0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, тъй като съм с лигавица на границата, освен другите неща, започнах да търся инфо за удебеляване на лигавицата. Освен естрогеновите препарати, които се използват и виаграта открих още един метод за удебеляване на маточната лигавица. Става въпрос за чай от листа на малина. В чуждите форуми споделят момичета, които са пили такъв чай и е имало резултат. Ето линк:

http://www3.fertilethoughts.com/forums/showthread.php?t=598090

Мисля да пробвам този чай, но първо ще посъбера още инфо. Някой пил ли е такъв чай с тази цел и имало ли е резултат?
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2009, 13:44:41 pm »
 Аз също съм си мислела да започна да пия този вид чай. Бях се спряла на рецептата , описана тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=772&Itemid=51
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ен&
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2009, 14:24:26 pm »
Това което прочетох по чуждите сайтове за чая от листа от малина е, че се пие до овулацията/пункцията/ и се спира, защото може да предизвика маточни контракции.

Red Raspberry Leaf helps to tone the uterus by causing minor uterine contractions. This is beneficial to reproduction as it helps to increase the blood flow to the uterus. Red raspberry leaf should be taken from menstruation to ovulation. "
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 15:19:07 pm от Zvezdichka »
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2009, 12:06:31 pm »
Това което прочетох по чуждите сайтове за чая от листа от малина е, че се пие до овулацията/пункцията/ и се спира, защото може да предизвика маточни контракции.
Zvezdichka и мен ме интересува информация за този проблем. Понеже съм на Вие с чуждите езици :oops: и искам да питам има ли посочена рецепта как се приговя този чай от листа от малина(запарва ли се, вари ли се, кисне ли се с часове)? Бих пробвала да пия, въпреки че досега не съм разчитала на билките, но...мисля че неможе да ми навреди.
Ти на какво мнение си? Ще пиеш ли от този чай?
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2009, 14:30:09 pm »
Аз ще започна да го пия. Смятам, че по никакъв начин няма да ми навреди. Предимството му е, че засилва кръвоснабдяването към матката и оттам я прави по-рецептивна и удебелена. Т.е. дйствието му е подобно на това на виаграта.
Важното е да се пие от менструацията до овулацията и се спира задължително, тъй като може да предизвика маточни контракции. Четох, че момичетата го пият по 2-3-4 чаши на ден, като е добре 2 часа преди приема му и 2 часа след това да не се приемат лекарства. Това го пишеше жена, която го е пила по време на стимулация.
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2009, 17:46:54 pm »
Благодаря за инфото Zvezdichka и аз ще започна да го пия. Тази вечер ще мина през аптеката да си взема билката.
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2009, 22:54:19 pm »
Много полезна информация :D. Още утре ще отида до аптеката и аз да си взема от този чай.Какво ли не опитах за тази лигавица, а то решението на проблема може да изскочи от двора на баба ми :lol:.
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 19:10:05 pm »
 Ето нещо интересно :
http://www.minnesotaherbalist.com/family4pregtonic.html
*
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 19:56:55 pm »
]Моля ви момичета, ако не е проблем превеждайте най-същественото за тези като мен, които не знаят езика.Ще е много полезно инфо за повече момичета.
*
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ендометриума
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2009, 20:34:14 pm »
Fatalwoman и Zvezdichka, много полезна информация. Благодаря за нея и за линковете.
Аз имам също проблем с лигавицата и ще се възползвам от предоставеното инфо.
Zvezdichka, при мен този чай даде доказан резултат. Лигавицата е с 3мм по-дебела сравнена с месеца в който не съм го пила(7мм-10мм).
Вземете в предвид, че не го пиех редовно 3 пъти на ден, понякога само веднъж.
Принципно нямам проблем с нея , но не нараства задоволително.

