0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Повръщане и разстройство!
« -: Август 01, 2009, 18:58:05 pm »
Здравейте момичета!
Не исках да пускам нова тема, но видях, че д-р Бърди е в отпуск, а имам нужда от съвет.
Алекс ми е вече 4-ти ден с повръщане и разстройство. Ходихме на лекар. Изписаха му капки Вомитусхил и Биогая. От вчера му давам и Хидратин алфа, а днес включих и Ентерол. Приема и глюкоза 5%. Нищо не помага. Проблема е, че се обезводнява, защото вече 4 дни не приема никаква храна, а течностите /лекарствата/ ги давам насила със спринцовка, но не мога да наваксам това, което той изразходва чрез повръщанията и изхожданията.
Май единственото решение е да влезем в болница и да го включат на системи, но ужасно се страхувам.

Някой, ако може да даде съвет или мнение ще съм ужасно благодарна.
Знам, че освен лекарите никой не може да помогне в случая, но имам нужда от вашата подкрепа.

П.П. Извинявам се за дългия пост!
*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #1 -: Август 01, 2009, 19:03:34 pm »
Пробвай с Хидрасек. Той нормализира чревната флора и предпазва точно от дехидратиране. За храна - препоръчвам ти лечебната Хумана. http://www.humana.bg/hn/heilnahrung_mct_3d.html Става и за пиене и като каша за ядене. Два дни това само е яла Александра и заедно с Хидрасек и Ентерол и се оправи.
*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #2 -: Август 01, 2009, 19:12:17 pm »
Здравей Сиа!

За Хидрасек-а ми казаха в аптеката, че било добре лекар да го дозира и не посмях да купя.
А лечебна Хумана имам, но не иска да я приеме под никаква форма. Отказва всичко, което се приема през устата. Не яде и не пие нищо. Направо съм в ужас.

Благодаря ти за съвета. Ще купя Хидрасек, дано да помогне.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #3 -: Август 01, 2009, 21:43:00 pm »
Хидрасек от 10 мг- 3 пъти дневно.
Дайте лечебна Хумана (заместете АМ с) и не правете диети!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #4 -: Август 01, 2009, 22:31:31 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Много благодаря, че се включихте.
Синът ми по принцип е много злояд, но от месец накъде отказа всякаква храна и бяхме само на АМ, но откакто се разболя не иска и него да пие.
Незнам какво да правя. След като оздравее мога ли да започна да му давам нещо за апетит?
« Последна редакция: Август 01, 2009, 23:32:56 pm от galli »
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #5 -: Август 01, 2009, 23:14:31 pm »
Ани има същия проблем в момента. От три дни е с разстройство и повръщане. Изписаха ни същите капки против повръщане и Хидрасек против разстройство - и двете при нужда. Досега съм давала само капките, но преди малко акото и беше станало жълто-зелено и отново много течно, та ме притесни и мисля да дам вече и Хидрасек. Някой може ли да ми каже обаче как се дава - преди, след или по време на хранене? На кърма сме. И освен това съм малко притеснена, че сякаш лекуваме симптоми, а не причината. Освен всичко има и много сополчета, чак й се запушва понякога нослето, както и много пъпки по лицето, а от днес видях и по вратлето и гърдичките вече - казаха на консултацията, че е от жегата, но на мен въобще не ми се вярва - вкъщи сме на климатик, а излизаме само сутрин и надвечер по хладното. Извинете, че се намесвам  :oops:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #6 -: Август 02, 2009, 19:14:36 pm »
Ох, и ние сме на същия хал. Само, че не повръщаме. Освен разтройство нищо друго нямаме. Аз си помислих, че е настинал в басейна (иначе всеки ден го къпем там). Вчера съм го мила (може да се каже къпала) в банята 7 пъти, след всяко акане. Днес, на третото акане, реших да го забърша н мокри кърпички. При четвъртото сменяне на памперса бях изумена. Дупето и един кръг около 6-7см. около дупето му беше огнено червено. Така, че пак го къпах в банята. Сменям памперс само при наакване. Не пиша в тях. Изпишвам го в тоалетната и ми направи впечатление, че урината му е тъмна.
Дадох му 1/2 Смекта (която още не я е изпил напълно). Добре, че пие много вода и не отказва да суче.
Преди малко разбрах, че две каки в махалата също били с разтройство. Утре сме на лекар.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #7 -: Август 03, 2009, 02:40:53 am »
и ние сме в отбора.Във вторник се започна с температура,в четвъртък започна повръщане и дрискане.Акаше по 12 пъти и дупето му също беше много червено,макар че го измивах веднага.Днес тъкмо мислех,че се пооправя,защото ака 6 пъти само,но преди лягане отказа храна и повърна 2 пъти. :(Давам Ентерол,Хидрасек 30 мг. и Суметролим .За ядене давам лечебна Хумана ,картофи,ориз,бисквитена торта от нишесте и обикновени бисквити.
Вода пие доста,но веднага след това ,дриска и то доста - изтича от памперса.
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #8 -: Август 03, 2009, 03:15:33 am »
ние преди време цяла седмица бяхме с диария и нищо друго,(лекарите прецениха че най-вероятно е някакъв вирус)спря да я де,и да пие..........лечението беше хидрасек,хидро алфа-против обезводняване(пиехме го на сила) ,спряхме плодове,сладко,2 ден приемахме предимно варени картофи и АМ и на 3 ден от лечението нещата отшумяха
*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #9 -: Август 03, 2009, 03:16:48 am »
Бях чела във форума, че за разстройство помага чай от кора от нар и преди месец го изпробвахме и само след един прием имаше резултат.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #10 -: Август 03, 2009, 10:44:42 am »
Да ви се похваля, проблемът с разстройството вече отмина. Повръща само по 1-2 пъти на ден и то не така, както предните дни. Дано не греша, ама май оздравяваме.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #11 -: Август 04, 2009, 00:49:17 am »
Да споделя... от вчера сме на Амикацин, инжекции.
При нас май само това беше решението. Иначе днес Алекс не е повръщал и не е акал. Дано да продължава така и да се оправим!

Пожелавам на всички дечица скорошно оздравяване!
*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #12 -: Август 04, 2009, 16:05:53 pm »
Вчера бяхме на лекар и ни предписаха Хидрасек 10мг. Дано това дрискане спре, че направо ми се завива свят от миене и смяна на памперси. То при нас миенето си е направо къпане.
Зори, при нас се получи същото, когато реших единия път да не го измия, а до забърша дупето с мокри кърпички. След това започнах пак водичка, сапунче и цинкова маз. Само така дупето му е спокойно.

*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #13 -: Август 12, 2009, 12:56:11 pm »
Направо ще почина скоропостижно!
Бяхме днес отново на лекар, че нещо ту акаме нормално, ту дрискаме. Нашия педиатър отсъстваше и ни прегледа друг. Изписа ни Мезим Форте 1/2 и Нелидикс 1/4. И то без да ни направи изследване! То и аз нищо не разбирам от медицина, ама поне чета листовките!  :x

*
Re: Повръщане и разстройство!
« Отговор #14 -: Август 21, 2009, 23:09:30 pm »
Ние го прекарахме за един ден.Диета,вода на малки глътки(с хидратин алфа) и вомитус хил.Първия ден само лечбна хумана,оризова каша.В следващите дни включих и пюре картоф и картоф и морков.Лошото е че и мен ме хвана