005, 11:54:35 am »
Ето днес си загубих половин ден за да отида до личната и после до Ендокринолог за да разбера че лабораториите още не се преподписали накви договори.
Така че дами на който не му е спешно да почака до февруари. Очаква се всеки момент да си получат договорите. Аз нямам търпение и ще ходя да си ги платя.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2005, 09:33:25 am »
Това е много хубаво, дето са решили да ни облекчат с поемането на тези хормони. Проблемът е, че лабораториите все още не са сключили договорите със ЗК. Дали проблемът идва от ЗК или самите лаборатории се опъват - не е ясно. За сега в Пловдив и Велико Търново, от опит се знае, че догорор няма и изследването на хормоните си го плащаш като поп. Освен, ако имаш възможност да изчакаш, само където не се знае до кога!!!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    elizabet

хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2005, 14:56:18 pm »
momi4eta minalata sedmica si pravix xormonalni izsledvania i to bezplatno v Plovdiv
*
Хормони и личен лекар
« Отговор #24 -: Март 25, 2005, 16:41:22 pm »
Цитат на: elizabet
momi4eta minalata sedmica si pravix xormonalni izsledvania i to bezplatno v Plovdiv

Тези хормони може ли да се пуснат от :cry:  личния лекар или трябва с направление от специалист.
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #25 -: Март 25, 2005, 16:45:35 pm »
Могат да.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #26 -: Март 25, 2005, 17:02:18 pm »
Днис ходих и личната каза, че неможе а само с направление от специалист. Имали наредба или нещо такова където е опоменато конкретно, че личния може да пусне хормоните и кои хормони.
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #27 -: Март 25, 2005, 17:10:44 pm »
Ами да ти даде направление за специалист тогава.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #28 -: Март 25, 2005, 17:17:06 pm »
Ами проблема е такъв, че при нас има само един,  а той го няма в момента и така ще загубя цал месец..............и пак един месец чакане.
*

    лилилота

хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #29 -: Април 02, 2005, 17:54:20 pm »
Моля за помощ не мога да намеря инфото за хормоните в сайта на здравното министерство :oops:  8O
*
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #30 -: Април 02, 2005, 18:45:54 pm »
Виж дали ще намериш това което те интересува тук:
www.mh.government.bg/
*

    lililota

хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #31 -: Април 03, 2005, 10:01:35 am »
Благодаряти за инфото.Аз този сайт го видях ,но вътре не мога да открия къде точно-в кои закон,наредба пише по този въпрос :oops:
*
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #32 -: Април 03, 2005, 10:04:54 am »
Ако не се лъжа наредба №40 от 24.112004г.
*

    Anonymous

хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #33 -: Април 05, 2005, 13:08:15 pm »
Здравейте!
Бях при личната си гинеколожка на 29.03 и тя каза, че трябва да си направя изследвания на половите хормони-7 на брой. Попитах, дали тези изследвания се поемат от здравната каса. Отговорът беше "не"! Насочи ме към точно определена лаборатория /сигурно от там взема комисиона/ и каза да поискам да ми направят отстъпка защото били много скъпи /колко великодушно/. Сега виждам, че тези изследвания се поемат от здравната каса, само дето точно човекът, който трябваше да ми го каже ме излъга. Не мисля да оставя нещата така, защото ако все мълчим и се примиряваме си заслужаваме положението. Безкрайно съм възмутена от тази лекарка! Ще поискам да ми възстанови парите, които съм платила за изследванията по нейна нейна, а ако откаже ще пусна жалба срещу нея. Вие как мислите, права ли съм?
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #34 -: Април 05, 2005, 19:40:28 pm »
Разбира се че си права. Действай така поне ще помогнеш на другите които ще минат след теб.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #35 -: Април 06, 2005, 10:16:03 am »
Направи й едно лекинко скандалче, когато има много хора! Тя надали ще ти върне парите, а и жалба, на кой ще се оплачиш и за какво?! Не че те разобеждавам, напротив - обърни й хастара на таз мръхла! И си намери друг лекар! Щом веднъж те е излъгала, няма да се посвени да повтори и потрети.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #36 -: Април 06, 2005, 19:28:49 pm »
Аз досега се рових в сайта на НЗОК и доколкото четох и разбрах тези хормонални изследвания се водят като "високо-специализирани изследвания", а направление за тях имали право да издават само специалисти, т.е общо-практикуващия лекар дава направление за гинеколог(сключил договор с касата) а той дава направление за хормонални изследвания. Моите изследвания също си ги заплатих сама защото личната ми лекарка каза че не се поемат от касата.

*
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #37 -: Април 06, 2005, 20:24:37 pm »
При мен се получи същото.И аз си заплатих почти всички изследвания само защото личната ми лекарка твърдеше че не се поемат от ЗК.Как може да са толкова бездушни и коравосърдечни тези хора? :(
хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #38 -: Април 07, 2005, 09:44:14 am »
Просто ги мързи да си прочетат новия рамков договор си мисля аз и затова незнаят. Ама това не ги оправдава направо са си за бой.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

хормони поемани от здравната каса 2005
« Отговор #39 -: Април 07, 2005, 10:16:38 am »
Здравейте отново!
Ето и продължанието на историята, която Ви разказах на 05.04.
Реших да се боря за правата си, затова отидох в лабораторията където ми направиха изследванията за хормоните и си взех фактура за сумата която съм платила. След това си разпечатах Наредба № 40/24.11.2004г. на МЗ и "въоръжена" с тези документи отидох при въпросната гинеколожка. Поисках от нея да ми даде отново бележка за втората част от хормоните, които трябва да изследвам. На въпроса "защо" отговорих, че искам да минат през здравната каса /усетих че се смути и притесни/. И тя представете си каза "добре, ще ви дам". Само че аз и казах, че имам претенции и за първите изследвания, които съм направила и за които съм платила от джоба си защото тя ме е ИЗЛЪГАЛА, че здравната каса не ги покрива. Последва словесна престрелка, за която няма да ви губя времето. Казах и, че ако не ми възстанови парите ще подам жалба срещу нея и това явно я уплаши, защото бръкна в чантата си и ми плати изследванията. Разберете ме правилно, проблемът не е в конкретната сума, а в това, че всеки те подритва и лъже, което ми е безкрайно обидно. Исках тази лекарка да почувства какво е да ти бръкнат в джоба, така както те ни бъркат ежедневно и ни лъжат и ни гледат като банкноти, а не като пациенти и живи хора. Надявам се да си е взела поука от тази история. А на вас момичета Ви пожелавам да се сблъсквате по-малко с този род лекари и в случай, че това се случи да си отстоявате правата. УСПЕХ!