0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
nad, благодаря за приноса към анкетата. жалко, че отговорите вече са предадени по предназначение, но работата не е приключила.
разбирам напълно нежеланието ви за генерализирани обобщения относно специалността, но мисля, че жените тук обобщават само за личния си опит, а не по принцип. и, за съжаление, картинката в повечето случаи е тъжна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Съгласна съм , че има доста колеги които губят времето ( и не само него ) на пациентите . Безспорен факт , уви !
Засегна ме терминът " обикновени " . Работещите в специализирана клиника не са "необикновени " , а само тясно специализирани в конкретната област - в случая репродуктивни проблеми .
Засегнаха ме и приказките за кокала , който не е за изпускане .Само че кокалът който ни пуска здравната каса е почти оглозган . Цената на първичен преглед е 14,50 лв., а на вторичния - 8 лв. ( бруто , т.е. без данъци , осигуровки и други разходи ).
Кажете ми кой от "необикновените " колеги в специализираните клиники ще Ви прегледа за тези пари ?
По тази причина и не са искали да запишат бременната за водене на женска консултация през Здравната каса , а само срещу 400 лв абонамент. За всички грижи за една бременна и ако направим всичките и 12 броя ( лимитирани ) прегледа , получаваме 96 лв- пак бруто. И с тези пари ни плащат  за всичко - включително ехографиите ( по 8 лв. за 1 преглед месечно).
Направете си сами изводите .
Дали с това заплащане могат да се отделят пари за обучение или за инвестиране в нова , модерна техника ..............
Надявам се , вашите лекари да са ентусиасти и да имат желанието да работят в тези условия .
Вярвай в успеха и той няма да те подмине !
nad, не бива да се обиждате толкова лесно.
Защо пак свеждате темата до пари?
За нас пациентките с  дългогодишен стерилитет парите вече нямат същото измерение.
Голяма част от нас мерят всичко в лекарства, прегледи, процедури по АРТ и т.н. Не в лева или евро.
И то дълги години.
Работят, само за да си плащат лекарствата и опитите. Не за да си купуват нови дрехи, не за да си обзавеждат жилището или за да ходят на екскурзия.
И не се обиждаме така лесно- свикнали сме с това, че правим аборти и затова сме стерилни, че има много циганчета за осиновяване-що трябва да се прави ин витро, свикнали сме да ни коментират с насмешка и сме свикнали да обясняваме пред десетки хора кога сме правили секс, кога ни е дошъл мензисът и прочее интимни подробности.

За нас, стерилитетът е съдба.
Надяваме се, да не е присъда.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Два пъти започвам да пиша в тази тема и не успявах да намеря думите с които да изразя това което е в мен!
Аля е била точна и така до болка искренна, думите и са изстрадани и затова така силни!
Заставам зад тях...

д-р Nad, вие четете тук съответно се информирате, което е похвално.
Ако всички са като вас, може би някои от нас нямаше да стигат до скъпоструващи процедури!
Да не започваме темата Личен лекар и стерилитет, неинформираността там е отчайваща!


« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 16:27:53 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
 И аз така...влизам, излизам в темата.
alia_alia се е изразила много точно. Заставам зад всяка нейна дума.

nad , най-големият проблем на гинеколозите е , че рядко признават докъде им се изчерпват възможностите.
*
Точно така - проблемът е там, че някои гинеколози някак не оценяват реално възможностите си. Не всички, разбира се, през първата година на нашия стерилитет, аз попаднах на една лекарка в 10 поликлиника, от която имам чудесни спомени. Прегледа ме, назначи хормони за мен и спермограма за съпруга ми. След като й ги занесохме, каза, хайде сега, в специализирана клиника, повече не сте за мен.
Дълбоко я уважавам за това и до ден днешен.
Съзнавам, обаче, че повечето гинеколози не биха постъпили така  :( 
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



nad , като се замисля 10 първични прегледа на ден са 145лв , и данъците да махнеш пак си е една добра дневна заплата.
В кръга на познатите ми  има лекари специалисти, работещи със ЗОК.
Някои от тях продължават да се квалифицират , други не.
Имат финансова стабилност , пропорционална на труда им.

Кажете ми кой от "необикновените " колеги в специализираните клиники ще Ви прегледа за тези пари ?

Отговарям ти (въпреки риторичния въпрос) -никой! Един хормон да изследваш там е колкото два първични прегледа , че и повече.
А някога и те са били редови лекари.
Направили са добри инвестиции в специализации , клиники и сега услугата им е скъпа , нормално е.
Нашата  "болест" е прекрасен източник на финансов ресурс , за съжаление...
Но не това ни е болката, както alia_alia спомена, парите за нас имат друго измерение. Всичките ни , са за това.
Боли ни когато няма адекватност, разбиране , достойнство да си признаеш ,че ти си до тук, като възможност , квалификация , компетентност (визирам лекарите "обикновените" :wink:).
И през цялото това време, ние губим от всичко,търсейки смисъла на живота ни, докато лекаря срещу нас брои и пресмята, колко ще вземе ако ми даде направление за хормони, вместо да скъси пътя ни с години с едно име или клиника например.
Това е истината за мен.
А иначе , виждам ,че ти самата имаш позиция , виждаш проблемите и имаш желание за по добри условия на труд , но не само заплащането е проблема, нужно е да си лекар и по призвание.
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 17:23:25 pm от Eфирче »
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
От няколко дни вече се чудя дали да пиша...
Повечето от казаното от д-р Nad само за пореден път подтвърждава моите разсъждения по темата, че лекарите гледат на нас като на финансови източници, като на касички, като на АТМ-и ако щете дори. Тази меркантилност толкова е обхванала цялата сфера, че бавно я разяжда, а потърпевши сме ние - техните пациенти.
До кога уважаеми доктори ще гледате в портмонетата ни, а не в огромните купища документи и изследвания с които посещаваме кабинетите ви? До кога ще правите тънки сметки за финасови приходи?
Заставам, зад казаното от Алия и другите момичета!
А някога и те са били редови лекари.
Направили са добри инвестиции в специализации , клиники и сега услугата им е скъпа , нормално е.
Абсолютно точно казано!
Имам толкова примери за мърморещи "обикновени" гинеколози, сякаш всички са им длъжници-като се почне от ЗК до пациента.Ни желание, ни стимул за развитие. Иначе имат пространствени съждения за цената на инвитрото...
Nad, оставете финансовите отчети за другаде, не и тук.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Отговарям ти (въпреки риторичния въпрос) -никой! Един хормон да изследваш там е колкото два първични прегледа , че и повече.
А някога и те са били редови лекари.
Направили са добри инвестиции в специализации , клиники и сега услугата им е скъпа , нормално е.
Нашата  "болест" е прекрасен източник на финансов ресурс , за съжаление...
Но не това ни е болката, както alia_alia спомена, парите за нас имат друго измерение. Всичките ни , са за това.
Боли ни когато няма адекватност, разбиране , достойнство да си признаеш ,че ти си до тук, като възможност , квалификация , компетентност (визирам лекарите "обикновените" :wink:).
И през цялото това време, ние губим от всичко,търсейки смисъла на живота ни, докато лекаря срещу нас брои и пресмята, колко ще вземе ако ми даде направление за хормони, вместо да скъси пътя ни с години с едно име или клиника например.
Това е истината за мен.
А иначе , виждам ,че ти самата имаш позиция , виждаш проблемите и имаш желание за по добри условия на труд , но не само заплащането е проблема, нужно е да си лекар и по призвание.
:good_post: :good_post: :good_post:
По-добре надали бих могла да го кажа. На 200% подкрепям думите на Ефирче.
И аз така...влизам, излизам в темата.
alia_alia се е изразила много точно. Заставам зад всяка нейна дума.

nad , най-големият проблем на гинеколозите е , че рядко признават докъде им се изчерпват възможностите.

I az vlizam v temata.Mnogo pravilno go e kazala alia.Podkrepiam dymite i.