0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,пускам тази анкета за да разберем,при кой доктор има най-голяма успеваемост,в клиника Щерев.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Здравей
всички са много добри от изброените лекари.
Но аз съм пациент на др.Ганева
първо ин витро неуспешно
последва замразен трансфер успешен но се оказа извънматочно
второ ин витро успешно в момента чакаме близнаци
Желая ви от все сърце да е успешно вашето ин витро със съпругата ви  :P
Здравейте , аз също съм на мнение ,че всички лекари в тази клиника са добри и внимателни .Аз лично ходя при д-р Александров .Първият опит беше успешен ,но :balk_145: извън маточна ; втори и трети неуспешни -за втория незнам ,докато за третия намирам вина в себе си  . Всичко е въпрос на късмет ,но и ние трябва да помогнем малко. Така ,че не губете кураж и успех на всички  :bfp: :crossfingers:един ден и ние ще държим в ръце нашите бебчета
здравеите момичета аз забременях от трета исеминация при доктор юнакова но завърши в трети месец със спонтанен аборт не се пазих достатъчно там всички са добри лекари и работят екип
Аз бях пациентка на д-р Александров.Имам три неуспешни инсеминации,но как да са успешни, като тробите ми бяха запушени и с хидросалпинкс.
zuza_15 съжалявам за твойте неуспехи,това което е направил доктор Александров е голяма грешка,пожелавам ти следващия път да е успехна твойта процедура.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Блгодаря за подкрепата  family_yordanovi октомври ми отстраниха трабите и сега ще првя инвитор,но при друг лекар.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Вероятно ще ме оплюете заради мнението ми, но съм длъжна да го кажа, най-малкото за да предотвратя някоя от вас да преживее това което аз преживях там!
Заради Некопетентността на д-р Юнакова, изгубих една година, един яючник и две тръби!!! След тежка криза и посещения в пирогов и шейново по спешност - се оказа че имам ендометриоза в много напреднал стадии с киста 6-7см която д-р Юнакова ми представи като "задържан фуликул" и ме прати вкъщи да пия но-шпа. Направи ми хидротубация - според нея резултата е "и двете тръби пропускат без съпротивление" - а цветната снимка показа доста голям Хидросалпингс на лявата тръба. Наложи се да ме оперират по спешност, слава богу не в тази клиника. Благодарение на д-р Юнакова сега съм с един яйчник, и без тръби.
Познавам доста момичета които също са се отказали от услугите на клиника Щерев, след като са изгубили прекалено много време, оставили са една порядъчно голяма сума пари и дори са изгубили някой и друг яючник/тръба там.
Опитайте да си поискате копие от досието когато си тръгвате!!!
Внимавайте на кого се доверявате момичета! Името на клиниката не прави докторите там кадърни и компетентни.
*
 Никой няма да те оплюе, Vickson. Всеки има право на мнение , да е недоволен от нещо. И да избира на кого да повери здравето си.
 Няма лекар, за който да сме чували само добри отзиви.
Но темата е Анкета- бременни от IVF/ICSI  и Инсеминация в Клиника Щерев.
Има достатъчно други теми, в които можеш да изразиш недоволството си.
 
Това е тема за успешни опити в клиника Щерев.Моля пишете за вашите успехи тук.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Така е, но за да стигне човек до опитите - трябва да се направят някои задължителни изследвания, нали така? Същите доктори правят и тези неща, поставят ви диагнози и назначават лечения... Ставаше въпрос за комплекс от качества. Както и да е, извинявайте че ви оспамих темата.
Темичката отиде малк назаден план,затова пиша искам още положителни резултати.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Здравейте,нямали вече някой да се похвали в клиниката с положителен резултат.Пожелавам на всички само положителни резултати  :bighug:


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*
Здравейте,нямали вече някой да се похвали в клиниката с положителен резултат.Пожелавам на всички само положителни резултати  :bighug:

аз забременях от първа инсеминация при доктор Александров. До края на месеца очаквам нашето момченце да се появи, термина ми е на 30 април. Успех на всички.
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
Здравейте!

Аз също се интересувам от успевеемостта в Клиника Щерев.

Надявам се повече членове на форума да споделят опита си!

