0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« -: Декември 22, 2008, 06:55:54 am »


Честита нова Коледна седмичка!
Пожелавам здрави бебета и деца, пълна торба с подаръци и много празнично настроение на всички!
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 17:30:35 pm от mini »
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #1 -: Декември 22, 2008, 07:11:48 am »


Весела Коледа и от мен. Здраве и пълни кошници с бебета през 2009г
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #2 -: Декември 22, 2008, 09:59:58 am »
Весели празници и много здраве на всички от нас!
Ние малко предколедно сме с кашлица, но не е нищо сериозно. Днес очакваме с нетърпение порадъците от "дядо Коле" в детската :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #3 -: Декември 22, 2008, 13:17:52 pm »
Весела седмица,изпълнена с много трепет и приятни емоции,здрави дечица и мноого подаръци!



Коледа е любимият ми празник и го чакам с огромно вълнение.Тази година е първата Коледа на нашето слънчице и е най-специална за нас.
Освен това и наще ще дойдат за празниците и изобщо очаквам съвършената Коледна вечер. :D
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #4 -: Декември 22, 2008, 15:05:43 pm »
Ето ни и нас. Желаем прекрасни коледни усмивки и подаръци и здрави дечица за празниците.
Колко обичам коледа, толкова светлина и усмивки има на този празник.
За мен е малко тъжна, защото е първата коледа без дядо ми, който страшно много обичам, но такъв е живота.

Как ми липсва белият пухкав снежец, дано навали за коледа поне :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #5 -: Декември 22, 2008, 16:58:47 pm »
Весели празници.

Аз да се запиша тук като новоизлюпена мама.

Имам и едно питане. педиатърът ме кара да давам на детето вода със захар. След раждането малко съм си загубила акъла, но имам спомени, че не е полезно да се дава захар.  8O


*
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #6 -: Декември 22, 2008, 17:01:00 pm »
захар не даваш на детето без значение в какво. след това и в попарата пак не слагаш, нито в пюретата :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #7 -: Декември 22, 2008, 17:02:11 pm »
педиатърът ме кара да давам на детето вода със захар.
да нямате още жълтеница? ама тогава се даваше глюкоза, не захар.
ти попита ли педиатърът защо иска да даваш това? винаги трябва да се пита.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #8 -: Декември 22, 2008, 17:17:32 pm »
Жълтеницата е лека и почти отшумява, май трябваше да я питам защо трябва тази захар засега и давам вода без захар. Понякога пие, понякога плюе. Няма да и давам захар. Майката на моя ми каза, че му давали вода с мед като бебе..... те  са пчелари....... на мен ми стана лошо като го чух това.



*
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #9 -: Декември 22, 2008, 17:48:42 pm »
Меда  е най-големия алерген.За това да се слага малко захар в преварената вода и нашето педи това препоръча отначало като се прибрахме от болницата заради жълтеничката.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #10 -: Декември 22, 2008, 18:06:45 pm »
аз нямах намерение да давам ,но се наложи,защото Жори беше с много тежка жълтеница и щяха да ни вкарват в педиатрия.Ваща щом отшумява ,може и да не е нужно,но пък педиатъра си знае.
<br />
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #11 -: Декември 22, 2008, 20:10:30 pm »
Всела коледна седмица и от нас със беби Себи, пожелаваме ви много радостни моменти, здрави дечица и пълна елха с подаръци.

Момичета аз да ви питам за съвет, значи до 4-ти месец моя бебо спеше в кошче нощно време без проблем, след това се изместихме в ново жилище и трябваше да поръчаме легълце за бебо защото не се събираше в кошчето вече, до пристигането на легълцето минаха два месеца и през това време той спеше при нас и ето я грешката, сега неиска да си спи в креватчето. Слагам го вечерно време там той заспива но се буди на всеки 1-2 часа и реве. Снощи го оставих да плаче около 40мин, съдра се от рев милия, но накрая не издържах и го взех и той разбира се се успокои и заспа. Дайте съвет как да реша проблема, да го оставям да се дере от рев докато се научи че няма да го взема и да започне да си спинка сам или има и други методи, но ми е много мъчно когато плаче, разкъсва ми се душата, но немога да го оставя и да спим заедно защото немисля че е редно. Проблема е че като го оставя да плаче и почвам да си мисля, да не го пък боли нещо или пък да е зъбче нещо(още сме без нито едно) или си плаче защото иска в нашето легло. Дайте съвет момичета, имали ли сте този проблем и как сте го решили? Благодаря ви предварително.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #12 -: Декември 22, 2008, 20:25:18 pm »
Всела коледна седмица и от нас със беби Себи, пожелаваме ви много радостни моменти, здрави дечица и пълна елха с подаръци.

Момичета аз да ви питам за съвет, значи до 4-ти месец моя бебо спеше в кошче нощно време без проблем, след това се изместихме в ново жилище и трябваше да поръчаме легълце за бебо защото не се събираше в кошчето вече, до пристигането на легълцето минаха два месеца и през това време той спеше при нас и ето я грешката, сега неиска да си спи в креватчето. Слагам го вечерно време там той заспива но се буди на всеки 1-2 часа и реве. Снощи го оставих да плаче около 40мин, съдра се от рев милия, но накрая не издържах и го взех и той разбира се се успокои и заспа. Дайте съвет как да реша проблема, да го оставям да се дере от рев докато се научи че няма да го взема и да започне да си спинка сам или има и други методи, но ми е много мъчно когато плаче, разкъсва ми се душата, но немога да го оставя и да спим заедно защото немисля че е редно. Проблема е че като го оставя да плаче и почвам да си мисля, да не го пък боли нещо или пък да е зъбче нещо(още сме без нито едно) или си плаче защото иска в нашето легло. Дайте съвет момичета, имали ли сте този проблем и как сте го решили? Благодаря ви предварително.

