0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #40 -: Март 22, 2011, 21:49:28 pm »
Приготви се за 1 месец чакане. За толкова НГЛ го "изработва". Между другото в НГЛ криотипа е 110 на човек, на една ръка разстояние от "Малинов"

Няма задължително изискване, генетичните да са на място в клиниката, който го интересува :wink:.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 21:52:01 pm от Тара »
Re: Кариотип -цени
« Отговор #41 -: Март 23, 2011, 10:32:45 am »
Аз съм правила, но не много скоро.
Реда беше следния. Записаха ми телефона, с условието че ще звънят само ако излезе проблем.
Изследванията в хартиен вид ни бяха в досието като отидох на преглед след месец.
Иначе може да си ги поискаш от секретарките след 3 седмици или май бяха 2, забравила съм точно.
Благодаря за отговора!
Re: Кариотип -цени
« Отговор #42 -: Март 23, 2011, 10:42:47 am »
За да не чакаш можеш да ги направиш в "Малинов" всеки понеделник идва генетик от МД. Цената е 150лв. на човек, преди това провеждате разговор, който лично за мен беше доста интересен и ми даде отговор на много въпроси.
Не мисля, че разликата в цената е голяма и не си заслужава чакане от месец два.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #43 -: Юни 10, 2011, 13:18:05 pm »
За да не чакаш можеш да ги направиш в "Малинов" всеки понеделник идва генетик от МД.
Това с нечакането не е съвсем така-в момента записват часове за генетика за края на септември.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #44 -: Декември 27, 2011, 14:38:31 pm »
Здравейте момичета и Весела Коледа на всички.
Пиша предимно в бгмама, но не мога да не се включа тук с надежда да прочетат
повече момичета.
Утре ще отида да ви взема готовия кариотип от 6 ет. в Майчин дом и ще потвърдя със сигурност, че е безплатен.
Когато отидох да си запиша час бях изчела всичко и се колебаех, но така или иначе и за Геника трябваше да чакам и реших да отида първо там, момичето ми записа час за след един месец, искаше за след 40 дни, но аз казах, че няма да ми е възможно и помолих колкото се може по скоро, на тръгване ми каза, че чакат от повече от 3 години да им занесат касов апарат за да могат да издават бележки и изследването да е платено, аз като я попитах аз след месец като дойда да дадем кръв ще бъде ли платено, тя каза, ами може да, 110 ле на човек, може и да е станало платено.
Отидохме с приятеля ми да дадем кръв и се разговорихме, едното момиче беше това което ми запис час, имаше и друго, което обясни, че изследването е безплатно, питаха ме кои го е назначил, аз идвам от Щерев, по принцип Щерев работят с Геника и предполагам се притесняват да не става конфликт, но както и да е, аз казах, че док ми е казал където реша и че няма проблем. Утре отивам да взема изследването и ще се включа пак. Според мен е възможно да карат на симпатии или да се притесняват от Геника и лекарите, но ние трябва да си търсим правата и след като нямата касов апарат и не е платено е безумие да даваме 200лв, че и повече за изследване което може да бъде направено безплатно.
Стана дълго, дано да съм помогнала
Весели празници и дано скоро всички успеем в борбата.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2012, 17:23:34 pm »
Момичета,
пиша ви с цел ако може да спестя на някои момичета по 150 или 300лв., тъй като в Майчин дом на ет.6 е напълно безплатно, няма нищо подобно че се чака месеци, взеха ми кръв след 5 дни и до 30 дни ще е готов резултата.Мисля че навсякъде отнема толкова излизането на резултатите. даваме достатъчно много пари за какво ли не и аз ли....
съжалявам...натиснах нещо :)

