0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
време на втечняване
« -: Март 04, 2006, 15:58:20 pm »
Момичета,бих искала да попитам какво се подразбира под "време на втечняване"?Потърсих материали но не попаднах на нищо което да ми е полезно.Питам ви,защото моя приятелка е била чула,че от времето на втечняване при мъжа зависи колко време е добре за жена,която е с по-плитка матка / имам предвид,че по-лесно и изтича спермата от влагалището / да стои с вдигнати крака след полов акт.Аз лично незнам дали нещата имат нещо общо и затова питам вас.
Благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: време на втечняване
« Отговор #1 -: Март 04, 2006, 16:48:23 pm »
Цитат на: naiema
Момичета,бих искала да попитам какво се подразбира под "време на втечняване"?Потърсих материали но не попаднах на нищо което да ми е полезно.Питам ви,защото моя приятелка е била чула,че от времето на втечняване при мъжа зависи колко време е добре за жена,която е с по-плитка матка / имам предвид,че по-лесно и изтича спермата от влагалището / да стои с вдигнати крака след полов акт.Аз лично незнам дали нещата имат нещо общо и затова питам вас.
Благодаря!


Здравей!
След еякулацията, спермата се сгъстява.След това, отново се втечнява,след 5 до 30 мин.Този процес се регулира от ензими,които се образуват от семенните мехурчета и простатата.Ако втечняването настъпи след повече от час,причината може да е в нарушения в семенните мехурчета, в техният секрет.

ПП Ако съм запомнила правилно и нещо не бъркам :):) :)

А  това  :влагалище-матка.?. е лапсус нали?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
време на втечняване
« Отговор #2 -: Март 04, 2006, 17:16:09 pm »
Наистина е лапсус.Влагалище имах предвид.
Благодаря ти за информацията.На мен много лесно ми изтича спермата след полов акт.И затова като моя приятелка ми каза,че имало връзка между двете неща реших да ви попитам.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
време на втечняване
« Отговор #3 -: Март 04, 2006, 17:23:30 pm »
Цитат на: naiema
Наистина е лапсус.Влагалище имах предвид.
Благодаря ти за информацията.На мен много лесно ми изтича спермата след полов акт.И затова като моя приятелка ми каза,че имало връзка между двете неща реших да ви попитам.


Здравей!
Мисля ,че това зависи и от количеството, ако е повече (5-6мл.) струва ми се нормално да изтече една част.Зависи и от позата която си заела.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
време на втечняване
« Отговор #4 -: Март 06, 2006, 11:06:28 am »
Найема, аз си мисля, че има общо. Затова досега стоях половин час, след първата спермограма, а сега вече 5 минути, след последната спермограма  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!