Нямам хормонални проблеми. Споделям това , за да не се възприеме чая от листа на малина , като универсално лекарство. :wink:
« Последна редакция: Март 13, 2009, 16:48:52 pm от Eфирче »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
]Моля ви момичета, ако не е проблем превеждайте най-същественото за тези като мен, които не знаят езика.Ще е много полезно инфо за повече момичета.
А пък ако имате желание, може да ги преведете за библиотеката ни. :D

Моля ви да кажете от къде купувате този чай? Има ли го във всяка аптека или трябва в някоя специално да го търся, може би билкова и коя конкретно? Аз съм от София.
Очаквам и да кажете как приготвяте чая. Благодаря предварително
Има го във всяка аптека, която продава билки. :)
Аз го приготвях както е записано на самата опаковка.
Питах и за цвят от детелина , но не бяха продавали , нито виждали да се предлага по складовете.
Аз пих от чая от малинови листа този месец, но не съм ходила на доктор да си проверявам лигавицата. След всичко което изчетох за него, реших, че с нищо няма да ми навреди, а напротив ще помогне.

zazolinka, на 500мл. вода слагам 3 супени лъжици от малиновите листа/натрошени са в пакетчето/. На ден пиех по около литър от чая./аз си обичам течностите :D/
Като обобщение на темата, която пуснах за алтернативните методи за удебеляване на ендометриума, с цел да съм полезна на момичетата с тънка лигавица,  ще изброя алтернативите:
1.   Витамин Е – пие се средно по 400 мг. на ден
2.   Виагра – поръчват се глобули от 25 мг. виагра и се слагат по 4 пъти на ден от първия чист ден след цикъл до овулацията или деня на прегнила /ако има пункция/
3.   Чай от листа от малина – пие се от първия ден на цикъла до овулацията. Запарват се 3 супени лъжици в 500 мл. вода. /този метод е нов, все още експериментираме върху себе си/

Четох и за други методи като акупунктура, агапурин и др. Също така и аспирин протект, но с него трябва да се внимава, особено ако предстои пункция. /аз го пия редовно/


Тези дни съм доста ангажирана, но като остана по-свободна, ще преведа материалите за малиновия чай. Тъй като съм събирала информация от много места и форуми, всичко ще го обобщя в една статия.

Доколкото чета, до сега само аз и Ефирче сме пили от чая. Моля, ако има и други момичета, които са го пили, да се включат да споделят своя опит.
Ето и сборната статия за листата от малина:

Приготвени като чай, листата от червена малина са един от най-безопасните и често използвани билки за жени, които искат да забременеят или жени, които са вече бременни. Листата от червена малина тонизират матката, подобряват конкракциите и намаляват запека. Чаят от листа от малина увеличава възможността за зачеване, като подсилва и удебелява маточната лигавица.
Чаят от листа от червена малина спомага на ембриона да се прикрепи към маточната стена и да остане имплантиран.
Листата от червена малина съдържат много минерали и витамини, вкючително и витамин С и калций.
Преди бременност пийте по 2 чаши от чая всеки ден. Започнете да го пиете от първия ден на менструалния цикъл и го спрете в деня на овулацията. Приготвя се като в 500 мл. вряща вода се запарват 3 супени лъжици от листата. Чаят трябва да се пие поне 2 часа преди или след приема на други лекарства.
Въздържайте се от прием на чая по време на първия триместър от бременността и започнете да го пиете отново в 35 седмица.

Чаят от листа от малина може да зесегне кърмачетата, така че не се препоръчва за жени, които кърмят. Диабетиците също трябва да внимават, тъй като е възможно внезапно понижавене на нивата на кръвната захар.
Тъй като се счита, че листата от червена малина оказват влияние върху женския хормон естроген, чаят не бива да се приема от жени страдащи от ендометриоза, фиброма, или рак на гърдите, яйчниците или матката. Мъжете, които имат рак на простата, също трябва да се въздържат от консумацията му. В прекалено високи дози, чаят може да презизвика контракции и съответно спонтанен аборт. Важно е да се приема препоръчителното количество.
Не се набюдават странични ефекти от чая върху кожата.

Източници: http://209.85.129.132/search?q=cache:-o19IxX2h4UJ:answers.yahoo.com/question/index%3Fqid%3D20070921145524AA09EjI+raspberry+leaf+lining&cd=2&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

http://209.85.129.132/search?q=cache:74WT-lwUbPEJ:www.localharvest.org/red-raspberry-leaf-tea-C6483+raspberry+leaf+lining&cd=7&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

http://209.85.129.132/search?q=cache:kGGk5OcV8IsJ:www.pregnancy.org/bulletinboards/showthread.php%3Ft%3D431599+raspberry+leaf+lining&cd=9&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

http://209.85.129.132/search?q=cache:fVOQcvGHGWoJ:www.mothernature.com/Library/Bookshelf/Books/23/105.cfm+raspberry+leaf+uterus+lining&cd=4&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

http://209.85.129.132/search?q=cache:X59RYapsO7UJ:www.herbalhorse.com/articles-pub/articles-index/breeding+raspberry+leaf+thin+enometrium&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg


Re: Към модовете
« Отговор #17 -: Март 26, 2009, 18:01:10 pm »
Безкрайно обидена съм затова, че темата ми е преместена в този подфорум.
Тя беше публикувана и започната в АРТ раздела и защо след като седя повече от месец, Ледена луна прецени, че мястото и не е там?! Още повече, че бях помолена от момичета от АРТ подфорума за превод на най-същественото.
Умишлено публикувах темата в АРТ, тъй като подфорумът Лек от природата не се чете много и освен това има много момичета, които правят инвитро с тънка лигавица и естрофемът не им влияе.
Моля, да ми върнете темата в АРТ.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Аз също смятам, че мястото на темата е в АРТ.

Лично аз в този подфорум не влизам а темата ми е интересна и я следя.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Подкрепям Zvezdichka и deep!
Мястото на темата е в АРТ защото има много момичета, които са в процедури /или подготовка за такива/ с тънка лигавица, на които другите медикаменти не им влияят.
Там темата се следи от всички, интересна и полезна е.
Аз също не посещавам често подфорум "лек от природата", и съм сигурна, че има много такива момичета.
 От днес започвам да пия чая от листа от малина. На 14. 05. съм на преглед и тогава ще докладвам за дебелината на лигавицата.
 Дали мога да комбинирам този чай с чай от бабини зъби ?
Примерно -  листата от малина - сутрин , бабини зъби - вечер?
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
От днес започвам да пия чая от листа от малина. На 14. 05. съм на преглед и тогава ще докладвам за дебелината на лигавицата.
 Дали мога да комбинирам този чай с чай от бабини зъби ?
Примерно -  листата от малина - сутрин , бабини зъби - вечер?
И аз това мисля да направя! Да пия и чая от листа на малина и бабините зъби....
Момичета, които вече сте пробвали чая споделете още за ефекта?!
А какво точно казвате в аптеката?! Там, където аз питах ми казаха, че не са имали такова нещо....
Офф...fatalwoman как пиеш бабините зъби?!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Офф...fatalwoman как пиеш бабините зъби?!
С мед  :lol:, иначе чаят е отвратителен. Аз досега пиех от дажбата на мъжа ми.
От този месец ще ги пия и двата чая редовно.
 В аптеката ми дадоха "Малина - лист" . мисля , че е това , което ни трябва.
 Сега разгледах по - подробно кутията , пише Rubus idaeus - fol..
 
Момичета, а трябва ли чая от малина да се комбинира с чай от червена детелина или се пие самостоятелно? Защото аз четох за червената детелина и влиянието й върху лигавицата.
 Аз няма да го комбинирам засега , защото не мога да намеря детелина.
Иначи и самостоятелно би трябвало да даде очаквания резултат.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
И аз си купих да пробвам листата от малина. След оково седмица ще докладвам за рузелтата. Аз съ ма стимулация с Клостил, а от нея малко ми изтънява лигъвицата. Но иначе принципно не съм омал проблеми с нея.
ivetod , какво латинско наименование пише на твоята кутия?
 
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ен&
« Отговор #27 -: Май 05, 2009, 11:27:00 am »
ivetod , какво латинско наименование пише на твоята кутия?
 
