0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #20 -: Януари 13, 2009, 11:41:24 am »
 Стела, и ние сме в същото положение!!! Писах на всички районни дирекции по имейла, да не би да няма някакъв проблем с документите, с адреса, знам ли? Използвах и това да им честитя отминалите празници, но единствено от две дирекции получихме отговор и то, че не бил дошъл нашият ред!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #21 -: Януари 13, 2009, 11:43:46 am »
 Стела, и ние сме в същото положение!!! Писах на всички районни дирекции по имейла, да не би да няма някакъв проблем с документите, с адреса, знам ли? Използвах и това да им честитя отминалите празници, но единствено от две дирекции получихме отговор и то, че не бил дошъл нашият ред!!!


*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #22 -: Януари 13, 2009, 12:54:26 pm »
Здравейте момичета!
бих опитала да ви почогна, за съжаление само със съвети. Бихте ли написали какви изисквания сте посочили в заявлението относно
- пол
- възраст
- етнос
- други спицифични изисквания ако имате такива
В очакване ....
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #23 -: Януари 13, 2009, 13:25:12 pm »
 Фуси, написали сме възраст до 1 годинка, български произход, без значение за пол и добро здравословно състояние!!! Виждам, че доста от момичетата са писали това!!! Благодаря!!!


*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #24 -: Януари 13, 2009, 13:53:10 pm »
Здравей, пиша долното много предпазливо, защото се страхувам да не нараня някого. Знам аз самата каква опъната струна бях, докато чаках.
1. Посочената възраст е много ниска. Ние бяхме посочили 2 години
2. Изискването единствено за български произход ви ограничава изключително много. Предлагам ви да пуснете декларация със следния текст:

"Във връзка с кандидатстването ни за осиновяване на дете и вписването ни в  регистъра на осиновяващите за пълно осиновяване от месец ...... 200...г., желаем да внесем следните промени в изискванията ни към децата, които ще ни бъдат предлагани за осиновяване. В първоначалното заявление за осиновяване сме вписали,че желаем да осиновим дете единствено от български произход. Сега променяме това си изискване, като заявяваме, че желаем да осиновим дете от:
български произход   или
турски произход    или
смесен произход  или
неизвестен произход.
Единственото ни изискване, по отношение на произхода, е че към настоящия момент не сме готови да осиновим дете, което притежава физическите черти, характерни за ромския етнос (напр. тъмна кожа и т.н).

3. Предполагам, че сте кандидатствали за всички РДСП от цялата страна. Ако не сте - направете го

Пиши всичко, което ти хрумне или искаш да попиташ...
В очакване ....
*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #25 -: Януари 13, 2009, 13:59:55 pm »
Здравейте!На всички Ч.Н.Г.със закъснение!Киара,би ли споделила какво написа в имейлите до РДСП,за да пусна и аз?!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #26 -: Януари 13, 2009, 14:11:09 pm »
 Фуси, знам ли вече, предложението ти за такава декларация ми се вижда хубаво, ще го обсъдим със съпругът ми!!! Самата ти знаеш в какво емоционално състояние беше когато се наложи да откажеш два пъти мисля, че беше ако не ме поправи, детенце от ромски произход!!! Аз нямам нищо против, детенцето си е детенце, но все пак знаеш, че трябва вътрешно да почувстваш и да вземеш правилното решение , защото това е много важна крачка!!! Благодаря ти за съвета, отново!!! :bighug:


*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #27 -: Януари 13, 2009, 14:45:05 pm »
Абсолютно си права. Затова и аз самата казах, че ще бъда предпазлива със съветите си. Препоръчвам да направите само това, което аз самата съм направила. Ето ти пример - Никола се води с произход неизвестен. Ако не беше декларацията ни, никога нямаше да ни го предложат.
Работата е там, че е възможно детенцето да е с български произход, но майката да не е декларирала изрично че е българка. Тогава произходът се вписва като неизвестен. Вие преценявате... просто решете на какво сте готови... вярно е
че отказването на детенце е много тежко... но пък иначе безкрайното чакане също не е лесно нали
В очакване ....
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #28 -: Януари 13, 2009, 14:45:23 pm »
 Фуси, вие как точно бяхте формулирали изискването за етнос? Това, което си дала като примерна декларация, всички позиции ли бяхте написали? Ти си ми отговорила, но сме писали едновременно и не съм видяла!!!
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 14:48:38 pm от kiara »


Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #29 -: Януари 13, 2009, 15:26:08 pm »
Здравейте момичета и за много години! :)не съм влязала от миналата година :lol:
искам да ви попитам, къде сте посочили вие в Заявлението ,че искате българче,като на заявлението питат само на 4 с 5 точка следното:
4.Какво дете бихте искали да осиновите?
- възраст на детето............
- брой деца...........
- предпочитания към пола на детето........
5.Бихте ли осиновили дете с:(отговорете с да и не)
а)физически увреждания:..............
б)yмствени yвреждания:...............
в)нуждаещо се от лечение:............
г)преживяло насилие:.................
 А останалите точки от заявлението  са:
1/Кандидат осиновител:
-данните от л.к и каква религия си, граждански статус и бла-бла...Съпруг/а:
-същото.
2/Кратка история на семейството на осиновяващия.....................................................
3/Икономическо състояние:
4/и 5/ точка ги знаете вече :lol:
6/Имате ли собствени деца?
7/Били сте осъждали?
8/Имате ли хронични заболявания?
9/Мотиви за осиновяването:.............
10/Избройте регионалните дирекции за соционално подпомагане,в чиито регисстри за осиновяваши при условията на пълно осиновяване желаете да бъдете вписани:..........
Дата и подписи.........
Та, въпросът ми е къде трябва да пиша, че искам българче ?:P....или е реторичен?...

*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #30 -: Януари 13, 2009, 15:33:30 pm »
Копирах точния текст, който подадохме ние - иначе казано - всички позиции  :lol:
В очакване ....
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #31 -: Януари 13, 2009, 15:38:40 pm »
 Благодаря ти, може би ние ще пуснем тази декларация до всички РДСП!!!
 Ваня, аз не си спомням точно вече, ние 2007 април подготвяхме документите, но мисля че пишеше някъде или говорете със социалният си работник за това!!!


*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #32 -: Януари 13, 2009, 15:49:16 pm »
Ваня, хич не ти е риторичен въпроса  :lol:. Когато аз кандидатствах, в заявлението присъсстваше графа етнос. Сега, според мен е добре да подадеш изрична декларация с горния текст.
Тъпо е, но прави добро впечатление на социалните, когато видят, че нямаш особени предрасъдъце и не настояваш на живот и смърт за деклариран български произход.

Това, което забравих, а то е може би най-важното:
ЗВЪНЕТЕ ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО В РДСП. Не само в това, което си е вашето (напр. София-град, Варна и т.н)
Изберете си 5,6 града и всеки, ама всеки месец им звънете и питайте какво става с вашето заявление. кога е следващото заседание на съвета по осиновяване, и прочее въпроси
В очакване ....
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #33 -: Януари 13, 2009, 16:10:07 pm »
Копирах точния текст, който подадохме ние - иначе казано - всички позиции  :lol:
Ами отделна ДЕКЛАРАЦИЯ ли трябва да подадем заради пройзхода?...в ЗАВЛЕНИЕТО,което са ни го дали да попълваме никой нищо не споменава за пройзход/етнос или нещо подобно :?.......
*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #34 -: Януари 13, 2009, 16:31:45 pm »
Да. Според мен е добре да подадете изрична отделна от заявлението декларация
В очакване ....
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #35 -: Януари 13, 2009, 16:33:23 pm »
Ваня, хич не ти е риторичен въпроса  :lol:. Когато аз кандидатствах, в заявлението присъсстваше графа етнос. Сега, според мен е добре да подадеш изрична декларация с горния текст.
Тъпо е, но прави добро впечатление на социалните, когато видят, че нямаш особени предрасъдъце и не настояваш на живот и смърт за деклариран български произход.

Това, което забравих, а то е може би най-важното:
ЗВЪНЕТЕ ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО В РДСП. Не само в това, което си е вашето (напр. София-град, Варна и т.н)
Изберете си 5,6 града и всеки, ама всеки месец им звънете и питайте какво става с вашето заявление. кога е следващото заседание на съвета по осиновяване, и прочее въпроси
Ok!Благодаря ви момичета! :flower:
*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #36 -: Януари 13, 2009, 16:36:23 pm »
При нас за произхода писа социалният работник в доклада.
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #37 -: Януари 13, 2009, 17:10:24 pm »
Изискването за етноса се вписва до попълненото в т. 4 от страни. След това това изискване се вписва от социалния работник в социалния доклад, който имате право да прочетете и ако не сте съгласни с формулировката да коригирате, така че не е задължително, ако сте в процес на кандидатстване или проучване, да попълвате декларация за етноса. Виж, ако сте вписани е друга работа.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и дру
« Отговор #38 -: Януари 14, 2009, 12:46:15 pm »
Исках само да попитам, ако някой случайно знае? Говореше се по медиите, че ще има промяна в закона за осиновяване /ако майката не потърси детето или не полага грижи за него, докато то се намира в дом, в продължение на 6 месеца, то детето автоматично ще се вписва в регистъра за осиновяване/. Някой знае ли дали това вече е факт?

Фуси, много готини съвети ни даваш, какво щяхме да правим без теб - незнам! :youwoman: Благодаря ти много, ще послушам съвета ти - ще впишем смесен и неизвестен произход и вече окончателно решихме, че ще увеличим възрастта до 2 год.
*
Re: Две години и два месеца чакане!Има ли и други?
« Отговор #39 -: Януари 14, 2009, 13:09:52 pm »
Мерси  :oops:

Това гласи проекта на нов СК, който още не е приет на второ четене
В очакване ....