0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2009, 11:05:08 am »
Ако имуновенина се закупи директно от производителя - НЦЗПБ, цената му е около 11.82 за една ампула. Дали може да го закупиш директно от клиниката, зависи в коя клиника ще правиш вливанията. В клиника Щерев например го нямат в наличност и трябва ти да си го носиш, но в Плевен и в клиника Надежда го имат и цената мисля е около 12 и нещо на ампула. Можеш да се обадиш там където ще правиш вливанията за по-актуална информация.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2009, 21:50:02 pm »
Ако имуновенина се закупи директно от производителя - НЦЗПБ, цената му е около 11.82 за една ампула. Дали може да го закупиш директно от клиниката, зависи в коя клиника ще правиш вливанията. В клиника Щерев например го нямат в наличност и трябва ти да си го носиш, но в Плевен и в клиника Надежда го имат и цената мисля е около 12 и нещо на ампула. Можеш да се обадиш там където ще правиш вливанията за по-актуална информация.
Благодаря за инфото. Има едно условие обаче преди да се обадя в някоя от клиниките за да попитам: Трябва ми положително тестче! :wink:
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2009, 22:33:42 pm »
Пожелавам ти го от сърце  :bfp1:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2009, 22:52:42 pm »
Пожелавам ти го от сърце  :bfp1:
Дай, Боже, за всяка една от нас.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2009, 09:59:07 am »
Здравейте милички,
Blueocean благодаря за изчерпателните отговори днеска ще отида до ЦЗПБ да помоля за ампулите, но ако се наложи мога да изчакам и до края на месеца. Тя мойта история не е толкова спешна. Искам да попитам нещо което малко ме тревожи - някой обсъждал ли е с лекар какъв РЕАЛНО е рискът от трансмисия на някакво заболяване чриз този препарат. Имах неблагоразумието да прочета листовката (която последно е удобрена 2005 г.) на която еднозначно пише, че въпреки ... съществува риск... Знам че производителите на лекарства по принцип са длъжни да напишат всичко страшно в листовките на лекарствата, та за това вече не се впечатлявам много. Но в този случай, понеже тъй или иначе я прочетох много се озадачих. Та моля споделете някой обсъждал ли е с лекар за "+ и -" от имуновенина.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2009, 18:01:44 pm »
Ами да, някакъв минимален риск има, тъй като те изследват препарата за наличие на всички познати вируси и болести предавани по кръвен път, но остава въпроса за тези които не са известни до сега. Все пак обаче имуновенин интакт се прилага от 1985г насам на дестки хиляди пациенти, вкл. бебета и бременни жени и се води като клинически изпитано и безвредно средство за лечение на имунодефицитни състояния и др. нарушения на имунната система.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2009, 21:08:25 pm »
Много се шашнах от това, което сте написали и се поразрових и намирам неща все от този сорт. Изглежда ще се наложи да им се доверим :?

Фармакологично действие

Продуктът Имуновенин-интакт 5% IgG представлява разтвор на пречистен човешки имуноглобулин G, свободен от агрегати и вазоактивни вещества, в резултат на което е пригоден за венозно приложение. Съдържа в концентрирана форма антителата от серума на здрави кръводарители. Венозното му въвеждане позволява антителата да се внасят в организма веднага и в големи количества.Производството на Имуновенин-интакт 5% IgG се осъществява по технология, осигуряваща безопасността му по отношение на предаване на трансмисивни инфекции. Плазмата е получена от здрави дарители,предварително подложени на медицински преглед. При лабораторните изследвания на дарената кръв или плазма не се установяват маркери на инфекции, предавани чрез трансфузия на кръвни продукти / антиHTV12 антитела, антиНСУ антитела, HBsAg и сифилис /, плазмените пулове се изпитват за отсъствие на анти HIVI2 антитела, антиНСУ антитела и HBsAg и в производствения процес е включен валидиран етап, допринасящ за вирусното инактивиране - Имуновенин-интакт5% IgG в краен разтвор престоява най-малко 28 дни при температура+37°С

Когато се прилагат лекарствени продукти изготвени от човешка кръв или плазма не може да бъде изключено изцяло предаването на трансмисивни инфекции. Това се отнася също до патогени с неизвестна до сега природа.Препоръчва се името и партидният номер на Имуновенин-интакт 5% IgG да бъдат записвани при всяко приложение на продукта.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 21:27:36 pm от Nataly* »
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2009, 10:16:42 am »
Nataly - наистина ще трябва да се доверим. Blueocean- така обяснени нещата ми звучат по-приемливи. Все пак приложението на всяко едно лекарство носи някакъв риск. Не случайно се казва че може едно да оправиш, а друго да развалиш... А като се замисля на колко хора се прелива кръв ежедневно при животоспасяващи операции... пък аз съм седнала да мисля за някакъв там имуновенин... и вероятността която сигурно е едно на 10000000000. Благодаря ви още веднъж момичета. Ще се радвам да чуя и мнението на някой имунолог по въпроса (ако случайно сте дискутирали това с лекаря си).
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #28 -: Март 03, 2009, 21:24:18 pm »
j_j_ana ,направи ли вливането  :)


