0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #620 -: Април 13, 2009, 00:14:33 am »
Ще Ви посъветвам да обсъдите с педиатъра си.
Ако има трудности, проблеми, неясни моменти, ще дам моето мнение и аз.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #621 -: Април 13, 2009, 14:17:42 pm »
Здравейте отново д-р Birdie, както ме посъветвахте посетихме нашия периатър. Според него гърдите са чисти, гърлото е добре, а кашлицата е само от носния секрет. От лечението й изключваме Коларгола, а вместо него - Еуфорбиум композитум, за кашлицата ни изписа капки Хустил. Продължаваме с Беладоната. Какво е вашето мнение?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #622 -: Април 13, 2009, 16:50:54 pm »
Здравейте д-р Birdie,

Дъщеря ми е на 7 месеца и 1 седмица. На 5 месеца по ваш съвет сменихме обикновеното АМ с Аптамил АР, тъй като много повръщаше. Вече не повръща никак! :) Захраних я на 5,5 месеца по вашата схема. В момента пие АМ АР само сутрин и вечер. Можем ли вече да сменим АМ АР с нормално АМ - Хумана 2 или НАН 2 ? В момента тук има проблем с намирането на Аптамил АР - няма внос, а количествата са изчерпани!

И още един въпрос, с какво препоръчвате  да мажа лятото за предпазване от слънчевите лъчи? Зимата използвах АДерма Екзомега, тъй като тя има проблемн със студа, кожата на лицето й много се зачервяваше и след това на места ставаше на малки пъпчици.

Благодаря предварително!
Благословени празници!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #623 -: Април 13, 2009, 17:57:35 pm »
Здравейте, Докторе! От няколко дена на дъщеря ми й излязоха няколко петна като лишеи по ръчичкитеи на коремчето, зачервяват се някои само. Водихме я на дерматолог, той каза, че се получава от суха кожа и й изписа локоид крело и каза да мажем по един-два пъти дневно и след пет дни пак да отидем. Четох на разни места в нета не много сполучливи опити да се лекуват такива екземи с това мазило, а и с други подобни. Вие какво бихте ни препоръчали?...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #624 -: Април 13, 2009, 20:25:51 pm »
Здравейте д-р Birdie,

Дъщеря ми е на 7 месеца и 1 седмица. На 5 месеца по ваш съвет сменихме обикновеното АМ с Аптамил АР, тъй като много повръщаше. Вече не повръща никак! :) Захраних я на 5,5 месеца по вашата схема. В момента пие АМ АР само сутрин и вечер. Можем ли вече да сменим АМ АР с нормално АМ - Хумана 2 или НАН 2 ? В момента тук има проблем с намирането на Аптамил АР - няма внос, а количествата са изчерпани!

И още един въпрос, с какво препоръчвате  да мажа лятото за предпазване от слънчевите лъчи? Зимата използвах АДерма Екзомега, тъй като тя има проблем със студа, кожата на лицето й много се зачервяваше и след това на места ставаше на малки пъпчици.

Благодаря предварително!
Благословени празници!
Може да давате обикновена Хумана 2.
Всякакъв слънцезащитен крем от добра фирма е достатъчен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #625 -: Април 13, 2009, 20:38:48 pm »
Благодаря Ви!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #626 -: Април 13, 2009, 20:51:27 pm »
Да. Но защо тиква, за Бога, като първа храна??

какво бихте ми препоръчали за първа храна
и евентуално следващите
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #627 -: Април 13, 2009, 22:21:49 pm »
Да. Но защо тиква, за Бога, като първа храна??

какво бихте ми препоръчали за първа храна
и евентуално следващите
Плод. Или плод с оризово бебешко брашно.
В "Оценка на моториката" съм писал подробно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #628 -: Април 13, 2009, 22:24:56 pm »
Здравейте, Докторе! От няколко дена на дъщеря ми й излязоха няколко петна като лишеи по ръчичкитеи на коремчето, зачервяват се някои само. Водихме я на дерматолог, той каза, че се получава от суха кожа и й изписа локоид крело и каза да мажем по един-два пъти дневно и след пет дни пак да отидем. Четох на разни места в нета не много сполучливи опити да се лекуват такива екземи с това мазило, а и с други подобни. Вие какво бихте ни препоръчали?...
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #629 -: Април 14, 2009, 11:21:58 am »
Здравейте д-р Бьрди,

Синът ми е на 11 месеца. Притеснява ме това, че повръща много често. Повръща (по около 1-2 супени лъжици) след всяко хранене. Случва се да е и 1 час, и 2 часа и 3 часа след ядене. Не мога да кажа, че се случва при някакъв определен вид храна. Мисля, че повръща най-вече като се движи или например го взема на ръце и му подвия краката...Педиатърката не се притесни от този факт.
Обезпокоена съм, защото продължава вече няколко месеца.
Моля за Вашия съвет!Предварително благодаря за вниманието и помоща Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #630 -: Април 14, 2009, 13:04:22 pm »
Това е рефлукс. И се лекува като такъв.С всичките мерки подходящи за тези случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #631 -: Април 14, 2009, 13:08:09 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=343776&pid=11588542
Не знам защо се опитах да пратя снимките на лични, опетлах се, дано да се получи нещо :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Яна_09