Благодаря!
The life is too short! Let's enjoy it!
*
Приемете един такъв пост по темата,

На 3 април родих в, клиника Щерев, където се запознах с 3 мами/родилки, които бяха забременели при д-р Алексантров/ д-р Тимева и д-р Савова. Те не пишат във форума, но пък 'резултата' го видях с очите си :)

Здравейте!
Родих дъщеричката си преди 2 години след втори опит ИКСИ при невероятната д-р Ганева.Ще съм й благодарна до края на дните си!
Успех на всички и късмет!
Аз също се интересувам от успевеемостта в Клиника Щерев.

Цитирали са самия Щерев в Труд (не помня от кога, но по празниците беше), че успеваемостта в клиниката е около 25%. Което си е нормално и в европейски, и в световен мащаб. Все пак такава е успеваемостта и ако една двойка прави бебе по "стандартния" начин ;) Това е успеваемостта от ин витро/ИКСИ. При инсеминациите беше по-ниска и по принцип, и в тази клиника, но не помня точно колко. Те някакъв отчет правиха за 2008 г. преди около месец, но не знам дали си качиха информацията на сайта.
Иначе най-важното е да си намериш "твоя" лекар, в чиито ръце се чувстваш сигурна. Това е част от магията :)
Успех!
*
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, голяма успеваемост в Щерев!!!!Вярно, че много момичета не пишат в сайта, но от хилядите пишещи тук, 10 са забременели в Щерев!
« Последна редакция: Май 08, 2009, 23:04:35 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Аз също се интересувам от успевеемостта в Клиника Щерев.

Цитирали са самия Щерев в Труд (не помня от кога, но по празниците беше), че успеваемостта в клиниката е около 25%. Което си е нормално и в европейски, и в световен мащаб. Все пак такава е успеваемостта и ако една двойка прави бебе по "стандартния" начин ;) Това е успеваемостта от ин витро/ИКСИ. При инсеминациите беше по-ниска и по принцип, и в тази клиника, но не помня точно колко. Те някакъв отчет правиха за 2008 г. преди около месец, но не знам дали си качиха информацията на сайта.
Иначе най-важното е да си намериш "твоя" лекар, в чиито ръце се чувстваш сигурна. Това е част от магията :)
Успех!

успеваемостта на ин витро/ИКСИ в световен мащаб не е около 25% а оклоло 50% запознайте се малко със световната статистика и успехи. и не подвеждайте с такава информация.


благодаря Ви д-р Александров
"успеваемостта на ин витро/ИКСИ в световен мащаб не е около 25% а оклоло 50% запознайте се малко със световната статистика и успехи. и не подвеждайте с такава информация."

Извинявам се, че чак сега отговарям и то с малко по-дълъг от приетото пост, но ето резюме от публикуваните от ESHRE през 2009 г. резултати за Европа, които са на база данни от 2005 г.:

BACKGROUND: Results of assisted reproductive techniques from treatments initiated in Europe during 2005 are presented in this ninth report. Data were mainly collected from existing national registers.
METHODS: From 30 countries, 923 clinics reported 418 111 treatment cycles including: IVF (118 074), ICSI (203 329), frozen embryo replacement (79 140), oocyte donation (ED, 11 475), preimplantation genetic diagnosis/screening (5846) and in vitro maturation (247). Overall, this represents a 13.6% increase since 2004, partly due to inclusion of 28 417 cycles from Turkey. European data on intrauterine insemination using husband/partner's semen (IUI-H) and donor semen (IUI-D) were reported from 21 countries and included 128 908 IUI-H and 20 568 IUI-D cycles.
RESULTS: In 16 countries where all clinics reported to the IVF register, 1115 cycles were performed per million inhabitants. For IVF, the clinical pregnancy rates per aspiration and per transfer were 26.9% and 30.3%, respectively. For ICSI, the corresponding rates were 28.5% and 30.9%. After IUI-H, the clinical pregnancy rate was 12.6% per insemination in women <40. After IVF and ICSI, the distribution of transfer of one, two, three and four or more embryos was 20.0%, 56.1%, 21.5% and 2.3%, respectively. Huge differences exist between countries. The distribution of singleton, twin and triplet deliveries after IVF and ICSI was 78.2%, 21.0% and 0.8%, respectively. This gives a total multiple delivery rate of 21.8% compared with 22.7% in 2004 and 23.1% in 2003. In women <40 years of age, IUI-H was associated with a twin and triplet pregnancy rate of 11.0% and 1.1%, respectively.