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #29 -: Март 04, 2009, 14:09:56 pm »
j_j_ana ,направи ли вливането  :)
Да - направих го в събота - предпочетох да е тогава заради четирите почивни дни. Бях се подготвила психически да ми става лошо, но уви - НИЩО ми нямаше, нито главоболие, нито повръщане, нито нищо. След това ударих една прахосмокачка и спах като пън. Намерих ампулите от НЦЗП цената беше около 10:70лв. Та така, сега чакам да минат 30 дни и да направя контрола и дай боже проклетниците ТАТ и МАТ да са намалели и то ДРАСТИЧНО. По предварителна прогноза на лекарката ще ми трябва около година за да ги вкарам в норма (ако изобщо се повлияят от лечението).
Хайде милички, пък дано щъркелът тази година не ни подмине...
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #30 -: Март 04, 2009, 15:46:28 pm »
Много се радвам, че всичко е минало наред. А къде го направи, колко ти струваше и за колко време ти го вляха. Аз също трябва да го правя така, че ако си доволна, ще те последвам и аз :lol:


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #31 -: Март 05, 2009, 16:58:38 pm »
Много се радвам, че всичко е минало наред. А къде го направи, колко ти струваше и за колко време ти го вляха. Аз също трябва да го правя така, че ако си доволна, ще те последвам и аз :lol:
Отидох в МЦ Свети Пантелеймон, вливането беше около 3:30-4:00 часа за 40 ампули. Честно казано аз си намалих малко системката в началото защото ми се стори много бързо, но те си следят стриктно времето и явно спазват това което е необходимо. Доволна съм струваше около 30-35 лв. Тъй че не се притеснявай за нищо. Стискам ти палци всичко да е наред и после пиши как е минало.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #32 -: Март 05, 2009, 18:19:40 pm »
Каде се намира МЦ Свети Панталеймон? Aз знам един в 25 поликлиника в младост 3.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #33 -: Март 06, 2009, 11:19:47 am »
Каде се намира МЦ Свети Панталеймон? Aз знам един в 25 поликлиника в младост 3.
Питай чичо Гугъл :D
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #34 -: Март 06, 2009, 12:43:00 pm »
j_j_ana,благодаря ти за цената информация. Щом го направя ще пиша как е минало. Аз също се притеснявам нали все пак може да има проблеми и реакции на организма. Преди време вливах интралипид там, но като чух, че искали да вливат за 2ч. се отказах. Щом при теб са го влели, както трябва за посоченото време и аз ще отида там . :)



Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #35 -: Март 31, 2009, 18:44:48 pm »
Да ви разкажа за моя нещастен резултат. Един месец след вливането - ТАТ не е мръднал стои си на 4000 - нито повече нито по-малко. И за да ми е още по-интересно и за да се чувствам още по-мотивирана МАТ  е нараснал от 260 на 280... Кажете ми сега накъде... нали точно в този имуновенин бяха големите ми надежди... Някой друг има ли подобен опит и как се развиват неговите проблеми.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #36 -: Април 01, 2009, 13:32:41 pm »
Аз имам подобен случай, ама подобен защото при мен се получи от интралипида…. Между другото купих си миналата седмица имуновенина, но още не съм го преляла, вероятно ще го прелея, само се чудя да не вземе да се повреди така, както си го пазя в нас на стайна температура в шкафа…
Моя случай е че на мен първо ми изписаха интралипид. И като го прелях антителата направо ми се побъркаха, ТАТ от 176 скочи на 281,  МАТ малко падна 170 на 158 но от тогава все се качват нагоре, като в момента МАТ ми е 236, а ТАТ 505.
Конова каза, че не може да е от вливането, но пък Тодорова която ме изпрати при нея каза, че това е някаква имунна реакция, която е обратна на това което е трябвало да се случи.
Чудя се сега като влея това чудо какво ще стане ….


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #37 -: Април 01, 2009, 16:42:31 pm »
само се чудя да не вземе да се повреди така, както си го пазя в нас на стайна температура в шкафа…
Мила на мен ми казаха да си държа имуновенина в хладилника, но да внимавам да не замръзне. Тъй че бързичко вади имуновенина от шкафа и го пъхай в хладилника!!!!
Иначе по въпроса с вливките - направо ми се струва че се боря с вятърни мелници... сега съм си намислила ако ми се наложи още едно вливане да помоля то да бъде Интралипид... Да пробвам и с него - пък после ще видим. А представяш ли си да се окаже че аз се влияя от интралипид, а ти от имуновенин... и всичко да се оправи като направим по още едно вливане.... osi_12. Хайде стискам ти палци да се повлияеш много по-добре от мен от вливането.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #38 -: Април 02, 2009, 11:50:57 am »
Eдна приятелка ми каза в хладилника, но нашия нещо се е развалил и държе много студено, ако ги сложа там със сигурност ще замръзнат. Вчера ги изкарах на балкона в шкафа нали е студена все още.
Да ти кажа понякога антителата се повлияват по късно, надявам се при теб да е това, но човек пробва докато започне нещо да действа. Те и имунолозите още не са наясно много с тази материя, като гледам всичко е някаква теория, ама колко върши работа на никой не му е ясно…


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #39 -: Април 02, 2009, 14:50:58 pm »
iliana76 вчера като прочетох,че държиш имуновенина на стайна температура се притесних, видях че j_j_ana те посъветва да го сложиш в хладилника и реших да не ти пиша същотото. Днес обаче чета, че си го сложила в шкафа на балкона, ами честно казано не мисля, че при температура навън от 16С и съхранение на стайна Т от миналата седмица, този имуновенин е годен за употреба. На твое място аз не бих рискувала да си го влея. Това е белтък и се съхранява на темпаратура от 2-8С. Съветвам те друг път ако не можеш да го съхраниш правилно до вливането, да го закупиш непосредствено преди това. Може дори в самия ден на вливането.