0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

нека се видим в огледалото
« -: Декември 17, 2008, 12:34:33 pm »
647 писма са в контролния мейл към този момент.
100 човека пред НДК

общо 747 подкрепят каузата за фонда!!!!!!!!!!!
Когато цифрите говорят и боговете мълчат!
Аз се обръщам към всички тези 747 човека ,да им кажа - Вие сте достойни , смели и истински граждани! Благодаря ви!
Имахме късмет с трибуните по медиите и аз съм оптимист , че голямата победа предстои!

Останалото е талаш (голямото говорене)!
На всички негови творци ще кажа :
"Спете спокойно деца , ще видим какво можем да направим за вас!
 А ако не можем ще си сърбате надробеното!"

*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #1 -: Декември 17, 2008, 12:44:32 pm »
 Eфирче,в интерес на обективността, извади от тези цифри, хората, които нямаха нищо общо с проблема, но подкрепиха инициативите.
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #2 -: Декември 17, 2008, 12:44:52 pm »
Ефирче,
таз истина се каза много пъти тук за последните няма и 48часа, е да, не с точните цифри...и какво от това- НИЩО!
Или както каза един от потребителите тук - постоянните заподозрени 100 човека са на линия, едни и същи лица! От тези 100 повечето са или бременни или вече родили, тези които още сме по пътеката, бяхме малко....другите имат оправдателни причини за неприсъствие...тово е положението!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #3 -: Декември 17, 2008, 12:48:11 pm »
Ефирче, и за друго не ти е точна бройката. Някои бяха пред НДК и изпратиха писма. Та не знам с колко ще намалеят тези 747. За другото си права.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #4 -: Декември 17, 2008, 12:49:12 pm »
Боли ме, бе хора! Защо сами не се подкрепяме и не се борим за мечтите си?

Чем больше бумаги, тем чище задница - девиз бухгальтеров
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #5 -: Декември 17, 2008, 12:50:38 pm »
Да , съгласна съм , допуснала съм ,твърде оптимистична грешка!
Току-виж тази цифра се стопи на половина...
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #6 -: Декември 17, 2008, 13:07:35 pm »
Не знам само какъв е смисъла да си го повтаряме, пак ще излезем груби, пак няма да разберем останалите, пак...... пак ще се разчита и ще се ракопляска на някой друг...пак.....
Снощи се ядосвах, мърморих, сега вече не се ядосвам щот няма смисъл, спирам и да мърморя, щот отново няма смисъл....май на това му се казваше апатия...

И ако застана от страната на тези с оправданията, мога да се оправдая и да кажа - ми тоз закон мен не ме късае щот съм над 40 години, защото майка ми е със сърдечна операция, а баща ми с инсулт, защото няма на кого да си оставя кучето, защото съм настинала, защото в офиса ми е лудница преди празниците, защото в колата ми няма гориво, защото е тъмно, защото е студено...защото...много защото. НО не застанах от тази страна, заех моята позиция и я изразих. Оправдания винаги ще има...няма смисъл да се търсят!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #7 -: Декември 17, 2008, 13:10:40 pm »
Вижте какво мога аз да ви кажа от там от където съм родом село с 1000 жители на прима виста се сещам за поне 15 двойки от различни поколения с репродуктивни проблеми и гаранция че никой от тези двойки не е в час с този законопроект първо и второ почти никой от тях не е стигнал до професионална помощ.А защо е така ами на село от месец два едва има вече интернет,хората със стерилитет в малките населени места не говорят за проблемите си с никой дори и с най-близките,те се срамуват,те са обсъждани и сочени с пръст от останалите.Всъщнос българите съвсем не са само хората които срещаме и аз и вие в големите градове,в малките населени места все още ограниченоста и невежеството вземат превес.
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #8 -: Декември 17, 2008, 13:15:14 pm »
 Delica , права си, но я виж тук регистрираните са над 15000,за тях говоря.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #9 -: Декември 17, 2008, 13:16:46 pm »
Всъщнос българите съвсем не са само хората които срещаме и аз и вие в големите градове,в малките населени места все още ограниченоста и невежеството вземат превес.
ЕЕЕ, сега ще се обиждаме ли!
КАто сте толкова интелигентни в София, защо имаше толкова малко представители от София?
Не беше нужно да пътувате стотици километри, нали?
Хайде, да се държим толерантно!
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 13:19:27 pm от alia_alia »
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #10 -: Декември 17, 2008, 13:17:54 pm »
Delica ,тези хора телевизия нямат ли , вестници не четат ли?
Айде моля те не влизай в ролята на адвокат и спрете с тези оправдания и оправдаване на оправдаващите се!

