0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #560 -: Април 01, 2009, 16:37:36 pm »
Моля някой да ми даде линк към правилника за фонда!!!!
Не мога да го намеря!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #561 -: Април 01, 2009, 17:20:54 pm »
http://www.mh.government.bg/News.aspx?lang=bg-BG&newsid=2326&home=true

Интересна информация. Аз бях там днес когато човекът излезе с 50-те папки и каза че тръгва да ги носи към комисията, и пожела на всички ни успех. Действа се по-бързо отколкото очаквах, дано и отговорите са бързи.


*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #562 -: Април 01, 2009, 17:22:45 pm »
http://www.mh.government.bg/News.aspx?lang=bg-BG&newsid=2326&home=true

Интересна информация. Аз бях там днес когато човекът излезе с 50-те папки и каза че тръгва да ги носи към комисията, и пожела на всички ни успех. Действа се по-бързо отколкото очаквах, дано и отговорите са бързи.
Дано се обадят по-скоро на одобрените, за да се изясни и на останалите какво се иска все пак. В различните клиники ги пращат с различни изследвания, малко неясна е работата още.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #563 -: Април 01, 2009, 17:52:31 pm »
Това е най-новата информация от днес: http://www.mh.government.bg/News.aspx?lang=bg-BG&newsid=2326&home=true от сайта на МЗ. Пожелавам от все сърце успех на всички момичета.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #564 -: Април 01, 2009, 21:04:06 pm »
А само в Центъра по хигиена ли се подават документите?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #565 -: Април 01, 2009, 21:53:05 pm »
Наистина никъде в правилника не пише, че се искат изследвания за спин, сифилис, хепатит Б и хепатит С и за двамата партьори /90лв/+ за жената: LH,E2 и TSH / 36 лв /за FSH ясно - под 12,5 следователно ще трябва скорошно изследване, а че и Кръвна група - 7 лв. Оказва се, че съм дала излишно 133 лв /на цялото ми нямане отгоре.. osi_14/ само щото Силвето от Надежда така е решила  osi_10 От другите клиники не съм чела някой да е казвал, че трябва да направи такива изследвания.
Днес попитах една от дамите, които приемаха документите дали трябват тези изследвания и тя ми каза, че не знае, и че не тези, които приемат документите ще ги разглеждат и одобряват, но тя лично би приложила всико, което реши, че би било полезно - това добре.. ами питам аз кой ще даде пари на някоя дето за тоя дето духа е дала 130 лв ей тъй за всеки случай... ако на някой от комисията му хрумне да се запита дали имам сифилис или пази Боже спин...
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #566 -: Април 01, 2009, 22:42:18 pm »
Мирена тези изследвания по принцип ги искат и преди започване на самата процедура така,че няма да са ти излишни.Навсякъде ги искат.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #567 -: Април 01, 2009, 22:44:44 pm »
Момичета искам да попитам има ли някоя от вас която да е подготвяла документи в клиниката в Плевен и въобще има ли някъде информация за клиниките които ще работят с Фонда. И още един въпрос дали документите могат да се подават чрез куриер и на кой адрес. Благодаря и успех на всички.   
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #568 -: Април 01, 2009, 22:51:14 pm »
http://www.mh.government.bg/News.aspx?lang=bg-BG&pageid=401&newsid=2326 - тук отдолу има тел. за информация
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #569 -: Април 01, 2009, 23:26:50 pm »
Николо ето тук има пуснат бюлетин на КИРМ Плевен
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=24&id=89
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #570 -: Април 02, 2009, 00:09:46 am »
Мирена тези изследвания по принцип ги искат и преди започване на самата процедура така,че няма да са ти излишни.Навсякъде ги искат.
Имам Инсе в Бора /Пловдив/ 2007 и 2008 и Икси в Надежда Февруари 2009 и никой не ми ги е искал - подписах се на едини листи заради прословутата наредба, че не съм болна и толкова. Правила съм изследванията преди да се омъжа - 2003 година ще рече....
« Последна редакция: Април 02, 2009, 00:20:45 am от Мирена »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #571 -: Април 02, 2009, 01:45:07 am »
Мирена тези изследвания по принцип ги искат и преди започване на самата процедура така,че няма да са ти излишни.Навсякъде ги искат.
Имам Инсе в Бора /Пловдив/ 2007 и 2008 и Икси в Надежда Февруари 2009 и никой не ми ги е искал - подписах се на едини листи заради прословутата наредба, че не съм болна и толкова. Правила съм изследванията преди да се омъжа - 2003 година ще рече....
Аз също съм съгласна, че тези изследвание ще трябват преди процедура, но кой може да гарантира, че до три месеца аз ще бъда одобрена и те вече няма да важат.Ами ако не ме одобрят и не са ми трябвали наистина?Естествено след три месеца ще ги искат пак.Аз така като си мисля, трябва-нетрябва, ще ги пускаме.Реших ,ще ги направя, обаче въпроса е принципен, защото станаха доста момичетата от които знам, са ги подали и такива изследвания не са имали.
Днес се обадих до Фонда да питам, госпожата отсреща беше много любезна да ме препрати с думите:"Обадете се на колежката, която се занимава с тези въпроси и по-специално дали ще ви трябват тези изследвания.Телефона е 930 13 09, г-жа Ангелова."Звънях почти през целия ден и там даваше свободно, но никой не отговаряше.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 02:28:08 am от ketti »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #572 -: Април 02, 2009, 04:11:38 am »
По новините споменаха че одобрението ще става до 6 месеца !  :ask:
Благодрая на всички момичета за информацията!  Много помагате по този начин !
:bighug:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #573 -: Април 02, 2009, 11:12:38 am »
Аз искам да попитам нещо,с риск да се поизложа,ама не ми стана ясно следното..Дали мога да започна процедура преди да съм одобрена и ако ме одобрят след това ,ще ми възтановят ли сумата :oops:Ние сме с мъжки фактор,но аз имам само 2 инсеминации,това проблем ли е,понеже четох че инсеминациите трябвало да са поне 4 :ask:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #574 -: Април 02, 2009, 11:29:08 am »
4 инсеминации са нужни при   
"Чл. 26 .1.т .4- безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология."
"Чл. 31. (1)  г) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 4 - данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации (IUI);".

