0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бременност и зелен чай
« -: Декември 27, 2004, 13:36:00 pm »


Здравейте момичета,

Искам да питам, някой пил ли е зелен чай , като слабително при бременност и какъв е бил резултатът :?:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Nade
« Отговор #1 -: Декември 27, 2004, 13:51:59 pm »
Наде виж тук!
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=309
Момичетата казват "НЕ"!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Бременност и зелен чай
« Отговор #2 -: Декември 27, 2004, 14:05:41 pm »
Ами за съжаление бременна не съм била :cry: ,пък и зелен чай не съм пила.Ще споделя обаче аз как се справих лятото със запека-пих всяка сутрин топла вода с лъжичка мед и вече няма проблеми,а бях стигнала до 6-7 дни неходене до тоалетна.Мисля,че това няма да навреди на бременна жена.
<br />
Бременност и зелен чай
« Отговор #3 -: Януари 22, 2005, 13:52:44 pm »
Зеления чай не действа слабително и не  е опасен, но този, който продават за слабителен съдържа много други неща + зелен чай и в тази комбинация не е подходящ за бременни.
Ако имаш проблем със ходенето до тоалетна ти препоръчвам Лаксит на хапчета. В аптеките е около 1,20 и пише че е добре за бременни.
Аз също пия от него и съм много доволна
Бременност и зелен чай
« Отговор #4 -: Януари 23, 2005, 13:58:54 pm »
Правилно каза Dideto "Зеления чай не действа слабително и не е опасен, но този, който продават за слабителен съдържа много други неща + зелен чай и в тази комбинация не е подходящ за бременни."
Има много видове зелен чай, с известна разлика във функциите. Сам по себе си зеления чай не е противопоказен при бременност.
Бременност и зелен чай
« Отговор #5 -: Януари 23, 2005, 14:08:02 pm »
Цитат на: akupunkturist
Правилно каза Dideto "Зеления чай не действа слабително и не е опасен, но този, който продават за слабителен съдържа много други неща + зелен чай и в тази комбинация не е подходящ за бременни."
Има много видове зелен чай, с известна разлика във функциите. Сам по себе си зеления чай не е противопоказен при бременност.

Напротив, слабителен е! Поне на мен действа така. Ако днес изпия два-три "зелени" чая (на опаковката пише точно това - Зелен чай), утре съм "дежурен по тоалетна"  :lol:
А ти какво би казал за ригана и мащерката при бременност? А за девисила? Че на мен са ми любими, ама това, дето го знам за тях, не е хубаво...
Бременност и зелен чай
« Отговор #6 -: Януари 23, 2005, 14:38:26 pm »
странно е че ти действа така..
аз пия зелен чай по 2 на ден, но за да ходя до тоалетна  пия лаксит
По принцип зеления чай е антиоксидант и има вероятност да ти действа разхлабващо, но за кратко
ти какъв зелен чай пиеш?
а ето нещо за зеления чай и това, че е добре да се пие при бременност
http://hanlin.hit.bg/green_tea_bul.htm
Бременност и зелен чай
« Отговор #7 -: Януари 23, 2005, 15:21:29 pm »
Мииии, обикновен, такъв, дето го продават в кафето в работата ми  :oops:
Бременност и зелен чай
« Отговор #8 -: Януари 23, 2005, 18:14:51 pm »
завиждам ти :oops:
Бременност и зелен чай
« Отговор #9 -: Януари 23, 2005, 22:14:14 pm »
Дидето е подготвена най-добре по темата. Аз съм бил около 8 години в Япония, пил съм много видове зелен чай. Този който се продава тук е китайски и по принцип когато е по-евтин повече дразни стомаха. А други опаковки на които им викат "зелен чай" - те съдържат и друго вероятно, за да действат разхлабително.

Малък Заек, аз съм специалист по Китайска медицина и китайски билкови формули, и не съм учил българските и други билки (макар че някои съвпадат с китайските), но проблема със Западните и Българските билки е, че не са класифицирани така методично, както китайските, и затова ми е трудно да ти отговоря на въпроса. При бременност напр. не трябва да се пият билки които свалят енергията надолу, един вид от тези билки са лаксативите.

