0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #180 -: Януари 29, 2011, 19:35:39 pm »
Здравейте, правих инсе в клиника "Щерев", при Д-р М. Александров
от колко време опитвате да забременеете- 1год(Хашимото, СПКЯ)
коя по ред беше успешната инсеминация - 1-ва
имаше ли стимулация преди инсето ?- да
по каква схема ?- от 3 ден до 7 от цикъла 2*1 фемара
колко зрели фоликула имаше? - 1 бр
предизвикана ли беше овулацията? - да
с какво ?- Овитрел 41 ч преди инсето
правихте ли ре-инсеминация?- не
приемахте ли прогестеронови препарети след инсето - да Дуфастон
колко дни след инсеминацията видяхте полужителен резултат- на 10 ден тест
*
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #181 -: Април 29, 2011, 16:44:18 pm »
Ето ме и мен тук.
от колко време опитвате да забременеете- 2 години
коя по ред беше успешната инсеминация - 2-ра
имаше ли стимулация преди инсето ?- да
по каква схема ?- от 3 ден до 7 от цикъла клостил, на 9-ти ден мерионал
колко зрели фоликула имаше? - 4
предизвикана ли беше овулацията? - да
с какво ?- Овитрел 40 часа преди инсеминацията
правихте ли ре-инсеминация?- не
приемахте ли прогестеронови препарети след инсето - Утрогестан 2х2- вагинално, Дуфастон 2х1
колко дни след инсеминацията видяхте полужителен резултат- на 11 ден бледа чертичка, на 14-ти ден кръвен тест
*
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #182 -: Юни 13, 2011, 14:30:24 pm »
Включвам се да спомена успеха на приятелка, забременяла от първа и нестимулирана инсеминация. Овулацията е била спонтанна и проследена с домашен тест за овулация.

Опитите на двойката са от две години, изследванията от една година насам. И двамата са на 34 години. Досега не са открили причина за стерилитета.
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #183 -: Юли 05, 2011, 11:36:52 am »
здравейте, забременях от втора инсеминация, направена от д-р Б.Бойчев в Тутракан. Едно огромно Благодаря за това, което направи  :youwoman:
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #184 -: Август 20, 2011, 12:44:07 pm »
Нашето двойно чудо сътвори д-р Владимиров  :balk_602:

От колко време опитвате да забременеете? - 1 година
При мен данни за намаляващ яйчников резерв на 30 години, при него - намалена морфология и подвижност

Коя поред инсеминация беше успешната? - Четвърта

Имаше ли стимулация преди инсеминацията? - Да, 8 дни Меногон 150 IU на ден, начало на стимулацията - 3-и ден от МЦ


Колко зрели фоликула имахте (брой, размери) и на кой ден? - Мисля, че в крайна сметка бяха 4, от които се спукаха само 2. Размерите не ги помня  :lol:

Предизвикана ли беше овулацията, с какво (лекарство, доза) и колко часа преди инсеминацията? - В моя случай Прегнил 10 000 IU, 41.5 ч. преди инсеминацията.
Че то ако овулацията не е предизвикана, на кино отива едно от най-важните неща на тази процедура - таймирането.

Правихте ли ре-инсеминация? - Не

Приемахте ли прогестеронови препарати след инсеминацията и какви? - Утрогестан 3*2 вагинално
При рутинни изследвания на прогестерон винаги ми е бил на и над горната граница, но въпреки това и аз приемах. Смятам, че въпросът в първата си част е излишен, независимо от процедурата, във всяка клиника изписват прогестеронов препарат.

Колко дни след инсеминацията видяхте положителен резултат? - На 13-и ден положителен уринарен, на 14-и ден ЧХГ 484.
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #185 -: Януари 17, 2012, 11:04:02 am »
Да побутна малко темата. Някой няма ли да сподели, виждам, че отдавна не е писано тук? Много е полезна, ако може само да допълните и в коя клиника постигнахте успех. Много благодаря предварително.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #186 -: Февруари 04, 2012, 16:43:37 pm »
Ще се радвам да споделят мнения и тези ,които са забременели в Олимед?
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #187 -: Февруари 06, 2012, 14:11:16 pm »
Здравейте, пиша за първи път  :oops:
Утре ми предстои първи опит за инсеминация в Майчин Дом Варна и много се притеснявам. Стискайте палци. Дано да имам повод да се похваля скоро! :)
*
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #188 -: Февруари 08, 2012, 16:23:14 pm »
Моля ви тук да пишат само успелите момичета.
Рали мисля, че подходящата тема за теб е http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47368.40


Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #189 -: Март 05, 2012, 11:30:40 am »
inseminacia pri dr daskalov 1 po red sus stimulacia menogon i polu4ih leka forma na hiper stimulacia mi biha dekapeptil!
uspeh:))


Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #190 -: Април 29, 2012, 10:15:27 am »
Здравейте, дойде и моя ред да се запиша с положителен тест.
Забременях от втора инсеминация, със седем фуликула, овулацията беше стимулирана с меногон и клостилбегит. Теста се позитивира на 12 ден след инсеминацията и то уринен. Док предположи че са близнаци и това е причината за ранните две чертички. Така се и оказа. В момента съм в девета седмица. Успех на всички!
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #191 -: Април 29, 2012, 10:18:26 am »
Инсеминацията ми направи д-р Симеонова - Олимед- Варна. Имам още една приятелка която се лекува там, тя забременя след първа инсеминация там след 6 години неуспешни опити.
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #192 -: Юни 07, 2012, 18:29:03 pm »
Ето го и моят отговор -
забременях от първи път с инсеминация в клиника Афродита, София, д-р Баев е личният ми гинеколог в тази област. Аз съм на 42, имам голям син, преги година и половина забременях спомнтанно, но се лсучи мисед в 10та седмица. За съжаление и тази бременност завърши безславно - отново в 10та седмица, но не успяхме да стигнем до пулс, просто изчаквахме. Сега ще се правят изследвания за антитела и всичко по реда си.. но Важно е че инсето беше успешно, въпреки скептицизма на доктора.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #193 -: Юни 27, 2012, 10:32:51 am »
Здравейте, искам да изкажа благодарности на д-р Баев и екипа му в клиника Афродита.
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #194 -: Август 10, 2012, 18:47:38 pm »
Забременях от втория опит при д-р Б.Бойчев в Тутракан,без да стимулираме овулация.
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #195 -: Септември 24, 2012, 16:49:25 pm »
Здравейте!

От колко време опитвате да забременеете? - 7 месеца
Коя по ред беше успешната инсеминация? - Втора
Имаше ли стимулация преди инсето? - Да
По каква схема? - От 3-ти до 7-ми ден от цикъла, с Фемара
Колко зрели фоликула имаше? - 2
Предизвикана ли беше овулацията? -Да
С какво? - Ovitrelle
Правихте ли ре-инсеминация? - Не
Приемахте ли прогестеронови препарети след инсето? - Дуфастон
Колко дни след инсеминацията видяхте полужителен резултат - на 11-тия ден директно направих кръвен тест, който повторих 48 часа по-късно

P.S. Забременях в Клиника "Щерев" - София. И двете ми инсета бяха там, като преди това, отново там, правих хистероскопия. Следя и бременността си в клиниката.

Успех, момичета!
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 16:53:41 pm от Ruth »
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #196 -: Октомври 20, 2012, 18:03:26 pm »
здравейте!аз от съвсем скоро се регнах тук.реших,че е по-лесно да споделиш и търсиш съвет от непознати,отколкото от близките си :( и сега дойде моят ред да си кажа и аз-предстои ми-живот и здраве-инсеминация при др.Даскалов в Пловдив.ще правя отново един куп изседвания и на 1-2 ноември трябва да съм в Пловдив за процедурата.ще видим какво ще се случи и ако имате желание да ме четете,ще споделя. :)
*
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #197 -: Октомври 20, 2012, 23:55:57 pm »
Калпазанка, направила си отличен избор на лекар.
За текущи инсеминации момичетата споделят тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48630.0
Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #198 -: Ноември 08, 2012, 15:13:32 pm »
Здравейте!

От колко време опитвате да забременеете? - 1 година
Коя по ред беше успешната инсеминация? - Първа
Имаше ли стимулация преди инсето? - Да
По каква схема? - от 3 до 15 ден фостимон ,цетротид ,стимулационният протокол съм се постарала да опиша подробно в графиката в подписа.
Колко зрели фоликула имаше? - Минимум 3 по 18 мм
Предизвикана ли беше овулацията? -Да
С какво? - прегнил 10 000 е 36 часа преди инсето
Правихте ли ре-инсеминация? - Да
Приемахте ли прогестеронови препарети след инсето? - Утрогестан -2пъти по 3т
Колко дни след инсеминацията видяхте полужителен резултат - на 15-тия ден след реинцеминацията,въпреки че доктора ми каза на 17,с уринарен тест Шуър Чек.

P.S. Забременях с помощта на др Иван Лазаров ,който работи към инвитро центъра на болница Вита и в клиника Гинека.Смятам,че е перфектен специалист ,доколкото знам има и втора специалност Ендокринология.Много съм доволна от него- и като човек и като лекар.Аз също съм с медицинско образование-стоматолог ,не съжалявам че избрах него и горещо го препоръчвам на момичета с моя проблем.На 27 години съм, гиагнозата ми е Хашимото и  ПКЯ и години наред търсех доктор ,който да ми постави диагноза и да помогне.Смятам, че човека определено успя да ме спечели като пациент.

  Късмет момичета и пожелавам на всички бързо да успеете!!
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 15:16:03 pm от venito »

Re: Забременях от инсеминация къде?
« Отговор #199 -: Февруари 19, 2013, 18:38:50 pm »
Момичета аз съм бременна от 5 дена, даже още не съм ходила на преглед.
Всичко се случи от първи опит инсеминация, клиника Щерев.