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #632 -: Април 14, 2009, 18:05:04 pm »
Здравейте, докторе!
Яна е на 2,5 месеца с рефлукс. От около месец вече не повръща, остана само връщането на храна нагоре по хранопровода, но без да я изхвърля. Това много я мъчи и плаче. По съвет на педиатъра пие антирефлуксно мляко. Искам да питам дали може вместо антирефлуксно мляко да давам обикновено, което е смесено с оризова каша, за да стане по-гъсто. Причината да искам да правя това е, че от Аптамил АР се запича, а от Фризовом има разстройство. Освен това от Аптамила има неприятен дъх от устата, който изчезва от Фризовома.
Но се чудя дали не е малка за оризова каша и моля за съвет.
И съм забелязала, че когато има криза от руфлукса се облекчава при прием на Саб Симплекс. Има ли и друг начин за облекчаване освен стандартните- да се оригне, да се държи изправена и т.н.?
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #633 -: Април 14, 2009, 20:29:07 pm »
Доброто антирефлуксно мляко е по-добър вариант от оризовото брашно.
Ако се подобрява от Саб-Симплекс може да го дадете за около седмица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #634 -: Април 14, 2009, 20:36:34 pm »
Благодаря!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #635 -: Април 14, 2009, 21:27:02 pm »
Здравейте др Бърди! Дано този път ми отговорите на въпроса! Детето ми е на 8.5 месеца и от днес сутринта е с огромни червени петна по цялото тяло със ситни бели пъпки, сякаш е обгорена и ожарена от коприва. Изчезват и след малко се появяват с нова сила. Предната вечер и дадох да опита малко коприва с ориз. След преглед, диагнозата е хранителна алергия, уртикария. Лечението е пълна диета на бебето, само на кърма, Зиртек, калциев глюконат, витамин С и глюкоза. Бихте ли ме посъветвали, адекватно ли е предписаното лечение и дали трябва да предприема нещо друго?
Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #636 -: Април 15, 2009, 00:35:51 am »
Не мога да кажа без преглед. За съжаление... Обривите при деца са сериозно нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #637 -: Април 15, 2009, 01:12:44 am »
Здравейте докторе, дъщеря ми е на 9 месеца, от 2-3 седмици излязоха едни пъпчици по дупето й, не се променят, но и не минават, понякога са по-червени, понякога избледняват. Педиатърката не ни взе на сериозно и не ни предписа нищо.
Ппъпчиците имаха беличко като връхче.
Какво е Вашето мнение?
Снимка: http://media.snimka.bg/2680/011614800-big.jpg
« Последна редакция: Април 15, 2009, 01:16:31 am от antonia1978 »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #638 -: Април 15, 2009, 10:47:03 am »
Здравейте др Бърди! Дано този път ми отговорите на въпроса! Детето ми е на 8.5 месеца и от днес сутринта е с огромни червени петна по цялото тяло със ситни бели пъпки, сякаш е обгорена и ожарена от коприва. Изчезват и след малко се появяват с нова сила. Предната вечер и дадох да опита малко коприва с ориз. След преглед, диагнозата е хранителна алергия, уртикария. Лечението е пълна диета на бебето, само на кърма, Зиртек, калциев глюконат, витамин С и глюкоза. Бихте ли ме посъветвали, адекватно ли е предписаното лечение и дали трябва да предприема нещо друго?
Благодаря Ви предварително!
Цитат

Не мога да кажа без преглед. За съжаление... Обривите при деца са сериозно нещо.

Д-р Бърди, искам да попитам, ако при този обрив, който продължава да се появява и изчезва, аз оставя положението така без лечение за ден- два, за да видя дали ще отшуми от само себе си, би ли имало това сериозни последици за детето, ако не се започне предписаното лечение веднага?
*

    Яна_09

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #639 -: Април 15, 2009, 11:02:16 am »
Здравейте, докторе!
Яна е на 2,5 месеца с рефлукс. От около месец вече не повръща, остана само връщането на храна нагоре по хранопровода, но без да я изхвърля. Това много я мъчи и плаче. По съвет на педиатъра пие антирефлуксно мляко. Искам да питам дали може вместо антирефлуксно мляко да давам обикновено, което е смесено с оризова каша, за да стане по-гъсто. Причината да искам да правя това е, че от Аптамил АР се запича, а от Фризовом има разстройство. Освен това от Аптамила има неприятен дъх от устата, който изчезва от Фризовома.
Но се чудя дали не е малка за оризова каша и моля за съвет.
И съм забелязала, че когато има криза от руфлукса се облекчава при прием на Саб Симплекс. Има ли и друг начин за облекчаване освен стандартните- да се оригне, да се държи изправена и т.н.?
Благодаря!

Доброто антирефлуксно мляко е по-добър вариант от оризовото брашно.
Ако се подобрява от Саб-Симплекс може да го дадете за около седмица.

Благодаря за отговора, докторе!
Проблемът е, че в БГ има само две антирефлуксни млека - Аптамил АР и Фризовом. Детето и от двете има проблеми - запек или разстройство. Според педиатъра - това не било проблем и като почнела твърди храни щяла да се оправи. Да, ама твърдите храни ще ги почнем вероятно като навърши 4 месеца и то постепенно. Не съм очарована от идеята през цялото това време да е с нерегулиран стомах.
И при положение, че не мога да намеря добро антирефлуксно мляко, възможен ли е варианта Хумана 1 + оризова каша за сгъстяване? И би ли навредил на бебето?
И още един въпрос - захранването да го започнем с плодово или със зеленчуково пюре, когато му дойде времето?
Още веднъж благодаря!