исках да кажа че всичко е достатъчно скъпо, за да не се възползваме от изследване, което за момента е безплатно.
Успех на всички
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 22:07:20 pm от deep »
*
Re: Кариотип -цени
« Отговор #46 -: Март 02, 2012, 11:58:13 am »
А като си взимаш изследванията говориш ли с генетик ?/на 6 ти етаж в майчин дом/или само ако има нужда ?
Re: Кариотип -цени
« Отговор #47 -: Септември 18, 2012, 19:28:42 pm »
момичета, можете ли да ми дадете някакъв телефон, за да си запазя час за изследване на кариотипа на ет.6 в майчин дом, понеже съм от провинцията и няма как да ида да си запазя час на место.Благодаря Ви предварително.изчетох доста по темата , но такъв не намерих.и още нещо-за този зелен талон -предоплагам само на името на единия партньор се издава нали така, или греша?/извинете ме за глупавия въпрос/
Re: Кариотип -цени
« Отговор #48 -: Септември 18, 2012, 21:54:54 pm »
Здравей, телефона  е 029172735. На него си записах ден. Не казват точен час. А талона е само на теб.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #49 -: Септември 18, 2012, 22:03:33 pm »
Благодаря много за бързия отговор  :)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Кариотип -цени
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2012, 20:59:11 pm »
Здравей хриси-б,
моля те да ми кажеш какво точно ти написаха на този зелен талон защото аз споменах на моя гинеколог,но той каза,че чува за пръв път за това.Като звъннах по телефона / в Майчин дом / ме попитаха за какво ми е това изследване и аз отговорих неуспешно инвитро.Момичето беше много мило и ми каза "добре",но ви трябва зелен талон.Та аз казах на моя лекар да пише,че се налага заради неуспешното инвитро,дали ще стане с този текст?
Re: Кариотип -цени
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2012, 21:39:22 pm »
Мисля, че трябва да стане. На мен ми написа само Цитогенетични изследвания. Другото го обяснихме на място когато отидохме. Общо взето мисля, че с каквото и да отидете няма да ви върнат.  :goodluck:
Re: Кариотип -цени
« Отговор #52 -: Февруари 05, 2013, 23:31:01 pm »
Аз пък звънях за час преди Коледа и ме записаха за февруари в МД.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #53 -: Февруари 11, 2013, 12:51:30 pm »
часове, казаха, че ще дават чак през април месец
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 13:56:31 pm от rosefromstars »
Re: Кариотип -цени
« Отговор #54 -: Февруари 22, 2013, 17:22:34 pm »
Здравейте,момичета.Случайно някоя да знае за подобни безплатни изследвания във Варна?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кариотип -цени
« Отговор #55 -: Февруари 23, 2013, 19:46:12 pm »
Здравейте,момичета.Случайно някоя да знае за подобни безплатни изследвания във Варна?
Не, за съжаление. Във Варна се правят единствено в Терапията на Окр болница и са платени само! Безплатните единствено в МД при студентите.


Re: Кариотип -цени
« Отговор #56 -: Октомври 28, 2013, 11:25:36 am »
 Да дам и малко прясна информация по темата :) Миналата седмица звънях до Майчин дом, Катедра Генетика и от там ми отговориха, че вече не правят Кариотип при тях. Дадоха ми тел. на педиатрия (ул.Найден Геров 2), където се прави изследването. Струва 134.00лв.
Re: Кариотип -цени
« Отговор #57 -: Юли 29, 2014, 11:58:27 am »
Здравейте, момичета! Тук никой не е писал отдавна, но ми е необходима информация за това къде в София е най-изгодно да си направя генетични изследвания, трябва ли ми някакво направление, както и телефон, за да си запиша час. Благодаря ви предварително и ще се радвам, ако се включи някой със съвсем прясна информация, защото, както разбирам, нещата са се променили от миналата година.  :help1: Благодаря много. 
Re: Кариотип -цени
« Отговор #58 -: Юли 29, 2014, 12:44:17 pm »
Здравейте, момичета! Тук никой не е писал отдавна, но ми е необходима информация за това къде в София е най-изгодно да си направя генетични изследвания, трябва ли ми някакво направление, както и телефон, за да си запиша час. Благодаря ви предварително и ще се радвам, ако се включи някой със съвсем прясна информация, защото, както разбирам, нещата са се променили от миналата година.  :help1: Благодаря много.

В Националната генетична лаборатория в Майчин дом. Не ти трябва направление, направо отиди.
http://genetika.maichindom.com/
Re: Кариотип -цени
« Отговор #59 -: Юли 29, 2014, 14:52:45 pm »
Благодаря много, Little_rabbit. Може ли още един въпрос? Видях листа със заявката за изследванията, които се правят там и предполагам че е това - N%7 -Цитогенетичен дородов анализ - Риск за бройни и големи структурни хромозомни аномалии - 150 лева. Това ли е изследването, което да поискам? Благодаря отново.