0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #880 -: Май 22, 2009, 14:59:51 pm »
Здравейте д-р Бърди,
вчера ни излязоха пъпчици. Около устата, под брадичката има и на крачетата тук-там. Имат ли нужда от мазане с нещо. Прилагам снимки дано се вижда нещо.

http://bg.fotoalbum.eu/teodk76/a276552/00000001
http://bg.fotoalbum.eu/teodk76/a276552/00000002
http://bg.fotoalbum.eu/teodk76/a276552/00000003
Моля обсъдете с Педиатъра.
Ако има спорни моменти ще дам мнение.


Здравейте д-р Бърди,
ходихме при Педиатъра. Не е шарка, не е от кърлеж, не е менингит. На въпроса ми "От какво е?- нямаше отговор.
Терапията е с витамин С.
Разчитам на Вас да ми кажете адекватна ли е тази терапия и от какво може да са тези петна.
Детето е само на кърма, петната изчезват от едно място и се появяват на друго. Приличат като нахапано от насекомо, но са много близки едно до друго и обрауват червени участъци.
Благодаря Ви предварително.

[/url]
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #881 -: Май 22, 2009, 16:23:23 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да ви попитам за зъбките на едното ми момченце, дано да можете да ми дадете съвет. Първите 2 зъбчета и на двамата излязоха на 6 месеца. На Дани обаче са наполовина излезнали в сравнение с на Криси и леко жълтеят. В основата има и нещо като плака и имам чувство, че се ронят връхчетата. На 9 месецаи малко му излязоха и 4 зъбчета отгоре, те засега са добре. На какво според вас се дължи това, има ли връзка с флуора? Не мога да ви кача снимка, защото стиска устата и не ми дава дори да ги погледна. Мием ги отдавна след храненето с пюретата задължително.
Благодаря ви предварително!
Без снимка или да видя... .
Здравейте, Доктор Бърди!
Бях ви писала преди време за зъбките на Дани. Успях да го снимам (но не са много добри снимките - много шава дивака  :lol: ).
Ако можете да видите нещо, ще се радвам да чуя мнението ви.
Благодаря ви предварително!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421952
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421950
« Последна редакция: Май 22, 2009, 16:25:48 pm от mimi26 »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #882 -: Май 22, 2009, 17:26:37 pm »
Здравейте д-р Бърди!
От ден два на дъщерями (6м.) и излязоха ситни червени пъпчици под лявото оченце, буквално под мигличките на долния клепач, които явно я сърбят от време на време, защото чеше оченцето. Мислех че са от това, че много бърка в устата и после с наплюнчени ръце се търка по очето и пъпчиците са подобни на тези които излизат от време на време около остата от слюнката. С какво мога евентуално да я намажа, колкото и да е неудобно мястото?
Благодаря предварително!
Лек ден!
Моля обсъдете с Педиатъра.
Ако има спорни моменти ще дам мнение.

Здравейте, д-р Бърди!
Педиатърката ни ни каза, че сме я претоплили и пъпчиците под очето е от изпотяване. Днес имаше ситни пъпчици по гушката и по местата където спи (гръбче и отстрани на телцето).Каза да обличм по-леко и толкова :) Дано е адекватно обяснението й. Лек ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #883 -: Май 22, 2009, 20:14:56 pm »
Здравейте д-р Бърди,
вчера ни излязоха пъпчици. Около устата, под брадичката има и на крачетата тук-там. Имат ли нужда от мазане с нещо. Прилагам снимки дано се вижда нещо.

http://bg.fotoalbum.eu/teodk76/a276552/00000001
http://bg.fotoalbum.eu/teodk76/a276552/00000002
http://bg.fotoalbum.eu/teodk76/a276552/00000003
Моля обсъдете с Педиатъра.
Ако има спорни моменти ще дам мнение.