Не и тук , не и пред цифрите!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #11 -: Декември 17, 2008, 13:23:56 pm »
Да , съгласна съм , допуснала съм ,твърде оптимистична грешка!
Току-виж тази цифра се стопи на половина...

Може и по-малко от половината да е цифрата. Трябва да се взема под внимание , че зад  тези 647 мейла не стоят реално толкова хора. Почти всяка , която е пращала мейл-и , го е направила от няколко различни мейл-а.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #12 -: Декември 17, 2008, 13:29:41 pm »
Ефи, тъжната истина е, че ние сами не искаме да си помогнем...
Аз съм далеч, но тук приятелките ми отклихнаха за каузата и пратиха е-мейли. Ако трябва да се пратят хартиени картички или да подкрепят петиция - пак ще го направят. За жалост сме далеч и на протест не можем да излезем...
В моменти като този, не си искам българския паспорт и ме е срам да кажа, че съм българка :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #13 -: Декември 17, 2008, 13:35:46 pm »
Нали знаете, че  " Който търси - намира. "

Явно 15000 души са намерили извора ама се задоволяват с комфортната ситуация да се стоят в къщи пред компютрите и дори да не изпратят протестни картички.
Пък на тия, които им пука да се борят за общата кауза.

Ама моля ви се... Какви блянове само...

Да не забравяме, че имаме блестящия исторически пример на нашия апостол Васил Левски. И става дума за свобода.

Робския манталитет не се е изкоренил за 2 века. А за хората на запад от Република България са достатъчни 4 поколения.

Защо ли останах!?
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 13:37:46 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #14 -: Декември 17, 2008, 13:36:52 pm »
Аз искам да кажа нещо друго..Сигурно ще ме изядете с дрехите,но честно казано не ме притеснява това..

Аз съм от хората,които нито са пращали картички,нито са били пред НДК онази вечер. Това разбира се не значи,че не подкрепям каузата и не значи ,че не ми пука за хората с репродуктивни проблеми.. Знам ,че ако ви кажа че съм с непрекъснато и постоянно гадене и повръщане и с адски болки в корема и ходеща на работа,въпреки това,за да не ми пада осигурителния доход,ще кажете че се оправдавам,но пак казвам не ми пука..Само не искам някой да ми казва ,че съм "Талаш",защото никой не знае колко стрес,болка и сълзи съм трупала за хора от точно този форум .За всеки мисед и всеки неуспешен опит или месец съм се молила за някой,друг,и съм ревала като ненормална по цели нощи и въобще не ми е приятно да ми казват талаш,че не съм могала да помогна сега.Предполагам че има и други като мен,а предполагам че има и такива дето не са си и помисляли за проблема.. Просто не слагайте всички под общ знаменател,защото губите много от иначе огромните си поддръжници..

До скоро от един талаш,който се моли да си задържи бебето и то най накрая да започне да расте ,според седмиците си.. А вие драги самаряни си помислете много хубаво дали отвътре сте толкова чисти,колкото се изкарвате навън!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #15 -: Декември 17, 2008, 13:43:24 pm »
Аз искам да кажа нещо друго..Сигурно ще ме изядете с дрехите,но честно казано не ме притеснява това..

