0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #960 -: Март 08, 2010, 17:29:56 pm »
Благодаря!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #961 -: Март 10, 2010, 21:12:00 pm »
Диди, пробвай с едно ИКСИ на ЕЦ. При мен се получи и вярвам, че и при вас ще стане! Успех
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #962 -: Март 11, 2010, 22:13:26 pm »
Благодаря , мислим да пробваме, но април месец сега събираме парички .Дано да стане , пожелавам го на всички!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #963 -: Юни 23, 2010, 09:30:52 am »
Здравейте момичета .
И аз се включвам в темата . Този месец ще направя ИКСИ на ЕС и понеже тази ми е първата по-сериозна процедура ,ми е доста притеснено. Може ли да ми каже някой горе долу каква е процедурата .Доки каза да си запиша час 9-11 ден на цикъла и почваме. Отначало бях доста скептично настроена защото ми се струва че успеваемоста  е много малка ,но като изчетох темата от край до край се зарадвах че все пак има доста успехи и даже и близнаци :). Дайте ми кураж !
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #964 -: Юни 23, 2010, 11:04:25 am »
Здравейте момичета .
И аз се включвам в темата . Този месец ще направя ИКСИ на ЕС и понеже тази ми е първата по-сериозна процедура ,ми е доста притеснено. Може ли да ми каже някой горе долу каква е процедурата .Доки каза да си запиша час 9-11 ден на цикъла и почваме. Отначало бях доста скептично настроена защото ми се струва че успеваемоста  е много малка ,но като изчетох темата от край до край се зарадвах че все пак има доста успехи и даже и близнаци :). Дайте ми кураж !
       Смело напред! Може да е по-малка успеваемоста , но затова пък самата процедура е по-щадяща организма . Затова ще ти стискам палци и ти пожелавам един (а защо не и два) прекрасен ембрион , който да се превърне после в още по-прекрасно бебче....Не премисляй толкова нещата , те сами ще се наредят...Успех!!!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #965 -: Юни 23, 2010, 19:18:08 pm »
В скандинавските страни е позволен ЕТ само на 1 Е  :), така че действай смело!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #966 -: Юли 22, 2010, 23:34:53 pm »
+charming+, направихте ли опита вече?  :)
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #967 -: Август 05, 2010, 21:01:07 pm »
здравейте,

сега изчетох темата и само да кажа, че и аз се включвам в стискането на палци и чакането на добри новини.

на мен ми предстои икси сега август месец; досега говорихме да е по къс протокол, защото аз не бива да съм на хормони (семейна история с рак, фиброаденоми в моите гърди), но не бях намерила инфо за икси на ЕЦ. както се пише във форума "ние сме с мъжки фактор" и се чудех дали при този вариант има въобще смисъл да пробвам на ЕЦ. за мен физически ще е по-добре, вероятно обаче, емоционално, не, макар че ако не стане, то по какъв цикъл е няма значение. ще ви бъда много благодарна ако ми пишете или изпратите линк където да мога да прочета повече по въпроса, за да си питам лекарката.

