0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
естрадиол при нестимулиран цикъл
« -: Февруари 24, 2009, 13:39:31 pm »
Бих искала мнение от вас, след посещение в клиника по стерилитет и неустановен проблем (по мое мнение не ми обръщат достатъчно внимание, защото нямаме опити от година) си пуснах хормонални изследвания в овулаторна фаза. Естрадиола ми е 460 при реф. 90-602 pg/ml. Всеки месец имам спонтанна овулация и исках да проверя Е2 като косвен показател за качеството на яйцеклетката. Направо се изумих, имайки предвид, че на 3 ден ми беше под долна граница и за една яйцеклетка трябва да е около 300. Това повишение какво ли означава? Иначе спермограмата е в норми (в Щерев), имам направена хидротубация, хистероскопия за премахване на полип преди 4 месеца. Редовен цикъл 28-29 дни с овулация на 15-16 ден. ТАТ и МАТ са ми отрицателни, TSH е 1,1, FT4 в норма. Малко дълго се получи, но искам съвет самоинициативно какво да си изследвам повече и този естрадиол над 300 дали не е проблем за незабременяване (доминантния фоликул е само един).
Re: естрадиол при нестимулиран цикъл
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2009, 12:28:51 pm »
естрадиола ти е в норма, виж си реф. граници

Re: естрадиол при нестимулиран цикъл
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2009, 15:00:35 pm »
На 3-ти ден е логично да е нисък. А в овулаторна фаза ти е супер естрадиола :)
*
Re: естрадиол при нестимулиран цикъл
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2009, 16:17:46 pm »
благодаря за мненията, вече не знам за какво да се хвана. Уж проблем няма, а нещата не се получават. Смятам сега да пусна имунологични на своя глава. Док казва, че няма причина, но притесненията ми остават.