Извинявай, че пиша сега, бяхме си на сило. Та, на пакетчето пише (Fl.Rubus idaeus L.).
Купих го ог билкова аптека. Жената каза, че това са само листата. Вътре са много ситно натрошени, аз даже помислих, че са нещо негодни. :) Питах и за детелина, но каза че такова нещо никога не са получавали. На опаковката отзад пише, че са подходящи за ангна, грип и тн.
Надявам се да ни помогнат, но най-важното е да не ни навредят, мисля че това няма да стане, четейки индикациите при които се прилагат.
P.S. Сега видях, че нашата аптека е клон на "Билкария" гр. В. Търново, ако ти е позната
« Последна редакция: Май 05, 2009, 11:31:35 am от ivetod »
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Ако щете вярвайте, но и на 3-те места където търсих листа от малина в Пловдив нямаше! И казаха, че не са и имали... :? Хубава работа сега! Този месец съм наумила да пия въпросния чай /ако го намеря/ + герикапс+ Трибестан, който така и още незнам по каква схема да пия! :x Е, лигавицата няма да мога да я измеря, но пък да се надяваме, че ефектът ще си проличи направо по друг начин! :D Вие да пишете на вас как ви се е отразило пиенето на чая!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Пиша това за Алемания! Аз също имах този проблем с намирането на чая в Пловдив. С много упоритост ни го доставиха в аптеката , която е преди тунела, в посока от Панаира към Тримонциум. Може и да имат още количества, ние го взехме преди 3-4 дни и то само два пакета. Не вярвам да са снабдили само с това количество!
Поздрави и успех!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Пиша това за Алемания! Аз също имах този проблем с намирането на чая в Пловдив. С много упоритост ни го доставиха в аптеката , която е преди тунела, в посока от Панаира към Тримонциум. Може и да имат още количества, ние го взехме преди 3-4 дни и то само два пакета. Не вярвам да са снабдили само с това количество!
Поздрави и успех!
:bighug: Ето на кой трябва да благодаря!  :D Вчера обърнах целия град и наистина там успях да намеря! Просто вече ми се плачеше...И аз взех 2 пакета и надявам се, че сега в аптеката ще останат с впечатление, че листата от малина много се търсят! 8)
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
 Момичета , някоя от вас има ли резултат от пиенето на чая?

 Аз спрях да го пия , защото на преглед при док. се установи , че имам над 6 задържани фоликула с размери до 13 мм, лигавицата беше 6 мм , явно са следствие от стимулацията и от хиперстимулацията. 8O
 Като се изчистят ще започна отново да пия чайчето.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Аз този месец ходих няколко пъти на преглед, защото правихме инсеминация, не знам дали много ми беше "напълняла" лигавицата, но обикновено към 13-14 ден е 6-7мм, а сега док каза, че е 8 и в деня на инсето буше нараснала още. Не знам дали чайчето е оказало ефект, защото аз го почнах някъде на 5,6 ден. Дано не ми се наложи, но ако нещата пак не са се получили, мисля да го дапочна от първия ден на цикъла.
Дано на следващия ти цикъл да ги няма задържаните фоликулчета.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Иве, преди всичко стискам силно палци за инсето!!!!!!!!!! :crossfingers: :crossfingers:
Аз за съжаление не съм ходила на лекар през месеца, за да проверя състоянието на ендометриума! Иначе ефект /т.е.-бебе/ виждам, че и този месец няма да има! :(
Иве, твоят ендометриум не беше ли стимулиран и с лекарства, заради инсето?! Ако не е- идеална работа изглежда да е свършил чаят...
Аз не го пих много сериозно- ама пак де- пих и то от първия ден....
Момичета , някоя от вас има ли резултат от пиенето на чая?

 Аз спрях да го пия , защото на преглед при док. се установи , че имам над 6 задържани фоликула с размери до 13 мм, лигавицата беше 6 мм , явно са следствие от стимулацията и от хиперстимулацията. 8O
 Като се изчистят ще започна отново да пия чайчето.
Ееее, само 6! :( Дано наистина да е било от задържаните фоликули и следващия месец всичко да е ок!!!!! :bighug:
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Някаде прочетох, че този вид билки, за подобряване на кръвообръщението/червена детелина, малина..../, крият рискове при прием на аспирин,хепарин .Тоест пишеше направо, че е противопоказно??????
 До колкото знам е противопоказно , защото взаимно си усилват действието.
 По същите причини с повишено внимание се приемат заедно Омега 3 и Аспирин , например. Аз ги пия и двете (в различни части на деня), но имам PLA , АФА , NK ...
 За тънка лигавица не изписват ли вит. Е или Омега 3 и Агапурин ?
*
Да аз пия агапурин 400 и протект.И затова малко се претеснявам да почна чая от малина.Утре ще ми донесат и някакви глобули екстракт от червена детелина, от някаква аптека са.Ще чета да видя.Абе нямам избор , ще пробвам всичко.Някой дали вече има някакви впечатления вече от тези билки???
kolean заинтригува ме се тези глобули от червена детелина. Пият ли се или се поставят вагинално и лекар ли ти ги предписа?
*
Значи аз все още нямам информация.Ще ги получа след няколко дена.Казах на моя приятелка аптекарка да ми намери всичко което има от червена детелина, тъй като не открих чай от такава.В аптечно управление са и казали , че имат само някакви глобули.Като ги получа, ще дам подробно инфо дали изобщо стават за целта.Никой не ми ги изписва, водя се от инфото в тази тема за червената малина и детелина.