0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос за зъби
« -: Юни 26, 2009, 00:06:09 am »
Здравейте!
Имам въпрос относно никненето на зъби.
Синът ми е на 2.5 месеца и от една седмица започна да си лапа постоянно ръцете, да нервничи и плаче, даже започна да яде по-малко.
Съмняват ме също гъбички защото езика му е бяло-жълт (но той е така откакто е захранен през първата седмица след раждането).....
Знам че за зъби е още много рано.
Ако сте имали подобен проблем, моля споделете....
Благодаря предварително.
*
Re: Въпрос за зъби
« Отговор #1 -: Юни 30, 2009, 21:47:51 pm »
Не е рано за зъби  :lol: На 2 навършени месеца и ние започнахме с лапането на пръсти, 2 седмици по късно забелязах прозиращи под венеца 2 долни резеца. На 3,5 месеца ни пробиха първите 2 зъба. Две седмици след това започна голямата одисея и до днес ни мъчат 4 горни резци  :( Дано пробият че е голямо мрън  :D


*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Въпрос за зъби
« Отговор #2 -: Септември 10, 2009, 18:10:43 pm »
Искам да попитам-моят син е вече на 8 месеца,от 3 месечен си лапа пръстите и венците му да подути,зачервени,особено долните.Но все още няма зъби!
Кърмих го 4 месеца,сега е на Similac.Яде попара със сирене,плодови и зеленчукови пюрета,бисквити...солетки също.
Нормално ли е това?Възможно ли е да е липса на витамини или минерали?
На първият ми син му поникнаха още на 6 месеца...
*
Re: Въпрос за зъби
« Отговор #3 -: Септември 10, 2009, 21:38:19 pm »
Даниски, има деца на които им никнат първите зъбки след годинка, едва ли е от храната и витамините. Според мен това си е генетично обусловено, мое мнение.
Иначе нас все още ни мъчат 4 горни резци, венците са надути от 5 месеца. Като я мажа с гелчета усещам зъби, но не прорязват венеца.  :?
За сметка на това девойката ни изненада с трети долен резец, дори и педиатърът се изненада. Каза, че на теория вторите долни резци никнат след 4-те горни  :lol:
Като гледам какво ядете, ние все още не сме я докарали дотам, нито попара яде ,нито бисквити, солети малко. Иначе все още успявам да я кърмя и дори наскоро отказа АМ.


*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Въпрос за зъби
« Отговор #4 -: Септември 11, 2009, 19:48:36 pm »
Благодаря,Малина!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Въпрос за зъби
« Отговор #5 -: Септември 11, 2009, 19:51:52 pm »
Яденето на попара за бебета под 12м вызраст е крайно нежелателно.
Бисквити и солети пък изобщо за деца са неподходяща храна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.