0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #140 -: Февруари 23, 2009, 15:44:01 pm »
изследвали сме секрет - няма  бактерии
през деня спи без да се буди
в болницата бяхме на климатик спеше непробудно въпреки адския шум нощем

тогава според вас каква е причината

нещо  не разбрах съвсем от отговора Ви но сте против овлажнител  така ли



*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #141 -: Февруари 23, 2009, 15:50:48 pm »
Аз имам малко страничен въпрос. Какъв е минималният интервал от време, ако има такъв, за рентгеново изследване при децата? От юли до сега имаме 3.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #142 -: Февруари 23, 2009, 16:15:22 pm »
изследвали сме секрет - няма  бактерии
през деня спи без да се буди
в болницата бяхме на климатик спеше непробудно въпреки адския шум нощем

тогава според вас каква е причината

нещо  не разбрах съвсем от отговора Ви но сте против овлажнител  така ли




Да. Против. Небулайзер може.
Не мога без да видя детето да кажа за "причината".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #143 -: Февруари 23, 2009, 16:15:57 pm »
Аз имам малко страничен въпрос. Какъв е минималният интервал от време, ако има такъв, за рентгеново изследване при децата? От юли до сега имаме 3.
Пак рентгенография?
Моля, преметете се в друг град. Моля... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #144 -: Февруари 23, 2009, 16:29:44 pm »
Здравейте, докторе,
Аз отново имам принципен въпрос. И двамата от януари са с хъркащи носове, като сменихме няколко вида капки за нос, пръскахме със Стеримар, всичко това с променлив успех. Също така от време на време епизодично и при двамата се появяваше и кашлица, която всеки път не беше от дробчетата. Сега ситната хвана някакъв вирус и вчера виках педиатърката. Съвсем резонно я попитах, дали не трябва да им вземем секрет за тази постоянна хрема. Отговори ми, че не препоръчва взимане на секрет от носа, понеже при децата хремата обикновено била задна и тя не можела да вземе качествена проба, понеже се изисквал специализиран уред, който да стигне до задната част на нослето. Това, с което тя можела да вземе проба, не стигало до там, а само до предната част и давало фалшив резултата. За проба от гърлото каза, че също не е препоръчителна, понеже флората в гърлото нямала нищо общо с флората в носа. Моля за Вашето мнение.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #145 -: Февруари 23, 2009, 16:49:58 pm »
Аз имам малко страничен въпрос. Какъв е минималният интервал от време, ако има такъв, за рентгеново изследване при децата? От юли до сега имаме 3.
Пак рентгенография?
Моля, преметете се в друг град. Моля... .