Много удобно за мене би било, ако имате въпроси за билки, да им напишете и имената на английски език, тъй като в моя бг-ан речник има всякакви литературни термини, но не и билки.
Бременност и зелен чай
« Отговор #10 -: Януари 23, 2005, 22:40:08 pm »
Ех, няма от къде да им намеря имената на англ., сори...
Въпросът ми остава, обаче - риган, мащерка и девисил - пише, че предизвикват контракции - някой знае ли нещо повече?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бременност и зелен чай
« Отговор #11 -: Януари 23, 2005, 23:17:57 pm »
Цитат на: akupunkturist
Малък Заек, аз съм специалист по Китайска медицина и китайски билкови формули, и не съм учил българските и други билки (макар че някои съвпадат с китайските), но проблема със Западните и Българските билки е, че не са класифицирани така методично, както китайските, и затова ми е трудно да ти отговоря на въпроса. При бременност напр. не трябва да се пият билки които свалят енергията надолу, един вид от тези билки са лаксативите.

Много удобно за мене би било, ако имате въпроси за билки, да им напишете и имената на английски език, тъй като в моя бг-ан речник има всякакви литературни термини, но не и билки.


Хората се подведоха, защото си написал, че лекуваш с билки, и са предположили, след като сме в България, че става въпрос за растящи и ползващи се в България билки. Очевидно са се объркали. Съветвам те да си поправиш инфото, за да не стават подобни грешки

А що се отнася до това, да провериш в речника, е това всеки го може. Въпросът беше дали имаш опит. Дори и да ти напиша имената на английски, с това няма да помогнеш на момичетата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бременност и зелен чай
« Отговор #12 -: Януари 23, 2005, 23:22:42 pm »
Цитат на: little_rabbit
Ех, няма от къде да им намеря имената на англ., сори...
Въпросът ми остава, обаче - риган, мащерка и девисил - пише, че предизвикват контракции - някой знае ли нещо повече?


Ето, Зайо:
риган
мащерка
девисил

И трите билки предизвикват контракции и, разбира се, са противопоказани при бременност. Но обърни внимание, че става въпрос за употребата им като лекарство, а не като подправка - слагай си ги в манджите спокойно. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Бременност и зелен чай
« Отговор #13 -: Януари 24, 2005, 00:42:37 am »
По принцип билките и билковите формули съм ги учил с китайските им имена, но за голяма част от тях знам и английските им наименования. Опит имам с лечение с китайски билкови формули, за които показанията са ясни и ефекта е проверяван с хилядолетия.
Вижте и тази тема:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/609056/an/0/page/0#609056

Много бих се радвал, и един ден и това ще стане (така както става вече на Запад), когато и билките в България ще бъдат прецизно класифицирани и така ще могат да се употребяват универсално и според местната, и според Китайската диагностика.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бременност и зелен чай
« Отговор #14 -: Януари 24, 2005, 00:55:33 am »
Цитат на: akupunkturist
Много бих се радвал, и един ден и това ще стане (така както става вече на Запад), когато и билките в България ще бъдат прецизно класифицирани и така ще могат да се употребяват универсално и според местната, и според Китайската диагностика.


Билките в България са отлично и прецизно класифицирани, с техните латински имена, както и с превод на международните езици, просто ти не го знаеш. Разбира се, няма превод на китайски, не е и нужен. И много отдавна билките в България се употребяват като лечебно средство, ако не от хилядолетия, то поне от столетия.

Но понятие "местна диагностика" няма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Бременност и зелен чай
« Отговор #15 -: Януари 24, 2005, 13:28:27 pm »
Ама, Мели, аз ги пия като чай, ама в КОНСКИ (а не заешки  :lol: ) дози... Примерно по 5-10 чаши на ден. А девисил не обичам...
Всъщност, чая е вид лекарство, щото много хора го пият само когато са болнички.
Та, май изтрвах едно бебе от тия чайове... Не знам, де... Но нещо ме гризе отвътре  :cry:
Бременност и зелен чай
« Отговор #16 -: Януари 25, 2005, 00:35:23 am »
Наистина трябва да ги понауча названията на Българските билки, но не е само това.

Относно класификацията:
В Китайската медицина всяка билка е класифицирана според нейния вкус, топлина, насоченост, органен топизъм, ефекти.

Обяснения само от рода на - засилва контракциите/ действа болкоуспокояващо/ подобрява метаболизма, ... не вършат работа при Китайско билколечение, само когато описанието стане универсализирано, тогава могат билки да се използват в схемата на Китайското билколечение.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бременност и зелен чай
« Отговор #17 -: Януари 25, 2005, 02:07:49 am »
Цитат на: akupunkturist
Относно класификацията:
В Китайската медицина всяка билка е класифицирана според нейния вкус, топлина, насоченост, органен топизъм, ефекти.