Здравейте д-р Бърди,
ходихме при Педиатъра. Не е шарка, не е от кърлеж, не е менингит. На въпроса ми "От какво е?- нямаше отговор.
Терапията е с витамин С.
Разчитам на Вас да ми кажете адекватна ли е тази терапия и от какво може да са тези петна.
Детето е само на кърма, петната изчезват от едно място и се появяват на друго. Приличат като нахапано от насекомо, но са много близки едно до друго и обрауват червени участъци.
Благодаря Ви предварително.
Вие консумирате ли овесени ядки? ядки, фъстъци, орехи, бадеми
Детето се лигави много? яде лакомо и кърма се стича?
Забърсваме с кърпа лицето? мокра кърпа?
« Последна редакция: Май 22, 2009, 20:18:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #884 -: Май 22, 2009, 20:20:19 pm »
Здравейте д-р Бърди!
От ден два на дъщерями (6м.) и излязоха ситни червени пъпчици под лявото оченце, буквално под мигличките на долния клепач, които явно я сърбят от време на време, защото чеше оченцето. Мислех че са от това, че много бърка в устата и после с наплюнчени ръце се търка по очето и пъпчиците са подобни на тези които излизат от време на време около остата от слюнката. С какво мога евентуално да я намажа, колкото и да е неудобно мястото?
Благодаря предварително!
Лек ден!
Моля обсъдете с Педиатъра.
Ако има спорни моменти ще дам мнение.

Здравейте, д-р Бърди!
Педиатърката ни ни каза, че сме я претоплили и пъпчиците под очето е от изпотяване. Днес имаше ситни пъпчици по гушката и по местата където спи (гръбче и отстрани на телцето).Каза да обличм по-леко и толкова :) Дано е адекватно обяснението й. Лек ден!
Най-често това са леки локални Стафилококови инфекции (от триене с ръце).
Добре се повлияват от леко намазване с Фуцидин и общо-често миене ръцете на детето и подрязване на ноктите.
Иначе леката употреба на добър хидратантен крем помага (гушка, лице).
Ако има проблем с потене-пудрата също помага.
« Последна редакция: Май 22, 2009, 20:32:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #885 -: Май 22, 2009, 20:31:06 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да ви попитам за зъбките на едното ми момченце, дано да можете да ми дадете съвет. Първите 2 зъбчета и на двамата излязоха на 6 месеца. На Дани обаче са наполовина излезнали в сравнение с на Криси и леко жълтеят. В основата има и нещо като плака и имам чувство, че се ронят връхчетата. На 9 месецаи малко му излязоха и 4 зъбчета отгоре, те засега са добре. На какво според вас се дължи това, има ли връзка с флуора? Не мога да ви кача снимка, защото стиска устата и не ми дава дори да ги погледна. Мием ги отдавна след храненето с пюретата задължително.
Благодаря ви предварително!
Без снимка или да видя... .
Здравейте, Доктор Бърди!
Бях ви писала преди време за зъбките на Дани. Успях да го снимам (но не са много добри снимките - много шава дивака  :lol: ).
Ако можете да видите нещо, ще се радвам да чуя мнението ви.
Благодаря ви предварително!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421952
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421950
Има значение дали цялото зъбче е така или само част от него.
Ако е цялото-това са нарушения в образуването на зъбната събстанция (Amelogenesis imperfecta).
Ако е локално-се дължи на бактерии от контакт с биберона или дълго седене с биберони (некачествени) в устата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #886 -: Май 22, 2009, 22:38:37 pm »


Здравейте д-р Бърди,
забърсвам постоянно с памучна носна кърпичка. От изброените храни не съм яла нищо. Единственно преди обривите да се появят, изядох 3 пържени яйца /за първи път откакто кърмя/. Петната се появяват и изчезват и по други места на тялото.

[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #887 -: Май 22, 2009, 23:42:43 pm »
Не претопляйте.
Ползвате добър хидратантен крем за след баня за лице, гушка, крачета.

