0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Не знам дали в мен само е проблема или такъв наистина съществува, но ето за какво иде реч.. Днес ми е 12-ти ден от трансфера след първи за мен ИКСИ- опит. На пункцията ми извадиха 15 яйцеклетки, поради което два поредни дни ми вливаха и някакви лекарства, а в последствие ми изпидсаха и Достинекс за 10 дни. Е, изпих го вече този Достинекс, но коремът ми е много подут. Толкова, че чак се чудя вече какво да обличам за работа та да го прикрия. Само като легна се ядва, но ако се обърна на една страна пак чувствам тежест. А като си поема дълбоко дъх, усещам една болка високо в стомаха между ребрата. Отделен въпрос е, че отделителната ми система не работи никак добре и може би и това спомага за подуването. Чудя се дали да занимавам доктора си с моите симптоми и затова реших да пусна тема. Ще се радвам някой да сподели опит.
« Последна редакция: Декември 02, 2008, 15:28:08 pm от Zlatulka »

Zlatulka, само ти можеш да прецениш дали да звъннеш на доктора си.
А иначе по описание на симтомите - ами на мен винаги след стимулация си ми е бил подут корема. Но пък аз пия много вода - по около 3 л/ден, че и повече, което може би ме е спасявало от хиперстимулации. М/у другото и на мен си ми вадят по около 15 яйцеклетки. Но Достинекс никога не съм пила. Ако не се чувстваш много комфортно като си права, добре е пък да си почиваш повече. Но, каквото и да кажат тук, най-добре все пак звънни едно телефонче на доктора. Той ще те консултира най-добре.
А иначе - не е ли време за тест? Или си чакаш деня?
Успех, когато и да го направиш!
*
Не знам дали в мен само е проблема или такъв наистина съществува, но ето за какво иде реч.. Днес ми е 12-ти ден от трансфера след първи за мен ИКСИ- опит. На пункцията ми извадиха 15 яйцеклетки, поради което два поредни дни ми вливаха и някакви лекарства, а в последствие ми изпидсаха и Достинекс за 10 дни. Е, изпих го вече този Достинекс, но коремът ми е много подут. Толкова, че чак се чудя вече какво да обличам за работа та да го прикрия. Само като легна се ядва, но ако се обърна на една страна пак чувствам тежест. А като си поема дълбоко дъх, усещам една болка високо в стомаха между ребрата. Отделен въпрос е, че отделителната ми система не работи никак добре и може би и това спомага за подуването. Чудя се дали да занимавам доктора си с моите симптоми и затова реших да пусна тема. Ще се радвам някой да сподели опит.
Злати, звънни на док задължително! Успех!
Златулка аз съм 1 ден преди трансфер.Извадиха ми 16 яйциклетки и на мен ми слагаха системи,казаха,че е профилактика за хиперстимулация.Но на третия ден от пункцията на УЗ доки видя малко вода в корема,а като му казах и че се надува вечер ми каза да пия много вода-над 3 литра и много белтъчини-месо,риба,яйце.След приложения режим и 20пътно ходене до тоалетна още на следващия ден почуствах облекчение.Но подуването след трансфер е признак на имплантация.Аз на твое място бих си пуснала кръвен и ако е положителен се обади непремено на док.Успех.
*
Злати и аз мисля,че трябва да се обадиш на доктора.Успех!
*
Злати, задължително се обади на док! Определено описанието ти говори за хиперстимулация. А и си пила и Достинекс, което говори, че явно са се опасявали от такава. Не искам да те плаша, но проблемите с дишането и отделянето на течности са сериозна причина за обаждане на док.
Колкото до теста ..........другите са ти казали. Предполагам, че е и ти го желая да е положителен!
Успех!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Обади му се - от това, което описваш, и аз си мисля за същото !
Стискам палци, Злати !
Re: Вторична хиперстимулация или изперкван
« Отговор #7 -: Декември 02, 2008, 18:39:43 pm »
И моя съвет е да се обадиш на доктора.
Ако нямаш назначен прегнил след трансфера можеш да пуснеш и кръвен ЧХГ тест. Ако е положителен, вероятно поддуването е оттам.
Аз също винаги след трансфер досега съм изпитвала голям дискомфорт, коремът ми е бил поддут като бременна в 5-ти месец, имала съм запек, и това гадно чувство на тежест в стомаха и корема.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Обадих се на доктора все пак и той ме увери, че след като съм пила Достинекс едва ли ще има някакъв проблем. За всеки случай каза да си пусна утре една ПКК за да се види черно на бяло положението.
Много благодаря на всички ви за отговорите и подкрепата, която ми оказахте. :bighug:

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Злати,
ами като ще ходиш за ПКК в клиниката пусни и едно ЧХГ  :wink:
и дано да ни зарадваш. Успех!  :crossfingers:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Злати,
ами като ще ходиш за ПКК в клиниката пусни и едно ЧХГ  :wink:
и дано да ни зарадваш. Успех!  :crossfingers:
Пуснах аз вече. И онзи ден и днес :oops: 11-ти ден- 136,7; 13-ти ден- 329,5. Винаги съм си мислела, че това ще е най-щастливият миг в живота ми, а сега съм притеснена. Имам епизодични болки ниско долу. :(

*
нормално е да имаш, споко, ох много се кефя :D
 :dance2: :bighug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Пуснах аз вече. И онзи ден и днес :oops: 11-ти ден- 136,7; 13-ти ден- 329,5. Винаги съм си мислела, че това ще е най-щастливият миг в живота ми, а сега съм притеснена. Имам епизодични болки ниско долу. :(


:smiley_abxb: :smiley_abxb: :smiley_abxb:
Много се радвам!  Честито!
Спокойна и лека до края!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Не се притеснявай за болките.И аз ги имах същите,казаха ми че са нормални.Все пак на прегледа кажи за тях и сигурно ще ти изпишат папаверин или но-шпа. :hug2:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Злати, супер резултат!  :balk_47:  Тихичко честито!
Айде дано до края всичко да върви добре!  :balk_87:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Благодаря ви, милички. Дано всичко е наред и занапред.

*
Злати, много се радвам за теб.  :balk_47: :balk_47: :balk_47:

*
 Браво , Злати! Всичко ще е наред! Ех, че хубави новини днес!  :balk_21:
*
Чудесно Злати! Всичко ще е наред и занапред.
     
Радвам се, Злати!  :D
Дано всичко бъде наред и пуснеш скоро темичката си!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!