много е хубаво, че има такива места като това, където да обменяме информация, ама не им ли е работа на лекарите да ни казват какви варианти има. както и да е късмет на всички ви!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #968 -: Август 09, 2010, 20:22:15 pm »
момичета, чудя се защо се "изпуска" понякога фоликула на ЕЦ?  :oops:
не могат ли да таймират овулацията с овитрел, както при стимулиран опит?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #969 -: Август 09, 2010, 20:35:45 pm »
"Изпуска" се понякога, т.к. няма контрол върху секрецията на LH.
Пикът му провокира пукане на фоликула. Поставянето на Прегнил/Овитрел - също. Но ако естествения пик настъпи преди този, провокиран от инжекцията, фоликула се пука по-рано.
При дълъг протокол LH се подтиска с блокажа, а при къс - с Цетротид.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #970 -: Август 10, 2010, 09:05:09 am »
gallardo, понякога се опитват да "удържат" нещата с други медикаменти от типа на индометацин (който е за настинки, примерно, но има този страничен ефект). Но май последните изследвания показват, че оказва влияние на имплантацията... така че...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #971 -: Септември 09, 2010, 16:22:34 pm »
Здравейте момичета :wink:.
Записвам се и аз при вас.
Темата  е много полезна и отговори на многото въпроси които не успях да задам на Док.
Ние сега следим един фоликул и живот и здраве другата седмица - пункция(ако не го спукам като предния път).
Пожелавам успех на всички ви и много +++ тестчета.  :wink:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #972 -: Септември 09, 2010, 22:58:53 pm »
стискам палци, дано да ти е щастливият фоликул това
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #973 -: Септември 09, 2010, 23:46:26 pm »
Здравейте момичета,доколкото разбирам има положителни резултати от тази процедура и съм в голямо чудене дали да не опитам и аз преди петото инвитро.Можете ли да ми кажете ,колко излиза опита на естествен цикъл и дали се пробва с една яйцеклетка или ги събирате от няколко месеца?Извинявам се предварително,ако на някой му се сторят тъпи въпросите ми,но почти съм решла да пробвам,а незнам с какви средства точно да се подготвя.Благодаря предварително за отговорите,а на всички в процедури желая успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #974 -: Септември 10, 2010, 00:14:58 am »
Зависи от ин витро центъра. Чисто ЕЦ в Малинов е около 1000, ако си имаш валидните задължителни изследвания за преди ин витро оплождане.
Този метод е чудесен според мен за момичета с повече процедури или при неизяснен стерилитет.
Аз за себе си бях решила - 3-та стимулация и ако не успеем - ЕЦ до дупка.
Успех!
« Последна редакция: Септември 10, 2010, 00:16:29 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #975 -: Септември 10, 2010, 00:30:57 am »
Сара, за цената най-добре е да попиташ в клиниката, която посещаваш. Мога съвсем приблизително да те ориентирам: пункция - 300 лв; 650 лв - трансфер(ако има такъв); изследване на хормони 50-60 лв.

Ако при пукцията има качествена яйцеклетка и тя се оплоди, може да пристъпите директно към трансфер или да се събират ембриони от последователни ЕЦ.
 
Аз лично съм пробвала ЕЦ, но не се стигна до трансфер, защото при първият ЕЦ фоликулът се оказа кух, а при втория непосредствено преди пункцията фоликулът се беше спукал. Мал шанс  :) Независимо от това и аз се замислям да пробвам пак един ЕЦ.
Успех и на теб!
« Последна редакция: Септември 10, 2010, 00:33:12 am от Мецани »
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #976 -: Септември 10, 2010, 07:56:31 am »
Мецани,много ти благодаря за отговора.Само това не съм пробвала,незнам вече къде може да ни е късмета да имаме рожба.Аз също мисля да пробвам,желая ти много късмет и дано следващия път всичко да е наред и при теб.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #977 -: Септември 11, 2010, 10:21:08 am »
  Записвам се,за да следя темата,аз също смятам да опитам на ЕЦ.Някой има ли опит с такава процедура в "Щерев"?При тях като цена фигурира ИКСИ на Естествен цикъл,какъвто вероятно ще е нашият вариант.Ако някой от опит може да сподели какво се включва в тази цена.Благодаря!

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #978 -: Септември 12, 2010, 01:15:43 am »
evro-извинявай много,като съм отворила темата,видях отговора само на Мецани,в бързината да прочета какво е отговорила.Благодаря много и на теб,че си ми отговорила.Аз също страшно много започвам да се навивам за този опит,но ме притесняваше факта,че направо сринах вече семейния бюджет.Говорих с доктора ми,но той е малко скептично настроен,макар да не го отписа.Сега,като препрочитам всичко,което сте писали ,си мисля наистина,че това е един нов шанс за успех.И без това,неможем да разберем,защо след първия успешен опит,които приключи в 6м.,не се получава.Само това не съм пробвала и мисля,преди петия стимулиран опит да пробвам на ЕЦ.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #979 -: Септември 17, 2010, 16:18:53 pm »
Здравейте момичета.
Да ви попитам нещо.Срещнах малко затруднение с попълването на информираното съгласие.
Ние сме с неизяснен стерилитет ,и не знам кой метод да посоча в образец 1- IVF-ET ,ICSI или и двете.
Нямам никаква идея,вие какво ще кажете?
Предварително благодаря и хубав ден на всички   :wink: