0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тератозооспермия?
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2009, 15:19:45 pm »
Морфологията, както и всички други показатели, варира и се поддава на лечение (освен в редките случаи на тежка патология, примерно генетични дефекти). Спермограмата (в частност морфологията на сперматозоидите) не е изследване, което да каже може или не може да се получи спонтанно забременяване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тератозооспермия?
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2009, 15:41:02 pm »
аа, Злати преди мен знаеш ли колко има- Гъбка, Мармотче, на Гъбка на мъж й доколкото имам спомен още по-лоша от на Ники беше спермограмата

ИКСИ и изобщо АРТ трябва да се обсъжда, ако лекаря препоръчва
преди да се стигне до АРТ процедури толкова неща има да се установят

Съгласна съм на 100% с теб. Просто исках да кажа, че е трудно с такава морфология. Ето при нас за около 3 години систематични опити не се получи. Но след като знаех за вас с Ники, надеждата ми беше огромна, което ми помогна много по пътя към мечтата ни. :D

*
Re: Тератозооспермия?
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2009, 14:56:54 pm »
didka_,
разбира се, че може да стане и по естествен път при тази морфология. Забременях спонтанно 2 пъти в рамките на една година при морфология 6,5 %.
Благодаря за вдъхнтаия кураж
*
Re: Тератозооспермия?
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2009, 19:17:52 pm »
didka_,
разбира се, че може да стане и по естествен път при тази морфология. Забременях спонтанно 2 пъти в рамките на една година при морфология 6,5 %.
Благодаря за вдъхнтаия кураж
И още нещо: някой знае ли какво се прави при липса на прикрепителна способност на сперматозоидите???Защото това е причината да няма бременност.Зададох си въпроса на няколко места но никой не ми казва нищо,започвам да се притеснявам ,че наистина много рядко се среща? :ask: :ask: :ask: :ask: :ask:
*
Re: Тератозооспермия?
« Отговор #24 -: Юли 10, 2013, 19:27:24 pm »
ех, хайде без крайни заключения
забременях спонтанно при морфология 2% два пъти даже



А нарушената морфология не води ли до спонтанни аборти и увреждане на плода ако се стигне до забременяване???
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тератозооспермия?
« Отговор #25 -: Юли 11, 2013, 11:58:28 am »
ех, хайде без крайни заключения
забременях спонтанно при морфология 2% два пъти даже



А нарушената морфология не води ли до спонтанни аборти и увреждане на плода ако се стигне до забременяване???

Възможно е да, но при спонтанните аборти, много рядко се узнава, каква е истинската причина за тях :?
Иначе и нашата доагноза беше тератозооспермия, но се повлияяхме успешно от бърканицата с мед, чая от бабини зъби и магарешки бодил, както и т.нар Американска схема на изпразване :lol: 5 дни всеки ден, след това 2 дни въздържание и даване на материал. При този ни опит бяхме и замразили материал, както и правихме ЗЕТ :lol:


*

    Crystal

Re: Тератозооспермия?
« Отговор #26 -: Юли 26, 2013, 15:57:51 pm »
Имаме две прекрасни, здрави деца, заченати по естествен начин, всяко в рамките на 6 месеца опити, при нормална морфология 2%. Преди тях правих 4 икси, 3 пъти забременях, но всичко завършваше със спонтанни аборти. Не съм убедена, че причина за абортите е била спермограмата, защото при естествените забременявания нямаше проблем с износването.
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 16:00:38 pm от Crystal »