Не, не, няма да правим рентгенография мисля повече  :? евентуално да знам за себе си и евентуално да бягам в друг град, ако поискат отново да правим  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #146 -: Февруари 23, 2009, 18:04:15 pm »
Здравейте, докторе,
Аз отново имам принципен въпрос. И двамата от януари са с хъркащи носове, като сменихме няколко вида капки за нос, пръскахме със Стеримар, всичко това с променлив успех. Също така от време на време епизодично и при двамата се появяваше и кашлица, която всеки път не беше от дробчетата. Сега ситната хвана някакъв вирус и вчера виках педиатърката. Съвсем резонно я попитах, дали не трябва да им вземем секрет за тази постоянна хрема. Отговори ми, че не препоръчва взимане на секрет от носа, понеже при децата хремата обикновено била задна и тя не можела да вземе качествена проба, понеже се изисквал специализиран уред, който да стигне до задната част на нослето. Това, с което тя можела да вземе проба, не стигало до там, а само до предната част и давало фалшив резултата. За проба от гърлото каза, че също не е препоръчителна, понеже флората в гърлото нямала нищо общо с флората в носа. Моля за Вашето мнение.
Добре е да направите посявки в добра и свястна лаборатория.
"За проба от гърлото каза, че също не е препоръчителна, понеже флората в гърлото нямала нищо общо с флората в носа."
->Това е медицински некоректно и невярно. Това са комунициращи и общи анатомично пространства, взаимно зависими. Е, не значи че каквото се изолира в нослето, ще се изолира и от фарингеален секрет... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #147 -: Февруари 23, 2009, 18:25:59 pm »
Здравейте,пиша за първи път.Много съм отчаяна,от съвсем малък синът ми боледува доста често бих казала.Мналата зима се започна постоянна кашлица и доста чести ангини и червено гърло и т.н Правихме изследвания,носихме секрет(носен игърлен)лекувахме се,но детето пак си кашляше,немного често,но за да прави впечетление....Лятото не боледува толкова много-за цяло лято един път се наложи да даваме антибиотик.Иначе сиропи за кашлица почти всички сме пили,и пак същото.Педиатърката ни каза,че предполага  не,че е сигурна че малкия има алергия към домашния прах.И така до ден днешен.Вмомента пие капки ''ксизал'' преди две седмици се разболя доки ни изписа първо азатрил,но се обрина,направихме почивка 3 дни и ни изписа сумамед и това+флудитек и ксизал,спряхме флудитека иантибиотика,но вчера имаше контакт със болни деца и на сутринта гласчето му беше променено говореше лекона нос,но няма секрети нито хърка нощем.Купих му Сироп Фитолор,той е на 1г и почти 9мес,но там няма дозировка за деца под 3год.Разказах ви всичко това с надеждата да ми дадете съвет,препоръка за лечение,хомеопатия каквото ида е самодетето дасе оправи.Много ще съм ви задължена.Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #148 -: Февруари 23, 2009, 18:36:15 pm »
Напишете по-подробно и хронологично моля. И какво сте давали досега... .
Азатрил и Сумамед е една и съща субстанция:
http://www.e-apteka.ru/preparats/pliva_pr/sumamed.asp
http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/22B273DA-6451-471E-9A54-201806B61C2B/0/Azatril_BG.pdf

Оставяме на страна че НЕ е подходящ за масова употреба. Или да кажем, има много по-ефективни от него препарати за употреба в масовата педиатрична практика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #149 -: Февруари 23, 2009, 18:54:10 pm »
Към началото на месеца започнахме с ксизал 8капки един път на ден+флудитек3мл два пъти на ден и преди 2 седмици пътво първите две + азатрил100 на 24часа по 6мл -изпи едно шишенце и на второто се обрина след което направихме почивка от 4 дни и ни изписа сумамед по 6 мл на 24 часа,но аз давах по4,5 тъй като на листовката беше добре обяснено как и по колко да се дава ( направих го,защото нашата лекарка често обърква лекарства)така 3 дни и сега само ксизал по 8 капки един път на ден.
Това е от този месец,ако трябва да напиша какво е приемал от по-рано,при предишни разболявания.
И да напиша какво е написала на направлението за УНГ хронични болести на тонзилите и аденоидите,което на мен за цялото време,което сме при нея не ми е казала,а винаги-дишането е добро,дробовете са чисти само гърлото е червено и т,н това е всеки път
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 19:45:27 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #150 -: Февруари 23, 2009, 19:49:20 pm »
Напишете моля подробно и хронологично как са се развивали нещата, какво е давано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #151 -: Февруари 23, 2009, 20:58:29 pm »
Здравейте Доктор Birdie. Много отдавна не съм Ви писала. По Ваша препоръка ваксинирах дъщеря си с всички дози /4 на брой/ Превенар и сега се чувствам изключително спокойна от гледна точка заболяване от отит. Иска ми се обаче да й сложа и ваксина срещу Варицела, която доколкото успях да проуча не се продава в България. Моля Ви да ми напишете нейното име /предполагам в Гърция се продава такава/, както и начинът й на поставяне /запозната съм от ваксинационния календар на Гърция, че се поставя между 12-18 месец и след това 13-18 год. възраст/. Моята дъщеричка в момента е на 19 месеца и надявам се не съм изпуснала момента.
Благодаря Ви предварително.
Поздрави