Свикнал е да чувства топлина до себе си. Купи една грейка и му я заради една-две нощи.
Лично аз не подкрепям под какъвто и да било предтекст спането на бебето при родителите. Гати леглото дето сте го чакали 2 месеца, тати да беше сковал няколко дъски ...
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #13 -: Декември 22, 2008, 20:42:13 pm »
Лейди каква грейка имаш точно в предвид от тези топлите загряващи възглавнички ли?

Аз също неудобрявам спането на детето в родителското легло даже съм се чудела на родители които го правят, но ето че и при нас така стана и това е напълно наша грешка. Ами отне почти 2 месеца защото първо се чудехме какво легло да изберем,после го харесахме и го поръчахме, то пък нямаше в наличност и трябваше да чакаме, а тати е толкова зает че абсурд да скове легълце и така дечко свикна между нас и сега трудна работа да го отуча.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #14 -: Декември 22, 2008, 22:19:32 pm »
Като родих Слави исках да спи при мен...въобще да не се разделям с него и да го гушкам постоянно. Обаче таткото се възпротивя /бил е много прав разбира се ама аз замъглена от умопомръчението да си майка :lol:.../ И така...спи си в леглото откакто се е родил.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #15 -: Декември 22, 2008, 22:45:03 pm »
Нещо за меда http://www.predainatatak.bg/news/about65.html.

sunnyflower, мисля, че трябва да откриете приемлив за него ритуал за заспиване и всяка вечер да е така, за да му е структуриран и предвидим този момент. Например, може да го слагаш в леглото и да го галиш или да се допира до ръцете ти, докато заспи. Или да си пие вечерното мляко в спалнята, после малко гуш в ръцете на мама и като се унесе - в леглото. Децата имат различен темперамент, някои са по-самостоятелни, други не, ще трябва да откриеш "вашия" ритуал. Аз лично не мога да трая да плачат точно на заспиване, така че като бебета съм ги приспивала на ръце и после ги слагах в легълцата. Знам за негативите от носенето на ръце, но инстинктът ми е подсказвал, че за мен и връзката с децата ми ползите от гушкането са повече. В нашето легло рядко сме ги вземали, но се е случвало, например като никнат зъби или са болнички и се будят на всеки кръгъл час, просто в един момент умората ме надвиваше и си ги оставях при нас. Но не е ставало традиция. Дано бързо се справиш.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #16 -: Декември 23, 2008, 00:30:10 am »
Мармотче при нас ритуала е такъв, всяка вечер към 8 часа го къпя или мием само лицето, ръцете и дупето, обличаме пижамката, гушкаме се малко и после го кърмя, той се унася и заспива, аз изчаквам да заспи хубаво и го слагам в легълцето му, но след 1-2 часа той се усеща и се буди и плаче и така по цяла нощ,аз го взема той заспи, върна го той се буди след час, неминава номера. Ще пробвам с грейка както казва Лейди, но познавайки моето бебе мисля, че няма да стане. Аз си имам изключително упорито бебе, и съм го галила в креватчето когато е буден и пак нестава, мисля си, че единствения начин колкото и да ми е тежко е да го оставая да плаче докато заспи и така всяка вечер докато се научи, но ми е много жално. Има и нещо друго немога да го разбера дали е тръгнало зъбче да избива или не, защото няма да мъча детето ако го боли от зъбче, случи се само една вечер когато плака много нервно и сякаш го болеше нещо и той спеше при мен тогава, гризеше си ръкавчето през ноща и на сутринта имаше засъхнала кръв и това ме накара да си мисля че е зъбче, но това се случи само една нощ, а и венците като ги гледам си изглеждат нормално. Това ме кара понякога да се притеснявам като го оставям да плаче, да не би да е от зъбче, но пък щом го взема и той се успокоява и това страшно ме обърква. направихме грешка сега е трудно да я поправя с малката невинна душица.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #17 -: Декември 23, 2008, 00:50:26 am »
според мен може да е от зъбче.
Жори 2 зъба го мъчат от повече от месец и се буди през няколко часа вечер с рев ,а не е свикнал на нашето легло.Като заплаче давам бибата и го галя,докато пак си заспи,ако няма ефект го вдигам и го нося малко на ръце и като заспи - пак в креватчето.Е вярно,че е не е много приятно  да носиш 10 кила дете по 6-7 пъти на вечер,но няма как.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #18 -: Декември 23, 2008, 00:52:19 am »
Акушерките тук предлагат като алтернатива - дреха, която си носила, да мирише на теб, освен това някоя играчка или нещо, което да направи леглото по-малко, тъй като понякога и от това се плашат. Все пак известно време са си били на тясно. Но варианта с дрехите работи доста добре. Лично изпробвано :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Коледа е! Седмицата 22.12.2008 - 28.12.2008г.
« Отговор #19 -: Декември 23, 2008, 11:11:09 am »
Приятни коледни емоции на всички! Да се сбъднат най-съкровените желания! Много здраве и усмивки за всички дечица!
<br />[link=http: