0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #40 -: Януари 14, 2009, 20:08:08 pm »
според мен някой си подготвя отдалече предизборната платформа.


От агенция Фокус, София. Двама души от агитката на ФК „Левски” разказаха пред БНР, че са били вербувани, за да участват в днешните ексцесии пред Народното събрание. Още преди няколко дни те и други фенове получили по 300 лв. на човек, за да провокират полицията и провалят протеста.
Единият от привържениците на "Левски" каза как преди три дни се е срещнал с момче от квартал "Люлин" - Цецо Лудия, който му е казал, че трябва да се направи услуга на бате Бойко от местната фирма: да се случат провокации на самия протест, ако може да се стигне до масови безредици и сбиване и уточни, че тарифата за "услугата" варира от 300 лв. нагоре, при добре свършена работа.
Момчето заяви, че това са хора от групата на Мирослав Палтеков - криминалната структура, която се занимава с разпространеняване на наркотици

http://www.focus-news.net/?id=n1112040
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #41 -: Януари 14, 2009, 21:11:45 pm »
много, много грозно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #42 -: Януари 14, 2009, 22:17:12 pm »
Явно да вършим простотии ни е вродено  :?
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #43 -: Януари 15, 2009, 13:30:23 pm »
 :balk_103:
Доста претенциозно е да се оценява исторически днешното събитие, преди то още да е приключило дори ...
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #44 -: Януари 15, 2009, 13:57:21 pm »
Явно да вършим простотии ни е вродено  :?
Шепа пияни и дрогирани лумпени не са лицето на протеста.

Масата присъствали са хора със съвсем нормални социални искания, трупани с години - за по-нормално здравеопазване, образование, локализиране на корупция и престъпност ... Може да си говорим до безкрай, никъде не сме цъфнали и вързали ...
 
Моят личен скептицизъм, обаче, е субектът на бъдещото или част от бъдещото управление (който дали застава зад или не организицията на протестите е съвсем друг въпрос)

Виждаме прогнозни проучвания, народът няма смущения да бъда управляван и през следващите 4 г. от подобна на сегашната конфигурация  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #45 -: Януари 15, 2009, 14:00:51 pm »
Виждаме прогнозни проучвания, народът няма смущения да бъда управляван и през следващите 4 г. от подобна на сегашната конфигурация  :?

може би защото народът не вижда конфигурация, която може да промени положението в положителна посока. за 20 години, да управляват се изредиха всички възможни конфигурации, които съществуваха или съществуват в политическото ни пространство.
всенародно само не ни е конфигурирала още конфигурацията Б.Б, но пък тя имаше шанса да се представи какво може на общинско ниво, та вече има яснота у народа и там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #46 -: Януари 15, 2009, 15:52:16 pm »
По всичко личи, че ще имаме и удоволствие да бъде всенародно.
С по-малко власт, отколкото се бяха наточили, но със сигурност първи или втори по сила в бъдещия парламент.
За тези 20 г. не съм забелязала на народа да му се прояснява каквото и да е било, когато посяга към бюлетината ...
*
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #47 -: Януари 16, 2009, 11:20:24 am »
Момичета, положението е много сериозно и много отчайващо!
За мен истината е, че трябват много, ама много кардинални промени, които аз лично не виждам как ще станат по мирен начин....ами то няма такова нещо в световната история...
Гущера не си реже сам опашката!
Но така или иначе отново идваме до идеята, кой ще го направи и на кой ще повярваме??
От друга страна, ако остане сегашната конфигурация на нещата - това е пък най-лошия вариант - всички виждаме!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #48 -: Януари 16, 2009, 11:41:30 am »
Момичета, положението е много сериозно и много отчайващо!
....
От друга страна, ако остане сегашната конфигурация на нещата - това е пък най-лошия вариант - всички виждаме!

много драма, много емоция. може ли сега малко да се успокоиш и аргументираш - какво е отчайващото на положението, защо това е най-лошият вариант, какво се е влошило в сравнение с предходните конфигурации и защо.

аз не виждам никаква принципна разлика между това управление и предишните, освен в политическата принадлежност.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #49 -: Януари 16, 2009, 12:33:11 pm »
Jam, малко е неприятен тона с който ме питаш, освен това ме питаш за неща, които са очеизвадни, но ще ти отговоря.
Хайде само най-фрапиращите агрументи:
1. Спрените фондове - доказателство за тотално несправяне на това правителство. Трябва ли да си говорим за корупцията и липсата на политическа воля за спряване с нея ?
2. Газовата криза - договора от 2006, които е в пъти по-лош от този слючен по времето на Костов. Денонсира се трянзитния договор от 1998 и се подписа нов, в които вместо 1 милиард и 400 мил кубика газ транзитна такса ние получаваме едва 400 милиона . ( Познайте кой и какви пари се е налапал? )
3. След като за били предупредени още от 18.12 ( или са имали сигнали за кризата ), защо не са предупредили поне бизнеса, защо даже нямаше мазут в топлофикациите? Ако кризата продължи, а тя ще продължи, няма да има дори газ, за да погряваме мазута!
Трябва ли да споменавам и за окрадения Държавен резерв, които е изпразнен?
Няма какво повече да коментирам, разликата не е само в политическата принадлежност, нито едно правителство не е идеалано, но това мина всякакви граници.
Все пак по времето на Костов ни поканиха в ЕС, а сега ще ни изгонят, за каква ли точно принципна разлика си говорим?
Стига с тази демагогия!
Да не говорим и сега за протеста, кой опорочи протеста, ако не точно комунистите, те пуснаха провокаторите, та това са старите болшевишки методи, те тях си ги владеят най-добре!




*
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #50 -: Януари 16, 2009, 12:45:58 pm »
Ето и още един агрумент:
http://dnes.dir.bg/2009/01/16/news3860375.html
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #51 -: Януари 16, 2009, 12:58:51 pm »
tanita7, точно в това е проблема - че постоянно се демагогства за обслужване на лични цели.

в никакъв случай не искам да звучи като оправдаване на посочените от теб примери, но подобни и още по-тежки примери мога да ти дам (ако ми остане време да разровя архивите на вестниците) за управлението на всяко от досегашните правителства.

никога не сме излизали от докладите за корупция, винаги е имало обслужващи бизнес-кръгове, скандални крупни сделки, кражби в огромни размери и т.н. врътки. сменят се само получателите на благата.

много лоша самозаблуда е да вярваш, че винаги е виновен само последният в редичката. това се нарича къса памет.

пак казвам, за мен нещата си вървят стабилно надолу, тенденцията е ясна от много-много години, корабът потъва нормално, светът е голям и спасение не дебне от никъде.

съжалявам за петъчния песимизъм.
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 13:26:32 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #52 -: Януари 16, 2009, 13:05:29 pm »
Оооооооо не така момичета и момчета, не така.
Виновни ако искате да посочите, това сме всички ние.Къде бяхме през всичките тези години? Айде стига кумунисти, атакисти, седесари и т.н. да са ви виновни. Сами сме си виновни и това много добер го знаете. За чесането на езиците и пръстите, може да се пише много ама няма смисъл. За опорочаването, ми ние сме си такива и като нация и като манталитет и като каквото си щете. Истината е, че нашата пасивност и неангажираност ни доведе до тук. Ще трябва да минат деситилетия, за да не живеем в мизерия и щуробаджанащина. Проблема е в главите ни не в комунистите и т.н. Най удобно е да има друг виновен, вместо да си признаем сами грешките.
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 13:23:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #53 -: Януари 16, 2009, 13:17:22 pm »
Че сега сме от зле по -зле, в това мисля никой не се съмнява. Дори румънците които бяха една крачка назад успяха да си поправят пътищата и да имат по - добри заплати.
Страшното е, че интелигентни хора като Джам просто не искат да прогледнат и надскочат партийните пристрастия. Явно ще си тънем в мизерията още дълго време. Вие просто идея си нямате надолу в провинцията колко трудно се живее, за пенсионерите да не говорим.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #54 -: Януари 16, 2009, 13:31:25 pm »
какво има да проглеждам и да надскачам, бе miusli? моля те, не ме замеряй с шаблонни фрази, уважавай труда и времето, което съм отделила за писане по темата и ме прочети, преди да ме пъхаш в рамка.

нали казвам същото, каквото и ти - че положението върви стабилно надолу, към все по-зле.
и стига с тия партийни пристрастия. не съм си показала партийната книжка тук, че да ми се правят квалификации. нямам пристрастие към нито една политическа партия в България, напротив - изпитвам отвращение към всички тях. аз съм левичар по убеждение, но това не значи, че имам партийни пристрастия. лявото е традиционна ориентация по света на повечето хора, изкарващи парите си като наемни работници.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #55 -: Януари 16, 2009, 13:45:42 pm »
Jam, не нямам къса памет, точно защото нямам къса памет си спомням и Лукановата и Жанвиденовата зима, спомням си и Живковото време, точно затова правя и сегашните аналогии!
Всеки си има собствено мнение и никой никого няма да убеди, няма смисъл от квалификации и обобщения.
Цитат
За опорочаването ми ние сме си такива и като нация и като манталитет и като каквото си щете
Груповата отговорност води само до групова безотговорност! Така е най-лесно!
Ние само си били виновни - ами не съм съгласна!
Аз си спомням и протестите, като започнем от първия грандиозен митинг на Орлов мост, като хората тогава стигаха до Плиска и стигнем до барикадите! Спомням си и колко се стекоха, за да посрещнат царя!
Просто хората се умориха и обезвериха и това пак беше планирано и добре изиграно, разпределените пари, фалшивата "революция", внедрените агенти, един много добре изигран сценарии!
Мога да кажа още много неща, но спирам до тук!

Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #56 -: Януари 16, 2009, 15:03:16 pm »
Нека не забравяме, че в момента мандатоносител е ДПС, чийто лидер го делегира на Станишев.
Една партия, на която настоящото кризисно положение й дойде като шестица от тотото.
Нали се сещате, за Емин, дето го самоубиха.
Между другото в смесените райони най-добре усещаме какво се случва с властта на ДПС, защото на местно ниво тя не слиза, а само надгражда власт.

Да не забравяме, че и Царя е 2-ри мандат на власт.

Jam, понеже спомена за леви и десни убеждения - нали не смяташ, че БСП провежда лява политика?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #57 -: Януари 16, 2009, 15:24:32 pm »
Jam, понеже спомена за леви и десни убеждения - нали не смяташ, че БСП провежда лява политика?

не провежда, разбира се. досега всички правителства след 1989 г. провеждат силно дясна политика, независимо от табелките си с имената.
любопитното е друго - че болшинството хора симпатизират на десни партии, въпреки, че конкретните им желания са основно лявоориентирани и социални.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #58 -: Януари 16, 2009, 19:50:15 pm »
по темата: аз ще бъда утре пред НС
работя
затова събота е удобен ден за протеста
както и
всеки делничен ден след 18 часа
Re: Общонационален протест на 14 Януари
« Отговор #59 -: Януари 17, 2009, 11:25:03 am »

любопитното е друго - че болшинството хора симпатизират на десни партии, въпреки, че конкретните им желания са основно лявоориентирани и социални.
Просто, в България дясното и лявото е размито. Аз лично, отдавна  не слушам дефиницията, която си поставя партията, а следя какви закони предлага и как се изказват представителите й в НС.

В момента е най-важно, да се върне законността.Съдът да стане място за правосъдие. Ако това се случи, много неща ще се променят.Ще има адекватни наказания за големи и малки престъпления, за некомпетентни лекари, подкупни политици, за продажба на алкохол на деца, за преминаване на червено, за убийства и т.н. Но засега  е утопия.