Аз съм от хората,които нито са пращали картички,нито са били пред НДК онази вечер. Това разбира се не значи,че не подкрепям каузата и не значи ,че не ми пука за хората с репродуктивни проблеми.. Знам ,че ако ви кажа че съм с непрекъснато и постоянно гадене и повръщане и с адски болки в корема и ходеща на работа,въпреки това,за да не ми пада осигурителния доход,ще кажете че се оправдавам,но пак казвам не ми пука..Само не искам някой да ми казва ,че съм "Талаш",защото никой не знае колко стрес,болка и сълзи съм трупала за хора от точно този форум .За всеки мисед и всеки неуспешен опит или месец съм се молила за някой,друг,и съм ревала като ненормална по цели нощи и въобще не ми е приятно да ми казват талаш,че не съм могала да помогна сега.Предполагам че има и други като мен,а предполагам че има и такива дето не са си и помисляли за проблема.. Просто не слагайте всички под общ знаменател,защото губите много от иначе огромните си поддръжници..

До скоро от един талаш,който се моли да си задържи бебето и то най накрая да започне да расте ,според седмиците си..

Не те съдя и няма да го направя. Както и съвсем не ми е минало през ума да нарека, които да било " талаш ".

Всички тук сме една общност обединени от добрата свободна воля. Всеки прави своя свободен избор. Както ти си го направила. Това би трябвало да те кара да се чувстваш такава- свободна от избора си.

Но не се обиждай от " градивната ни критика " сама казваш, че така или иначе не ти пука.

Не се вълнувай  и пази бебо!

А вие драги самаряни си помислете много хубаво дали отвътре сте толкова чисти,колкото се изкарвате навън!

Ето това ме наранява, защото аз зная какво съм направила, за да присъствам на протеста. И изобщо не искам да афиширам личния си живот, това е моето свободно пространство
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 13:49:12 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #16 -: Декември 17, 2008, 13:44:54 pm »
Стига сме чесали пръсти по клавиатурите , ясно е едно.Чакаме Ани и Радина да успеят да драснат по някой ред тук.Ясно е , че Искам Бебе и Зачатие , са избраните от нас да ни представят пред обществото.Нека им дадем малко време .Предполагам само , че те не са спали и яли и тичат от място на място , за  да ни помогнат.Няма смисъл да се обвиняваме взаимно.Нека изчакаме и днес.Утре предполагам , ще имаме яснота за последващи действия.Дано само чакането не стане прекалено дълго и не изпуснем гребена на вълната от недоволство по нашия случай.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #17 -: Декември 17, 2008, 13:49:12 pm »
Люба_Бойко ,  прочети внимателно , в скоби съм пояснила кое назовам талаш!
Ако подкрепяш една кауза само в мислите си , ти не подкрепяш нищо!
Имаш си своите грижи , разбрахме ,че не ти пука за общите, ок!
Благодаря ти , че се включи!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #18 -: Декември 17, 2008, 13:56:31 pm »
Люба Бойко, даже и да не ти пука, ще напиша какво мисля. Казваш плакала си, болно ти било за другите момичета. И сега си успяла и още повече не ти пука. А на мен ми пука, много ми пука. Регистрацията ми е от 2005г. Много болка, но и много радост съм видяла тук. Криво ми е, че момичета, които вече са майки, не спират да се борят за нас, а ние самите си дремем на топличко. Чакаме някой друг да направи така, че и за нас после да е угодно. В понеделник бях пред НДК, когато трябва отново да сме навън - пак ще бъда там. Защото ми пука за момичета като Ефирче, Дийп , Бубата и още много, да не изброявам. Пука ми за мен самата.
     
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #19 -: Декември 17, 2008, 14:01:21 pm »
Ако подкрепяш една кауза само в мислите си , ти не подкрепяш нищо!
Имаш си своите грижи , разбрахме ,че не ти пука за общите, ок!
Абсолютно !
А аз си мислих ,Че поне електронните  им кутии Ще бълват от имеили  :ask:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....