Още веднъж се извинявам за дългия пост, просто искам да съм полезна!
Ако някой има нужда от превод, да пише, ще се отзова.
*
но все пак това е информация от преди 4-5 години


благодаря Ви д-р Александров
Здравейте! Ето ivetod  благодаря ти, че ве ориентира към АРТ темите. опродолоно прочетох доста. особено тази, защото и ние сме се ориентирали  към клиниката на Щерев. да попитам - мога да си избера към кой точно да се ориентирам нали.Благодаря предварително :)
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI и Инсеминация в Клиника Щерев.
« Отговор #23 -: Септември 15, 2009, 10:17:11 am »
Здравейте  момичета няма ли бременни ,аз също се интересувам  от успумоваемоста на процедурите в клиникат ,успех на всяка една която е тръгнала по този път  :bighug:
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI и Инсеминация в Клиника Щерев.
« Отговор #24 -: Септември 15, 2009, 14:33:15 pm »
Аз имам син, който е вече на 2 години и "виновника" е д-р Савова. Клиниката е прекрасна и хората там са човечни, правят всичко по силите си, за да доведат нещата до положителен финал . Всичките ми приателки от там ,кой по-рано, кой по-късно, забременяха и вече родиха.Пожелавам и на вас това щастие!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI и Инсеминация в Клиника Щерев.
« Отговор #25 -: Септември 15, 2009, 18:29:29 pm »
Здравейте,момичета!!!
Аз за съжаление все още не мога да се похваля с успех,но се надявам силно това да стане скоро.Предстои ми ин витро в тази клиника и я посещавам от скоро,но съм очарована от професионализма на всички работещи там и организираността в клиниката.искрено се радвам на тези,които са успели там и съм сигурна,че аз ще успея с помощта на най-готината докторка-д-р Коновалова.Млада,но много амбициозна,а пък за отношение към пациентите просто нямам думи-изключителна!!!
Ииии а пък да ви кажа пък днеска точно влизам в клиниката и след малко гледам изписват една щастлива мама с едно сладко бебче,като малко вързопче беше.Това го приех за добър знак и се надявам скоро и аз да си имам поне едно такова мъничко,сладко зайче.
Искрено ви желая на всички успех,момичета!!!Обичам ви!!!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI и Инсеминация в Клиника Щерев.
« Отговор #26 -: Септември 21, 2009, 18:31:39 pm »
Здравейте момичета,и аз се записвам в темата.Пациентка съм на д-р Александров,на 23.09 ми е срещата с него,да уточним как ще процедираме(за ин витро)

*
Здравейте,пускам тази анкета за да разберем,при кой доктор има най-голяма успеваемост,в клиника Щерев.
Здравейте,  аз съм от забременелите и родилите в Клиника Щерев при Д-р САВОВА, безкрайни БЛАГОДАРНОСТИ на целия екип - Д-р САВОВА, Д-р Александров, Д-р Николаев - те ми направиха най-приятното раждане и разбира се целия персонал,като започнем още от сантарките до сестрите, акушерките и НАШАТА Д-р САВОВА........
Когато дълго си се борил за щастието си, след общо ПЕТ опита ИКСИ, когато видиш и прегърнеш плода на тази тежка борба целият ти живот се преобръща , НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ ТОВА ДА ЦЕЛУНЕШ ДЕТЕТО СИ  :D ..............
Да и аз познавам  много успели и много Не успели момичета тръгнали по трудния път да дариш живот , но повярвайте ми всичко е до това  - да не се предаваш, да вярваш и мъничко късмет разбира се  :)
 Моето Щастие се казва БОБИ, момченце на 6 месеца , пожелавам на всички да го изпитат  - ДА ВИ СЕ ВРЪЩА МОМИЧЕТА  :wink:
За трудностите , не е тук мястото  да разказвам , но че в тази клиника аз се чувствам сред приятели, спокойно ми е, уютно ми е , след като родих и трябваше да си ходим вече - почти не ми се тръгваше, звучи ви малко ненормално нали  :) плаках много, но това бяха най-щастливите сълзи , пожелавам го на всички УСПЕХ !
БЛАГОДАРИМ ВИ Д-Р САВОВА , ВИЕ СТЕ ЧАСТ ОТ НАШЕТО СЕМЕЙСТВО  :D
*
Здравейте момичета,аз забременях ИКСИ - от пети опит и родих прекрасно момченце преди седем месеца, т.е. моето слънчице е вече на седем месеца, а аз съм най-щастливата мама на света  :D  Всичко това дължа на КЛИНИКА ЩЕРЕВ И Д-Р САВОВА и разбира се на себе си, за това че не се отказах и разколебавах от неуспехите и продължавах напред до щастливия край, всъщност то е ново начало и го пожелавам на всички   :bori_005:
Аз успях и вече мисля за второ дете и то пак там при същите лекари в същата клиника , за мен те са част от моето семейство, ще са част от нашия живот завинаги...БЛАГОДАРЯ НА Д-р САВОВА И ЦЕЛИЯ МИЛ ЕКИП НА КЛИНИКА ЩЕРЕВ !!!
Здравейте момичета!

