0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #580 -: Февруари 03, 2016, 07:35:54 am »
Тя може да не е мърдала от доста време,ама една такава новина я "размърдва" със светлинни години.Честито и безпроблемна бременност! :D
Последно четох,че програмата се запазва,но при какви условия.... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #581 -: Март 22, 2016, 17:41:02 pm »
Здравейте, интересува ме има ли някой, който е подал документи миналата година и не е в разгледаните на заседанието на комисията на 16.02.2016 год. Другото което ме интересува колко пари са отпуснати за 2016 год.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #582 -: Април 21, 2016, 15:55:35 pm »
Здравейте,момичета!Бих искала да попитам от къде мога да намеря медицинските показатели, по които се отпуска подпомагане за ин витро от общината.Интересува ме защото май и самите клиники на са добре запознати...Може ли да са подготвени от клиника по стерилитет,която не ет Бургас?И какви процедури се покриват?В какъв срок дават отговора?На клиниката ли се заплаща директно за дадена процедура?Как става отчета за изразходваните суми?Доста въпроси ми се въртят в главата....
Ще съм мнооого благодарна ако по-запознатите от вас ми отговорят ...
Re: За Бургазлийки
« Отговор #583 -: Април 21, 2016, 20:43:27 pm »
Отиди в общината стая 108 мисля,че тази беше.Там ще ти отговорят.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #584 -: Април 29, 2016, 10:51:34 am »
Искам да попитам,в определено време ли се подава молбата за финансиране?Приключи последния ми опит по фонда и искам да кандидатствам за общинско подпомагане.Моля ,ако някой наскоро е подавал да ми пише на лични искам да му задам няколко въпроса.Блаагодаря предварително.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #585 -: Май 17, 2016, 16:14:50 pm »
Здравейте на всички!
След като внимателно прочетох правилника за финансово подпомагане останах учудена от една нова промяна в него, от 2014г. ,свързана със сумата, която се отпуска, която гласи:

Чл.20. (изм. Протокол № 41/30.09.2014 г.) Финансовото подпомагане за процедури по асистирана репродукция и предимплантационна генетична диагностика е в размер на 2000 лв. (две хиляди лева) на заявител.  За обстоятелства, попадащи в хипотезата на чл.3, ал.3, т.5 от настоящия правилник – 500 лева.

чл.3, ал.3, т.5 от настоящия правилник :   5. Стерилитет, свързан с мъжки фактор /МКБ-Х: №97.4/;

Тоест до колкото разбирам ако причината за стерилитета е мъжки фактор, на двойката се полага 500лв. , а не 2000лв. 

Каква е разликата дали причината е в мъжа или жената, при положение ,че лечението е едно и също- ин витро и дори при тежък мъжки фактор се прави  ICSI, което дори е по-скъпо?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #586 -: Май 19, 2016, 08:51:08 am »
Става въпрос за мъжки фактор, преодолим с инсеминация. Когато се налага ИКСИ, то сумата е 2000 лв.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #587 -: Май 19, 2016, 14:51:04 pm »
Звъннах да попитам в общината, тъй като пряко ни засяга /с тежък мъжки фактор сме/ и са ни гласувани 500 лв. финансова помощ. Оставих си телефона, за да разгледат случая, след час ми звъннаха и ми изцитираха въпросния член :Чл.20. (изм. Протокол № 41/30.09.2014 г.) Финансовото подпомагане за процедури по асистирана репродукция и предимплантационна генетична диагностика е в размер на 2000 лв. (две хиляди лева) на заявител.  За обстоятелства, попадащи в хипотезата на чл.3, ал.3, т.5 от настоящия правилник – 500 лева.
чл.3, ал.3, т.5 от настоящия правилник :   5. Стерилитет, свързан с мъжки фактор /МКБ-Х: №97.4/;

Според който щом сме били с мъжки фактор нямаме право на по-голямата финансова помощ за инвитро или икси, а единствено на 500лв.

Това е положението дами и господа. Разделили са мъже и жени. Голяма подигравка. Нямам думи
Re: За Бургазлийки
« Отговор #588 -: Май 19, 2016, 17:54:37 pm »
Момичета, искам да попитам, има ли одобрени от националния фонд ин витро, а от общинския съвет да имат отрицателен отговор.  Нали критериите са еднакви? "ТУК" в Бургас с друг аршин ли мерят? 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #589 -: Май 20, 2016, 09:19:15 am »
Jlia, това е отвратително! Преди не беше така, 500 лв даваха само за пациенти, които могат да се лекуват чрез инсеминация. При положение, че в епикризата от клиниката пише единствена опция ин витро/ИКСИ, не би трябвало да дават по-малко от 2000 лв. Но явно 2014г. тихомълком е минала промяна, която променя нещата и това е явна дискриминация. Продължават с подмолните действия и това никак не ми харесва. Ще видя след празниците дали ще успея да се свържа с който трябва и какво може да се направи по въпроса.

