0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #120 -: Януари 18, 2009, 10:27:26 am »
За мен седмицата започна и завършва много кофти. В понеделник паднах и си счупих лявата ръката в лакътя. Счупването е в главичката на лакътя и има разместване, което може да се намести по оперативен път с някакъв винт. Операцията не е спешна, аз трябва да реша дали да я правя или не. Ако не се оперирам няма да мога да разгъвам ръката докрая, ще остане около 5 градуса дефицит /нямало да пречи на ежедневието, но ще чувствам дискомфорт/ , ако пък се оперирам доктора не дава 100 % гаранция, всичко зависело от рехабилитацията. Операцията е с пълна упойка, досега имам две такива и като се сетя тръпки ме побиват. На всичкото отгоре още не съм отбила детето и аз като Милена вечер без гърда не заспиваме и никога не се е делила от мен за повече от един час. Направо съм пред голяма дилема. Събирам мнения и чувам, че има хора с вроден дефицит при разгъване и дори и след операции пак са зле. Говорих с рехабилитатор, който казва, че тези 5 градуса няма и да ги усетя, но от друга страна съм млад човек да се оперирам смело, възстановяването ще бъдело по - бързо. Незнам.

Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #121 -: Януари 18, 2009, 10:47:04 am »
Фиа, много съжалявам  :( Съвет не мога да дам, но стискам палци за бързо възстановяване.

lb2f
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #122 -: Януари 18, 2009, 12:03:34 pm »
Fia много неприятна работа  :?. И аз не мога да ти дам съвет, но стискам палци скоро да решиш и да се възтановиш бързо.  :crossfingers: :hug2:
*
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #123 -: Януари 18, 2009, 12:07:37 pm »
Fia, много кофти, виж се посъветвай с някой ортопед.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #124 -: Януари 18, 2009, 12:33:40 pm »
Фиа  :? ужасно е това което ти се е случило!
Бързо се възстановявай мила и дано е с минимум последствия!
 :bighug:те
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #125 -: Януари 18, 2009, 13:39:30 pm »
Фиа, незнам колко е на практика това 5%-но неразгъване на ръката, но аз на 12г. си извадих лакътната става, с усукване на сухожилия и т.н., уж я наместиха успешно, но в пълно изправено положение не е съвсем като другата. Това разбира се само аз мога да го забележе. Беше ми дискомфортно в началото, след това се свиква и изобщо не се забелязва. Но при теб все пак е счупване и е по-сложно, така че и аз незнам какво трябва да направиш в случая, но щом има време, помисли.
*
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #126 -: Януари 18, 2009, 14:06:54 pm »
Момичета, виждам, че сте питали за Гери. Чухме се днес.
Тя е в болница, лежи там и се грижат добре за нея.
Плацената е най-ниско долу и е кървяла. Сега са добре с бебето,
и се надява другата седмица да има дата за секцио.
Поздравява ви :D

Мини, и аз давах Саб Симплекс

Надин,поздрави и от нас Гери следващият път като се ччуете.Радвам се,че е в добри ръце и се грижат за нея.Успешен финал и желая и скоро да пак сред нас.
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #127 -: Януари 18, 2009, 15:10:50 pm »
Фиа, съжалявам много за травмата ти, Миличка! Все пак каквото и да решиш, все ще си добре, и аз мисля, че 5% не е много и няма да ти прави впечатление, все пак не си активен професионален спортист. Все пак, аз на твое място сигурно бих се оперирала, да знам, че съм направила каквото съм могла. Раздялата с детенцето ти ще е неприятна, но не би трябвало да е дълга - ще се възстановяваш у дома, а за рехабилитацията отсъствията от къщи ще са кратички?
Успех във възстановяването и не се тревожи, каквото и да решиш! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: По-топла седмица 12-18.01.2009г.
« Отговор #128 -: Януари 18, 2009, 18:54:29 pm »
Фиа, много неприятно преживяване. Консултирай се с още специалисти, дано намериш решението и възстановяването ти да е бързо и без последици.
Поздрави и от мен за Гери, тя е герой. Дано всичко бъде наред с нея и бебето.
« Последна редакция: Януари 18, 2009, 18:56:04 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!