0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какво има пак?
« -: Февруари 03, 2009, 15:35:35 pm »
чакам 5 мин. да зареди форума, след това още 5 мин. да влеза в подфорум, още толкова да се зареди страницата и още 5 мин.да ми се отвори страницата да напиша отговор  8O
и това е непрекъснато от мнооооооого дни
кжете така ли ще си остане
повярвайте мн. е изнервящо!
Благодаря!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво има пак?
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2009, 15:43:37 pm »
И от това ти зависи живота?! Та чак и тема по въпроса.
Научи се на малко повече търпение, ще ти е от голяма полза.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Какво има пак?
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2009, 15:44:27 pm »
При мен всичко е нормално! Да не ти е скапан нета?
Re: Какво има пак?
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2009, 15:46:04 pm »
При мен такъв проблем няма.Явно при теб нещо не е наред
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Какво има пак?
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2009, 15:51:33 pm »
И от това ти зависи живота?! Та чак и тема по въпроса.
Научи се на малко повече търпение, ще ти е от голяма полза.
Много си любезна  :D
*
Re: Какво има пак?
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2009, 15:55:47 pm »
проблема явно е при теб и от твоя доставчик.
*
Re: Какво има пак?
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2009, 15:58:38 pm »
проблема явно е при теб и от твоя доставчик.
Да, може и така да е  StefiZ
благодаря ти
въпреки, че като цяло не ми е бавен нета.забелязах само като вляза в зачатие е така
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Какво има пак?
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2009, 16:42:45 pm »
При мен няма проблем :D
*
Re: Какво има пак?
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2009, 16:59:10 pm »
Този път жената е права (ама не и казвайте че съм го казал). Ще я (се) мотивирам.

Значи интернет сам по себе си е една плетеница от жици.
Тва сайтове, пощи, уеб сървиси, портали, стреаминг медия, ... и всички просотии които хората си мислят като чуят за интернет всъщност не са истината. Мрежата си е точно мрежа от кабели - ако разберете това значи може да продължите да четете - най вероятно ще разберете и това което ще напиша по надолу.

Значи в тази мрежа всеки компютър е равноправен - няма по важен или по-малко неважен, също така има и компютри които вършат някаква работа (предлагат услуги) на други компютри в мрежата (така наречените сървъри - или също така се наричат сервитьори - няма аналогия а си е съвсем същото) и такива които само ползват услугите които сервитьорите предлагат (клиенти - пак няма налаогия - същото си е).

Така връщам се на мрежата от кабели. Значи между всеки 2 компютъра в мрежата чисто технически няма как да се изпъне кабел - някой математик да помага с изчисленията и да докаже защо това е физически невъзможно, дори и за такава малка планета като земята с толкова малко машинки на нея.

И понеже не се изпъва кабел а връзката е важна - решението е съвсем прагматично и се нарича "ефекта на непродупченото билетче в претъпкания автобус" - значи като се качите в автобус, който е претъпкан до козирката а искате да си продупчите билетчето на перфоратора вие го подавате на мазния дядка до вас, той на лелята с торбите със зеленчуците, тя на младежа със слушалките, той се протяга и перфорира билета на специалното устройство "перфоратор" чиято работа в автобуса е да предоставя тази услуга - продупчване на билетче - и после по обратния път билетчето минава през ръцете съответно на младежа, лелята и дядката - като той ви го подава.

Значи разглеждайки примера, ако някой от участниците в процеса беше отказал услугата "транспорт на билетче", то този в който е последно останало билетчето има непосилната задача да открие друг начин да го достави до перфоратора (или до вас - в зависимост в кой момент се е прецакала връзката - на отиване или на връщане). Примерно ако случайно лелята е женена за сина на дядката (това определено е сериозна причина те много много да не си говорят, от където се прецаква и системата :-)).

Така, сега да се върнем пак на мрежата. Значи тук документирания ефект се среща в мрежата много по често от колкото си мислите - което води до загуба на връзка между компютрите (клиентите и сервитьорите).

Сега да поговорим за забавянето - хем има връзка, хем не е както трябва. Значи тук имаме няколко случая:

1. Имаме само един перфоратор за автобус дълъг 350 метра побиращ около 1000 човека. Какво се получава - всички искат да си перфорират билетче, ама времето за перфориране е около 3 секунди, значи който е по близо ще се перфорира горе долу бързо, ама последния - този до вратата ще почака около час. Такъв проблем засега нямаме - перфоратора (сървъра ни) е само един, ама хората не са чак толкова много и се оправяме.