От гласуването изглежда само 20 от вас са завършили процедурите IVF/ICSI успешно в клиниката. Не смятам, че това е реално, но бих искала повече членове на форума да гласуват и така да добием по-добра престава за избора на лекар.

Успех на всички!

 osi_9
The life is too short! Let's enjoy it!
Пуууу само една шепа хора ли има  :? :? :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Здравейте и от мен момичета. Аз съм от успялите мами на 38 г. съм и трябва да ви кажа само НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ. Започнах с опитите 2005 година. Пациентка съм на д-р Александров, на когото страшно съм му благодарна, както разбира се и на целия екип и персонала в клиниката.Започнахме с изследвания , операция на киста най-напред след това се оказа че имам запушени тръби и доктора ме посъветва да правя инвитро. Правих 4 пъти инвитро на спонтанен цикъл, но не се получи. На 5-я път направихме пълно инвитръ с всичките му стимулации и ... чудото стана! :P  Сега имам прекрасна дъщеря Десислава на 1 годена и половина. Не съм раждала в клиниката но там си следях бременността пак при д-р Александров. Трябва да ви кажа и още нещо: Чудесата не свършват за мен сега година и половина след първото раждане АЗ ОТНОВО СЪМ БРЕМЕННА и то си се случи по най-естествения начин. Никой не го очакваше и планираше, но ето стана. В момента съм в края на 6-я месец , всичко е нормално и с нетърпение чакам появата на втората си рожба.
Пожелавам на всички ви , УСПЕХ и за нищо на света НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ! Нещата се случват само трябва търпение и вяра!!!
*
Здравей MimiBo, много се радвам за теб и ти пожелавам успешен и щастлив край!
Но много ме озадачи как при 2 запушени тръби си забременяла спонтанно?!
Какво обяснение имат докторите за този феномен?
Също така искам да попитам колко време се чака в клиниката на Щерев за първо посещение и след това при редовните посещения за преглед и стимулация?
Можеш ли да сам да си избираш доктора при който искаш да се лекуваш и ако да - това заплаща ли се допълнително?
Колко горе-долу излиза стойността на едно инвитро (+лекарствата за стимулация) там? Знам, че това е строго индивидуално, но все пак - искам да направя сравнение.
Благодаря.
*
dsd, аз не съм чакала за първичен преглед. Отидох един петък и имах час за първичен преглед за понеделника. Може да е било късмет. При редовните посещения със записан час съм чакала най-много 20-30 минути докато ме повикат. При посещенията без час - различно, зависи дали чакаме резултат от лабораторията, дали има жени в стимулация, дали има бременни за преглед. Вчера влязох първа на преглед, бях без час, но ми се е случвало да почакам и около 2 часа. Можеш да си избереш лекар. Не се доплаща допълнително за това, поне така мисля. Ето ти линк към ценоразписа на клиниката. http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=category&id=39&Itemid=57&lang=bg
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте момичета. Казвам се Боряна на 35г. От много години искаме дете, но все не ставаше.През април 2009г за първи път посетих клиника Щерев.На случаен принцип попаднах на д-р Коновалова. Докторката погледна всички изследвания (лапароскопия, цветна снимка, хормони) и каза, че с моите запушени тръби нямам друг шанс освен инвитро. Препоръча ни да си подадем документите за фонда инвитро (изготвиха ни документите на място и същия ден си ги подадохме) След 6 месеца чакане от фонда ни се обадиха че сме удобрени и започнахме стимулациите при д-р Коновалова. Имахме късмет и след инвитро (един опит) съм бременна вече 6 месец с близнаци. На пункцията при инвитрото бяхме 3 момичета все пациентки на д-р Коновалова с които подържаме връзка по скайпа и сега. И трите правихме първи опит и при трите успешен. Двете сме с близнаци, а едната е с едно.БЛАГОДАРЯ, НАЙ-СЪРДЕЧНО НА д-р Коновалова, която освен добър лекър е и прекрасен човек!