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #152 -: Февруари 23, 2009, 21:04:22 pm »
Две варицела- ваксини се търгуват в Гърция->> "Varivax" и "Varilrix".
Сега, и на възраст 4-6г. От две дози е схемата.
Минимум разстояние между Доза1 и Доза2 е 3месеца.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 21:10:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #153 -: Февруари 23, 2009, 21:11:38 pm »
Това са рецептите,които съм пазила и по тях ще описвам:на 7 мес:оспексин250мг мукоплант било е на 2.01.08г На 14.01.08г коларгол,зиртек,максидекс.На 18.01.08г бромхексин и вентулин.Виждате че почти не е бил здрав.На 7.02.08г е изписан синекод,след около месец е изписван имуностимулатор.На 1305.08г-аугументин156мг.Изгубила съм няколко рецепти,но на16.06.08г-клацид125мг.На 2.12.08г суметролим+амброксол+вентулин,а преди това на 27.11.08г-оспексин+ацц и сега азатрил100+флудитек+ксизал,след това сумамед и сега самоксизал.През времето което не еболен(не пие аб)покашля,като честота не е често но наподобява лаеща кашлица,така е през цялото време имадни в които покашля един път и дни в които покашля до 5 пъти(когато не е болен)с нослето нямаме проблеми,нощем също не кашля,не хърк.Може да съм пропуснала нещо.Днао не е така
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #154 -: Февруари 23, 2009, 21:35:57 pm »
Две варицела- ваксини се търгуват в Гърция->> "Varivax" и "Varilrix".
Сега, и на възраст 4-6г. От две дози е схемата.
Минимум разстояние между Доза1 и Доза2 е 3месеца.

Благодаря Ви за експресния отговор Докторе. А коя ваксина ще ми препоръчате /ако има някаква разлика/ и къде се поставя ваксината /в ръчичката, крачето и къде/.
Благодаря Ви


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #155 -: Февруари 23, 2009, 21:47:44 pm »
Имам опит с Варивакс. Поставя се подкожно-странично в ръката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #156 -: Февруари 23, 2009, 21:54:39 pm »
Имсте  ли някакъв отговор за мен.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #157 -: Февруари 23, 2009, 21:57:08 pm »
Благодаря отново Докторе. Надявам се в най-скоро време да намеря начин да си я набавя и да я поставя на детенцето ми.
Извинете, но ще Ви задам още един въпрос свързан с тази ваксина - възможни ли са някакви по-особени странични реакции след поставянето й /освен стандартните като висока температура/.

Благодаря Ви


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #158 -: Февруари 23, 2009, 22:11:07 pm »
Имсте  ли някакъв отговор за мен.
Спокойно. Това не е чат...
Чета и осмислям това,което сте написали.
Ако може да опишете по подробно симптомите,които детето има при тези повторни заболявания, бих бил благодарен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #159 -: Февруари 23, 2009, 22:28:47 pm »
Здравейте Докторе!
Отново имам нужда от вашето мнение и съвет по два въпроса.
Първото ми притеснение е ,че дъщеря ми (на 1г и 6 мес. ) от 15-20 дни потдържа постоянно или предимно вечер температура от 37,2  - 37,4 градуса. Тази температура я установих по повод кашлицата и хремата ,които имаше преди 15-тина дни и които отшумяха бързо. Сега няма никакви други симптоми освен температурата. Предполагам ,че предпоставка зъби няма ,защото има 12 избили и венците са спокойни.
Второто ми питане е относно млякото ,което все още пие сутрин и вечер:проблем ли е ,че сме на Аптамил-2 (който е до 12-тия месец),защото категорично отказва Аптамил-3,който е за след годинката?
Благодаря предварително!!!