2. Перфоратора е на другия край на автобуса и е пълен с хора които не си говорят - примерно само роднини - и вие сте единствения който иска да си перфорира билета. Подавате го на някой, той се върти като пумпал докато намери най-малко неприятния си роднина да му го подаде, той и той така и ... след около час въпреки че има само едно билетче за перфориране вие успешно сте получили вашия билет перфориран. Това се случва много често - много от доставчиците чисто "по селски" ограничават достъпа на потребителите си до други подмрежи с единствената цел да направят мръсно на конкуренцията - напълно е възможно това да е проблема ви.

3. Има перфоратор, ама е в другия край на автобуса и по средата на автобуса има плексигласова преграда, в средата на която има съвсем малка дупка през която хората от едната страна подават билетчетата на другите от другата страна и обратно те ги връщат след време перфорирани. Това е най-честия проблем при свързаноста. През относително малък канал трябва да премине огромен обем от информация, като за да се случи това се получава и съответното огромно забавяне.

4. Има много перфоратори и много приятни хора, ама спирките са на всеки 2 секунди и постоянно се качват и слизат хора - подавате билетче, ама дали ще се върне по пътя по който е тръгнало - почти е невъзможно да се каже. Този динамизъм не е типичен за мрежата, но се случва.

Сигурен съм че като погледнете "матрицата" няма да виждате мацки с червени рокли, но поне сте разбрали че не е чак толкова сложно и далечно от ежедневието ви.

Поздрави
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 17:24:30 pm от beast »
*
Re: Какво има пак?
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2009, 17:20:05 pm »
Ах, Добри ще ме умориш, браво за търпението да го обясниш по този достъпен начин :)
Поздравления! Беше ми супер увлекателно и много точно! :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Какво има пак?
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2009, 17:56:35 pm »
beast   :balk_81: :balk_81: :balk_81: :balk_81: :balk_81: :balk_81: :balk_47: :balk_602:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво има пак?
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2009, 18:24:23 pm »
Вече съжалявам, че нямам проблем за да попитам и аз:) :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво има пак?
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2009, 18:29:34 pm »
с удоволствие отбелязвам, че бийста си е взел поука от забележката ми, че всеки компютърен проблем може да се обясни и с непрофесионални термини  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какво има пак?
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2009, 18:46:33 pm »
с удоволствие отбелязвам, че бийста си е взел поука от забележката ми, че всеки компютърен проблем може да се обясни и с непрофесионални термини  :lol:
Точно това си помислих и аз :)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво има пак?
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2009, 18:54:40 pm »
Отдавна не бях чела по-увлекателен тоооолкова дълъг пост. Добри, невероятен си. Вече и аз си мисля, че започвам да разбирам от компютри. :lol:

Re: Какво има пак?
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2009, 20:47:10 pm »
 :jump12:
гратисчийте да не мрънкат  :D

с удоволствие отбелязвам, че бийста си е взел поука от забележката ми, че всеки компютърен проблем може да се обясни и с непрофесионални термини  :lol:
за мен разговор между компютърджии е като между роми  :D: говорят, говорят и изведнъш чуеш някоя българска дума  :D, но недостатъчно за да разбереш смисъла на изказването.
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 21:32:23 pm от mmery »
*
Re: Какво има пак?
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2009, 22:15:13 pm »
чакам 5 мин. да зареди форума, след това още 5 мин. да влеза в подфорум, още толкова да се зареди страницата и още 5 мин.да ми се отвори страницата да напиша отговор  8O
и това е непрекъснато от мнооооооого дни
кжете така ли ще си остане
повярвайте мн. е изнервящо!
Благодаря!!!
Заяна и при мен се получаваше абсолютно същото - страшно бавно се зареждаше сайта.
От една седмица вече влизам в сайта чрез Mozilla Firefox и нещата коренно се промениха. :D
Сега пак мога спокойно да чета, пиша, да попълвам календара си и удоволствието от това да посещавам сайта отново е налице :D
Пробвай мила дано и при теб помогне!
Аз съвсем случайно пробвах този вариант - просто ми беше писнало да чакам по пет и повече минути да се зареди една страница.
 :crossfingers: :bighug:
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 22:20:48 pm от Melody01 »
Re: Какво има пак?
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2009, 17:28:16 pm »
Имам проблем с влизането в календара, логвам се , отвря се календара, но после в момента в който тръгна да въвеждам данни за конкретен ден ми казва възникна грешка, вие не сте логнат и така до безкрай. Някой има ли идея защо е така
*
Re: Какво има пак?
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2009, 17:42:06 pm »
Имам проблем с влизането в календара, логвам се , отвря се календара, но после в момента в който тръгна да въвеждам данни за конкретен ден ми казва възникна грешка, вие не сте логнат и така до безкрай. Някой има ли идея защо е така
Прилича на проблем с кукито. Опитай да го изтриеш.
В околните теми (а може и в тази) е обяснено как се прави това.

Поздрави
Re: Какво има пак?
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2009, 17:47:21 pm »
точно така беше, оправих го. благодаря