Пишете след 3-4 дена... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #888 -: Май 23, 2009, 14:25:04 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да ви попитам за зъбките на едното ми момченце, дано да можете да ми дадете съвет. Първите 2 зъбчета и на двамата излязоха на 6 месеца. На Дани обаче са наполовина излезнали в сравнение с на Криси и леко жълтеят. В основата има и нещо като плака и имам чувство, че се ронят връхчетата. На 9 месецаи малко му излязоха и 4 зъбчета отгоре, те засега са добре. На какво според вас се дължи това, има ли връзка с флуора? Не мога да ви кача снимка, защото стиска устата и не ми дава дори да ги погледна. Мием ги отдавна след храненето с пюретата задължително.
Благодаря ви предварително!
Без снимка или да видя... .
Здравейте, Доктор Бърди!
Бях ви писала преди време за зъбките на Дани. Успях да го снимам (но не са много добри снимките - много шава дивака  :lol: ).
Ако можете да видите нещо, ще се радвам да чуя мнението ви.
Благодаря ви предварително!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421952
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421950
Има значение дали цялото зъбче е така или само част от него.
Ако е цялото-това са нарушения в образуването на зъбната събстанция (Amelogenesis imperfecta).
Ако е локално-се дължи на бактерии от контакт с биберона или дълго седене с биберони (некачествени) в устата.
Долните двете зъбчета целите са така, известно време след като прободаха забелязах, че излизат така. Биберони ползвам само на Авент и Чико. Около месец след като излязоха пи антибиотик, може ли и това да е причината? Горните пробиха 3 месеца след долните.
Мога ли да предприема нещо по въпроса да се оправят или ще си останат така? И ще се отрази ли това на другите зъбки?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #889 -: Май 23, 2009, 16:05:57 pm »
Здравейте,Доктор Бърди отново!
Малкия е на 4 месеца и от няколко дена се храним с голям зор на кърма цедя се и малко дохранвам.Когато започнем да се храним засмуква като за гладен  след няколко изсмуквания започва да върти главата и не иска повече така едно ядене продължава в рамките 1-2 часа докато не се измори хубаво и заспи тогава засмуква в полу заспало състояние.Пробвала съм какво ли не смяна на мястото,поза евентуално да не му харесва млякото със смяна на добавката,по късно започване на хранене и това не е вече не знам какво да правя.На какво се дължи това според вас?Само да спомена,че преди месец имахме пак подобен период за около 2 седмици после се оправи,но ме притеснява,че пак се повтаря.Благодаря ви много предварително!

