0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: бременност и нк клетки
« Отговор #20 -: Януари 05, 2009, 17:13:35 pm »
доц.Конова ми изписа само вливане на интралипид и каза ,че не изписва омега 3. Консултирах се с една много известна лекарка в П-в и тя препоръча да пия ескимо 3 ,но само по 1 сутрин . Във форумите четох за доста по - високи дози ,но смятам да се доверя на докторката . Вие пиете ли по време на бременност ескимо ?
*

    Aubergine

Re: бременност и нк клетки
« Отговор #21 -: Януари 05, 2009, 21:40:55 pm »
Както ти е казала - така ще го пиеш.

 Но да се има предвид, че 6 капсули Ескимо съдържат 1000 мг рибено масло = 1 капсула Омега 3 Форте - препаратът , който препоръчват имунолозите в клиниката, в която ходя.
Затова пия 2х3 Ескимо.
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #22 -: Януари 25, 2009, 21:15:51 pm »
Здравейте ! Бременна съм в 13г.с .На 12.01.09г . правих вливка на имуновенин поради много високи стойности на нк клетки 38% .Доц. Конова каза след 4 седмици контрола . Четох ,че имуновенина се влива от 25 до 28 ден . Ако си направя контролата и изчакам 3-4 дни докато дойдат резултатите ще минат повече от 28 дни . Грешка ли ще е да направя контрола по рано- например на 02.02. за да се вместя  с вливка на 09.02. и така да са 28 дни .
*
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #23 -: Януари 27, 2009, 00:20:48 am »
След биопсия,имунологията ми явно има отклонения/щяхме да започваме ИКСИ февруари/,защото ще ми правят промивки на8,11 и 13 ден от цикъла.Не съм наясно с резултатите,защото изследванията ги правих в клиника Малинов,а съм от Варна и всичко това научих днес по тел.
Ще съм Ви благодарна,ако някои е по-наясно защо се прави това,имали ли ефект,правили се след това контролна биопсия преди ИКСИ опита и пр.
Предварително благодаря!
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #24 -: Януари 27, 2009, 06:59:36 am »
meci73 , за промивки с Интралипид ли става въпрос?
*
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #25 -: Януари 27, 2009, 10:09:11 am »
И на мен ще ми правят такива промивки за повишение НК клетки на 8,11 и 13 ден при Д-р Стаменов-но нищо повече не разбрах.
Нека ако някой е правил такива да се включи с по-подробна инфо.
*
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #26 -: Януари 27, 2009, 13:29:16 pm »
не знам точно,беше голяма какфония да се свържа по телефона и не разпитах подробно.Снощи късно успяхме да се свържем с д-р Стаменов и той каза,че не съм готова да започнем и като се видим на 8-я ден за първата промивка ще ни обясни подробно,това е положението :ask:
Донякъде съм доволна,че се откри някакъв проблем,защото имам два трансфера след ИКСИ с отр. резултат,а имунологията/след взимане на кръв/ в Плевен беше ок.
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #27 -: Февруари 05, 2009, 12:44:31 pm »
Здравейте . Бременна съм в 14г.с. и4 дни . Преди 23 дни изследванията на НК клетки бяха 38% ,след вливка на имуновенин 40амп. сега са 24% .Преди това вливах интралипид ,но не се повлияваха . Имам мисед преди 1,5година и след изследвания се оказа проблема в нк клетките . Сега ще се опитам да се свържа с доц.Конова да видим какво ще ме посъветва . Дали пак ще се наложи вливка .
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #28 -: Февруари 05, 2009, 15:03:22 pm »
Токущо доц.Конова каза вливка само на интралипид .Сега пък ме е страх дали ще е достатъчно .
*

    Krasi83

Re: бременност и нк клетки
« Отговор #29 -: Март 04, 2009, 10:49:04 am »
Здравейте,
бихте ли ми казали по какъв начин се свързвате с Доц Конова? Бременна съм в 5,5 г.с. и имам завишени НК клетки. До сега не съм ходила на консултация при Доц. Конова. Звъннах в клиниката за час, но казаха, че има свободен такъв чак след 19.03. а ме е страх да чакам толкова, тъй като вече имам един ранен спонтанен аборт. Писах й на мейл-а, но още нямам отговор. Дали ако се обадя в клиниката и помоля да ме свържат с нея, тя ще ми назначи лечение по телефона?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: бременност и нк клетки
« Отговор #30 -: Март 04, 2009, 11:59:00 am »
Здравейте,
бихте ли ми казали по какъв начин се свързвате с Доц Конова? Бременна съм в 5,5 г.с. и имам завишени НК клетки. До сега не съм ходила на консултация при Доц. Конова. Звъннах в клиниката за час, но казаха, че има свободен такъв чак след 19.03. а ме е страх да чакам толкова, тъй като вече имам един ранен спонтанен аборт. Писах й на мейл-а, но още нямам отговор. Дали ако се обадя в клиниката и помоля да ме свържат с нея, тя ще ми назначи лечение по телефона?
Имам неин мобилен. Но след като си се логнала като гост няма как да ти го пратя на ЛС.
Тя на мейл-ите не отговаря, ако няма ID.