Edilucky, двата Фонда не са свърани, критериите не са на 100% еднакви, но силно се доближават, тъй като правилникът за общинския Фонд е правен по образец от този за Националния Фонд. Доколкото ми е известно /ако няма някоя нова промяна/, в Общинския Фонд няма условие да не си бил одобрен от държавния. Т.е. наличието или липсата на одобрение от ФАР не влияе на одобрението от Общинския фонд. Ти да не би да имаш отказ? Ако да, няма ли основание, на което е постановен този отказ? Дай повече подробности, за да опитаме да помогнем.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #590 -: Май 21, 2016, 22:57:53 pm »
Никой не ми отговори за това пак ще политам.Има ли определено време в годината,в което се подават документите за програмата.И още нещо много ме интересува,при подаване на документите  същите трябва да са издадени от клиниката в която ще се прави процедурата или не е задължително.Аз след 4 неуспешни опита вече нямам вяра на Бг клиниките и определено съм се насочила за Турция.Дали ще има пречка да кандидатствам за финансово подпомагане?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #591 -: Май 22, 2016, 15:09:56 pm »
Аз си подадох документите от името на клиника в София чаках една година за помощта платих си изцяло процедурата след една година получих сумата от Общината ,но ползвах сумата за ин витро в Турция никъде не се отчиташ .И един съвет от мен следете си входящите номера защото при мен имаше момичета подали след мен пък получиха парите преди мен и бяха одобрени няма да казвам как и защо и кой обещава по бързо одобрение.Но се наложи да уведомя кмета защото много се ядосах.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #592 -: Юни 26, 2016, 14:29:15 pm »
Аз останах много разочарована от това финансиране.Не съм можела ка кандидатствам понеже съпруга ми нямал постоянно местожителсво във Бургас ,а само временно.Нали аз съм с постояно такова,а и той е собственик на апартамента ни и все пак плаща данъци в тази община. Освен това е роден в Бургас,какво като някога се е налагало да си смени местожителството и не си е върнал старото.Мисля да ходя на среща с кмета .Вие какво мислите?
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #593 -: Юни 27, 2016, 10:38:28 am »
Добре е да се систематизират недостатъците на бургаската програма и можем да говорим за среща.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #594 -: Юли 05, 2016, 09:37:02 am »
Здравейте! За първи път с моят съпруг започваме ИнВитро процедура и има някои неща , които все още не са ни ясни. Та може ли някой, който е минал по този път да ми каже каква точно медицинска документация трябва да се представи в Община Бургас за да кандидатстваме за финансиране от Общината? Експертно заключение или нещо различно? Благодаря!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #595 -: Август 15, 2016, 01:58:07 am »
Здравейте,

февруари месец тази година бяхме одобрени от общината за финансирането, но все още нямаме превод по сметката. Има ли някой от вас, който вече е получил сумата?

Re: За Бургазлийки
« Отговор #596 -: Октомври 04, 2016, 15:35:47 pm »
Ние също сме с мъжки фактор и очакваме да получим "огромната" сума от 500 лв. :x Нещо повече, след като занесохме банковата сметка преди няколко дни ни казаха,че ще има забавяне на превода и, че дори одобрените от февруари 2016 г. още не са си получили парите.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #597 -: Януари 08, 2017, 15:05:41 pm »
Някой може ли да помогне с линк където се проверяват одобрените.Рових се из сайта,ама много трудно е да се намери каквото и да е.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #598 -: Ноември 03, 2017, 14:04:54 pm »
Здравейте,
виждам,че отдавна никой не пише в темата,но ако някой се включи ще ми бъде от полза.
С тежък мъжки фоктор сме.
Имаме два самофинансирани опита ИКСИ и ИМСИ,съответно във Варна и в София.Искаме да кандидатстваме за помощ от общинския фонд.500лв.отпускани при мъжки фактор обаче са пълна дискриминация и недомислие.Въпросът ми е има ли двойки ,на които са отпуснали 2000лв. и са с мъжки фактор?Още,ако някой е ходил да се жалва някъде,нека сподели има ли полза.Ще съм благодарна на всеки включил се😊