0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« -: Януари 29, 2009, 18:38:40 pm »
Искам да попитам по колко на едно сучене ядат вашите деца АМ? Ние сме на шест вече и ядем още по 150 мл, само в края на четвъртия и началото на петия ядеше по 180, но като смених (малко по-рано) Хумана 1 с Хумана 2 и почна пак по 150. Засега наддава нормално, но сме другата седмица на консултация и ще видим за последния месец. Още не сме се захранили да заместим дории едно ядене, а и дето яде по толкова... Знам ли!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« Отговор #1 -: Януари 30, 2009, 06:20:02 am »
Моята бебка яде от 5-ти месец по 180 милиграма, 4 пъти на ден защото отдавна се храним с твърда храна и вече имам заместено едно ядене . Но тя принципно си е лакома, колкото и дам яде:) вече е 9 килограма. Според мен щом си наддава добре значи и давай колкото иска. Някъде бях чела че на 6 месеца трябва да ядат 160мл , на хранене.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« Отговор #2 -: Януари 30, 2009, 18:28:45 pm »
Абе и аз съм го срещала това с прибавянето на месеците, ама все пак...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Lady Frost

  • *
  • 2
  • Само Любов не стига!
Re: Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2009, 01:22:33 am »
На 6 месеца сина ми изпиваше 150 мл АМ. Вече беше захранен, но твърдатаму храна беше нищожно количество. В средата на седмия месец започна да пие по 180-210 мл АМ, но не на всяко хранене - сутрин и последните две вечерни. Наобед и следобед ядеше пюренца и каши и по 120-150 мл АМ.

Според мен не бързай да заместваш хранене когато захраниш. Щом си наддава добре, няма какво да се притесняваш!  :wink:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2009, 09:09:16 am »
На 6 месеца сина ми изпиваше 150 мл АМ. Вече беше захранен, но твърдатаму храна беше нищожно количество. В средата на седмия месец започна да пие по 180-210 мл АМ, но не на всяко хранене - сутрин и последните две вечерни. Наобед и следобед ядеше пюренца и каши и по 120-150 мл АМ.

Според мен не бързай да заместваш хранене когато захраниш. Щом си наддава добре, няма какво да се притесняваш!  :wink:
На 6 месеца сина ми изпиваше 150 мл АМ. Вече беше захранен, но твърдатаму храна беше нищожно количество. В средата на седмия месец започна да пие по 180-210 мл АМ, но не на всяко хранене - сутрин и последните две вечерни. Наобед и следобед ядеше пюренца и каши и по 120-150 мл АМ.

Според мен не бързай да заместваш хранене когато захраниш. Щом си наддава добре, няма какво да се притесняваш!  :wink:
Ох, благодаря ти, успокои ме с това 150, че направо се ужасявам като видя, че дори от 150 си оставя по малко в шишето, направо като някакви магически милилитри, които е решила, че няма да яде:) Ще видим как е наддала сега в четвъртък и пак ще пиша. То и аз не съм била дебелка на нейната възраст, баща й също, ама нали сме майки, а и като си го чакал толкова ти се иска да правиш нещата за детето си идеални, а като не се получава според представата ти направо ... ухааа!:)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Lady Frost

  • *
  • 2
  • Само Любов не стига!
Re: Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2009, 23:25:46 pm »
chapla, опитай се да си по-спокойна за тези неща! Децата са много интелигентни и повярвай ми, ако не му стига на бебочето ти яденето, ще разбереш!  :wink: Пък си знай също, че дори да наддава "малко", това не значи непременно проблем. Всяко дете си е уникално и не може непрекъснато да влиза във формули и норми.  :bighug:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Колко АМ на 6 месеца ядат вашите деца?
« Отговор #6 -: Април 22, 2009, 13:32:35 pm »
chapla, Вики още няма навършени 6 месеца, но не вярвам за 2 седмици да се променят много нещата. Засега яде по 120-140мл на хранене, понякога и по-малко. Педиатърката каза този месец да й давам максимум 150мл. Не мисля, че имаш основание за притеснение, още повече, когато детето си наддава нормално.