При мъжки фактор критериите са посочени в чл .26 т.2 .



Re: има ли нещо ново?
« Отговор #575 -: Април 02, 2009, 11:33:17 am »
Някой подавал ли е документи за кандидатстване с неизяснен стерилитет?
Какви документи се подават?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #576 -: Април 02, 2009, 11:57:48 am »
Благодаря ти Нимика,ама ние по този член 26 т.2 имаме лоша морфология иначе другите показатели са добре.И все пак не разбрах ,дали ще се покрие сумата на процедурата,ако бъде започната преди да съм одобрена :ask:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #577 -: Април 02, 2009, 14:55:23 pm »
Здравейте момичета. Има  ли някоя от вас при Щерев? Получехте ли обаждане? Звънях им няколко пъти до попитам но никой не ми вдига телефона
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #578 -: Април 02, 2009, 18:43:48 pm »
rossy *  и аз го чех това за 6 месеца ама си мисля че е грешка.На мен от фонда ми казаха че до месец ще се обадят ама не разбрах ако не съм одобрена дали ще се обадят
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #579 -: Април 02, 2009, 19:01:13 pm »
Аз искам да попитам нещо,с риск да се поизложа,ама не ми стана ясно следното..Дали мога да започна процедура преди да съм одобрена и ако ме одобрят след това ,ще ми възтановят ли сумата :oops:

Това само лекарят може да ти отговори -дали би се  съгласил на подобен компромис .Парите Фонда нали на клиниката ще ги превежда ,а и си има стриктни изисквания за контрол в клиниките ,така че   се съмнявам да е възможен такъв вариант.