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #890 -: Май 23, 2009, 16:32:44 pm »
Здравейте доктор Бърди  :)
Дъщеря ми е на 4м 4 дни и отскоро наблюдавам нещо което започна да ме притеснява - започва да реве когато някой друг освен мен я вземе и започне да й говори или да й се радва. Реве дори когато майка ми я вземе. Нормално ли е това поведение на тази възраст. Благодаря Ви и лек ден :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #891 -: Май 23, 2009, 17:54:13 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да ви попитам за зъбките на едното ми момченце, дано да можете да ми дадете съвет. Първите 2 зъбчета и на двамата излязоха на 6 месеца. На Дани обаче са наполовина излезнали в сравнение с на Криси и леко жълтеят. В основата има и нещо като плака и имам чувство, че се ронят връхчетата. На 9 месецаи малко му излязоха и 4 зъбчета отгоре, те засега са добре. На какво според вас се дължи това, има ли връзка с флуора? Не мога да ви кача снимка, защото стиска устата и не ми дава дори да ги погледна. Мием ги отдавна след храненето с пюретата задължително.
Благодаря ви предварително!
Без снимка или да видя... .
Здравейте, Доктор Бърди!
Бях ви писала преди време за зъбките на Дани. Успях да го снимам (но не са много добри снимките - много шава дивака  :lol: ).
Ако можете да видите нещо, ще се радвам да чуя мнението ви.
Благодаря ви предварително!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421952
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=12421950
Има значение дали цялото зъбче е така или само част от него.
Ако е цялото-това са нарушения в образуването на зъбната събстанция (Amelogenesis imperfecta).
Ако е локално-се дължи на бактерии от контакт с биберона или дълго седене с биберони (некачествени) в устата.
Долните двете зъбчета целите са така, известно време след като прободаха забелязах, че излизат така. Биберони ползвам само на Авент и Чико. Около месец след като излязоха пи антибиотик, може ли и това да е причината? Горните пробиха 3 месеца след долните.
Мога ли да предприема нещо по въпроса да се оправят или ще си останат така? И ще се отрази ли това на другите зъбки?
Ако е Amelogenesis imperfecta, така ще си останат.
Ако са микроби-почиства се.
Добре би било да консултирате със зъболекар обаче... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #892 -: Май 23, 2009, 17:55:54 pm »
Здравейте,Доктор Бърди отново!
Малкия е на 4 месеца и от няколко дена се храним с голям зор на кърма цедя се и малко дохранвам.Когато започнем да се храним засмуква като за гладен  след няколко изсмуквания започва да върти главата и не иска повече така едно ядене продължава в рамките 1-2 часа докато не се измори хубаво и заспи тогава засмуква в полу заспало състояние.Пробвала съм какво ли не смяна на мястото,поза евентуално да не му харесва млякото със смяна на добавката,по късно започване на хранене и това не е вече не знам какво да правя.На какво се дължи това според вас?Само да спомена,че преди месец имахме пак подобен период за около 2 седмици после се оправи,но ме притеснява,че пак се повтаря.Благодаря ви много предварително!
За каква "смяна на добавките" става въпрос?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #893 -: Май 23, 2009, 17:56:45 pm »
Здравейте доктор Бърди  :)
Дъщеря ми е на 4м 4 дни и отскоро наблюдавам нещо което започна да ме притеснява - започва да реве когато някой друг освен мен я вземе и започне да й говори или да й се радва. Реве дори когато майка ми я вземе. Нормално ли е това поведение на тази възраст. Благодаря Ви и лек ден :)
Детето ходи на градина?
Смяна на градината?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #894 -: Май 23, 2009, 19:05:13 pm »
Добавката е на NAN HA личната ни накара да сменя да не би да не му харесва кърмата и пробвахме с Аптамил същия резултата.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #895 -: Май 23, 2009, 23:46:57 pm »
Здравейте доктор Бърди  :)
Дъщеря ми е на 4м 4 дни и отскоро наблюдавам нещо което започна да ме притеснява - започва да реве когато някой друг освен мен я вземе и започне да й говори или да й се радва. Реве дори когато майка ми я вземе. Нормално ли е това поведение на тази възраст. Благодаря Ви и лек ден :)
Детето ходи на градина?
Смяна на градината?

Не тя е само на 4 месеца. Изпада в паника, когато някой друг започне да й обръща внимание и започва да реве силно.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #896 -: Май 23, 2009, 23:56:57 pm »
Простете, не забелязах.
Това е нормално за тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #897 -: Май 23, 2009, 23:59:00 pm »
Добавката е на NAN HA личната ни накара да сменя да не би да не му харесва кърмата и пробвахме с Аптамил същия резултата.
Увеличете часовете между храненията.
Не давайте допълнително АМ без обосновка.
Не давайте лечебни млека без да има нужда-ХА е такова.
Давайте обикновено АМ, ако изобщо има нужда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #898 -: Май 24, 2009, 14:07:58 pm »
Благодаря Ви, Докторе! Чакам да дойде от София доц.Маркова - спец.по детска дентална медицина. С нея ще направя консултация, тук никой не може да ми даде отговор на какво се дължи и какво да предприема.
Искам да ви попитам нещо и за киселото мляко. Според вас кое е по-добро да давам - домашно подквасено (пълномаслено) или "боклуците" от магазина, изварата също, имам възможност да си приготвям сама. И на каква възраст мога да дам при положение, че момчетата са с наследствен лек АД (проявява се рядко, понякога от храна, която аз съм яла чрез кърмата или сега от слънцето и от топлото), но със сиренето нямахме проблеми при въвеждането (въведох краве сирене на 10м и 26 дни).
Благодаря Ви за отделеното време и помощта!
« Последна редакция: Май 24, 2009, 14:11:55 pm от mimi26 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #899 -: Май 24, 2009, 18:51:40 pm »
Препоръчвам Ви до 12м възраст да не давате кисело мляко. След тази възраст-внимателно, и ако децата нямат проблем.
Може да давате извара и сега.
« Последна редакция: Май 24, 2009, 18:53:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.