Обяснения само от рода на - засилва контракциите/ действа болкоуспокояващо/ подобрява метаболизма, ... не вършат работа при Китайско билколечение, само когато описанието стане универсализирано, тогава могат билки да се използват в схемата на Китайското билколечение.


Я да видим сега как изглеждат нещата от страна на науката.
В медицината всяка билка е класифицирана според съдържанието на активни вещества в нея, както и според нейното въздействие върху организма на човека.

Обяснения само от рода на вкус, топлина и т.н. не вършат работа при билколечението в медицината. А след като научните описания не могат да се използват в китайското билколечение, значи то трябва да се се издигне и универсализира до нивото на съвременната медицинска наука, в частност на съвременното билколечение.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бременност и зелен чай
« Отговор #18 -: Януари 25, 2005, 08:51:21 am »
Китайско билколечение?
Интересно и забавно, с удоволствие бих прочела за топлината на билката, за органния топизъм...
Би ми било любопитно, но дотук!

Да лекуваш сериозен медицински проблем с незнайни билки за мен е издевателство, граничещо с абсурдна безотговорност,  над собственото тяло. Загуба на време и пари, да не говорим, че може да си загубиш и живота.
Понякога човек се отчайна и е съгласен на всичко. Минала съм по този път заради други проблеми. Не става, повярвайте ми, ама всеки човек иска да опита...

И конкретно за темата - не може стерилитет да бъде излекуван с билки! Смешно е. Запушени тръби например. Ако ти уравновесят енергиите Ян-Ин например, бля,бля.
Понякога наистина след  пиенето на билки се получава забременяване, но тогава просто не е имало стерилитет и така са се стекли обстоятелствата.
Харесвам традиционните, популярни български билки, смятам, че при леки неразположения помагат. Изпробвала съм и съм видяла ефекта им многократно.
Обаче да ти развиват някакви теории, да те засипват със смешни термини, за да те впечатлят, да ти дават незнайни треви и ти да си съгласен - за мен е абсурдна безотговорност.
Безотговорност от страна на този, който те омайва и твоя собствена - като пациент.
Пазете се.
Аз съм само обикновен човек с някакъв опит.
Бременност и зелен чай
« Отговор #19 -: Януари 25, 2005, 13:58:26 pm »
Цитат на: akupunkturist
Благодаря за линковете с билките Meli.

Малък Зайо, за да ти се пият тези билки, това значи че имаш съответен здравословен проблем. Предпочитанията ти за мене са диагностична индикация. Повече официално не мога да ти кажа.

Неофициално, без да те познавам, мисля че имаш следните симптоми:
болезнена менструация, ПМС, болки и напрежение в гърдите, мигрена или друг вид главоболие отстрани, болки в дясното подребрие или под мечовидния израстък, избухливост, може би болки долу вляво на корема, може би яйчникови кисти, студени ръце и крака.
Ако горе-долу е така, свирни да знам, ако ли не, пак разбира се кажи.


Официално и много учтиво, но само веднъж - МОЛЯ ТЕ, не пиши глупости по сайта! Не внушавай симптоми, не поставяй диагнози и не спекулирай с проблемите на хората - те и без тебе са изстрадали достатъчно. Това е сайт, който има претенции да поднася съвременна и сериозна медицинска информация и не е място, от което се набират пациенти. Ако желаеш, направи си собствен сайт с база данни за алтернативно лечение. Но не задръствай този с шарлатанство.

Мели
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Бременност и зелен чай
« Отговор #20 -: Януари 25, 2005, 14:15:52 pm »
АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ,вече взеха и да ни врачуват тука,аман!
<br />
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Бременност и зелен чай
« Отговор #21 -: Септември 24, 2009, 15:10:34 pm »
А чая "Майчен лист и Сена" може ли да се пие като слабително?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бременност и зелен чай
« Отговор #22 -: Септември 24, 2009, 16:44:04 pm »
Първо майчин лист и сена са едно и също. Второ при бременност категорично не.
http://www.zdravnitza.com/a/nav/store/one/one/store/810/category/3
Обърни внимание на последния абзац "Употреба при бременност:  не се препоръчва да се употребява от бременни жени, тъй като стимулиращото действие върху движенията на червата може да се пренесе върху матката."
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Бременност и зелен чай
« Отговор #23 -: Септември 24, 2009, 17:34:24 pm »
Благодаря,Петя.
Re: Бременност и зелен чай
« Отговор #24 -: Септември 24, 2009, 17:39:56 pm »
Аз пия от години на Биопрограма "сена-майчин лист".Мен също ме интересува при бременност дали може заради спазмите.На кутийката пише "Подходящ за употреба от бременни жени и родилки".